Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 27.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Не бяхнови [re: Quelle]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано02.06.20 18:05



Умрях от нерви да знаеш... вече два чифта разплетох. Ако ми пукаше за всеки дето има някакви претенции към мен - да не съм оцелял досега





Тема Re: Анови [re: Deern]  
Автор lipari (пристрастен)
Публикувано02.06.20 18:16



Да, и представяш ли си полицай да не знае как да върже буйстващ на задната седалка?

Честно казано, не. Много народ може да окаже съпротива при арест, би трябвало да са обучени как да ги доставят живи, здрави, ако ще и малко понасинени до участъка. Туй да извадят арестант от колата, да го проснат на улицата и да почнат да го душат, за да стои мирен, не бях го виждала и по филмите. Може пък да е някакъв новаторски похват в америка. Гледала съм потушаване на безредици нва запис - просват ги на земята, пердах с палките и после ги извлачват омаломощени до колите. Ма не ги вадят отново, за да ги доубиват.



Тема Re: Анови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано02.06.20 18:24



Казваш това, че полицията в САЩ не гледа фактите, а гледа клевети, съмнения и подозрения.
Полицията в България, понеже съм по-близо, гледа първо фактите, с които разполага - фактическа обстановка в цялост. Примерно, има факт на завършена сделка. Продавачът е притежател на пари, купувачът - на цигари. Съмнението за фалшиви пари не е минало експертиза - съответно, установяват се данните на всички участници в сделката, вкл. чрез комуникация с централата, няма нужда от арест дори за 24 часа на никого при положение, че никой не бяга и не се крие, банкнотата се изземва с протокол, праща се за експертиза, завежда се дознание, включва се дежурен прокурор и т.н. На място се снемат показания.
Какво ще донесе повече разпит в участъка? Нищо, ако някой откаже да дава показания и там, въз основа на правата си (никой не е длъжен да свидетелства срещу себе си, примерно).
У нас тежко престъпление е изготвянето на фалшиви пари, от 5 до 15 години (макар че съдът дава и условни). Разпространяването не е тежко, от 2 до 8.

Не съм сигурен, че интерпретацията ми е интересна, по-скоро е съвсем стандартна.



Тема Все на зленови [re: eta d]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано02.06.20 18:25



Червените явно се надяват да започнат (чрез често непредизвикана грубост срещу протестиращите) граждански размирици. Заради които да отменят изборите за Президент - че червените да останат на власт поне още 4 години - под извънредно положение. Защото те усещат, отдавна, че има ли свободни избори в САЩ, червените ще бъдат изметени. И в отчаянието им да останат на власт (което също подсигурява заслон от разследване за противо-държавни деяния!), червените са готови да запалят държавата си. Която те, бидейки малцинство, не усещат като "тяхна", в пълния смисъл на думата, а я усещат като "чужда", на не-червените.

Ние сме удивени от гледките, на жива камера, как ТВ докладчици биват целени и удряни и другояче малтретирани! Наш познат, познаваме го от гимназията, е водещ ТВ докладчик - и видяхме и той да бъде напраскан с нещо от към гърба - до като говореше пред камера. Такова безсрамие от властта има отявлена цел да предизвика реакция - че да се създаде обосновката за извънредно положение, отменяне на изборите, и прочие.

Гледайки качеството на управляващата върхушка, и особено качеството на подкрепящото ги червено малцинство, нещата само ще се влошават.

А правиш сметка, че в САЩ - официално - има 50 милиона безработни! Цинично казано, това са хора които имат време да се осведомяват за развитията - и - особено опасно за червените! - имат време да участват в израз на недоволството си. Когато червените искат военизирано мачкане на протестите, те не мислят за черните протестиращи - а за белите - които са мнозинството от протестиращите. Недемократичните правителства винаги ги е страх най-много от мнозинството! Справка в ялтенска България, отношението към всички малцинства - и отношението към българите! Комунизмът в България бе прилаган най-вече срещу българите.

Даже сегашните протести да отминат - дала Бог, мирно и без повече жертви! - САЩ направиха още една стъпка към разбиване на републиката и настаняване на автократизъм.



Тема Re: Не бяхнови [re: Quelle]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано02.06.20 18:25



Б@симамата тия — Силверадовци, Нута, 741, Кой беше още — ако полицай ги накара да им направят свирка, няма ли да го съдят?

При нас имаше такъв случай. Задържали един и някакъв друг полицайски гъз го накарал да му прави свирка, после осъдиха полицая.

И без видео разбира се!




И двамата бяха женени с деца — полицая и другия.



Тема Re: Анови [re: lipari]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.20 18:29



Никъде ли няма инфо какво и защо е станало. Нали има свидетели. Защо само предполагате



Тема Re: Не бяхнови [re: Deern]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано02.06.20 18:29



ненормалнице - аз съм против вандалщини...които ти подкрепяш!
които нямат никакъв демократичен отвод!!!



Редактирано от NUT на 02.06.20 18:38.



Тема Re: Не бяхнови [re: NUT]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано02.06.20 18:39



Какво е това отвод бре



Тема Re: Не бяхнови [re: Albena l]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано02.06.20 18:44



отказ от нещо



Тема Re: Анови [re: Crrafterr]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано02.06.20 18:45



Забрави че в САЩ си виновен до доказване на притивното.

Както при нацистите — първо си виновен, правната страна на проблема е на заден план.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.