Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Сериал  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 19:11



Става въпрос за

на Нетфликс. На мен лично доста ми допадна, струва ми се доста реалистичен, интересен и завладяващ. Има няколко сюжетни линии по които се развива сценарият. Препоръчвам много.



Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.07.20 19:58




Ще се възползвам от препоръката, Пич!
Мерсаж!
Ще пиша после.



Тема Re: Сериалнови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано14.07.20 20:05



Само да знаеш, че не е подходящ за деца - има сцени на насилие и секс до насита, но това е само помежду другото. Все пак става въпрос за Римската империя. Нямам идея дали ще направят 3-ти сезон... ама и тези двата са доста добри.





Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.07.20 20:37



Ште си затварям очите.



Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.07.20 20:55



Турция въстана, Пенчо отиде за хляб!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Сериалнови [re: Green Light]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано14.07.20 21:01



Аз пък ти благодаря за La casa de Papel! Много ме накефи! Дори покрай темата за кино шедьоврите ( Крафтъре, имаше ли тиренце, нямаше ли?!!!), исках да пусна няколко заглавия с любимата ми Кристин Скот Томас като:

2007 – „Не казвай на никого“ (Ne le dis &#224; personne)

2008 – „Толкова отдавна те обичам“ (Il y a longtemps que je t-aime)

Ще прибавя и още заглавия.



Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.07.20 21:02



Филмирал съм се, за да погледна кинематографията отвътре. Ролята винаги е поза, ученият идва да изследва, включително собственият си сеир. Ама чело много книги аз, и научил се да гледа тъпо, то и алаброса ми такъв.





Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 07:01



Моя грешка - не е на Нетфликса ами на НВО и ВВС...



Тема Re: Сериалнови [re: PYTnik]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.07.20 07:09



?!



Тема Re: Сериалнови [re: Fish L]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.07.20 09:51





Тези теми са ми любими. Много обичам кино.



Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано15.07.20 10:05



Да, аз още вчера мислех да ти пиша че си го сгрешил това, защото ги потърсих в Нетфликс (сериите) и ги няма.
Изгледах половин епизод от "Roman Empire", преди да разбера, че не е това.
Дръпнах си ги от твоя линк и днес ще ги започна (вчера Roman Empire ме приспа :-)) )



Тема добър енови [re: osvoboden pich]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано15.07.20 10:12



гледал съм го даже два пъти, сериалите на хбо са класи над пълнометражното кино, което вече е синоним на пълен боклук. обърнаха се нещата, днес сериалите станаха сериозното изкуство, а киното стана лековато и повърхностно.
сериала е добър, но реалистичен едва ли. съвременните автори без да се усетят вкарват изобилие от елементи от днешната действителност в сюжета, така както човек говорещ чужд език вкарва без да се усети елементи от своя собствен.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Liya ()
Публикувано16.07.20 00:04



Изгледах с огромно удоволствие предния препоръчан Money Heist, но сега този твой исторически нещо не ми се гледа...
Айде дайте нещо друго? Че вече де що погледнем, все се оказва гледано, а ваканционно време и ми е скучно.
Искам нещо, което не мога да оставя за утре!





Тема Re: Сериалнови [re: Liya]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано16.07.20 01:27



По бТВ почна "Добрият доктор", за доктор-хирург, който е аутист-савант (гений), не е зле.






Тема Re: Сериалнови [re: Liya]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.07.20 06:40



Слуга на народа- истинската история на украинския президент


Не знам сега като го гледат украинците дали си мислят, че са в комичен сериал
Или пробвай The Crown - много добре направен за Елизабет II.



Тема Re: Сериалнови [re: Liya]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано16.07.20 07:42



Денят на бащата - български. С Иво Андонов и Косъма.

На един дъх се гледа.




Тема Re: Сериалнови [re: pravil_nick]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.07.20 08:39



А Дяволското гърло?



Тема Stranger thingsнови [re: Liya]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано16.07.20 09:09



Гледа ли? Ако не, гледай го.. много добър.



Тема Re: Сериалнови [re: Fish L]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано16.07.20 09:36



Не съм. Ще го гледам и ще ти рекЪ.



Не рекламира Под прикритие, щото си мисля, че е кощунство някой да не го е гледал.




Тема Re: Сериалнови [re: pravil_nick]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано16.07.20 10:07



Ами, аз не съм гледала повече от 1-2 серии:)



Тема Re: Сериалнови [re: pravil_nick]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 10:32



Не рекламира Под прикритие, щото си мисля, че е кощунство някой да не го е гледал.

Под Прикритие беше поредния пример за "хубава работа, ама българска" - страхотни актьори на световно ниво, много интересна история, екшън, динамика, култови лафове, докато бая ти ганя не загря, че "има парички в тази работа, ей", и го обърнаха на просташки реклами за кафе и билетчета от държавната лотария ...





Тема Re: добър енови [re: zaphod]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 10:33



сериите са новия опиум за народъ, да мъ прощава чичко маркс



Тема Re: Сериалнови [re: DarkSide]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано16.07.20 11:02



Еее, голяма работа пък и ти. Пак добре, че не бях превръзки като в Стъклен дом. Току на някой шкаф се мъдреше по един пакет за фон.






Тема Re: Сериалнови [re: pravil_nick]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 11:11



За другите не знам, български филми и серии не гледам, Под Прикритие го намерих в списъка на световните серии на английски и описанието беше на английски, бях много положително учуден да видя българска серия в този списък на световните топ тиви шоу, и съответно началото беше супер положително, актьорите и всичко останало беше абсолютно на световно ниво, как успяха така да умерзително го омажат накрая, ама кво ли му се чудя, сякаш не знам от горчив опит че българите сме свръх гениални в това отношение



Тема Re: Сериалнови [re: Liya]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.07.20 11:46



Stranger Things ни хареса на нас - приятно, без претенции. От този сорт е и Locke&Key (така се пише) - серийките вървят като бонбонки.

Black Mirror също, макар че то не е правилно да се каже сериал, понеже си е филм за филм, различни актьори, различно всичко. Обединяващото е че е за близкото бъдеще(+50 години горе долу)

За мен Breaking Bad е ненадминат вече много години фаворит, но не вярвам някой да не го е гледал, така че малко срамежливо го казвам. Напомням по-скоро.

Много, много усмихнат и интелигентно направен е The Marvelous Mrs. Maisel. Отдавна не съм проверявал дали е излязъл 2ри сезон- първият го изгледах с удоволствие.

Май прекалявам с акълите, затова последно The Mandalorian - за феновете на Междузвездни войни. Но само за тях.



Тема Re: Сериалнови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 11:54



За мен Breaking Bad е ненадминат вече много години фаворит ...

Кат спомена за ВВ, Better Call Saul е значително по-добър от ВВ, режисьорът се е поучил от грешките си в ВВ, както е запазил и дори доразвил положителните елементи - резултатът изобилства от фундаментално дълбоки моменти и почти няма недостатъци - директно 10+



Тема Re: Сериалнови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.07.20 11:58



:-)
Merci, monsieur, не съм го гледал аз.



Тема Re: Сериалнови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 12:13



в такъв случай завиждам благородно, аз го цедих пет години по епизод на седмица и после цяло лято тръпнещо очакване, а ти ще можеш да си направиш binge watching на петтях сезона ... но тъй като той все още не е свършил, требе да си наясно че после те чака същото както и мене, неистово очакване на продължението





Тема Re: Сериалнови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано16.07.20 12:18



Aбе като стана дума, Чикаговските серии дават ли ги у ваше село?

chicago fire, chicago pd, chicago med, chicago justice

и кат стана дума за Чикаго, естествено the good wife и продължението the good fight



Тема Re: Сериалнови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано16.07.20 12:21




Не знам, но аз не съм го гледал.

Май Хорейшио от "На местопрестъплението" ме засити за доста време и не съм се заглеждал в тези безкрайните



Тема Re: Ехаааааанови [re: Liya]  
Автор Liya ()
Публикувано16.07.20 18:15



Ехаааа, благодаря ви!


Определено имам негледани сред всичките препоръчани и сега ще ги видя пак и избера. Тенкс на всички!



Тема Re: Сериалнови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.07.20 12:48



Благодаря ти, френд, много ми хареса, страхотен сериал. По тази, без конкуренция, най-известна история с най-известните исторически фигури, едва ли има човек, който да не даде някакви забележки, защото всички в ума си виждаме нещата уникално. Аз обаче(за да съм оригинален) ще посоча достойнствата.
Страхотен актьорски състав, изключително интелегентен сценарий с усет към детайла.
-Луций Ворен, например и Тит Пулон са исторически фигури и са споменати(в "Записките" на Цезар) именно с тази сцена с която започва първа серия. Има ги даже в българската Уикипедия.
-Октавиан Август е крайно неочаквано, оригинално и изключително добро попадение - не знам как се казват двете момчета, които са в ролята. Киърън Хайндс (Цезар) е направо откритие(за мен, иначе си е известен човека), Брут също не знам кой игра, но и той е супер. Жените - всичките са върха.
-Трудно е да бъде преувеличена ролята на римските матрони в историята и ми достави голямо удоволствие този акцент.
-Патриотизмът и жертвоготовността също са намерили място - нещо замитано под килима във филмите заради свенливост да се показват такива високопарни чувства(вместо ясната и разбираема алчност и жажда за власт). Аз ги намирам за уместни в онази епоха.
Още веднъж мерси!
Щях да го пропусна.



Тема Re: Сериалнови [re: Fish L]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано31.08.20 17:20



Вдигам темата, за да прибавя 2 филма на Алмодовар:
La piel que habito (2011)- Кожата, в която живея - откачен, но завладяващ
и Хулиета( Julieta) 2016.
Дори съм решила да изгледам и другите му филми отново - голямо удоволствие
за слуха е този испански език!
Някой, ако е фен на испанците, ще споделя и за др. филми и сериали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.