Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Евала!нови [re: alisalisa]  
Автор DarkSide ()
Публикувано09.08.20 21:36



Млад програмист, вдъхновен и ентусиазиран, върши си много добре работата, минават няколко години, шефовете са доволни от него и го повишават в мениджър. От този момент работата му се променя коренно, той спира да е програмист и става отговорен за това, подчинените му програмисти да работят добре. Той обаче, понеже е много добър програмист, по-добър от подчинените си и с повече опит, започва да ги учи как да програмират и да ги упреква, че не работят достатъчно добре, отхвърля всякакви идеи на подчинените си и налага своите - все пак той е най-добрия от всички, нали за това са го повишили. Подчинените се чувстват застрашени, деморализирани, започват да идват на работа със страх и неудоволствие, част от тях напускат, останалите започват пасивна съпротива, резултатите спадат, ръководството е недоволно, новият шеф иска да се докаже и започва още по тирански да юрка подчинените си и да ги обвинява за лошите резултати, задължава ги да остават след края на работното време за да свършат работата в срок. Това е шеф.

Лидерът се грижи за хората си, интересува се от проблемите им, готов е да остане след края на работното време за да им помогне в работата им, защитава ги пред ръководството, поема отговорността за проблемите и отдава похвалите на подчинените, защото знае, че без тях той е нищо и им го показва постоянно с отношението си към тях. И подчинените са готови и в огъня да влязат заради него, щото шефове има много, но лидерите са голяма рядкост.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.08.20 22:39



Лоша преценка на началниците, които правят шеф един от екипа, само защото може да върши възложените му задачи като изпълнител. От ръководителя се изисква да умее да преподава/обучава хората си, а това си върви с поемане на отговорност за тях и работата им. Програмистът от примера ти няма такива умения - значи са повишили човек без умения.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано11.08.20 09:55



Мисля, че прекалено поляризираш двете понятия. Много често се преливат едно в друго.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано12.08.20 12:33



Всичко това е описано подробно в "Принципът на Питър"



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано12.08.20 12:56



Panta rhei, май френд, нищо не остава така както е днес. В този момент, в този конкретен ден който описваш като застинала снимка, "подчинените са готови и в огъня да влязат заради" Лидера, на следващия - не. Какво е лидер не знам, но двете неща които искам да кажа по повод на писанието ти са че първо - не сме никому в обувките и две - чак накрая при свършено положение, когато всички дни на ръководителя са приключили на тази длъжност, може да се каже добър лидер ли е бил или не.

Солон (този дето създал законите на Атина) вече като известен и почитан в целия свят попаднал в двора на цар Крез в Лидия. (сори ако съм го разказвал и сори ако го знаеш) Крез се смятал за най-щастливия човек на Земята и много обичал да го показва. Сега мъдреца на мъдреците му бил на гости и Крез го попитал най-естествения за него въпрос - кой е най-щастливия човек. Солон казал първо един(загинал за родината), после друг(пожертвал себе си и семейството в името на боговете) и накрая Крез се развикал. Как може да смяташ някакви селяндури за по-щастливи от мен?! Аз съм най-богатия човек, с най-силната армия, най-любящия народ, най-красивата жена,.. какви глупости говориш?! Хъм, казал Солон, да, засега изглеждаш страхотен късметлия и приличаш да си много щастлив. Но дали си най-щастливия човек на Земята ще стане ясно чак след като умреш. Преди това нищо не се знае.
Според Херодот, Крез се сетил за тези думи, когато бил завързан на кладата.

Редактирано от Green Light на 12.08.20 12:51.



Тема Re: Евала!нови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.08.20 13:24



Не виждам връзката с историческата генерална равносметка на целия живот, аз исках да кажа, че за станеш шеф, трябва да го заслужиш пред началниците си, а за да те приемат за лидер, трябва да го заслужиш пред подчинените си. Второто се оказва несравнимо по-трудно.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор Zirzi ()
Публикувано12.08.20 13:26



Абсолютно си прав за шеф и лидер, подкрепям.



Тема Re: Евала!нови [re: DarkSide]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано12.08.20 13:53



има и още един проблем. Ако подчинените те приемат за лидер, това може да не се хареса на шефовете, да се почувстват застрашени и да освободят лидера.
И тогава шефовете назначават техен, удобен, лидер, който няма и милимунда авторитет и респект пред подчинените и тогава всичко отива на ебем-ти-страна



Тема Re: Евала!нови [re: vozac]  
Автор DarkSide ()
Публикувано12.08.20 14:24



Така е, той трябва да балансира между горе и долу. Но пък работата върви много по-добре с лидер, отколкото с шеф, затова отгоре би трябвало да са доволни. Сменят ли го с шеф, резултатите ще спаднат драстично. А пък и лидерът ако си тръгне, подчинените обикновено предпочитат да си тръгнат с него.



Тема Моля другарко Меркел!нови [re: UnicaDonna]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано12.08.20 18:46



Протестъри пишат писмо на султанката!

Пред немското посолство.

Cъбирaмe ce, зa дa пoпитaмe нeмcкoтo прeдcтaвитeлcтвo у нac зaщo вeчe eднo дeceтилeтиe eднa oт вoдeщитe cили в Eврoпeйcкия cъюз тoлeрирa oчeвиднaтa oргaнизирaнa прecтъпнocт в нaшaтa упрaвлeнcкa клaca в лицeтo нa Бoйкo Бoриcoв и нeгoвитe прaвитeлcтвa, кaктo и нa cвързaнитe c тях cтруктури в cъдeбнaтa cиcтeмa. Иcкaмe дa знaeм кaк ce cъвмecтявaт прeтeнциитe зa върхoвeнcтвoтo нa зaкoнa, кoитo cъпътcтвaт вcякa eврoпeйcкa дирeктивa към Бългaрия, c ширoкo зaтвoрeнитe oчи нa eврoпeйcкия пoлитичecки eлит зa тeхнитe „пaртньoри“ oт ГEРБ. Дoри прeди мeceц Мaнфрeд Вeбeр, лидeрът нa EНП - нaй-гoлямaтa пaртия в Eврoпeйcкия пaрлaмeнт, oбяви "пълнaтa cи пoдкрeпa зa прaвитeлcтвoтo нa Бoйкo Бoриcoв в бoрбaтa му cрeщу кoрупциятa". Тoй ceриoзнo ли?
Ниe иcкaмe дa пoдкрeпим пълнoцeннoтo изрacтвaнe нa Бългaрия в дeмoкрaтичнитe цeннocти нa Eврoпa и oчaквaмe oт eврoпeйcкитe лидeри дa зaeмaт критичнa пoзиция и дa пoeмaт oтгoвoрнocт


Има надграждане обаче. При нормален сценарий "Моля другарко" служи главно за да се наклепа лошото другарче. В настоящия случай доброто другарче не савмо клепа лошото, а клати пръст на другарката и я учи какво да прави, включително - до поемане на отговорност.

Другарката, разбира се, отговаря очакваното "Оправяйте се сами, политическите проблеми на България се решават В БЪЛГАРИЯ."

Дали тримата глупаци са очаквали друг отговор? Или просто обичат да развяват мръсното българско бельо по света?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.