Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.08.20 13:56



Детето тогава беше на около година (може и под 1г да е било), разбира се че здравословното състояние без болест се следи.

Та аз като възрастна ходя редовно (на 2-3 месеца обикалям все някой лекар) на преглед без да съм болна, при бебетата прегледите са много по-чести.

Факт е че след Втората световна война насам в развитите държави тая болест не е проблемна, за да има масово ваксиниране.

В момента африканските държави, в които се водят войни може да се срещне по-широка разпостраненост на туберколоза.

В България от кога не е имало войнаи мизерия, та да е нужна тая недействаща ваксина?


п.п. Само следи сега актуално дали за коронавируса информират за трайни поражения на органите при оздравелите.
Тогава човек започва да се пита колко може да държи една група човеци с неадекватна туберколозна ваксина + неадекватна ваксина срещу коронавируса.

Колко е средната продължителност на живота в България всъщност?



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.20 14:27



Много ми е чудно при какви условия е живяло това бебе на 1 г. в България и с какви рискови групи е контактувало, за да пипне туберкулоза. От всички форми на туберкулоза през последните 15г. в Бг са се разболявали от 300 до 150 деца годишно на възраст 0-17г. Като заболелите от 0 до 4 г. са 20% от тях. Значи, не повече от 30-60 малки деца годишно пипват туберкулоза в Бг - обичайно деца на рисковите групи - но бебето на познатите ти е в този списък. В гетото ли е живяло?
От 7 млн население 30-40 бебета да се заразят с някоя форма на туберкулоза и точно на тези хора детето да е едно от тях...

Факт е че след Втората световна война насам в развитите държави тая болест не е проблемна, за да има масово ваксиниране.

Не е ПОРАДИ масовото ваксиниране. В много бедните пренаселени общности от Третия свят е проблемна, и още как. И при настоящата масова миграция насам-натам от бедни към уредени държави без масово ваксиниране и наблюдение за броени години туберкулозата ще се завърне.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Редактирано от alisalisa на 13.08.20 14:28.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.08.20 14:28



Разбира се, че може да има трайни поражения както след преболедуване от КОВИД-19, така и след туберкулоза.

Примерно образуване на белодробна фиброза, което вече е установено за новия коронавирус, а за туберкулозата се знае отдавна.

Освен това от ТБК (туберкулоза) вече може да се разболее всеки с понижена имунна защита, не е правилно да се смята, както преди години, че е болест само на бедните, мизерстващи хора.
Затова е важно да сме предпазени, за да не се върне болестта с тази мощ като е било по-рано.

Средната продължителност на живот в България е под 72 години за мъжете, за жените - около 78.
Така съм го запомнила в последно време, закръглено.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.08.20 14:34



Детето е на бългаски докторанти / WiMi-та в университет (т.е. на специализация).

Помня че имаше нещо с ядене на сладолед в България (става дума за лятната им отпуска).

Предполагам че на всеки може да се случи. Ние също нямаме ваксини за туберколоза, но сме в България на средно 5-6 години.

В началото когато дъщеря ми беше малка и обичаше да пие какао — на 4-5 г за пръв път беше в България. Пиеше само на гости како, където преди това варяха млякото (при дневна лятна температура 40 градуса й варят мляко)



Но теоретично можеше да се зарази навсякъде.

Колко заразени с туберколоза туристи е имало до сега? Ние не сме живяли през отпуската ни по-различно от тях.



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.20 15:25



Помня че имаше нещо с ядене на сладолед в България (става дума за лятната им отпуска).


Жъ умра. Значи бебето близало сладолед 2 седмици в Бг и пипнало туберкулоза.



Туй да не е салмонелоза, ве, моме!
Малките бебета и деца най-често могат да пипнат някоя от извънбелодробни форми на туберкулозата и по-рядко белодробна. Но за целта трябва да са контактни с болни или с вещи и прибори, заразени от болни или да обитават среда, тъпкана с туберкулозни бацили.

Тъкмо погледнах един доклад на здравното министерство. Минималният терапевтичен срок за лечение на туберкулоза е 6 месеца. Ако някой ваш педиатър лекува туберкулоза с антибиотици за 7-10 дни, къде му е Нобеловата награда?

В Бг първата БЦЖ ваксина се поставя на бебетата още в родилния дом. Следващата ваксинация е преди да навърши 13 месеца, за по-следващите има имунизационен календар, не ги помня вече. И от купища деца около мен, почвайки от моето собствено, за едно не съм чула да е хванало туберкулоза от ходене на почивка, пиене на мляко и близане на сладолед.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.08.20 15:30



Детето беше с диагноза туберколоза.

Много добре помня, защото е на вързастта на моята дъщеря, която до тогава не беше пътувала до България, та чрез мои познати можех да събера информация какво как се прави там.

Ако не бях сигурна, щях да го напиша, тук пиша за абсолютно сигурни неща и информация от детски лекари кои ваксини имат смисъл, която ми е дадена на мен лично т.е. не преразказ.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано13.08.20 15:45



За инфо, тъй като Робрет Кох е от българите със значение — туберколкозата се предава по много начини, един от тях е чрез хранителни продукти и конкретно — мляко и сурово месо.

За другото вече писах, че бебетата биват ваксинирани с неефикасна туберколозна ваксина само в изостаналите държави и държавите във военно-и следвоенно време. (като в миналото на централна Европа) (макар че там човек може да умре от много други неща, туберколозата им е широкообхватната грижа)



Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.20 15:50



Туберкулоза на какво?

Напълно е възможно неваксинирано бебе да се разболее от туберкулоза.
Това, което е напълно невъзможно, която и да е форма на туберкулозата да бъде напълно излекувана за седмица, дори и да е диагностицирана в начален стадий.
Лечението продължава минимум 6 месеца, често поне 1 година. После оздравелият бива ежегодно следен чрез тестове и изследвания.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.08.20 16:10



с каква ефективна ваксина ваксинират в Германия тогава?

Чрез хранителни продукти туберкулоза може да се предаде, ако туберкулозен е кашлял върху тях или ако са от болно животно, обичайно от кравешкия вид.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re:нови [re: PYTnik]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано13.08.20 16:27



Въпросът е, че ако човекът е бил ваксиниран вече, при среща със самия коронавирус след време би трябвало имунната му система да е подготвена за битка.

Това няма да е напълно непознатият агент, който нахлува с взлом в организма. Твоята имунна система ще го познае и ще му каже ,,ела ми тук, душице знатна, коронована, аз ти знам номерата, бързо ще се справя с теб, ето ти хуморален, ето ти клетъчен имунитет, за теб от мен подарък - собствено производство".

Та така, стига ваксината да е достатъчно ефикасна и с малко странични ефекти, не толкова тежки и/или рядко срещащи се.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.