Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:00 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: eta d]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 13:35



Обяснението, ако някой е дал такова, кърти, и логично е и другото, за образованието.



Ааа, сетих се - то кадърни лекари в Бг няма, затова като идеш на лекар, умираш. Сигурно вече е казано обаче.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: aiumi]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 13:35



И това е така!



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: 2biri]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 13:54



Да се чудиш защо ги правят тия планови операции, начи.



Иначе да, една моя леля почина след усложнения от такава повече или по-малко неспешна операция (за смяна на тазобедрена става), тогава също имаше коментари за лекарите и уморяването, не знам доколко основателни. Но като цяло съм почти сигурна, че смъртността при планова операция е поне сравнима, ако не по-ниска, от леко "отложената", ударението е на "леко", смъртност без нея, щото иначе няма особен смисъл да се прави. При що-годе значителен риск от смърт едва ли много хора биха се подложили на операция за отстраняване на малко неудобство от лек здравословен проблем. Не че няма да има и такива.

Колкото до намалялата смъртност, според мен спокойно може да се дължи на леко изменена възрастова структура на населението в последните 2-3 години. В смисъл, като дял достигналите края на живота си през 2020 г. може да са малко по-малко от 2015 или с която там сравняваме година. Щото висока смъртност, противно на убеждението на мрънкачите у нас, не значи непременно нито лош живот, нито къс живот - значи просто голям дял на достигналите края му, застаряла популация, с други думи.
Без подробни данни само гадаем, а иначе Ета_Д много добре е формулирала първия пост, както е казал поетът - лайк!

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.05.20 14:01



Подкрепям, в акцента "ходят"


И компаниите изпитаха сладостта от риска с онлайн присъствието, спестило доста разходи, и на служителите им се услади т.нар. home office. Доста хора вече не си представят как биха трамбовали ежедневно насам-натам в задръствания и фиксиран начален и краен час. Когато не са свързани с производствен цех, хората направо се разглезиха.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 14:06



"Доста хора вече не си представят как биха трамбовали ежедневно насам-натам в задръствания и фиксиран начален и краен час."
Да, и на мен хоум-офисът ми хареса.
При мен не беше съвсем хоум, а в друг апартамент в същия град - на родителите ми, които починаха. Но сравнено с истинския "офис" в друг град, си е приказка.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 26.05.20 14:08.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: MupaM]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано26.05.20 14:08



Нали от днес отваряли съдилищата, казаха по новините - то и "пострадалите" от съдебни дела рязко спаднали за два месеца и нещо, казват


И самолетни катастрофи нямаше. Пуснаха самолетите - и бам, айде, в Пакистан веднага се разби самолет.
Значи, спираме болници, съдилища и самолети и влизаме в едно светло бъдеще.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: Crrafterr]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 14:08



"Значи, спираме болници, съдилища и самолети и влизаме в едно светло бъдеще."
Така ами. Бабите ни все със самолети са се возили.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 26.05.20 14:09.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: spunk]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 14:14



Ето колко сме различни във възприятията си. На мен Божана Апостолова поне на пръв поглед ми изглежда като жена, която непрекъснато се хвали и самоизтъква и нищо друго не прави. ;)

Но с оглед все пак това, че е книгоиздателка, не изключвам напълно да прави и полезни неща всъщност. Без ирония.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: vozac]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.05.20 14:44



За регламента и за АДР (което аз също сега го чувам за пръв път) защо да е толкова срамно да не го знае един завършил икономика?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: MupaM]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано26.05.20 14:49



регламента е като наръчника на призовкаря или охраната на съдебната палата
елементарни неща
АДР се преподава от такъв, който има свидетелство за консултант
явно есента на 2019 нямали, нито един преподавател по логистика, международен транспорт не си е направил труда и дал 800-900лева да изкара курс и издържи изпит
това, като при вас да скипнат наказателното право, защото никой не ходил на стаж в затвора и изправителни домове




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.