Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 24.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Ще питам и тукнови [re: Naki]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано01.07.20 22:01



RAM памет енергонезависима има колкото искаш, от зората на компютрите още. Примери:
- Енергонезависима RAM, на базата на ферити или магнитен барабан
- Енергозависима RAM, на базата на релета, тригери с електронни лампи, електроннолъчеви тръби.
И съвременна енергонезависима има.
Примерно FRAM.
Понятието RAM не е свързано с енергонезависимост, а с начина на работа с данните в нея.


П. С. Под всякакви, съм имал предвид различни по технология за четене/запис, а не ССД.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 01.07.20 22:10.



Тема Re: Ще питам и тукнови [re: Naki]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.07.20 22:21



Не си, и няма как да си в темата, според разбиранията ти които ни представяш.
РАМ, РАМА, и РАМА ХАРЕ КРИШНА, нямат нищо с темата и въпросите в нея.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.07.20 22:31



"Е, уважаваната поща е само за пазаруване. "
А банковата ти сметка за какво е?
Да я набуташ в "УВАЖАВАНАТА" поща ли?

За пазаруване, и в такива "УВАЖАВАНИ" пощи, банките предлагат виртуални банкови карти...които са със съвсем други данни от истинската ти банкова карта, и в които никога няма повече пари отколкото и вложиш за пазаруването конкретно!
Това е направено с цел да запази от атаки истинската ти банкова карта, защото в тази случаи се включва и банковата защита освен тази в мрежата на покупката....и щото по принцип тази карта си е винаги празна...освен само в мигът на покупката!


Без тези неща уважаваната поща е опасна и за пазаруване.""Е, уважаваната поща е само за пазаруване. ""

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: PYTnik]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.20 22:56



Кажи за тия карти, че аз имам такава и така и не съм я ползвал още. Тоест, опитах веднъж, но се оказа трябвало да вкарвам в нея, което така ми се оплете в главата че отказах се занимавам.

Имам примерно 10 Хил на сметка, вкарвам 5 хил в тая карта и какво става с парите в сметката, мога ли да изтегля 8 Хил на каса? Тоя умен телевон защо пише Хил с главна буква по дяволите


А виж, телефон може го напише телевон, но Хил с малка буква знае че не може



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.20 23:01



При мен виртуалната карта си върви с отделна нейна сметка, каквито пари прехвърлиш от основната сметка в тая, толкова се виждат от виртуалната карта. Естествено, в другата сметка откъдето си ги взел, имаш с толкова по-малко.



Тема Re: Ще питам и тукнови [re: PYTnik]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано01.07.20 23:06



Ти си доказан клоун и смешник по темата!


Аз се занимавам професионално от поне 22 години насам с хардуер, софтуер, сайтове/онлайн услуги и т.н., а с компове - от 11-12 годишен.

При теб явно е съвсем друга насоката на работа и знания/умения.
Комповете/Интернет са ти слабост, а не сила.


Редактирано от Naki на 01.07.20 23:15.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.20 23:16



И аз така го разбрах и ми се стори нелепо да трябва си захранвам постоянно картата която не мога да ползвам на банкомат примерно или в магазина.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.20 23:25



Защо, на мен точно това ми харесва и заради това я взех. Така или иначе тя е само за онлайн разплащане, значи като я ползваш, си на компютъра. Непосредствено преди плащането и сипваш колкото трябва да платиш през онлайн банкирането, ако след това нещо остане, го връщаш обратно, през останалото време пари в нея не държиш, та и да и изтекат данните, няма какво да вземат от нея.

А за магазина и банкомата имаш друга карта, обикновена, и нея не я показваш в интернет.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: 741]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано01.07.20 23:34



Не и разбирам ползата при усложненията които създава. В чужбина си пазарувам с една карта, чужбинска, известяват ме за всяка транзакция. Ако не ми е познат харчлъка цъкам едно копче и сумата се връща в картата. Ако харчът е над 2000 долара (зададено от мен) ми идва смс да потвърдя, инак не пуска пари. Не виждам с какво е по-добре да се ползва втора карта с прехвърляния на пари насам натам, вместо да се ползва една такава система. Инфраструктурата е налице, не е това причина.



Тема Re: и аз имам поща у абв!нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор 741 ()
Публикувано01.07.20 23:44



Различни закони, практики, или знам ли какво. Тук докато не приключи арбитража, се приема че парите си ги похарчил и ги дължиш, ако е кредитна, или не разполагаш с тях, ако е дебитна. Чак след процедурата ти ги връщат, след месец-два примерно доколкото знам (не ми се е случвало на мен), тъй че в мой интерес е да не се стига до инциденти и процедура.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.