Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.08.20 13:28



Няма право да се бърка в политиката, но го прави, щото има самочувствието на избран директно от народа.

Както вече ти казах - не го прави. Само си дрънка. Всеки президент - според характера си. Виждали сме и други наши президенти, които не бяха от една и съща политическа сила с управляващите, пък си ходеха на лов мирно и тихо и си гледаха скрития бизнес. Без да размахват юмруци.

Немецът да не мислиш, че не може да размахва юмруци, ако реши?



Но се съгласявам с това, че прякото избиране "от народа" прави нашите президенти с по-голямо самочувствие от немските. Особено в този случай, защото както знаеш - Боко има милиони врагове и изборът на Радев беше по-скоро "Всички срещу Бойко".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.08.20 13:26



Няма право да се бърка в политиката, но го прави, щото има самочувствието на избран директно от народа.

Всъщност, има половинчати права. Внася предложения в НС, подписва укази, съставя служебни правителства, в някои случаи, не помня кои, има право на вето. Опресних си паметта покрай Пешо коня:

Тъй като в 37-ото Народно събрания БСП има абсолютно мнозинство, с което да гласува новия кабинет на бившата Комунистическа партия, Президентът Стоянов отказва да предложи кабинета на БСП в парламента и в същия ден, на 4 февруари 1997 г. свиква Консултативен съвет за национална сигурност с представители на всички политически сили. Именно по време на този Консултативен съвет БСП са принудени да се откажат от мандата си за съставяне на нов кабинет и така с решаващата роля на новоизбрания държавен глава се слага край на политическата криза. Президентът Стоянов назначава служебен кабинет начело с тогавашния кмет на София, избран от СДС, Стефан Софиянски и насрочва нови парламентарни избори, спечелени от Съюза на демократичните сили.

Въобще, ако се закрасти, един президент може сериозно да оплеска работите в държавата.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано15.08.20 14:13



И ко майната си иска още?

Радев иска много неща, но това което иска най-много е да хване Борисов за врата и да му натрие носа в нещо от което няма отмирисване.
Това е лична вендета на един "генерал" срещу друг, също "генерал".
Това е по въпроса за искането.

Аз пък имам друг въпрос, който колкото и да трябва да бъде начело на въпросите, никой не го задава. Гледам на кръстовищата съвсем нови палатки, коя от коя по-хубави и скъпи. Въпросът ми е чии са тия палатки? Кой ги купи всичките по едно и също време? От кой магазин бяха закупени? Кой отговаря за тях сега? Кой се пише собственик на всяка една от тях? Отговорът на тези въпроси ще даде отговор на въпроса кой стои зад всички тези протести.
Сигурен съм че много от протестиращите са случайни сеирджии. Като махнеш тях колко ще останат? От тези които ще останат, колко ще предявят права на собственици на палатките и колко от тях ще могат да представят доказателство за покупката им?

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано15.08.20 14:48



Въобще, ако се закрасти, един президент може сериозно да оплеска работите в държавата.

Точно това исках и аз да кажа. Тази ситуация е потенциално опасна и не трябва да остава така.

В тукашното кралство, от което сме преписали Търновската конституция и лафът, че съединението прави силата, членовете на кралското семейство нямат право да се обаждат по политически въпроси и това е недвусмислено записано в конституцията. Веднъж братът на краля се обади и мигом цялата държава му скочи и го натикаха в миша дупка, нищо че беше казал съвсем безобидна истина - въпросът беше принципен и го решиха принципно ... и понеже принцът не е на изборна длъжност, та не могат да го уволнят, но пък получава държавна издръжка, то няколко години по-късно политиците решиха и му резнаха с една трета издръжката на принца.





Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: Pollyanna33556]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.08.20 14:55



В тази връзка ти, като "връстник на "свободата" " си свидетел, че според стар обичай израз на недоволство към някого е замерването с РАЗВАЛЕНИ и НЕГОДНИ ЗА ХРАНА яйца, плодове и зеленчуци.Сегашното закупуване също на едро и замерването с ГОДНА храна е неприемливо за претендиращите да се нарекат българи. Независимо в кой век живеем.



Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано15.08.20 14:57



само да знаеш, че човек/ мъж или жена/ които са били военни, мозъка им е промит и ментално са увредени
за нищо не стават
и гъзинка да им дадеш, все тая



Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: Pollyanna33556]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.08.20 15:00



Аз пък имам друг въпрос, който колкото и да трябва да бъде начело на въпросите, никой не го задава. Гледам на кръстовищата съвсем нови палатки, коя от коя по-хубави и скъпи. Въпросът ми е чии са тия палатки?

Нали? Преди поне седмица се загледах при един репортаж от Орлов мост точно в палатките. Освен, че видимо нови, имаше цели редици с еднакъв цвят и модел, някакви зеленикаво. И тогава се чудех кой ли ги е накупил на едро. Понеже снимани отвисоко, не можах да преценя колко местни са, само ми направи впечатление еднаквият размер. Има и съвсем евтини саморазгъващи се, по за 40-50-60 лв двуместни. Ето една от Декатлон:


Ма онези, еднакво зелените, като да бяха от по-скъпарските, от 100 лв нагоре, а в "къмпинга" имаше и други гъзарски.

Набиха ми се на очи, защото преди време бая мрънках за такива при едно набързо пазаруване за инцидентен къмпинг. Тогава бяха от порядъка на 120-140лв, на съпружето му се досвидя за 2 палатки и купи едни евтини прости, дето по цял час ги сглобявахме като абдали.

Във всеки случай, вдъхновен мераклия протестър би могъл да прежали 40-70лв за палатка, ама едва ли половината протестъри да ги улучат еднакви на цвят, модел и размер.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.08.20 15:04



Аз пък имам талант да преценявам хората и по начало разбрах кой е Румен Радев.Антипатичен ми е, но не ме изненадва.Не съм влагал неадекватни надеждици в него .



Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.08.20 15:11



Е вий сте кралство само като за пред хора.

При нас постът Президент не е учредяван от Търновската конституция, тогава сме били монархия.
Учреден е след смяната на тапетите от ВНС през 1991.
Ето какви са правомощията на президента:



В общи линии, административни и организационни, що се отнася до вътрешната политика и протоколни, що се отнася до международната. Обаче пък, има пълното право да "отправя обръщения към народа и Народното събрание". Демек, да подклажда, колкото си ще всенародни протести и бунтове и да иска, колкото си ще оставки.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: tuzlija-179435]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.08.20 15:22



Аз пък имам талант да преценявам хората и по начало разбрах кой е Румен Радев.

Туй не е много-много за хвалба, предвид факта, че и хората имат талант да преценят колко тий акълът и що за стока си.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.