Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Темнейшиятнови [re: snowprincess]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.08.20 12:52



вчера гледах имунизационния ни календар - задължителни са станали ваксините за инфлуенца в за новородени, също и за хепатит в

какво е мнението ти по въпроса, мислиш ли, че е правилно за сезонен грип да ваксинират бебета, без да дават право на избор


Сноу, правиш грешка. Хемофилус инфлуенце не е вирус. Бактерия е.
Не е от причинителите на сезонния грип А и В, такива епидемии - две, които имахме тази година.
Подвеждаш се от наименованието - грипът е известен още като инфлуенца, но не се причинява от Хемофилус инфлуенце.

Тази грам отрицателна (според оцветяването по Грам) бактерия причинява сериозни пневмонии, особено в детска възраст. И нещо страшно - менингит. Бактериален менингит. И в ерата на антибиотиците, бактериалният менингит е много тежко заболяване, особено при мънички деца. И е свързано с висока смъртност.

За ваксината за Хепатит В знам, че се прилага от 1992. Или малко около тази година.
Затова някой като се чуди дали е имунизиран, не носи документ, в който да видя, му гледам годините (ЕГН-то) и му отговарям дали би трябвало да е ваксиниран или не.



Тема Re: единственото което може да се научи от нея енови [re: snowprincess]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано14.08.20 13:44



А, ти си психоложка.





Тема Re: Темнейшиятнови [re: saksun]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано15.08.20 12:06



да, в грешка съм, заблудих се заради името
и благодаря, че ми обясни, че е за бактерия, защото се разтревожих
имало ли е досега при нас задължителна ваксина против рнк вирус, или са били само, който желае?
интересува ме личното ти мнение дали годината, когато си си сложила ваксината е имало някакъв ефект, по-малко или по-леко да си изкарвала грипа
аз не съм си слагала, нито децата ми, нито родителите ми
и вярвам на това, което казва жената



а също вярвам, че ако правителството ни задължат да се ваксиниране с всяка ваксина, която ги принудят да купят, вие лекарите сте единствените, които можете да ни спасите



Тема Re: Темнейшиятнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано15.08.20 16:30







Тема Re: Темнейшиятнови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано15.08.20 16:35







Тема Re: Темнейшиятнови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано15.08.20 22:34



Абе, алъш-вериш да става там...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Нищо новонови [re: ad miral]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано16.08.20 01:33



Преди време, трябва ни аеростат (аеро-обтекаем балон с хелий). Производство в САЩ - забрави. Производството е в Англия. Но англичаните изцяло заети с поръчки. Идват израелци: няма страшно, усмихват се, ще ни уредят балон. Израел не ги произвежда, какво ще ни уреждат? Няма страшно, юнаците ни уверяват: балонът ще го имаме, точно както го поръчаме. Балон, световна класа. Над световна класа.

И? Ми излезе, че израелците ще поръчат аеростата от... хвани се за стола! Русия! Имат си отношения с някакъв завод, точно за такива джаджи, хората специалисти, вярно ритат световен задник, и израелците го получават от руснаците, и го предават на нас. И всичко точно: "уредили" ни балона. Не са лъгали, че ще го "произведат", нали? А на книга, балонът доставен от Израел.



Тема Re:нови [re: snowprincess]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано16.08.20 13:46



имало ли е досега при нас задължителна ваксина против рнк вирус, или са били само, който желае?
интересува ме личното ти мнение дали годината, когато си си сложила ваксината е имало някакъв ефект, по-малко или по-леко да си изкарвала грипа


Има. Например, ваксината срещу МПР (морбили, паротит, рубеола) е точно срещу РНК вируси и е задължителна.
Срещу полиомиелит също.

Тези ваксини са огромни постижения в медицината и спасяват живот, както и хора от трайно инвалидизиране като при полиомиелита, да кажем. Нарича се още детски паралич, тъй като след преболедуване в детска възраст остават трайни парализи на крайници, което тотално променя съдбата на човека.

По този начин отговарям и на жената във видеото, което си дала. Не познавам коя е, лекар ли е, но да заяви, че милиони хора ще бъдат умъртвени (вероятно с ваксината срещу коронавируса) както се прави с други ваксини... настръхнах от гняв и недоумение.

Относно противогрипната ваксина не бих могла да ти дам коректен отговор, защото не помня да съм боледувала от грип, поне не точно с типичните му симптоми, за да мога да направя съпоставяне. Прекарвам други остри вирусни инфекции на дихателните пътища като всички хора, но не се сещам нещо особено за годината, в която ползвах ваксината.

Питай, ако нещо те интересува, съмнява, притеснява. Винаги ще отговоря стига да е в моята компетентност.





Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано17.08.20 10:12



"И теб ли купи фармамафията!!"





Тема Re:нови [re: mangosutu-168725]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано17.08.20 10:48



И мен, и мен!






Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.