Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.07.20 15:22



За ТВ фон отдавна съм се спрял на Дискавъри, Хистъри, Травел, Файн ливинг и подобни..



Тема Re: Гръцка теманови [re: tuzlija-179435]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.07.20 15:33



За ТВ фон отдавна съм се спрял на Дискавъри, Хистъри, Травел, Файн ливинг и подобни..

Въпрос на вкус. Аз ОБИЧАМ политически говорилни. Плюс това са удобни за слушане с едно ухо.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.07.20 23:06



да, точно така! Тука си две от две - много е важно от кого ще получиш информацията. Аз от години, много преди да дойда тук не гледам българска телевизия. В нас вървеше Дискавъри, Нешънъл джиографик или Нистори канала. Особено по Дискавъри гледах за първи път "Древни извънземни", което ме запали по Захари Сичин и всички останали уфолози, отделно по Ерих фон Денекен, швейцарският учен, който разгадава религията от гледна точка на астронавтиката.

но, отдалечих се. Иван Червенков нарича себе си "кибер-фолклорист". Той е авторът на голяма част от колажите на Каракачанов с торбичките на Билла. Другият такъв, който прави колажи с праителството е Валдес Радев.. само, че, радев беше журналист от НОВА ТВ, които го уволниха .. сещаш се защо. А Иван Червенков е независим софтуерен специалист, чиито приходи идват основно от чужбина .. затова може да си позволи, и го прави, да критикува всички от - до.. аз от него разбирам кой какво е направил в държавата.. като например, скъсването на водопровода на Варна, в резултат на което морето вече е 100 процента шит, досега било само 80 .. страхотно интелигентен мъж, много в час.

Теодор Михайлов е един от лидерите на протестите 2013-та, особено на място във вечерта на белият бус.. мисля, че е бил дългогодишен шофьор на Слави Т... не знам какво работи, неговият фейсбук също е със 2-3К последователи, Червенков не знам колко има, но може би са много..

Митко Павлов е водещ в Меджик ФМ радио.. също много будно момче.. изобщо, учудвам се, че не ги познаваш .. те са много водещи фигури в софийският Живот.. в смисъл, без да се заяждам ти го казвам..



А иначе имам поглед. Не съм спряла да имам поглед. Прост внимавам кой ще ми го достави.. погледа, и информацията.



Тема Re: Гръцка теманови [re: sladunka medunka]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.07.20 23:08



имам наблюдения, че ти просто не харесваш немците.. някак, много са те изнервили и това ескалира в теб ..

Когато тръгваше към Германия, не знаеше ли, че ще си емигрант и че те са малко негативно настроени?! .. аз знаех, и бях подготвена.. е, не знаех точно колко и тук ми идва вповече, понякога... но, виж какво ми пише Мускат в моята тема за отпуската - че хората в Северен Рейн са много добри и толерантни.. в Бавария също се намират такива, ама не са много...



Та.. може би затова виждаш доброто в България, и само лошо тук.. зависи с каква нагласа и каква цел си тръгнала.. .. може би трябва да намериш начин да се помириш с обкръжаващата среда, иначе няма да моожеш да функционираш правилно..



Тема Re: Гръцка теманови [re: parvaty]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано05.07.20 23:08



А иначе имам поглед. Не съм спряла да имам поглед. Прост внимавам кой ще ми го достави.. погледа, и информацията.

От подробното описание на тези, които ти дават "погледа", ми става напълно ясно защо е толкова субективен. Пробвай да чуеш ВСИЧКИ гледни точки. Интелигентният човек, който има време и се интересува, и иска да има реално мнение, което спокойно да излага категорично и убедено - слуша ВСИЧКО и си прави изводите САМ. Без внушенията, които прави всяка информираща страна поотделно.

Казах ти - ако послушаш всичко - ще останеш изумена как нещата се отнасят като че ли за съвършено различни реалности. И във всяка "информация" има по малко истина и по повечко субективизъм. Хитрината е да отсееш истината...

Примерно - чуй някои от предаванията "Офанзива" на Любо Огнянов по канал 3. Доста истини можеш да чуеш там. И в интернет го има.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.07.20 23:22



добре, никога не съм чувала това име... ще го погледна утре с кафето. Не съм чувала и предаването, апропо, Офанзива.. звучи интересно.

Моята швейцарска приятелка от време на време ми праща разни такива интересни за нея видеа, защото тя следи новините от България, понеже строят къща с мъжа й в Еленския балкан, тя иска да се прибира на стари години и смятат да живеят в България той като се пенсионира /тя никога не е работила, откакто е омъжена/.. е, не всичко ми харесва от нея, но има и интересни неща..

Ще ти дам обратна връзка утре.



Тема поручикътнови [re: Reverend Harry Butz]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.07.20 23:28



- и той капиталист бе


Без връзка с него, ето последният визуален хит на БСП-феновете (имам приятели от всякакви цветове, разбираемо поради годинките)






Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано05.07.20 23:31



тцъ, пенсиите ги изядоха по време на Виденовата зима... тогава източиха пенсионният фонд за спешни правителствени плащания...

последната корекция на КСО във връзка с пенсионирането от миналата година също орязва доста от пенсиите.. има и хора,които се пенсионират на таван - един от бившитет ми колеги в предпоследната фирма, в която работих последно, ми се похвали точно оня ден, че е взел 1200 лева пенсия.. ама, не са много като него, + това той беше осигурен на тавана дълги години преди пенсиониране.. което също не се случва за много от хората /аз например в последните 7 години преди да се махна също бях осигурена на тавана/.





Тема Re: Гръцка теманови [re: parvaty]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано05.07.20 23:46



Моят брат нещо не ги понася също, странна работа. Та завърши (5 години), ожени се за германка, 4 деца от нея, 10 години работи и стигна до висока позиция в

компания (Вюрцбург), с някаква баснословна за мен заплата - и някъде в началото на века каза "писна ми от тия" и си прибра багажите и семейството в София. Хем имаше дузина близки приятели немци. Нещо бе превъртял от доноси, интриги, хумора им не разбирал, начина им на живот, не знам.
Фирмата му направи склад у нас, за да продължи с тях по разни проекти. Бяха се разбрали нещо с биг боса.
Сега в Англия пък му хареса.
Щерката същата работа (аз пък - германофил, по бащино наследство). УчИ там, работИ - и накрая "не издържа", прибра се. Не понасяла немци. Иди че я разбери. Сега в Ирландия пък много се кефи. Необясними за мен неща. Тя като ученичка имаше гадже-ирландец, може би затова. Той искаше да си я взима там в конефермата на техните - малката ми врънка за конче от бебе.



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.07.20 00:03



е Вюрцбург е при франките, те са доста по-дрюжелюбни от тия около мен баварци.. щото, не знам дали знаеш, баварците се броят за такива само в Обербайерн. Всички други за тях не са баварци и си искат Залцбург, и Тирол, дават Нюрнберг, щото това не било Бавария.. та, да беше по Бавария, да го разбера.. макар, че, аз имам вече две приятелки баварки.. много са серт хората тук, ама като те заобичат е за винаги...

А защо хората не разбират немците? .. мислила съм по въпроса - много са различни... навсякъде по Светът ти казват какво мислят за теб, по един или друг начин.. тук трябва да се научиш да четеш между редовете.. много са затворени...

Пак казвам - зависи кой какво търси.

Иначе аз също много обичам коне... особени животни са..






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.