Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 27.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: И кво разправяхте за наемните взаимоотношения?нови [re: MupaM]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.07.20 13:17



Доколкото разбрах, драмата е, че наемодателя може да претърпи финансови загуби, ако попадне на некоректен наемател.

Докато загубите от страна на наемателя при некоректен наемодател са си в реда на нещата и не са кой знае какво, дори и в пъти да надвишават тези на наемодателя от описания в горния абзац случай.

Но каква е логиката да е така, не схванах. Ще трябва още да ми се обяснява.



Редактирано от aiumi на 03.07.20 13:21.



Тема Re: И квонови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано03.07.20 13:14



" а написаното от теб потвърждава това, което казвам - много често си има закони, но няма кой да ги спазва и най-вече няма кой да контролира спазването... Хеле пък в тоя случай - духът съвсем е изпуснат от бутилката..."

Законите ни бяха дадени поради множеството престъпления които ние човеците вършим.
Ти спазваш ли ги и десетте Заповеди ЗАКОНИ?!
НЕ, защото си въобразяваш, че няма кой да ги контролира... и продължаваш да ни пише каквото си въобразяваш.

Съдим се сами, с мислите си, думите, мненията и делата ни.
Съд ще има не се притеснявай, не си свършила още с престъпленията си, никого не съдят предварително.
Какво не знаеш?
Че с каквато мярка отмерваш с такава ще ти бъде отмерено??????
Контрол нямало, ади де!
И Свобода има, и Контрол..., и Съд!

Които поругаваш от глупостта си...нямало било, ади де, виж я ти нея всезнайката

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: И кво разправяхте за наемните взаимоотношения?нови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано03.07.20 13:26



Знаех, че е скапано, но не очаквах че е чак до такава степен. То верно нито да си наемател, нито наемодател при тези напълно произволни условия.



Тема Re: И кво разправяхте за наемните взаимоотношения?нови [re: MupaM]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано03.07.20 13:51



Чай сега, спорът май не беше кое е свързано със съдилища, а дали едната страна в наемните отношения е по дефиниция прецакана спрямо другата.

Ами то е свързано! Не е ли прецакан някой, който трябва да дойде при вас да си търси правата по нарушен договор? Ако оня е духнал без да си плати наемите и сметките и дори може да е откраднал някоя и друга мебел за разкош? И трябва нещастният да води дела с години?

А как наемодателят трябва да си наруши договора, за да е необходимо наемателят да си търси правата по КАКЪВТО И ДА Е начин години наред? Щото наемодателят си е спазил договора да му даде предизвестие от един месец, ама на оня не му се плащат пари за хамали?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: И квонови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 14:08



Моят брат-наемодател не пипна нищо. Един от наемателите (няколко имота са) имаше сътресение в работата си, съкратиха го, но от датата на напускане вече бе нает от друга фирма. Програмист човек. Но и аз бях нащрек като пълномощник, поддържах контакт и с брат ми, който тогава не можеше да се прибере от Англия, и с наемателя. Бяхме готови да направим каквото е необходимо* и го казахме на наемателя. Той ни каза "няма проблеми", ние му казахме, че сме на линия при всякакво развитие и така. Всичко отново е на шес.

___
*ПП: бяхме готови до 20-25%, не повече.

Редактирано от Crrafterr на 03.07.20 14:09.



Тема Re: И квонови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано03.07.20 14:17



Аз отдавна не следя как се движи тоя пазар, затова сложих "ако".
При щерката цялата сграда е на същия собственик, всичко е дадено под наем за офиси и вероятно идеята от ония дни за хоум офис здраво го е стреснала, че да предложи доброволно такова намаление без никакъв пазарлък.



Тема Re: И квонови [re: 741]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано03.07.20 14:24



Да, нормално и логично е постъпил този собственик. Да видим обаче как ще върне наемите на предишното ниво.
Шуранайката е финансов мениджър в една голяма чужда компания - и целият им отдел са home. Работи си от съседното на мен село с цялото семейство, специално си прокараха здрав интернет, веднъж на две седмици ходи в офиса за по един ден, не всичко можело онлайн. От село си прави конферентните разговори с чужбина и пр., само крие, че не е в София. Изпитва тих ужас, че някога може да ги накарат да работят отново в офиса. На всичко отгоре са на 19 етаж, а в асансьора пускали само по 2 души

- казва, че веднъж се катерила по стълбите, но втори път никога.



Тема Re: И квонови [re: Crrafterr]  
Автор 741 ()
Публикувано03.07.20 14:31



Да видим обаче как ще върне наемите на предишното ниво.

Ми никак, поне не в близко бъдеще. След извънредното положение е прекратил здравото намаление, но новият наем е по-нисък от онова преди короната.



Тема Re: И кво разправяхте за наемните взаимоотношения?нови [re: UnicaDonna]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано03.07.20 14:40



В случая защитаваш много дебалансирана позиция, ама много. ВСИЧКО е в ръцете на наемодателя.

Ако се страхува че ще му разбия жилището, да поиска от наемателя застраховка. В другата тема видяхме че има такива.
Ако се страхува че наемателят няма да може да си плаща, ще му поиска контакти за референции от предишен наемодател от работодател, а на мен са ми искали и от банков офицер писмо че за последната година баланса на сметката ми не е падал под еди-колко си.

Ако ток телефон вода вси се плащат на името на наемателя, рентиерите имат право да изискват от тези компании дали въпросните бъдещи наематели са били навременни платци. Поне така е по космоса, в България казваш мамата си трака да не си наемодател. Ама чакай за такова нещо трябва сигурно да се регистрираш по някакъв начин че си рентиер да плащаш някакви данъци може би, ама как така, та то рентиерството не е бизнес.

Във всички договори за наем които съм подписвал в космоса е имало клауза че ако наемодателят поиска да напусна преди да е изтекъл договорът ми, той ми дължи три наема или живея три месеца без да плащам наем. Ами ако това важеше за нашите наемодатели вече нямам съммения БПЦ ще ги въздигне в свети мъченици, егати.

да, бизнес е рентиерството, и когато се осъзнае, тогава ще им намалеят проблемите на наемодателите.



Тема Re: И кво разправяхте за наемните взаимоотношения?нови [re: UnicaDonna]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано03.07.20 14:42



А дето му плащат ПОВЕЧЕ заради риска (не се вижда, но част от цената си е за риска), тва не го броиш.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.