Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:11 08.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Разни годишнининови [re: Koftia]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано22.06.20 23:33



Това си е за отделна тема по която не ми се пише. Ама ако пуснеш такава мисля ще се намерят много мераклии. И скоро ще мине 100 мнения.



Тема Re: Разни годишнининови [re: Koftia]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано22.06.20 23:42



Повечето ф клуба смятат нападението за правилно, та едва ли.





Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Koftia (форумист)
Публикувано23.06.20 00:07



Не знам. Само знам, че от годините живяни в България, тази дата така съм я запомнил, че ще я помня двеста години. Като чуя 22 ри юни, това събитие ми минава през мисълта най-напред.
А гледам тука станали 50 мнения и никой не си спомня за това ? Май само двама трима пенсионери си спомняме, като поне двама от тях не искат да си спомнят. Помнят, но не помнят.





Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано23.06.20 21:08



На 23 юни, е роден Алан Матисън Тюринг (Alan Mathison

), признат за един от основателите на теорията на изкуствения интелект и компютърните науки, автор на думата "компютър" в съвременния й смисъл.



Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано24.06.20 15:27



НА 24.06.1879 ГОДИНА КНЯЗ БАТЕНБЕРГ ЗА ПРЪВ ПЪТ СТЪПВА НА

.

Oщe:
На 24 юни 1241 г. умира един от най-славните български царе - цар Иван Асен II.
С качествата си на умел дипломат, пълководец и държавник, цар Иван Асен II успява да издигне българската държава до мощна сила в Югоизточна Европа. С далновидни политически решения и династични бракове, българският владетел укрепва държавата, разширява територията и засилва влиянието ѝ. По време на неговото управление в държавата настъпва икономически подем, секат се монети, разширява се търговията.

Редактирано от Metropolis на 24.06.20 15:37.



Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор NUT (ентусиаст)
Публикувано25.06.20 19:05



да се включа в хубавата тема днес!



Тема Re: Разни годишнининови [re: NUT]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано25.06.20 21:26



Е добре че си ме отменила. (И аз го харесвах ).



Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Vassilia ()
Публикувано26.06.20 15:50



на 25 юни 1903 в индийския град Мотихари е роден Ерик Артър Блеър, познат ни като Джордж Оруел
На 8 юни 1949 г. е публикувана за първи път антиутопията "Хиляда деветстотин осемдесет и четвърта"
Първият български превод е направен в от Петър Увалиев в Лондон, който го адаптира за радиотеатър. Адаптацията е излъчена е по българската емисия на радио ВВС през пролетта и лятото на 1984 г.

През 2017 пред сградата на ВВС е открит паметник на Оруел. На стената зад него е изписан цитат от „Фермата на животните“ - Ако свободата изобщо значи нещо, то тя ни дава правото да казваме на хората това, което не искат да чуят



Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.06.20 19:10



(Христос е разпнат по време на управлението на император Тиберий.)
Тиберий няма кръвна връзка с Октавиан Август. След като дъщерята на Август Юлия остава вдовица, Октавиан го принуждава да се ожени за нея. Когато внуците на Октавиан Гай и Луций умират Август осиновява Тиберий на 26 юни 4 г. новата ера.



Тема Re: Разни годишнининови [re: Metropolis]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано26.06.20 22:18



На 26 юни 1824 е роден един от най-големите физици - Уилям Томсън, известен също и като лорд

.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.