Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 22.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: Albena l]  
Автор Zirzi ()
Публикувано03.08.20 00:32







Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.20 13:04



Не бих казала, че съм особено наясно с протестите и неподчиненията. Всъщност не съм наясно и на кое точно се вика "гражданско неподчинение" и има ли точен смисъл изразът изобщо. Намерих дефиниция в Уики.

Принципно би трябвало да си важат общите правила: ако нещо не е забранено, е разрешено.
Иначе това, което според Уики се определя като гражданско неподчинение, не е (непременно) митинг, събрание или манифестация и ако не е, очевидно за него не се иска заявяване съобразно едноименния закон. Само дето и отникъде не виждам да следва, че е разрешено - щом е неспазване на правила...

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.08.20 13:12



Иначе това, което според Уики се определя като гражданско неподчинение, не е (непременно) митинг, събрание или манифестация и ако не е, очевидно за него не се иска заявяване съобразно едноименния закон. Само дето и отникъде не виждам да следва, че е разрешено - щом е неспазване на правила...

Да, вероятно на това е стъпил Хаджигенов, защото го чух и от други протестъри, повтарят като папагали някакви изречения, които приличат на това... това е опорката очевидно. ... Значи - те си правят каквото си искат, НЕ ГО наричат митинг, събрание или манифестация, или всяко друго нещо, за което се иска разрешение, а го наименуват ИМЕННО "гражданско неподчинение" и тъй като няма забрана за него - значи е разрешено... Тоест - ако в закона НЕ е изрично написано, че нямат право да блокират кръстовища - значи ИМАТ право...

После иди ми говори, че имало адекватни закони...



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.20 13:14



Аре, ся - неподчинение значи, че има правило, на което не се подчиняваш.
Кръстовищата ги урежда предимно ЗДвП.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.08.20 13:18



Кръстовищата ги урежда предимно ЗДвП.

Мислила съм и по тоз въпрос.

Ако ги притиснат за блокирането - те могат да си нарочат 2-3 пешеходни пътеки на въпросните кръстовища, и 24 часа да сноват напред-назад по тях - така, че никой автомобил да не може да мине... тогава изобщо не са в нарушение.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.08.20 16:28



Ами примерно това:
"Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:
1. с поведението си не трябва да създава опасности и пречки за движението, не трябва да поставя в опасност живота и здравето на хората и да причинява имуществени вреди;
..."


Не е нужно в закона да пише специално: "пешеходците нямат право да минават напред-назад по пешеходната пътека повече от един/два/пет пъти веднага едно след друго".

Едно неподчинение, за да е неподчинение, трябва да не се подчинява на някое задължително правило, иначе е в най-добрия случай демонстрация.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано03.08.20 16:44



Но пък ще е полезно заздравето))))

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: mangosutu-168725]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано07.08.20 12:01



Преди малко писах на тиранина във ФБ, да се маха. Ако не може или не му стиска да разрита чекиджиите. Няма да го направи, разбира се, няма топки.

Е, направиха гооо, поне в другите градове. И кво сега, има топки? Какво ще ги правим тез топки?



Тема Re:ГОЛО ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ! нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Thenewold (Тарантула)
Публикувано07.08.20 14:52





Слънце Сурия блести, ти си аз и аз съм Ти!
\\\\\\\"Песен за Бхагават\\\\\\\"

Редактирано от Thenewold на 07.08.20 15:03.



Тема Re: ГРАЖДАНСКО НЕПОДЧИНЕНИЕ!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.08.20 17:22



Лелче, имаш ШЕСТ теми на 1ва! Това разрешено ли е?


Лелка с баба такава!!
Да не би да имаш някакъв проблем със зрението, като далтонизъм или подобно? И да не можеш да видиш, че не трябва да пускаш още & още теми?


Редактирано от Naki на 07.08.20 17:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.