Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови  
Автор vozac (Driver)
Публикувано15.08.20 15:06



виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/?
голем, четвъртит, със сцепена глава и два куфара под мишница
да не се радват мъжките обратни и нимфоманки

икономическа криза се задава
UK обяви рецесия
аутомотив индустрията се срина, продавачите на храна регистрират спад/ нема вече пари за презапасяване с тоалетна хартия/

Реклама: до 18 годишна, с дълга коса, излиза от банята и взема сешоара и той се чупи по средата. Не си поръчва нов, с всички екстри, включително вибратор, а моментно лепило и го лепи и тогава се суши

Реклама, която проповядва ремонт на уредите и показателна и за първи път я виждам от 1989г

Протестърите да продължаван да хвърлят яйца и домати



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: vozac]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.08.20 15:09



Първите предупреждения за идващото пришествие на въпросния железничар с червената шапка и двата куфара са от по- лани...



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: vozac]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано15.08.20 15:28



Аз още ‘89 та декември им разправях в бригадата ‘намятайте пари за билети, момчета, намятайте. Че страхотен Шаро се задава. Те не ми обърнаха внимание.
Те наблягаха на пари за пиене, за коли, за апартаменти....... А правехме пачка на ден, за ония стандарти.





Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: vozac]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.20 15:29



Докато няма втори локдаун, няма да сме чак толкова зле и да поправяме сешоари.
За сега не изглежда да има ново локване.

В началото на годината хората се надяваха на по-дълъг имунитет, отложиха втората вълна за лятото, а се оказа че имунитета не е дългосрочен.

Даже мисля че ако успеем през февруари 2021 да не се локдаунваме, ще е голямо постижение.

Започнат ли да затварят масово производството, да му мислим.

п.п. В момента се отчита че хората тук имат много пари — не само от наследство, а и от добрата икономика в последните години.



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: tuzlija-179435]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано15.08.20 15:36



да, от след Август 2018 се появиха признаци, правехме бюджет, предложих да е консервативен, никой не чу. през 2019 оптимистичния бюджет не се изпълни, а през 2020 дойде Короната



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: Deern]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано15.08.20 15:39



Даже мисля че ако успеем през февруари 2021 да не се локдаунваме, ще е голямо постижение - и аз така мисля



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: vozac]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.08.20 16:27



От 2018-та се говори упорито за системична криза и тотално рухване на системата в световен мащаб, последният, когото гледах, беше един французин през ноември 2019, който предрече срива за март 2020 и каза, единствено се чудя какво ли ще измислят, та да ни обяснят защо се е случил този срив





Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.20 16:34



Периодичните кризи са нормални и дори могат от части да бъдат планирани.

По това време, за което пишеш, се опитваха да вдигнат лихвите, но нямаше общоприет начин с малко щети.

Сега няма как да вдигнат лихвите, но след като изтекат държавните помощи за фирмите и въпреки това голяма част от тях фалират, а оцелелите са се захамстерили с евтини кредити — тогава ще е най-добрия момент да се взривят и лихвите — и всичко пак може да се изработи отначало, само че на следващо ниво.

Това е по учебник, да видим какъв ще бъде перформънса.





Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: Deern]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.08.20 16:34



Това не е поредната периодична криза, а последната, защото е системична - цялата световна икономическа система е напълно изчерпана и ще бъде заменена с нова. Подобно на краха на комунизма, но в световен мащаб. За крахът на комунизма през 89-та Горбачов беше виновен, а сега коронавирусът ще е виновен за краха на либералния капитализъм.



Редактирано от DarkSide на 15.08.20 16:44.



Тема Re: виждате ли какъв се задава/ икономическа тема/нови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.08.20 16:47



На мен не ми прилича на края на света.



Сега ако прегледам набързо историята, имало е доста “последни” кризи, даже без особена подготовка и добри години преди тях.

В случая даже имаме доста сланина за да не е “последна” криза.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.