Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:31 30.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Отпусканови  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.06.20 22:08



тази седмица бях отпуска.. много приятно време, е, в момента вали като из ведро, но днес следобяд бяхме даже на басейн.

Та, реших, че живея вече почти 4 години в Бавария, а така и не съм се качила на Цугшпитце, най-високият връх в Германия... ии, го направих тази седмица. Пътуването до горе започва от гарата в Гармиш-Партенкирхен



Влакчето се нарича "Цугшпитце влак" и пътува по отделна линия. Минава покрай Ейбзее, уникално красиво езеро със зелени островчета. Много е студено, и не става за плаж, но за разходки - страхотно..


Предпоследната спирка е Рифелрис, след нея следва 4,7 км. тунел през Алпите.. за около 10-на минути.. има и филмче, как ако се случи нещо, има пещери, които са обозначени с флуорисцентна светлина и табелки на какво отстояние са. След което същият любезен глас казва "но ние сме сигурни, че това никога няма да Ви се наложи. Приятно прекарване със Баварския влак Цугшпитце", след което следват снимки как е построена цялата влакова и влекова система със лифт, почти изцяло с хеликоптери, диалози с геолози и прочее строители на обекта.


След като влакчето пристигне на платото, следва кратко пътуване с лифт до самият връх. И оттам и уникалната гледка към Алпите:


И Алпите


А вчера бях на Валхала, Регенсбург. Гледката към долината на Дунав е страхотна:


И Регенсбург е хубав, но да не става досадно.

Та.. хубава седмица беше...

А вие как я карате? Къде ще прекарате отпуската?



Тема ти на возенето "качих се" ли му викашнови [re: parvaty]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано26.06.20 22:16







Тема Re: ти на возенето "качих се" ли му викашнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.06.20 22:19



а, 3000 без малко е висок.. слизането е 7 часа, не знам качването, че не съм видяла табели.. пък и, не мисля, че съм във форма да го кача наистина.. но, нали мен ме возиха баварците?! Значи, аз съм го качила!





Тема Re: Отпусканови [re: parvaty]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано26.06.20 22:22



Много е красиво! Няма ли да си идваш до България? Аз днес ходих с дъщеря ми на Витоша, на връщане минахме през Борисовата градина. Беше пълно с хора, имаше два концерта на открито. Подухваше приятно - идеално за разходка и вече без дъждове. За отпуски.....За пръв път нямам планове и желание да правя такива. Ако нещо спонтанно реша, ще резервирам. Въобще не е заради истериите с цовита, просто не ми е отпускно.



Тема Re: Отпусканови [re: caryb]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.06.20 22:19



не, тази година не.. затова и успях да поразгледам..

.. всяка година се прибирам, ама то не е точно почивка.. с тоз да се видя, с онзи... догодина..

Непредвиденото става най-добре, обикновено.



Тема Re: Отпусканови [re: parvaty]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано26.06.20 22:27



Ехааа, много страховити, но красиви природни гледки. Сурова красота с две думи!

Хубавото е, че навсякъде има хубави гледки, места, които те карат да се чувстваш все едно си на мястото си, познати, близки, свои. Установих, че човек има свойството с времето на чуждо място и сред чужда природа, да се чувства като у дома си... а може би това е по-скоро свойство на самата природата - да те кара да се чувстваш у дома си:-))



Тема Re: Отпусканови [re: MilaO6]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.06.20 22:36



ами.. да, много е красиво.. що касае "у дома" .. както казваше Пумба "дом е там, където дупето ти седне" ..

.. ако не се чувстваш добре където си, сменяш мястото.. но, носиш със себе си дома.. ти си дома.



Тема Re: Отпусканови [re: parvaty]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано26.06.20 22:40



Надявам се, миналата година на днешния ден пътувахме през океана, после празнувахме рожденния ден на племенницата. Изкарахме един прекрасен месец заедно , но като се прибрахме казах, че в близките няколко години не искам и да чувам за 13 часов полет и от Европа не мърдам. Човек наистина трябва много да внимава с думите. Сега дори подарък не можах да пратя...никой не доставя.



Тема Re: Отпусканови [re: caryb]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.06.20 22:50



да, така е.. с думите и обещанията много трябва да се внимава...

а 13 часа път е много... но пък, ако целта си заслужава, никое пътуване не е прекалено дълго.





Тема Re: Отпусканови [re: parvaty]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано27.06.20 00:44



Къде ще прекарате отпуската?

На село.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.