Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:13 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.07.20 11:48



както и че с приватизацията държавните активи са разграбени, а не преди това.

Ей с това си изказване се дискредитираш отвсЕкъде.

Каквото разграбено преди 89 година - разграбено. И то не е било точно "разграбено", а си е съществувало като държавни активи, които веднага след 89 година се разграбиха там, където си бяха. Но именно по времето на Костов се разграби МНОГО. Някои грабежи даже бяха "официални" и документирани, едно по едно се изплъзват оттук-оттам под формата на компромати като например кой какво е купил "официално" за жълти стотинки. Това, което не знам, е като количества, сравнени едно с друго, кое е повече.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: vozac]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.07.20 11:51



Но една държава, България, която от 1945 до 1989 година фалира повече от един път, няма елементарна логика да държи едни пари, един фонд, а същевременно да е във фалит.


Търсиш логика? И то - подобна на твоята? Както всички други изказващи се.

Това още веднъж доказва, че е по-добре човек да си признае, че НЕ ЗНАЕ, отколкото уверено да твърди нещо, на базата на собствената си логика и логиката на някакви кухи понятия като "солидарно".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.07.20 11:57



А за пенсионната система самият й вид изключва твърдението, че е окраден фонда.

Я ми обясни икономически "самия й вид". И какво разбираш под "солидарна".

Примерно - ако в годината Х са събрани за пенсии 2 млн лева от работещите, а е имало нужда от 2 500 000 - откъде се взимат тия половин милион. А ако са събрани 2 милиона, а са похарчени милион и половина - къде отива излишният половин милион?

Планова икономика... смяташ ли, че въпросната "солидарност" е запланувана така, че парите да са на ръба? Или че има вероятност да не стигат? Или какво? И дали плануването е направено така, че има риск парите да не стигнат? Или е по-скоро обратното?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано08.07.20 12:00



логиката на някакви кухи понятия като "солидарно"

приемаш ли законите на Нютон, елементарна алгебра, Евклидова геометрия, модел на стоежа на атома?

или и това не приемаш?



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.20 12:01



Ае стига с тия пенсии бре! То и аз съм виновен, че тръгнах с двойката заможни пенсионери, какво ме дръпна за езика


Ламби добре знае. Не е толкова логика, колкото факти. Иначе е известно, че доброволните фондове са на обратния принцип - капиталопокривен. Държавният е солидарен не като кухо понятие, а като жаргонен синоним на разходопокривен. Оттук нататък нещата са твърде сложни и не знам защо се обременяваме в такива тематики; както вече казах, не съм компетентен въобще, както не разбирам от уж простата пералня. Нещо като ми е безинтересно, въобще не се и напъвам. Когато ми е интересно, уча. В любопитството е всичко в тоя живот.
Та, викам да не се задълбаваме в тая подтема. Късно го казвам, но да го кажа. Понеже в един момент почваме да влагаме емоция. Стига толкова. То като че всички сме колеги в НОИ, разбираш ли...



Тема Re: Гръцка теманови [re: vozac]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано08.07.20 12:02



Гърците много ги уважавам, след като успяха да излязат от финансовата криза - в това число със "спестяването от разходи", както казваш. Явно икономичността вече е трайно навлязла в културата им. Това е обрат от преди установеното мнение за тях, че са хора на лайфа и че за тях кеф цена няма. Още е ново и не съм му свикнал.

Човек вече не може да планира почивка дълго предварително. Това също е обрат, понеже години наред и трудовият, и туристическият пазар се мъчеха да ни приучат към такова планиране.

Редактирано от Crrafterr на 08.07.20 12:09.



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.07.20 12:12



Ти с пенсионната система много се "кредитира" и сега имаш аванс да се "ДИСкредитираш" с приватизацията...





Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано08.07.20 12:18



Колко пъти ти го обяснявах и линкове ти пусках...?

Да го беше учила в университета, не мен да питаш.



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано08.07.20 12:28



Ти с пенсионната система много се "кредитира" и сега имаш аванс да се "ДИСкредитираш" с приватизацията...


Не дрънкай по женски, а ми отговори за плановата "солидарност".

Той ше ми каже, че разграбването на държавните активи било ПРЕДИ 89 година... абе чуваш ли се кво говориш? Аз ЛИЧНО познавам хора, които още разпродават и повече дават под наем ИМОТИ, които преди са били държавни ресторанти, офиси, партийни клубове...апартаменти... да не говоря за кранове и всякаква техника, купена на ниски цени, която сега се дава под наем и човек може да живее само от това. И това се случи ПО ВРЕМЕТО НА КОСТОВ. Предприятия, заводи, приватизирани и нарязани за скрап...унищожиха всичко - в един глас с поручика и ТъпНик ме караш да пея, но това е чистата истина.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Посочи ми грешката!нови [re: vozac]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано08.07.20 12:30



Явно по "царско" време наистина пенсионно-осигурителният фонд или фондове са имали някакви активи (имоти, влогове и ценни книги, примерно), които вероятно са заминали към общата държавна "хазна", както се писа по-горе. Как и какво, нямам представа. В Уики пише някакви не особено подробни неща за начина на осигуряване преди и след 1944 г. Дори да е така, не се знае, ние не знаем, де, нито на каква стойност са били тези активи, нито каква част от разходите са били предвидени да покрият (предполагам, че основният приход вероятно е бил пак текущи вноски), нито дали бюджетът после не е покривал пенсии на същата стойност или по-голяма. Говоря за общ размер на всички пенсии. Тоест едно такова вливане на пенсионния фонд в бюджета само по себе си също далеч не би било достатъчно за извод "изядоха ни (част от) пенсиите". Като се тегли чертата, дали е минус, или плюс, аз не знам. Може да е минус, не споря. И най-важното - ако е минус, тоест ако изобщо нечии пенсии са изядени тогава, това очевидно са пенсиите на работилите и внасялите до 1944-48-51 г.

А и тук се говореше за Беров освен това. Поне Уникалната ми сочеше назидателно интервюто с професора, който обаче определено говореше за Беровото време.

Имам силното усещане, че доста хора смятат сбора от вноските, направени от човека пред годините работа, за някаква стояща и чакаща го купчина негови си пари, която обаче мистериозно е изчезнала. Не говоря, разбира се, за Тъпника, той едва ли изобщо смята нещо, за него важното е да звучи мъдро и философски за пред феновете си и за пред огледалото. Да, размерът на пенсията, която трябва да получиш, зависи от размера на внесеното - парите, с която се плаща обаче тя, не са "твоите", а на следващите, които ще внасят.

И спирам и аз с пенсиите, щото верно нерде Гърция и КПП-та, нерде кой колко е наясно.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.