Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано06.08.20 22:33



Така си е , глупост е. Мажоритарният вот е избор на личности. Обаче политикът е медиен продукт. А този продукт се изгражда от пи ари и медии, човекът си влиза в ролята и вече зависи как ще я играе -добре ли, зле ли...докога ще издържи да я играе...

При всеки продукт има търсене-предлагане. И то определя до голяма степен пазара.

С какво Боко привлече на времето хората? С образа на силната, здрава ръка, алфа мъжкаря. Все още го играе тоя образ, но е значително по-неубедителен.

Що спечели Фандъкова първия мандат? Майчината фигура. Грижовна, мила, мъркаща , възпитана, четкаща по-тънките струни, много премерена в израза.

Волен Сидеров? Господин Стихийно Бедствие, образът на бунтаря, дремещ у всеки човек. Преди да стане ясно , че това не е образ, а диагноза...

Слави е еднакъв като роля с Жорж Ганчев. Арт опозиционер. Популист. Казва на хората това, което искат да чуят по цветист, достъпен за тълпите начин. Може и да влезе в следващия парламент. Лично аз смятам, че не му е мястото там.

Наистина е цинично да говорим за "избор" между зло и зло. Само че и да се подкрепя статуквото досега не е здравословно. Щото нали...абе вече имахме един Бай Тошо...

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:35



Може и да влезе в следващия парламент.

Не си в течение. Той ще бъде първа или втора сила. А не "може и да влезе".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: ad miral]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано06.08.20 22:37



И стигаме до оня израз, че всеки народ си заслужава политиците. Ако нямаме реален избор, ще имитираме избор между злото и злото, като всеки ще се хване за онова зло, което е най-близко до собствените му разбирания.

Ето затова цялата тая ситуация е патова и няма полезен ход.

Е, много си тъп, Саше...



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.08.20 22:35



Ето затова цялата тая ситуация е патова и няма полезен ход.

Е, има и ред помощни средства в такава ситуация. Сърбите имат един хубав лаф: Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати, редовно, из истог разлога.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Sarayah]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано06.08.20 22:46



Впрочем - тая мантра, че политиката била мръсна работа и нЕмало начин - не е съвсем така. За да си НАРОДЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ не е необходимо да си непременно от онези политици, които си цапат ръцете. Нали "разпределение на властите"? Какво е народният представител (депутат)? Човек, комуто хората имат доверие. Трябва просто да е честен и професионалист. Ще стои в парламента, ще измисля закони...

Айде, поне двайсет ТАКИВА!!! Публично известни личности, но честни и неподкупни!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано07.08.20 00:56



Ше ти се вдигне пулса бе, мацко



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано07.08.20 07:29



Айде, поне двайсет ТАКИВА!!! Публично известни личности, но честни и неподкупни!

Връщаме се на моята аксиома, че такива НЯМА. Има само такива, чиито далавери ВСЕ ОЩЕ не са станали известни на драгия избирател



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано07.08.20 08:25



Не съм протестър, но щом трябва да се предложи, единствен, когото познавам съм аз.
и съм 100% сигурен за себе си.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано07.08.20 09:48



Ти искаш да го докараш, че такива няма, но аз мисля че има. Честността и неподкупността не означават липса на прагматичност или богобоязливо овчедушие, нито страх да си изцапаш ръцете. "Не трябва да позволяваме моралът да ни пречи да постъпим правилно" е хубава сентенция за подобни хора. Уверявам те, че познавам хора и в частния бизнес, и в държавната администрация, които са абсолютни хишници що се отнася до кариера или печалба, а същевременно притежават и честност и неподкупност и достойнство. Как и с какво да подкупиш човек, който се цели в небето?

Така че брой двама мои лични и служебни познати и да минем към известните имена. Без затруднение се сещам за 5. Предполагам, че като нищо ще го докарам до 20. Просто трябва да помисля за амбициозните, тези за които подкуп е "България на три морета" :-) и нищо по-малко. И готово.

П.П. Трима брой мои познати - има и един кмет.



Тема Re: Хайде да ви видя, про-протестърите!нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано07.08.20 09:51



Ти искаш да го докараш, че такива няма, но аз мисля че има.

Моля, поименно. Казахме - публично известни хора, популярни.
И не искам нищо да докарвам никъде. Дали не съдиш нещо по себе си?

Аз също имам на ум такива. На първо време бих посочила Минчо Христов. До 20 обаче надали ще ги докарам.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 07.08.20 09:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.