Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 25.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ще питам и тукнови [re: PYTnik]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано02.07.20 01:46



Дообре!

Щом казваш.
Гаранция, че разбирам доста повече от теб от безплатни и платени емайл услуги, клиенти за емайл от всякакъв вид и платформа, защити на емайл акаунти, какви са начините да НЕ ползваме емайл услуги (тоест лоши практики) и т.н.
Но както и да е - както кажеш, деде!

Все пак, мани ме мен - аз може да знам, може да не знам, но е добре ти да се ограничиш с даване на акъли и/или коментари по теми, от които разбираш - ето за парите, кредитите, тениса на маса, ебане, секс - такива неща, в които явно си добър.
А по тези, дето нямаш грам понятие, не е добра тактика да даваш каквото и да било мнение или не дай си Боже и акъли, защото си "гос и бол" и ти личи 'от самолет'.
Аз примерно от пари и банкови неща не разбирам, и не давам акъли по тях.


Редактирано от Naki на 02.07.20 01:47.



Тема Re: Ще питам и тукнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано02.07.20 01:52



Чудно!



Примери: - Енергонезависима RAM, на базата на ферити или магнитен барабан
--> Моля дай пример за масов модерен PC, лаптоп, смартфон или таблет с "ферити или магнитен барабан"?

- Енергозависима RAM, на базата на релета, тригери с електронни лампи, електроннолъчеви тръби.
--> Дай пример за ползване на такава РАМ с "релета, тригери с ел. лампи и ЕЛТ" в модерни PCта, лаптопи, монитори или ТВта?!

И съвременна енергонезависима има. Примерно FRAM.
--> Аха. И това се ползва къде? Колко МБ е размерът му, и колко струва като долар за МБ?
Видях, има в PlayStation 2. Знаеш ли с какъв обем?
За КБ, МБ, ГБ или ТБ говорим?




Тема Re: Ще питам и тукнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано02.07.20 02:11



Ми, чудно е.
Не разбираш понятията и термините, които обсъждаш.

Моля дай пример за масов модерен PC, лаптоп, смартфон или таблет с "ферити или магнитен барабан"?

Всеки един РС или лаптоп.
Къде според теб се намира суапа? Ми на хард диска, който е магнитен диск. Реално - същото, като магнитен барабан. Просто с по-голям обем.


Дай пример за ползване на такава РАМ с "релета, тригери с ел. лампи и ЕЛТ" в модерни PCта, лаптопи, монитори или ТВта?!

За чий хуй да ти давам пример?!
Просто ти давам примери на други видове енергозависима РАМ, в исторически план.

Аха. И това се ползва къде? Колко МБ е размерът му, и колко струва като долар за МБ?
Видях, има в PlayStation 2. Знаеш ли с какъв обем?
За КБ, МБ, ГБ или ТБ говорим?


Ми, ползва се.
И е РАМ. Съвременна.

Разликата между РАМ и РОМ е ясно разбираема на английски и тя не се състои в това, дали първата е, или не е енергозависима.
Разликата е функционална - в едната можеш да четеш и да пишеш, в реално за процесора време (за разлика от флаш-а да речем), а в другата не можеш да пишеш.
Затуй едната е рандъм аксес мемори, а другата - рийд онли мемори.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: parvaty]  
Автор 741 ()
Публикувано02.07.20 08:28



Застраховани, ама пак при проблем трябва да ходиш в банката и да обясняваш какво и как. Отделно разните хипотези в общите условия на банката за опит за измама от моя страна или груба небрежност, дето се преценяват субективно, и в които случаи всичко може да остане за моя сметка. Та при положение, че тая виртуалната карта ми я дават с нула допълнителни разходи и не е кой знае какво усложнение да я ползвам, предпочитам да я ползвам и да си спестя потенциални проблеми където може.

Аз съм отскоро в тая банка по неволя, бях в друга и ме купиха заедно със старата :)) та още нямам кой знае какви впечатления, обаче идеята за виртуалната карта ми хареса и я взех без да му мисля.



Тема Re: Ще питам и тукнови [re: Naki]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.07.20 10:16



Е защо така грубо с "писаници"? Грийн е много по-наясно от мен, като се обръщам към него.
"Памети" е жаргон на системните администратори, с които непрекъснато общувам. Те са напълно наясно и ползват думата просто за удобство. Именно от тях съм използвал "памети" без конкретизация. Пък ако задълбаеш в науката, storage какво е - складиране, съхраняване, хранилище... помнене, памет са синоними.

Ти нали си имаш идея, или май нямаш?





Тема Re: Ще питам и тукнови [re: pravil_nick]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано02.07.20 11:11



Не мога да прочета съветите, които са ти дали, но да ти кажа от собствен опит да си съхраниш важните неща от пощата, за да не ти изчезнат.

Ето какво се случи на мен в нощта срещу 13-и декември миналата година. Не можах да вляза в абв-пощата си след многократни опити. А я посещавах сравнително често. В същата нощ изгърмя и Фейсбук-профилът ми, където влизах рядко.

Писах на съпорта на абв. Получих отговор да се свържа с техен служител. Обадих се, той ми каза, че единственото, което могат да направят и вече са направили всъщност е да ми закрият пощата. Да си направя нова със силна парола. И никога да не ползвам една парола за различни сайтове, защото атаката ставала лесна.
Искрено го помолих да опитат да я възстановят, защото ми беше от 11 години (откакто имам Интернет), но той рече, че е невъзможно.

Имах служебна документация от НЗОК, РЗИ, МЗ и др. - така ни изпращат заповеди, указания, различни новини.
Нямах данни на пациенти, слава богу.
Всичко изчезна.

От ,,абв" ми казаха, че пробивът не е станал при тях (те и не могат да кажат обратното), а от друго място явно.

Така. Направих си нова поща в АБВ със супер сложна парола, която автоматично предлагат. И нов Фейсбук профил с различна парола.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: PYTnik]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано02.07.20 12:15



Благодаря на теб и на 741. Не знам как, но ме навихте да я пробвам тая карта за онлайн пазаруване





Тема Re: Ще питам и тукнови [re: Naki]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.07.20 12:39



"не дай си Боже и акъли, защото си "гос и бол" и ти личи 'от самолет'."


Не се възгордявай, не си от тези хора на които бих се наел да давам акъл, подал съм информация и нищо друго!
Ако искаш заври си я в гъза, това не ме интересува и не е от мен!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.07.20 12:47



И аз благодаря.
Да, 741 много добре се е аргументирал за ползите от такава карта.
...и, според мен, интернет банкирането ни носи повече ползи отколкото вреди

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Ще питам и тукнови [re: PYTnik]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано02.07.20 13:22



Слабовата ти е "информацията"!
Седни си, 4 минус оценка.


Големи глупости написа за Viber спрямо Whatsapp например.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.