Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Гръцка теманови  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 14:51



Не планирам да ходя към Гърция, но задръстванията на границата стоят като топ тема във всякакви новини (като всяка година, този път с Ковид-привкус).
Не мога да разбера защо братята ще пускат чужденци по шосе само през 1 пункт, вместо през наличните общо около 6 с България (не знам колко са точно, просто хвърлям една бройка). Чух, че мотивът на правителството им е да намали рисковете от разпространение на вируса. И ние сме го правили през март, примерно 2 пункта от 5 със Сърбия - или те спрямо нас, все тая.

Дотук добре, но:
- Каква е идеята? Какво променя това, че 10 000 души ще влязат не за 12, а за 16 часа? Нали пак ще влязат, само че по-бавно...

Въпросът ми е свързан с две презумпции, може би и двете неверни:
- всяко ГКПП е стандартизирано като оборудване;
- броят гръцки служители на всички ГКПП-та е достатъчен. Чух например, че за най-натоварения, Кулата-Промахон, са точно трима пряко обработващи автопътниците.



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано03.07.20 15:08



1.върнете членството на гъркинята
2. не трябва ли този въпрос да го зададе нашето външно министерство на гръчкото?



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.07.20 15:06



Според мен, идеята е същата като на КПП-тата - да се отсеят само твърдите фенове - туристи, работещи и т.н.

Ако идеята ти е да отскочиш за един плаж следобед, както правят живеещите близо до границата, просто ще се откажеш, защото не си струва чакането.



Тема Re: Гръцка теманови [re: aiumi]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 15:16



Да, то зорът в четвъртък е заради дългия уикенд, не толкова от живеещите там, а по-скоро от София и други по-големи градове плюс чужденците, разбира се.
Обаче някак не мисля, че някой с резервация ще се откаже заради 4-5 часа висене на опашка. Вероятно единици са тръгващите "на късмет" ей така, пък и нали искат 48 часа предизвестие с адрес и пр.

Дори си помислих, че има нещо с автомобилните превози на пътници (тук возач да каже), че искат да наблегнат на самолети, влакове и кораби за сметка на автомобилите. Друг ефект някак не мога да видя. Хипотезата за отказване си остава де, но някак ми се вижда пренебрежима като бройка.



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано03.07.20 15:20



Мога да отговарям на въпроси от 1 л.))
Адски е кеф да си на места с рядка човешка
населеност - спокойно и чисто))

Била съм коронавъзраст)))!!


Тема Re: Гръцка теманови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 15:29



Ти па като чуеш за Гърция и се сещаш за Гърки

То и аз така де.
Ма недей, че ще ни баннат и нас двамата. Пък и да влезе Гърки, ще трябва да се лишим от бисерите на Нут, може би и на други нейни неприятели (Сноу напр.), хе хе...
Както и да е, нищо сериозно не мога да кажа по този въпрос.

Нашето външно сигурно е обсъждало това с гръцкото, но... какво да направи, това си е едностранно решение. Протестираш или не, аргументирано или не, ония си решават. Аз по-скоро се чудя само на аргументацията, признавам им правото да правят каквото искат. Или затварят границата, както беше - и има ефект, или като е отворена и дори разчитат на туристи - какво постигат с бавенето, хич не вдявам.

/извинявам се за корекцията, клавиатурата ми си е за смяна или поне за чистене, което отдавна отлагам/

Редактирано от Crrafterr на 03.07.20 15:30.



Тема Re: Гръцка теманови [re: spunk]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 15:32



Аз пък обичам гъчканАта, като ще съм на море

Понеже през цялото останало време съм в места "с рядка човешка населеност", спокойни и чисти



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано03.07.20 15:39



Гъркинята може да прочете нещо на гръцки и да ни напише.

няма общо с автомобилните превози на пътници

според мен, има общо с:
- Ковид 19 практически ликвидира "свободното придвижване", всяка държава си затваря граници, когато и за колкото иска
- пример1: Словакия затвори границите си за бусове до 3.5тона бруто първата събота и неделя след 13.03.2.2 поради грешка. Не беше уточнено, че са затваря да пътнически МПС-та до 3.5тона, а товарните да си движат. След 24 часа пълна блокада се коригираха
- пример 2: ние затворихме границата с Турция за 6-8часа, после се коригирахме
- ГКПП-тата, различни от Кулата-Промахон са по-рехави, може да минат болни
- ограничават съботно-неделните туристи, по-бедни, по-недисциплинирани, от малцинствоа, за които смятат че са по-вероятни носители
- толерират дълги почивки, хора планирали, платили, можещи да се регистрират в сайта, ясно къде пътуващи и откъде идващи
- забранено е преминаване от Република Северна Македония до Гърция и всички сърби, македонци също се трупат на Кулата

Но външно трябва да попита и да информира, само си гадаем



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано03.07.20 15:47



Ама има ковид, човек, това изисква лежанки
на по редко, маси - също, апа гърците, макар да им
стене бизнеса, спазват правилата и са единни в това.
Плажните "капани" имат лимит места и А си прекрачил нещо, А са ти направили любезна забележка, че така е казала Държавата!! Иначе си е спокойно с цялата гръцка нега, свежи риби, цукини, цацики, цИпуро, ципура)))) и тн

Била съм коронавъзраст)))!!


Тема Re: Гръцка теманови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 15:50



За затваряне не товорим, там е ясно.
Но да, последното (с македонците) е особено показателно. Какъв е ефектът от това, че ще минат не през точка А, а през т.Б?

Иначе, говорейки за бавенето и за дългите почивки, основният поток е четвъртък на отиване към Гърция и неделя на връщане оттам. Тотава са навалиците, останалото - хората за по седмица и повече - е нормално. Баровци за един ден има, но не са масовката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.