Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано06.07.20 15:47



"И се опитва да му обяснява, на тоя с гърба, че ВСИЧКО СИ Е В РЕД, НИКОЙ НИЩО НЕ Е ОТКРАДНАЛ И БЪЛГАРИЯ Е ЗЕМЕН РАЙ."

Бре, в коя тема това? Цитат може ли?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано06.07.20 16:04



не е имало резервен пенсионен фонд, както напрамер в Норвегия
1956, 1962, 1979, 1989 България е фалирала
разбра се от всички простосмъртни през 1989г

в момента пенсии се плащат от ДДС-то, очаквам проблеми, защото потреблението падна, ДДС намалиха, цените на горивата са по-ниски, в сравнение с миналата година

отчисленията, които се правят от работещите, за пенсия не стигат. не само в България



Тема Re: Гръцка теманови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано06.07.20 16:11



Абе не знам кой какво е откраднал от пенсионните фондове в миналото и дали то е причината за ниските пенсии сега,

но истинския дизастър с пенсионерите предстои скоро,
когато започнат да се пенсионират всички мизерници,
които са работили години наред без никакъв договор, или с някакъв фалшив договор за минимална заплата на половин ден и т.н. Но този път всичко ще е законно и без грам съмнение, че е справедливо.



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано06.07.20 17:37



Драмата е, че пенсиите не идват толкова от осигуровките на работещите, а повече от ДДС и др., т.е. от други бюджетни източници.

Всъщност, спред

, пенсиите не идват толкова от ДДС и други, а повече от осигуровки, т.е. от работещите :)



Тема Re: Гръцка теманови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.07.20 17:37



Някой си проф. Николай Андреев, когото не познавам - изглежда е от стопанската академия в Свищов, казва, цитиран от "Труд" (май 2019 г.):
"От кабинета „Беров“ вкараха в търговските банки това, което беше заделено за пенсии на пенсионерите – Пенсионният фонд, трупан с десетилетия. Идеята – да носи висока доходност. Всички много добре знаете, че търговските банки по това време раздадоха необезпечени кредити и в края на краищата, след две неуспешни интервенции на БНБ, се стигна до фалит на търговските банки. И разбира се пенсионният фонд се стопи. На практика парите на пенсионерите се оказаха в ръцете на кредитните милионери."

Да не задълбаваме, не се чувствам компетентен.



Тема Re: Гръцка теманови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано06.07.20 17:49



Не гледай бюджета, а виж отчета за изпълнението на бюджета. Утвърждава се ежегодно от надзорния съвет. Там обърни внимание на реално получения допълнителен трансфер от държавния бюджет за покриване на дефицита. То и в бюджета го има, но накрая все излиза повече



Дори само в планирания бюджет делът на осигуровките е едва 56.7%, а дотациите са 41.4%.

Редактирано от Crrafterr на 06.07.20 17:52.



Тема Re: Гръцка теманови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано06.07.20 18:19



И в отчета е същото, осигуровките са повече от трансферите. За 2019 не го виждам, но за 2018 е така. Не че е малко това от бюджета, но не е то основното.



Тема Re: Гръцка теманови [re: 741]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано06.07.20 18:24



квото и да гледате - пари за пенсии няма и няма и да има



Тема Re: поручикътнови [re: Crrafterr]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.07.20 18:41



това е лаф на баща ми от сто години.. някакъв негов познат беше правил нещо.. забравила съм вече какво, и именно то било приличало на АСП ..

май си поправял сам мотопеда или нещо подобно, та го занесъл на баща ми да го допоправи... и той "и гледам аз, и му викам "бе, ти как скова тая АСП?!" ..

Баща ми е страшна капия.. сигурно знае 100 К лафа и вица..



Тема Re: поручикътнови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано06.07.20 18:44



ммм.. не, както съм писала тук и по друг повод, аз съм изключила тази част от съзнанието си изобщо.. даже не се сещам, да ти призная.. не съм на такава вълнА.



Иначе, понякога, тук като кажат "хвърли го /примерно химикала/, вече е капут" .. и в началото ме напушваше винаги супер голям смях.. сега посвикнах, ама пак ми е смешно.. /"капут" означава "счупено, развалено, неработещо"/




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.