Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:55 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Хайде да ви видя, про-протестърите!  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 21:39



Видя се от цял месец вече, че в клуба противниците на протестите (ТЕЗИ протести) сме мизерно малцинство. Надали имаме и пет човека.

Което означава, че 90% желаете оставките и слизането от политическата сцена на правителството, Борисов, Гешев и всеки, който се е накиснал в тая каша от години назад.

Много сте, значи. По-лесно ще ви е.

Много ви моля всичките, да бъдете така любезни, както сте и мъдри, да ми напишете имената на поне 20 човека, ИЗВЪН всеизвестните компрометирани политически муцуни, които са поне малко разпознаваеми от народа (щото нале - мажоритарни избори) и са:
--честни,
--достойни,
--неподкупни,
--кадърни,
--знаещи 2-3 езика,
--чели повече от 2 книги,
--добри професионалисти,
--притежаващи качества на политици

Ама сте 100% сигурни за тях, че е така.

Моля ви!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 06.08.20 21:53.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.08.20 21:46



по изброените критерии няма ни еди депутат като съответствие. то няма как и да има.
и герб не са изключение.
нооо... нека си завършат мандата. идат избори.
иначе... ченгетата около румен божков.

не, мерси.


научи се да чакаш

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 21:49



Тарти, НЕ ПИТАМ за настоящи или минали депутати и министри. Питам за ВАШИ ХОРА, които са ви известни от публичното пространство, за които смятате, че притежават всички такива качества и биха се справили вместо всички, които до момента се провалиха.

И въпросът ми е различен е от това, което си говорим в другите теми.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.08.20 21:52



ок, разбрах.
няма, съжалявам


научи се да чакаш

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 21:54



ок, разбрах.
няма, съжалявам


Аз редактирах... наистина беше малко неясно.

И как няма бе джанъм, ПОНЕ ЕДИН нямаш ли такъв?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано06.08.20 21:55



От моя гледна точка търсещите промяна я търсят по-скоро като промяна в морала, начина на мислене. Което е утопия, защото:

Няма, ама наистина няма, и това важи за всички политици от всички разцветки човек, който да покрива изброените от теб критерии.

Ако един човек е честен и почтен по природа, мястото му не е в политиката. Политиката навсякъде е мръсна дума, навсякъде играят интересите на определени групи, навсякъде има лобизъм, има договорки, пазарлъци, удари под кръста, компромати и т.н. И това не е само в България, просто при нас в момента е замирисало ужасно...

Неподкупния сега може да бъде купен. Въпрос на цена. И на политическо оцеляване. Колкото по-големи са амбициите- толкова по-податлив ще е неподкупния да се продаде. Ако е умен- ще е възможно по-изгодно, а ако е още по-умен- ще е и дискретен, та да не стане фал.

Кадърни...тук съм на мнение, че сериозният професионалист, кадърен в областта си, ще търси да се реализира в нея. Това, че си добър лекар не те прави автоматично добър министър на здравеопазването. Други качества се изискват.

Знаещи 2-3 езика. Английски е достатъчен, но на добро говоримо и писмено равнище. За да се избягват излагациите. Допълнителните езици са екстри, а за това си има преводачи.

Чели повече от 2-3 книги. Това няма как да се знае. Какви книги? Обща култура? Любовни романи? Специализирана литература?

Качества на политици... това си заслужава цяла отделна тема, мен ако питаш



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:04



От моя гледна точка търсещите промяна я търсят по-скоро като промяна в морала, начина на мислене. Което е утопия, защото:

Няма, ама наистина няма, и това важи за всички политици от всички разцветки човек, който да покрива изброените от теб критерии.


Е добре, кажи ми какъв е смисълът тогава от всички тия изстъпления по улиците? За какво са тия врясъци и напъни за МАЖОРИТАРНИ избори? (Доколкото помня - Слави спечели доста привърженици именно с искането за мажоритарен вот)

Ако ида да питам всеки протестър - надали може да ми каже и трима такива, от списъка ми.

Тогава КАКВО ИСКАМЕ? Чувстваш ли колко грозно звучи "Да краде, щото нЕма честни и неподкупни, ама по-малко"...



КОЙ ще определи кое е малко и кое е много?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано06.08.20 22:12



имаше един, но си отиде


научи се да чакаш

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:25



Кой?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.08.20 22:20



Ако един човек е честен и почтен по природа, мястото му не е в политиката.

Съгласен.


И да, не само у нас.
Въпрос на селекция. Тя никъде не е оптимална, но у нас е особено пагубна. Защото още на най.ниско ниво имаме склонност да побутваме нагоре шмекери. С явното намерение, ама нали той като е шмекер, ще ги прекара другите и ще прокара нашите интереси...
Идеята, че шмекерът ще прекара първо нас, сякаш не ни идва.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано06.08.20 22:33



Така си е , глупост е. Мажоритарният вот е избор на личности. Обаче политикът е медиен продукт. А този продукт се изгражда от пи ари и медии, човекът си влиза в ролята и вече зависи как ще я играе -добре ли, зле ли...докога ще издържи да я играе...

При всеки продукт има търсене-предлагане. И то определя до голяма степен пазара.

С какво Боко привлече на времето хората? С образа на силната, здрава ръка, алфа мъжкаря. Все още го играе тоя образ, но е значително по-неубедителен.

Що спечели Фандъкова първия мандат? Майчината фигура. Грижовна, мила, мъркаща , възпитана, четкаща по-тънките струни, много премерена в израза.

Волен Сидеров? Господин Стихийно Бедствие, образът на бунтаря, дремещ у всеки човек. Преди да стане ясно , че това не е образ, а диагноза...

Слави е еднакъв като роля с Жорж Ганчев. Арт опозиционер. Популист. Казва на хората това, което искат да чуят по цветист, достъпен за тълпите начин. Може и да влезе в следващия парламент. Лично аз смятам, че не му е мястото там.

Наистина е цинично да говорим за "избор" между зло и зло. Само че и да се подкрепя статуквото досега не е здравословно. Щото нали...абе вече имахме един Бай Тошо...

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:35



Може и да влезе в следващия парламент.

Не си в течение. Той ще бъде първа или втора сила. А не "може и да влезе".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: ad miral]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано06.08.20 22:37



И стигаме до оня израз, че всеки народ си заслужава политиците. Ако нямаме реален избор, ще имитираме избор между злото и злото, като всеки ще се хване за онова зло, което е най-близко до собствените му разбирания.

Ето затова цялата тая ситуация е патова и няма полезен ход.

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.08.20 22:35



Ето затова цялата тая ситуация е патова и няма полезен ход.

Е, има и ред помощни средства в такава ситуация. Сърбите имат един хубав лаф: Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати, редовно, из истог разлога.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:46



Впрочем - тая мантра, че политиката била мръсна работа и нЕмало начин - не е съвсем така. За да си НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ не е необходимо да си непременно от онези политици, които си цапат ръцете. Нали "разпределение на властите"? Какво е народният представител (депутат)? Човек, комуто хората имат доверие. Трябва просто да е честен и професионалист. Ще стои в парламента, ще измисля закони...

Айде, поне двайсет ТАКИВА!!! Публично известни личности, но честни и неподкупни!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано07.08.20 00:56



Ше ти се вдигне пулса бе, мацко



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано07.08.20 07:29



Айде, поне двайсет ТАКИВА!!! Публично известни личности, но честни и неподкупни!

Връщаме се на моята аксиома, че такива НЯМА. Има само такива, чиито далавери ВСЕ ОЩЕ не са станали известни на драгия избирател



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано07.08.20 08:25



Не съм протестър, но щом трябва да се предложи, единствен, когото познавам съм аз.
и съм 100% сигурен за себе си.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 09:48



Ти искаш да го докараш, че такива няма, но аз мисля че има. Честността и неподкупността не означават липса на прагматичност или богобоязливо овчедушие, нито страх да си изцапаш ръцете. "Не трябва да позволяваме моралът да ни пречи да постъпим правилно" е хубава сентенция за подобни хора. Уверявам те, че познавам хора и в частния бизнес, и в държавната администрация, които са абсолютни хишници що се отнася до кариера или печалба, а същевременно притежават и честност и неподкупност и достойнство. Как и с какво да подкупиш човек, който се цели в небето?

Така че брой двама мои лични и служебни познати и да минем към известните имена. Без затруднение се сещам за 5. Предполагам, че като нищо ще го докарам до 20. Просто трябва да помисля за амбициозните, тези за които подкуп е "България на три морета" :-) и нищо по-малко. И готово.

П.П. Трима брой мои познати - има и един кмет.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 09:51



Ти искаш да го докараш, че такива няма, но аз мисля че има.

Моля, поименно. Казахме - публично известни хора, популярни.
И не искам нищо да докарвам никъде. Дали не съдиш нещо по себе си?

Аз също имам на ум такива. На първо време бих посочила Минчо Христов. До 20 обаче надали ще ги докарам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.20 09:45.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 09:49



Ама как да ти пиша имена и длъжности на мои лични познати?!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 10:05



Казахме - публично известни хора, популярни.

Мойте и твойте честни и почтени лични познати надали ще бъдат толкова популярни, че да ги изберат за депутати. А надали и ще кандидатстват.

Три пъти ли трябва да кажа? Говоря не дали изобщо съществуват в България такива хора. А за хора, които, айде да профанизирам, ако изборите са мажоритарни - биха се явили и биха били избрани.

ПП - не си длъжен да ми отговаряш, нито да пишеш в темите, които пускам - доколкото разбрах - правиш го с досада и почти от задължение. Да, три теми имам на първа, но можеш да ги прескачаш спокойно. Не е постоянно явление. До оня ден нямаше нито една. Има още 17 теми на първа..

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.20 10:01.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 10:45



Ех, да ну се невиди, затворил съм браузера а бях на 12.
Набързо
1) Д-р Николай Михайлов ще бъде избран без проблеми
2) Тони Николов - главен редактор на в-к Култура
3) Коритаров
4, 5, 6 Виолина Маринова - изп. дир ДСК, Ивайло Пенчев - Уолтопия, Хампарцумян
7, 8, 9, 10, 11, 12) Забравих кои кметове изброих - на Кюстендил, Видин, Перник, Зарата, Бургас имаше и още

Ама ми свърши времето, соракис.


П.П. Съжалявам, че съм те обидил, безобидните майтапи не са нито лесни, нито смешни, а пиперливите в повечто случаи са насочени към хората които носят. Ти действително не спираш да пишеш, това е готин повод за майтап и аз го ползвам.
Но разбира се, това не е оправдание, не се оправдавам- обяснявам защо не съм си дал сметка.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано07.08.20 12:00



Това упражнение със списък имена е за кастинг директори в киното

Има и едни директори по "talent management" в телевизиите... Виж партийните списъци, номенклатурата ми е съвсем неясна.

Мога само да си спомня, че думата "политик" не се използваше у нас за у нас преди 1989 г., предпочетена бе думата "член". Политиците се появиха след това, по-скоро обществото ги призна за такива. Някои изкараха и професионално образование по наши и чужди университети, курсове, фондации.

Да напишем не 20, а 2000 имена в тази връзка. Нямаше ни един известен преди 30 години, а глей сега колко са много. Това е любопитен феномен, успореден на медийното развитие. И тогава се чудехме кой, аджеба - и се появиха много имена. Продължават да се появяват.

100% сигурност, че някой е честен и достоен, няма в природата. Останалите неща си личат от говорене, поведение, език на тялото, биография - дали е неподкупен, начетен или професионалист. Честни са личните приятели, а когато послъгват или премълчават пак ги обичаме Понеже как да обичаш някого, който не премълчава нищо? Няма как.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 12:03







Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано07.08.20 11:56



Аз 20 пъти



Имам и списък с дейности за когато имам шанс да барам копчетата.


WALL·E

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано07.08.20 11:59



ДС-боклукът Коритаров го имаш за неподкупен ли?
Там май яко грешиш.
Другите да речем, че ти вярвам за тях.



WALL·E

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 12:32



ДС-боклукът Коритаров го имаш за неподкупен ли?
Там май яко грешиш.


Ами бивш доносник - какво искаш... А в момента откровено работи в телевизия на Шиши...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 14:24



13, 14, 15) Силвия Великова - журналистка БНР, Бойко Василев БНТ (Боже, за малко да напиша "Огнянов", ще речеш, че сънувам Вазов. То не е ерудиция при мен, не са класици, не е чудо. Мен трябва да изберат.), Горан Благоев - той е историк, теолог, но като професия вероятно журналист трябва да пиша. Тук могат да се наредят Симеон Идакиев, Румен Леонидов, Даниела Кънева...
16, 17, 18) Митко Бербатов, Ивет Лалова, Таня Богомилова (но тя е във федерацията, ако я броиш компрометирана, тогава Петър Стойчев)
19, 20) Теодоси Теодосиев, Леандър Литов(нашият физик в ЦЕРН)

Учени, лекари, писатели - Георги Господинов има политическа позиция например, Милен Русков, Захари Карабашлиев



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Naglets]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 14:37



Аз му вярвам, но това няма значение. Задачата има условие, аз го следвам и давам тези имена, защото смятам, че имат високо ниво на всичко, включително и на корумпиране.

Но това че може да греша е като да кажеш че дишам. Греша с почти 100% вроятност. Имаше един Змей навремето - това му беше ника - той викаше "когато говорим за някого има наша гледна точка, има негова гледна точка, а истината е съвсем от трета гледна точка".
Та греша, много ясно.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.08.20 14:46



Силви Великова...ххм... Румен Леонидов - пич, но див петел...



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 14:50




Ама давайте си ваши (ти и Наглец) списъци, бе.

Мен ме кефят и двамата, но това съм си аз. Аз лично Джоуи от Приятели го правя президент и окото ми не мига. Татяна Лолова - вице.

Леле, забравил съм актьорите!!! Тоя списък го докарвам до 240 депутата плюс министри, зам министри и шефове на агенции. :-)))

Редактирано от Green Light на 07.08.20 14:44.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 14:55



Румен Леонидов

Абсурд. Остава сега и Волгин да подредите... Великова - абсолютно не й е възможно да бъде обективна.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.08.20 14:52



Много от актьорите не говорят глупости и разбират от хора и характери.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 15:01



Волгин според мен се чалдиса. Има нещо налудничево във воденето му и аз не мога да го слушам.
Имам спомен, че беше много готин едно време.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 15:04



Изобщо артистите и артистизма е божи дар. Да изиграеш някого означава да го разбираш, нали така? Това тъпанар не може да го прави, не е работа за ограничени хора.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.08.20 14:58



Леонидов е прекалено податлив на емоции, Великова, да прощава, е ку4ка...





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано07.08.20 15:42



От антипротестърите съм.
Все пак ще взема отношение като напиша, че не намирам ,,честни, достойни" между хората от партиите и движенията, скачащи срещу правителството. Говорим за популярните лица от тях.

Никое от долните имена не мога да посоча като носител на чест и достойнство, а това са много важни категории от характеристиката на личността - чест и достойнство!

- Мая Манолова (Костинбродска, Галева)

- никого от БСП

- Слави Трифонов

- нито един от ,,отровното трио"

- Вера Иванова - един от лидерите на ,,Системата ни убива". Как е възможно в нейната организация, защитаваща деца, срещу един съпредседател или заместник да има жалби за педофилски действия?! Нали тази организация защитава деца!

- ДБ. В частност: Христо Иванов, ген. Атанас Атанасов, Мартин Димитров; ще прибавя и напиращия за кмет преди време Борислав Игнатов

- АБВ - Румен Петков
Плюс доц. Мангъров, който е забелязан на сбирки при тях.
Между другото аз се подписах в петицията срещу него до Етичната комисия на БЛС, но това е просто вметка.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.08.20 15:50



Х е-х ее, как си я закарал само Гала и Джуджи липсват, а мож и д-р Папазова



Какво ще кажеш за братята Халваджиян? Божеее, а Криско?



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано07.08.20 16:20



Към Силвия Великова сложи мъжа й и девер й. От ,,Хоризонт" също.





Тема Re: Дописвам списъкнови [re: Green Light]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано07.08.20 16:28



Аз лично Джоуи от Приятели го правя президент и окото ми не мига.

И шестимата от ,,Приятели" ги правя министри, само за премиер се чудя кой да е.


Защото всички са добри, почтени, умни, мили, отзивчиви... рядко срещани хора.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 16:37



Ок, но има ли достатъчно много избираеми мажоритарни кандидати?
Достатъчно читави.



Тема Re: Дописвам списъкнови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано07.08.20 17:30



Силвия Великова наистина е малко пристрастна към умнокрасивата идея, но като цяло ме кефи като водеща. Не мисля, че е кучка, както е писал Тузлията малко по-долу. Обаче пък никога не би ми хрумнало, че радиоводещите масово стават за политици (повече от даскалите, адвокатите или пожарникарите, да речем).

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Дописвам списъкнови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 17:36



“Обаче пък никога не би ми хрумнало, че радиоводещите масово стават за политици (повече от даскалите, адвокатите или пожарникарите, да речем).”

ТИ го каза.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.20 18:12.



Тема Вярно. Точно. И?нови [re: UnicaDonna]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано07.08.20 17:31



Че аз не знам изобщо някой политик, от доста държави включително България, който задоволително отговаря на всичките изброени качества.

Не че това е изненада, или е скорошно явление. Било е отбелязвано и коментирано още от римско време.

Заради което върви (много старото) разбиране, че когато хората гласуват, те практически гласуват за по-малко некачествения кандидат, или на кратко, за по-малкото зло. Проблемът с това гласуване за по-малко некачествения кандидат, или за по-малкото зло, е че в края на краищата - по-малкото зло е пак зло.

И успоредно на горното разбиране върви (пак много старото) приемане, че една политическа подредба може да издеяни на даден ограничен брой цикли с избор на по-малкото зло, преди системата да достигне до натрупване на достатъчно много зло, че тя да имплозира или да бъде разбита от революция.

Все пак, мен ме радва че такива теми могат да бъдат обсъждани така открито! Значи нещата са все още значително по-добре от колкото бяха през ялтенско - където подобен форум нямаше да съществува. Което, в крайна сметка, значи, че българските водещи, независимо кои и какви, не ги е ЧАК ТОЛКОВА страх от народното недоволство. Което, върху принципа на "по-малкото зло", подсказва, че България е далече от евентуалната имплозия или революция. Което е все пак повод за ведри размисли.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано07.08.20 18:29



Направо като мазен шаран се изплъзнА...


Задачата си е вид капанче за закачки или пък, знае ли човек, може някои от тукашните хора да си търсят новите управници с наши идеи.

WALL·E

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано07.08.20 22:17



Абе Уни, ти нещо не си у ред!

Ми ти си описала един Христос кажи-речи, бе! Пък с него знаем какво се е случило.

Ами, я като си подпалила моторетката, ти дай 20 такива, да те видя!

Ама ше кажеш - ми няма, и вий не можете да дадете 20 такива имена.. и ше продължиш с дежурните, втръснали до повръшане аргументи - по-добре да е Бойко и сие, отколкото някакви нови такива...

То, точно по тоз повод из фейса днес върви един лаф:

"1876
- Ще учствате ли в Априлското въстание?
- Не, щот не се знае кои ще дойдат след това."


А инак, твоят въпрос е идеално разигран ето туканка, на!







Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 22:57



Ама ше кажеш - ми няма, и вий не можете да дадете 20 такива имена.. и ше продължиш с дежурните, втръснали до повръшане аргументи - по-добре да е Бойко и сие, отколкото някакви нови такива...

На теб ти се повръща от мойте аргументи, на мен от твойте. Масово повръщане настана.

Никога на света управление не се е сменило по такъв начин. Или ако Е - резултатът не е бил добър.

А вие се търкаляйте по площадите, щом ви е кеф.

За сведение - аз ВЕЧЕ посочих една такава личност - Минчо Христов. Не знам защо пропуснах Стела Банкова. С някои от предложенията на Грийна съм съгласна - примерно - психолога. Ренета Инджова с малко резерви - също. Ако още се замисля - ще напиша още. Така че твойте теории, отбелязани горе в синьо, издишат, сестро.

("Сестро", щото и мойта е такава, родната - глупава, наивна, вярва на етикетите на хранителните стоки и подкрепя протестите. Вас ви бива да увеличавате интелектуалния потенциал на държавата, ама трябва да си стоите по ъглите с книжка в ръка и да не правите нищо друго, щото в практиката ви нема никакви!

)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано08.08.20 09:15



Сетих се днес, че има един човек, чието мнение почти винаги съвпада с моето. Казвам почти, защото не съм финансист и има детайли, които не разбирам винаги. Често чета нейни статии, дават я и по ТВ. Това Мика Зайкова. Вижда ми честна, достойна, неподкупна, кадърна, не знам за езици, но със сигурност е чела повече от 2 книги.

Има и други читави хора, със сигурност, даже мога и да се сетя за други. Има и такива, които не познаваме, но на никой не му се занимава с мръсната политика, освен на некадърниците от "резервата за тъпаци", който ББ крие някъде.

След 1989 имаше повече навитаци, щото имаше много за крадене, вече няма. Трябват ни възрожденци-наивници.

Познавам още един човек, за когото си залагам главата-АЗ. Но.... системата ще ме изхвърли, ако няма оше поне 50-има като мен, съгласно изброените качества в спиисъка





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано08.08.20 09:38



"Резерватът за тъпаци" отглежда лесни за управление, ако помниш Цв в Парламента, три цвята флумастри и единодушно гласуване. Една мозъчна клетка на парламентарна група. Достойни хора има, въпрос е как ще се сработят. Колектив се прави дълго време, обща програма още по-трудно. Достойните хора са мислещи индивидуалисти, нещото дето да ги обедини в екип ми се губи.

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tia9]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.20 09:42



Достойните хора са мислещи индивидуалисти, нещото дето да ги обедини в екип ми се губи.

Масовата гласоподавателна подкрепа ти се губи.
Иначе, достойни мислещи ПРОФЕСИОНАЛИСТИ много успешно работят в екип.

Индивидуализмът, разпознаваем като такъв, е само за кокоши мозъци.

Отделно, че много народ си няма и понятие за достойнство, за да селектира обещаващи кандидати. Откъде съм сигурна ли - ми защото ви чета. В реална ситуация никое от вас, дрънкалата за морални ценности, не си залагате гъза.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: alisalisa]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.08.20 15:20



ако на отстояване на принципи и държане на дума му викаш "залагане на гъза" - аз си залагам гъза, или по-скоро имам топки, но това не си го разбрала, като си чела



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: vozac]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.08.20 16:23



...и готовност да си платиш цената....

Ами как ще го разбере, като тя явно като чете , търси предимно слабостите и недостатъците у другите, а не положителните неща.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.08.20 16:26



плащането на цената ми е любимо, даже оставям бакшиш, да не каже някой после, че ме е създал



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: vozac]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.20 16:55



ти не се вписваш в изискванията - не си публична личност, няма да събереш гласове, за да станеш депутатин или каквото там изисква радиодонка в анкетата си.

иначе, откъм принципи, професионализъм и залагане на гъзъ, когато трябва да се отстояват принципите, много народ отговаря на критериите, някои дори пишат в този клуб. ма аз по начало си клоня към технокрация, само дето в нашенско никак не е популярна.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.20 17:03



не мрънкай като отхвърлен либовник.


с положителното у всеки бързо се свиква, недостатъците са тези, които бодат очите.

и, понеже добре познавам първо своите собствени, нямам задръжки да посочвам и чуждите.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.08.20 17:04



Или иначе казано - манипулантски чалъмчета и номерца...





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.08.20 17:13



Михайлов да речем бива.
Следващите двама са твърде политизирани, а единият от тях бивше ченге. Морал?
4, 5 и 6 - пази боже, а и слава богу, че са абсолютно неизбираеми.

Аз имам само едно предложение - учителят Теодосиев.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.20 17:38



твоят най-голям недостатък дори не е страстта ти да сипеш тъпи мръсни вицове и блажни лафове под път и над път.

а клишираното мислене.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.08.20 17:45



Пък си и майстор на диагнозите.
Неговото е особено клиширано мислене-кичово.

Кичов клишар и той



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: alisalisa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.08.20 17:40



Не е страст.
Просто като се захвана с нещо, гледам да е като хората.
Зер ти пък не сипеш блажни лафове, правейки се на отворенгяс, разтропана и бохемкиня.При тебе ако е - готинко, при друг - недостатък.
Иначе и да увърташ, и да инкяриш - манипуланткиня си си...





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: PYTnik]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.08.20 17:47



Шибай се в дупарата, беловлас педал с бяла вълна по халтавия сералник! И се скрий се в дупката на чепа на магарето...Седнал точно той да ми говори за клишета и изтъркани лафове...



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано08.08.20 17:56



Дръж са тузарски, на са излагай така.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tuzlija-179435]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.08.20 18:06



кое му е като хората - вечните мръсни стихчета и блажни лафчета ли?
или да си редовно лепнат за пътника, за да го ръчкаш да си ги менкате?

пък аз изобщо не съм готина, трън в задника съм, едва ме траят, всеки тук ще го потвърди.



а манипулатори няма - има само хора, дето се пробват и балами, дето се вързват.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано08.08.20 18:07




Аз имам само едно предложение - учителят Теодосиев.


А 1000 книги с по 600 страници до 9 клас???!





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.08.20 18:20




Аз имам само едно предложение - учителят Теодосиев
- който ще се самоубие, ако стане депутат



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.08.20 18:43



Аз имам само едно предложение - учителят Теодосиев.

Изключително положителна личност.

Но дали става за законотворец? Неговите "закони" са само за извънредно надарените...



Обаче съм съгласна, че за министър на образованието трябва да бъде издигнат УЧИТЕЛ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: eta d]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.08.20 19:13



Член първи от конституцията!





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: vozac]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.08.20 19:15



Ма аз го предлагам за цар.
Чиста монархия, без парламент.
L'etat, c'est moi!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано08.08.20 19:15



Идеален е!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано08.08.20 19:24



...едва ме траят, всеки тук ще го потвърди...

Не всеки.





Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: tia9]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано09.08.20 09:34



Достойните хора са мислещи индивидуалисти, нещото дето да ги обедини в екип ми се губи.

Достойните хора, които са професионалисти, умеят да работят в екип. Индивидуалистът го видяхме : АЗ, АЗ, АЗ, ББ знаеш, винаги от 1 л. ед. ч.

Всеки, който милее за работата, бързо може да се обедини в екип със себеподобните. Защото имат една обща цел.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.08.20 10:16



учителят Теодосиев След проф. Пимпирев, това ми е най-противната личност!





Тема Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.08.20 10:27



"Иначе, достойни мислещи ПРОФЕСИОНАЛИСТИ много успешно работят в екип.

Индивидуализмът, разпознаваем като такъв, е само за кокоши мозъци."
Абсолютно!!!

Най-накрая някой да каже нещо смислено! Браво, Алиса!

"В реална ситуация никое от вас, дрънкалата за морални ценности, не си залагате гъза." И това важи напълно за нас българите. Примери в историята колкото щеш!



Тема Re: Евала!нови [re: LAMBl]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.20 11:17



Е кое му е "бравото"? Как да работим креативно и резултатно в екип, се учи още от детската градина.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано09.08.20 11:20



Как да не са екип, я ги виж как екипно крадат и всеки си знае своя дял!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евала!нови [re: PYTnik]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.20 11:23



не поркай от сутринта - ускорява деменцията.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано09.08.20 11:26



Не пия от сутринта, а от мъка!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор aiumi ()
Публикувано09.08.20 13:02



В отговор на:

Индивидуалистът го видяхме : АЗ, АЗ, АЗ, ББ знаеш, винаги от 1 л. ед. ч.




Бъркаш индивидуализъм с комплексарщина.



Тема Re: Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано09.08.20 13:08



Не е важно на какво те учат, а какво научаваш. Българите, не ни бива в екипната работа. Виж, японците (азиатците) са друга бира.



ПП
Всички, които се опитват да се направят на интересни, проповядват индивидуализъм, тоест, да не си като другите, да се самозаявиш и да не се сливаш с "масата", да се открояваш. В България това се проповядва широко.

Редактирано от LAMBl на 09.08.20 13:24.



Тема Re: Евала!нови [re: LAMBl]  
Автор aiumi ()
Публикувано09.08.20 13:21



Не, не е вярно, просто нямаме лидери. Говоря от личен опит. Работила съм при шефове без лидерски умения и при такива със, и разликата е от земята до небето. Всичко туй в България. Но винаги е по-лесно да се обвини по-слабата страна... манталитет, народопсиховлогия...оправдания бол.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.20 13:54



“Бъркаш индивидуализъм с комплексарщина”

И с нарцисизъм



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Евала!нови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано09.08.20 14:02



“Говоря от личен опит. Работила съм при шефове без лидерски умения и при такива със, и разликата е от земята до небето.”

Би ли разказала /описала с думи прости? Наистина ме интересува.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Евала!нови [re: UnicaDonna]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.08.20 14:04



Като те интересува, образовай се, напиши в ютюбе simon sinek leaders eat last



Тема Re: Евала!нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано09.08.20 15:07



О, много е дълго и сложно за описване,
а в реалността се вижда много лесно и бързо.

Би могла да прочетеш това, което ти е препоръчал Дарк,

аз ще опитам да обобщя накатко:

навремето, краля/царя/пълководеца/койтотамешефа е яхвал коня, вадел меча и повеждал армията, поставен под смъртна опасност.
От тогово произхожда израза Noblesse oblige - срещу по-високия си статус, поемаш и някои зъдължения в повече.
Та - добрият лидер разбира задълженията си и спазва "договора".

А при лошия лидер - ни ноблес, ни облидж се наблюдават. Образно казано :)



Тема Re: Евала!нови [re: aiumi]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.08.20 15:48



А пък за това можеш да напишеш в гуглето leader vs boss и да кликнеш на images да видиш какви интересни и поучителни неща ще откриеш



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: aiumi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано09.08.20 18:20



Бъркаш индивидуализъм с комплексарщина.
Права си, макар че нещата май са за диагноза



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано09.08.20 18:22



Нарцисизмът също е комплекс.

Просто имах предвид, че става въпрос за някакво личностно разстройство, но какво точно, не се наемам да поставям диагнози.



А това, което обикновено наричат "индивидуализъм на българина", всъщност е симптом за недоверие в обществената система, и признак за разпад.

Истинският индивидуализъм е свързан със самостоятелно и независимо мислене, обратното на конформизъм, нарушаване на традициите, новаторство и т.н..

Докато тази конкретна част от "българинът", тъй наречен "индивидуалист", като цяло има закостеняло, консервативно мислене, и индивидуализмът му се свежда до туй, да бъде недоверчив към всичко ново, и да се пази, да не го прецакат. Той е "индивидуалист" от зор, защото му липсват новите социални умения, и защото традиционната общност, към която принадлежи е разрушена, а алтернативна не се предлага.

Редактирано от aiumi на 09.08.20 20:23.



Тема Позовавам се на стара практиканови [re: aiumi]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано09.08.20 18:43



М И С И Я Т А Н А Б Ъ Л Г А Р И Я





…Сега – за мисията на България и съдбата на българите.
Може определено да се каже, че Балканите са най-старият трон на Елма на Земята, но при това и най-здравият, най-жилавият; но новото, което излиза винаги оттук, не трябва да се осквернява от множество поклонници. То може да отива навсякъде, но не всички имат право да посещават светилището. Затова съм запазил Балканите като резерват на Духа, както и Хималаите, но докато Хималаите са недостъпни и сурови физически, то Рила съм направил недостъпна социално-политически. Туризмът не е нищо, може да ходят колкото си искат, но няма да разберат нищо.
Който иска да върви навън, е свободен. Но който иска да остане, няма условия за външна изява, но има възможност да влезе в моите градини. Останалото е обяснимо. Най-твърдата субстанция не може да ви третира меко. Но ако добиете нейната твърдост, тогава всичко ще ви се поднася всякога на длан.
Моите нови планове са вие да добиете скоро относителна свобода, но това не значи, че мисията на Балканите се променя. Няма засега друг начин за изработване минералното тяло освен търпението и примирението; а това са най-високи духовни качества, които могат да се изработят единствено при свръхнапрежение и необикновено трудни условия! Не изява, а минерално тяло е специалността на Балканите. Минералното тяло е неизвестно на световния окултизъм, но то вече се строи. То ще бъде по-тежко от сегашното и ще се състои от въглеродно-метални съединения с пластични връзки. Това и планът на еволюцията и вие ще изглеждате още по-красиви, ще бъдете прозрачни, ще издавате светлина. Движенията ви ще бъдат много п-бавни, но и съзнанието ви ще съответствува на това и няма да схващате разликата.
Основната цел на еволюцията, за да създаде минерално тяло, е продиктувана от закона, че духовните школи създават импулс към овладяване висшите светове, а Божествените школи създават обратния импулс: за овладяване на все по-гъста материя. Затова тук, на Балканите, се намират всички минерали и метали, особено на Рила, нови по същество, и затова вашите атоми и молекули могат да приемат програма за минерализация. Това е програма за милиони години.
Но има и кармични причини: вие се противопоставяте на Божествения принцип най-упорито от всички народи. Принципът на любовта изисква почитане на чуждата истина и благоговение пред нея.
Затова колектив, братство, семейство се разпада на Балканите много бързо. Това се дължи на импулс на кристализация, на егоцентрация на центровете, монадите. Това също е Божествен процес – “специалност” на Балканите. Но когато е откъснат от работата на Небето, той е пречка за всичко прогресивно и ново. Живейте тук много интензивно, но не очаквайте никакво признание. Хората не са дорасли за това. Можете да бъдете спокойни, докато не са ви обърнали внимание, защото народите, на които обръщат внимание, не ще излязат скоро от ада, а вие сте на излизане. Народите, които са прославени, имат друго задача, но нямат и зачатък от минерално тяло! Представете си какви гигантски напрежения за превръщане въглена в диамант – тежки страдания – са необходими!
Имаше и друг метод в плановете на Божествените класове, но вие не го приехте. И сега можете да го ползувате, но за това се изисква съзнание на ученици, а не на оглашени. Ученикът лети като торпила към целта на ученичеството, без да се отклонява от нищо, а вие сте зависими от хиляди пречки, желания и невъзможности…
Основното е следното: благодарете, че сте издържали най-тежкия приемен изпит за въплащение на Земята. Вие сте способни! В България не може да се роди лесно даже хималайски дух. Не че няма престъпни духове, но и те са много способни.
Завършвам с пожелание да носите знамето на България гордо, с пълно съзнание, че винаги сте били елитът на Земята. Ако бяхте тръгнали по неутвърдените в минералния път народи, нямаше да направите нищо повече от тях. Минералният човек ще изглежда като фееричен конгломерат от минерали, кристали и метали, но ще бъде пластичен и ще може да пътува с другите си тела из останалите царства.
Той ще има и биологично тяло, но то ще е както етерното. С него (минералното) ще може да се движите и под земята. Там е много красиво, но с други две сетива, които ще се развият.
Бъдете благословени и благодаря ви, че Ме изслушахте!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.20 19:50



Мъ в твоите картинки за лидери и шефове - лидерът е човек, който си разбира от работата,
пък шефът е човек, който смята, че е достатъчно другите да си разбират от работата.

В Бг лепят прозвището "лидер" на най-големия лаладжия, способен да командори другите.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.08.20 21:36



Млад програмист, вдъхновен и ентусиазиран, върши си много добре работата, минават няколко години, шефовете са доволни от него и го повишават в мениджър. От този момент работата му се променя коренно, той спира да е програмист и става отговорен за това, подчинените му програмисти да работят добре. Той обаче, понеже е много добър програмист, по-добър от подчинените си и с повече опит, започва да ги учи как да програмират и да ги упреква, че не работят достатъчно добре, отхвърля всякакви идеи на подчинените си и налага своите - все пак той е най-добрия от всички, нали за това са го повишили. Подчинените се чувстват застрашени, деморализирани, започват да идват на работа със страх и неудоволствие, част от тях напускат, останалите започват пасивна съпротива, резултатите спадат, ръководството е недоволно, новият шеф иска да се докаже и започва още по тирански да юрка подчинените си и да ги обвинява за лошите резултати, задължава ги да остават след края на работното време за да свършат работата в срок. Това е шеф.

Лидерът се грижи за хората си, интересува се от проблемите им, готов е да остане след края на работното време за да им помогне в работата им, защитава ги пред ръководството, поема отговорността за проблемите и отдава похвалите на подчинените, защото знае, че без тях той е нищо и им го показва постоянно с отношението си към тях. И подчинените са готови и в огъня да влязат заради него, щото шефове има много, но лидерите са голяма рядкост.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.20 22:39



Лоша преценка на началниците, които правят шеф един от екипа, само защото може да върши възложените му задачи като изпълнител. От ръководителя се изисква да умее да преподава/обучава хората си, а това си върви с поемане на отговорност за тях и работата им. Програмистът от примера ти няма такива умения - значи са повишили човек без умения.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.08.20 09:55



Мисля, че прекалено поляризираш двете понятия. Много често се преливат едно в друго.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.08.20 12:33



Всичко това е описано подробно в "Принципът на Питър"



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 12:56



Panta rhei, май френд, нищо не остава така както е днес. В този момент, в този конкретен ден който описваш като застинала снимка, "подчинените са готови и в огъня да влязат заради" Лидера, на следващия - не. Какво е лидер не знам, но двете неща които искам да кажа по повод на писанието ти са че първо - не сме никому в обувките и две - чак накрая при свършено положение, когато всички дни на ръководителя са приключили на тази длъжност, може да се каже добър лидер ли е бил или не.

Солон (този дето създал законите на Атина) вече като известен и почитан в целия свят попаднал в двора на цар Крез в Лидия. (сори ако съм го разказвал и сори ако го знаеш) Крез се смятал за най-щастливия човек на Земята и много обичал да го показва. Сега мъдреца на мъдреците му бил на гости и Крез го попитал най-естествения за него въпрос - кой е най-щастливия човек. Солон казал първо един(загинал за родината), после друг(пожертвал себе си и семейството в името на боговете) и накрая Крез се развикал. Как може да смяташ някакви селяндури за по-щастливи от мен?! Аз съм най-богатия човек, с най-силната армия, най-любящия народ, най-красивата жена,.. какви глупости говориш?! Хъм, казал Солон, да, засега изглеждаш страхотен късметлия и приличаш да си много щастлив. Но дали си най-щастливия човек на Земята ще стане ясно чак след като умреш. Преди това нищо не се знае.
Според Херодот, Крез се сетил за тези думи, когато бил завързан на кладата.

Редактирано от Green Light на 12.08.20 12:51.



Тема Re: Евала!нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.08.20 13:24



Не виждам връзката с историческата генерална равносметка на целия живот, аз исках да кажа, че за станеш шеф, трябва да го заслужиш пред началниците си, а за да те приемат за лидер, трябва да го заслужиш пред подчинените си. Второто се оказва несравнимо по-трудно.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор Zirzi ()
Публикувано12.08.20 13:26



Абсолютно си прав за шеф и лидер, подкрепям.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано12.08.20 13:53



има и още един проблем. Ако подчинените те приемат за лидер, това може да не се хареса на шефовете, да се почувстват застрашени и да освободят лидера.
И тогава шефовете назначават техен, удобен, лидер, който няма и милимунда авторитет и респект пред подчинените и тогава всичко отива на ебем-ти-страна



Тема Re: Евала!нови [re: vozac]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.08.20 14:24



Така е, той трябва да балансира между горе и долу. Но пък работата върви много по-добре с лидер, отколкото с шеф, затова отгоре би трябвало да са доволни. Сменят ли го с шеф, резултатите ще спаднат драстично. А пък и лидерът ако си тръгне, подчинените обикновено предпочитат да си тръгнат с него.



Тема Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.20 18:46



Протестъри пишат писмо на султанката!

Пред немското посолство.

Cъбирaмe ce, зa дa пoпитaмe нeмcкoтo прeдcтaвитeлcтвo у нac зaщo вeчe eднo дeceтилeтиe eднa oт вoдeщитe cили в Eврoпeйcкия cъюз тoлeрирa oчeвиднaтa oргaнизирaнa прecтъпнocт в нaшaтa упрaвлeнcкa клaca в лицeтo нa Бoйкo Бoриcoв и нeгoвитe прaвитeлcтвa, кaктo и нa cвързaнитe c тях cтруктури в cъдeбнaтa cиcтeмa. Иcкaмe дa знaeм кaк ce cъвмecтявaт прeтeнциитe зa върхoвeнcтвoтo нa зaкoнa, кoитo cъпътcтвaт вcякa eврoпeйcкa дирeктивa към Бългaрия, c ширoкo зaтвoрeнитe oчи нa eврoпeйcкия пoлитичecки eлит зa тeхнитe „пaртньoри“ oт ГEРБ. Дoри прeди мeceц Мaнфрeд Вeбeр, лидeрът нa EНП - нaй-гoлямaтa пaртия в Eврoпeйcкия пaрлaмeнт, oбяви "пълнaтa cи пoдкрeпa зa прaвитeлcтвoтo нa Бoйкo Бoриcoв в бoрбaтa му cрeщу кoрупциятa". Тoй ceриoзнo ли?
Ниe иcкaмe дa пoдкрeпим пълнoцeннoтo изрacтвaнe нa Бългaрия в дeмoкрaтичнитe цeннocти нa Eврoпa и oчaквaмe oт eврoпeйcкитe лидeри дa зaeмaт критичнa пoзиция и дa пoeмaт oтгoвoрнocт


Има надграждане обаче. При нормален сценарий "Моля другарко" служи главно за да се наклепа лошото другарче. В настоящия случай доброто другарче не савмо клепа лошото, а клати пръст на другарката и я учи какво да прави, включително - до поемане на отговорност.

Другарката, разбира се, отговаря очакваното "Оправяйте се сами, политическите проблеми на България се решават В БЪЛГАРИЯ."

Дали тримата глупаци са очаквали друг отговор? Или просто обичат да развяват мръсното българско бельо по света?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 19:09



Четох в Дневник, че (чакай да цитирам точно) " Временно управляващият посолството на Германия Йорк Шуграф обяви чрез публикация във "Фейсбук", че "решенията за политическото бъдеще на България се вземат само в България". Повод за коментара му стана организираният за днес протест пред сградата на дипломатическата мисия. Събитието е под надслов "Масово затваряне на очи". Протестът е заради оказваната от Германия подкрепа за Бойко Борисов през всичките му години на управление."
Егати идиотщината, егати! Тоя протест умира в мъки! Даже, що се отнася до мен, направо казано - умря.
Нерде идеята да разкараме абсурда на гербаджийския кретенски начин на управление, нерде да искаме ЕС да се разграничи от българското правителство?! Тоест от България.
Това прекаляване достигна гротескни размери и отблъсна дори мен. Което беше трудно нещо.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано12.08.20 19:14



Истината е някъде по средата. Никой не е толкова луд колкото изглежда. Някои са повече.





Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Green Light]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано12.08.20 19:35



Иска се огромна воля и духовна сила да не си отблъснат, след като всеки ден ти навират в носа лицата на тримата тулупи...


научи се да чакаш

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.08.20 19:33



Нерде идеята да разкараме абсурда на гербаджийския кретенски начин на управление, нерде да искаме ЕС да се разграничи от българското правителство?! Тоест от България.

Предполагам организаторите са си спомнили събитията от 2013, когато имаше взето отношение към протестите от страна на един посланик у нас.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: tartarianeyes]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 19:43



За мен говориш, доста жаби съм навит да глътна за да се махне Борисов, ама тая позиция на германското посолство направо уби всичко. То не жаби, ами кит вече трябва да се изяде с костите.
Кажи ми какво ни е виновна Германия, бе, баси?! Или ЕС.
НервирАх се! И сега шизпраскам втора чаша капи ананас па ако се разчуе - разчуе.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 19:44



Имам смътен спомен, ама и онова беше тъпотия. Па и не беше ли американеца? Те са си дръвца, кво да им се връзваме



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.08.20 19:49



В отговор на:

Лидерът се грижи за хората си, интересува се от проблемите им, готов е да остане след края на работното време за да им помогне в работата им....




Бе то, всъщност, ние не сме чак толкова претенциозни лидер/бос... Важното е умее да си носи отговорност за решенията, а не непрекъснато да се озърта кого да обвини, и каква интрига за спретне, или омаловажи постиженията на екипа и да ги навре в кучи гъз.

С други думи, няма нужда някой да ни държи ръчичките, просто трябва да има нормално човешко общуване и двупосочна комуникация. Ако е от типа бос и е раздавал заповеди, да не казва после "Абе вий защо не бяхте по-настоятелни да ме спрете, ами само ми обясните защо не трябва да правим това" (предполага се, че е трябвало да му шибнем някой и друг шамар?!) Или пък "решавай ти, и организирай нещата, така че да се получат, това ти е работата"...ама без да имаш изходната информация, без ясни параметри, без правомощия и т.н....Абе..путьовци, в общи линии.



Тема Re: Евала!нови [re: aiumi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано12.08.20 19:51



/С други думи, няма нужда някой да ни държи ръчичките, просто трябва да има нормално човешко общуване и двупосочна комуникация./

/Абе..путьовци, в общи линии./ - Ама женски.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Green Light]  
Автор aiumi ()
Публикувано12.08.20 19:53



Ами той Христо Иванов вече намекна, че не ни трябвал никакъв ЕС, след като така си затваряли очите и допускали да ни управлява корумпе като ББ.
Направо ми се изправи косата.





Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: aiumi]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 20:04



Ебаси тъпанара!

Тва къде го е казал. Тоест сигурна ли си, искам да кажа? Не мога да събера две и две, направо. Във ФБ чета някакви пълни абсурди- има група за демонтиране на паметника на съветската армия и там пише, че сутринта някакъв призовал русофилите и социалистите да върнат нормалността в България. ПрЕ'стаи си! Сутринта като го прочетох не повярвах, ама сега вече съм шаш отвсякъде.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.20 19:57



Отдавна се опитвам да начукам в канчето на околните ми, че ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИНФОРМИРАНИ. Как иначе някой си въобразява, че може да има адекватно мнение по въпроси, които го касаят (защото политиката касае всекиго!!), ако НЕ Е ИНФОРМИРАН?

И то - информиран не от фейсбуците, а от масмедиите. Където не си избираме информацията, която ни харесва, а слушаме ВСИЧКО. И трябва просто да се научим да мислим и да анализираме.

Напоследък все по-често гледам телевизията на БСП, впрочем...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Zirzi ()
Публикувано12.08.20 20:17



/(защото политиката касае всекиго!!), ако НЕ Е ИНФОРМИРАН?/

Мен например не ме касае политиката, и за това ти рипам всяка сутрин на политическите ти коментари щото бактън от политика.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 20:17



Да си сложиш телевизионни капаци на очите не означава да си информиран.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано12.08.20 22:14



Еми...
Хората ( някои) нямат нужда от адекватна информация.

За да научиш какво става, трябва да следиш и четеш почти нон стоп медиите, всякакви - фалшиви, полуфалшиви ,чуждестранни.
И най -важното, да имаш критерии.

Ти си тръгнала да информираш тези, дето ич не ги е еня.
Кауза пердута е трудът ти.

Да не говорим, че сума ти народ поглъща фалшивите новини от съмнителни медии.

Пример: днес някакъв писал : "форбс " в своя статия определи бойко борисов като " България се управлява от малоумен интригант ".
То че е истина, отделен въпрос.
Пиша на пича :"дай линк ".
Той ми отговаря "купи си форбс и чети ".

То че е фейк ню е ясно, ама колко тръгват да се информират.

Всеки да си избира нивото на простотия...


научи се да чакаш

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано12.08.20 22:44



че ТРЯБВА ДА БЪДАТ ИНФОРМИРАНИ.
добре, че не съм сред околните ти..


Информиран за какво и до каква степен тази информация е вярна.. и защо ти е за всичко да имаш мнение..
Униии политиката е мръсно нещо, а ти все там се завираш и защо? Ще оправиш света или..за да имаш мнение, ама това мнение ти е насадено от телевизора..
Аз пък минах другата крайност, изхвърлям информация..и хич не ща нова..не ми трябва да имам и мнение..живота е действие, а не лялане..
А всички политици са обикновени ляляджии..разказвачи на приказки..продължавам да съм на мнение, че политик свестен няма! иначе нямаше да е политик..ма не може без тях, но може аз да не съм при тях...Ако всеки си гледаше работата и не вреше нос в канчето и работата на другите..живота щеше да е песен..ама практика е един работи, 100 го обсъждат..и все акълии бе..
Ограничих и останалите средства за масова информация..освен телевизора, той замина преди години..и сега съм си ок..



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: tartarianeyes]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.20 22:38



Всеки да си избира нивото на простотия...

Така е, и всеки го прави... само ме е яд, че чат-пат се удрят по тиквите сума време след като се е случило някое събитие и се вайкат... Нека си живеят в простотията и ФБ-информациите, по-добре им е там.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.20 22:48



Ако всеки си гледаше работата и не вреше нос в канчето и работата на другите..живота щеше да е песен..ама практика е един работи, 100 го обсъждат..и все акълии бе..

Абсолютно си права. Тия Х протестъри по улиците защо си врат носовете в работата на правителството и го обсъждат - просто недоумявам и аз!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано12.08.20 23:03




Добре го извъртя!.. Ама най-кофти е, когато човек вижда другите, а не и себе си в тях.
Ми приеми го, че и те са "информирани"....т.е. се имат за такива..
Мечтая за строй..в който всеки иска да гради в името и полза на хората..свят в който, парите, секса и властта да са следствие от работа, любов и уважение-доверие..
е да, ама не
за това и хич не ща да се информирам..един дол дренки са..
А за протестърите, за мен лично са шайка незнаещи какво точно искат..прилича ми на игра на подземният свят..едните мутри, искат да свалят другите мутри, за да седнат трети мутри..и това всичко се плаща с вярата и доверието на хората, за по-добри времена.
Знам ли ги..ама е тъпо да се блокира София и да си играят на волейбол или да лежат по асфалта..еле пък с тези палатки, които са еднакви и купени накуп /от кого?/..поне от различни производители да бяха..



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано12.08.20 23:18



Kaто не четеш Битие няма да си информирана че такъв свят е невъзможен от хора в плът.





Тема Нагледно : разликата между шеф и лидернови [re: aiumi]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.08.20 12:27



https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR0T251d8TEPhrlTVDyKM52QmnIh1dhOuiUF0Igc-8LnU2qUC5QncNz89Fw&feature=youtu.be&v=ht-K_zn5qMU




научи се да чакаш

Тема Re: Нагледно : разликата между шеф и лидернови [re: tartarianeyes]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано13.08.20 12:29



Видеото не съществувало ми казва андроида.



Тема Re: Нагледно : разликата между шеф и лидернови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано13.08.20 13:10



а! що тъй.


научи се да чакаш

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: tartarianeyes]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано13.08.20 13:13



Много преди да сте в състояние да се информирате, е нужно да осъзнаете, че информацията е само описание и нищо повече.
Възприемането на информацията я прави информация, а не информирането от информация.
Но вие дори и разбиране за това нямате, скъпи информирани.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Нагледно : разликата между шеф и лидернови [re: tartarianeyes]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.08.20 13:58



Данке! Хубаво клипче. При мен бачка ама под Windows 10, браузър Куц (Хром).




Редактирано от Naki на 13.08.20 15:21.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Metropolis]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.08.20 15:17



Разбира се, че е възможно. Плътта е нещото, което има най-малка нужда..храна, вода, сън, топлина и светлина/всичко това ти е дадено от природата/. Но има една кутия в междуушието, тя създава всичко..тя е генератора..и ако не се осъзнаят основните елементи на понятието земен живот..става мама мия..: )

Ама лошото е, че тези елементи са затрупани с ИНФОРМАЦИЯ/откъде ли не и от кой ли не/, и трябва да изхвърлиш за да разбереш.





Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано13.08.20 15:24



Но има една кутия в междуушието...
Е, те точно тя най ми пречи...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.08.20 15:28



не е възможно - пoради нaчинa зa познaниe на чoвекa.





Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.08.20 15:41



Хлюпости - генераторът е "Божествената искра", тоест душата.


Да, без мозък не става, ама без душа пък хич.




Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ad miral]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.08.20 15:42



еее...
ми то трупано, трупано, та чак затлачено..


нормално..



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Metropolis]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.08.20 15:43



Промени начина..
ограничен си само на ниво плът, т.е. задължен..за другото си неограничен..начини да искаш..
ти от къде познаваш човека?



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: ShokoLada]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано13.08.20 15:55



искаш e рaзлично oт моженe.


............................
oт истoриятa.

Редактирано от Metropolis на 13.08.20 15:58.



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Metropolis]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.08.20 17:30



мии историята показва и друго..
до преди малко Алфини беще със скъсана мека връзка на гърнето..и ръмжеше като тигър..сега е с нова връзка и мърка като тигърче..кой е алфини, какъв е..
ръмженето вече е история.

и какво ме научи историята?!..освен че алфини може и да ръмжи, когато нещо не му е в ред..



Тема Re: Моля другарко Меркел!нови [re: Naki]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.08.20 17:33



Защо ги делиш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.