Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 03.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема антискромно наблюдение за българиянови  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано06.08.20 06:00



до сега почти всички англоговорящи източници които съм виждал ако говорят за средновековна българия, говорят за първа или втора българска империя

за разлика от разни "братя", "приятели" или "съюзници" с половин уста признаващи, че сме имали някаква държава



Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано06.08.20 07:30



Да, потвърждавам от вчепетления от лекции. Aмерикански. Лекциите са на TTC - The Teaching Company.
Думата "империя" не чух, но на два пъти - веднъж за Самуил(лекцията за Василий) и веднъж по принцип лекторите говореха с апломб за нас. :-) От Самуил професорът (Дейлидер) беше силно впечатлен. Голям пич е бил Самуил.

The bad ass of the week Крум досега не съм го срештал. :-))

Дай нешто за четене!



Тема вярно е данови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано06.08.20 08:29



и аз бях учуден че сме били империя, но май в английския империя има по-нисък чин отколкото в българския




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Reverend Harry Butz (спагети-уестърн)
Публикувано06.08.20 08:35



за разлика от разни "братя", "приятели" или "съюзници" с половин уста признаващи, че сме имали някаква държава

България никога не е имала приятели и съюзници, а само господари.
И на братятата си е била слуга. Държавата е фрашкана със слоноподобни
съветски паметници (идоли), но паметник на Съединението има само един.



Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано06.08.20 09:13



Да, повечето българи, особенно тези в чужбина, изпитват силна нужда да бъдат хвалени и уважавани от господарите си.
И най вече го правят по форумите, подлайват за да им угодят и ги признаят за човеци.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.08.20 09:15



България никога не е имала приятели и съюзници, а само господари.

Така ли?! Ранната ни история говори друго - само новата потвърждава донякъде твоето становище.



Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.08.20 09:16



Никога е много силна дума





Тема Re: антискромно наблюдение за българия [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано06.08.20 09:23



за разлика от разни "братя", "приятели" или "съюзници" с половин уста признаващи, че сме имали някаква държава

ЦелияГоренРед, не разбирам що за оргазъм е това, да те "признават". Орден или пенсия очакваш като те "признаят" или кво?


Аз пък не искам да ни признават, напълно би ми стигало да ни завиждат.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано06.08.20 09:28



Средновековна България е била монархия като останалите европейски монархии, като в по-благоприятните си моменти е могла да се мери със Свещ.Рим.Империя, Изт.Рим.Империя(Византия), Латинската империя.Османското завоевание ни връща много назад.Това е мнението на археолози и историци, с които съм говорил по темата.



Тема Re: антискромно наблюдение за българиянови [re: ad miral]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано06.08.20 09:51



ЦелияГоренРед, не разбирам що за оргазъм е това, да те "признават". Орден или пенсия очакваш като те "признаят" или кво?

+

Някакво ниско национално самочуствие, което се съмнявам в онази наша далечна история да е съществувало.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.