Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 10.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Няма нищо за чудене.нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.08.20 08:51



От 2 месеца всякакви протестъри кряскат по телевизии и площади, че искат свикване на ВНС и никой не им повдига обвинение, че нарушавали закона и конституцията

Не може обвинение към протестърите, невъзможно е. Такава е системата, която ни харесва и сме си избрали. Тръмп не позволява и е в защита на протестърите, като заяви, че това е демократичният начин по който и Америка се е развила до днешното си високо ниво.
Думата на Тръмп е Конституция за нас.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: Metropolis]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.08.20 09:15



След избора на добре фрагментиран парламент, под контрола на служебно правителство на президента, какво пречи да се внесе от този президента предложение за референдум и да мине при новото добре "моделирано" НС?

Избори под контрола на служебното правителство?
Демек, манипулирани предсрочни избори?

темата изби на фантасмагорична художествена литература.



Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Няма нищо за чудене.нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.08.20 09:18



Пътник,
молбата ми към теб е същата като към Тузлията - айде пръсточесането за кеф да си го пренасочиш в други теми, нямаш ограничения да са авторски.

Веднъж на петилетка пускам сериозна тема, неам нерви да чета глупости.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Няма нищо за чудене.нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.08.20 11:26



"Пътник,
молбата ми към теб е същата като към Тузлията - айде пръсточесането за кеф да си го пренасочиш в други теми, нямаш ограничения да са авторски"


Скъпа приятелко,
И аз имам същата ограничителна молба към теб - айде да ни си въобразяваш, че в този клуб пръсточесането ти е само лично право, както и че такъв вид молба като твоята е обидна за интелигентен като мен човек!
Както и че не си ти човекът, който ще ми наложи някакви ограничения, какво и как да пише тук.

Може, но ти е наложително да опиташ с нов вид МОЛБА, за да съответства на очакванията ти...драпаш се по махленски с интелигентен потребител като мен



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.08.20 11:58



"Обяснете ми като на проЗ данъкоплатец, който не живее залепен за телевизора."

Не е възможно да се обясни на човек, който е ЗАЛЕПЕН за страстите си, защото страстите са породени от НЕВЕЖЕСТВО.
Всеки който се опита да ти го обясни ще бъде качен от теб на кръста...засега с "молби", защото не ти е дадена ВЛАСТ, но разлика няма.
И докато сме такива винаги ще е така.

Опитваш се да ме гониш, защото съм обидил страстите ти и невежеството ти, защото дори и не подозираш, че ти не си това, а нещо много по- Велико.
Нещо, което аз никога не бих си позволил да осъждам или да обидя.

Това е обяснението, който има очи го вижда и който има уши го чува.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 17.08.20 12:07.



Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано17.08.20 12:30



Пари иска, тва иска!
Директно с една дума!
Във властта никой не иска друго!

у

Била съм коронавъзраст)))!!

Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: Metropolis]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано17.08.20 12:32



Е и, къде е проблема? След избора на добре фрагментиран парламент...

Изборите са израз на висша воля на суверена. Ако изборите произведат фрагментиран парламент (каквото и да значи това), значи такава е била волята му.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: alisalisa]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано17.08.20 14:42



Служебно правителство (с редовни избори няма да стане, Бсп ще гледа власт през крив макарон), което може да продължи много по-дълго време, ако страната е в извънредно положение......отново зимна вълна на корона, може да откара и половин и една година (нищо, че сега се опитват да блокират държавата в точно такава ситуация). Въпреки ограничениет правомощия, едно служебно правителство може да открадне доста за това време (сегашното също може, но поне има контрол от опозиция и парламент). Иначе суверенът отдавна показа, ама нямаше кой да го послуша, че власт на един (човек или партия) няма да даде. При избори на нов парламент, в най-оптимистичен вариант, ще трябва да се правят коалиции с доста партии. По площадите говорят (измамените камилчета) за излизане на партийната система, ама това няма как да стане, ами те "организаторите" им са партии и не биха допуснали този вариант. Та, от горното нямаше много нужда, еднословният отговор е "пари". Иска едни пари дето ще дойдат...може би.)))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: ad miral]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано17.08.20 15:16



значи такава е била волята му



Президентът на Беларус Александър Лукашенко 80% слeд 26 г.? > 55% дa aмa 80.



Тема Re: Емнайста политическа - Къв му е зорът на Радев?нови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.08.20 15:42



Значи Радев иска служебно правителство, за да може да открадне пари през това време?

Как точно и откъде точно ще се крадат пари от това служебно правителство?
Питам сериозно, не съм на кеф за кръчмарски лакърдии.

В темата, вярно, дълга стана за четене, вече прочетохме в конституцията, че при извънредно положение сегашното НС автоматично възстановява работата си. В случай, че е било разпуснато за извънредни избори. Предполагам, бъдещите крадци са се сетили преди нас да си прочетат конституцията и предварително са наясно, че едно извънредно положение няма да ги спаси от парламентарен контрол. Вече си имахме такова за 3 месеца през пролетта заради короната.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.