Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 04.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: eta d]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано22.05.20 22:47



Интересно е с колко за намаляли катастрофите и трудовите злопулуки? Инак дали е намаляла общата смъртност за тези два месеца не е ясно.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: Crrafterr]  
Автор 2biri ()
Публикувано22.05.20 23:34



Плановите операции са силно рискови. Бяха спряни.

В някоя друга тема коментирахме скоро. Според мен ПТП, трудови злополуки и планови операции обърнаха бройката надолу. И не без значение - астми и белодробни - липсваха климатици в затворени помещения, градовете големите малко свиха газовете, липсваше влажен сезон.

Липари твърдеше, че всичко с пациентите е било както преди. Но не беше така. Имаше химио, лъче, вливания, раждания и по спешност. Уви, предстоят много отложени операции, интервенции, лудости.

На първо четене не е логично, но е обяснимо.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: aiumi]  
Автор 2biri ()
Публикувано22.05.20 23:35







Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: lipari]  
Автор caryb (предубедена)
Публикувано22.05.20 23:31



Е Това е прогноза.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: eta d]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано22.05.20 23:42



Българите сме възпитани.

Сега не е възпитано да умреш, ще те помислят за коронавирус.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: PYTnik]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано23.05.20 08:35



Налага се да воюваме с глупостта ни, но това не е от сега и няма да свърши скоро.

Няма как да воюваме с нещо, което не виждаме или по-скоро с нещо, което не искаме да видим.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: eta d]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано23.05.20 09:50



образователното ниво ще се вдигне значително, защото децата не посещаваха училище


пълен провал е обучението, но по телевизора ще го изкарат като успешен опит



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: snowprincess]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано23.05.20 09:59



Ще имат успех само тези, които
по принцип се образоват не само в клас,
които имат семейство,
отдадено на образованието.

Слушах сега Божана Апостолова -
тази жена е наистина съвременен
възрожденец..

Била съм коронавъзраст)))!!


Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: 2biri]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано23.05.20 10:04



Кое е обяснимо, бирички? Вицът ли - че без лекари живеем по-дълго?


ПТП, трудови злополуки - да, но не заради плановите операции, тия неща са извънпланови. Астми - на едно последните места в света и без това (отново възможен ефект на БЦЖ-ваксината, според д-р А. Симидчиев, пулмолог), т.е. без връзка с посещенията в болници / смъртност.
За белодробните като цяло - това "виси", тъй като от НСИ не са предоставили въобще данни на МЗ за причините за смъртност през 5-те години (2015 - 2019), според обсъжданата новина ()

Мисля, че няма нищо логично - обратно, вицовете разчитат на парадокса, на нелогичното Поддържам мнението си от постинга, че няма видима сериозна разлика.
Обърни внимание в графиката, че резкият спад на смъртността е не през март-април, времето на извънредното положение, а основно през януари!

Допълнително странно нещо, свързано с парламентарния контрол е, че са искани данни общо за първите 4 месеца, а не за март и април. Съответно, имаме:

2017 г. - 40 825 души
2018 г. - 38 603 души
2019 г. - 39 529 души
2020 г. - 37 808 души

Това вече е съвсем друго нещо. Други интерпретации. Дори, ако щеш, общо-демографски (по-малък брой умрели % от намаляващо население, с 200 000 души сме по-малко през 2020 в сравнение с 2017 - и др.).
Една от другите интерпретации е и тази, че имаме 126 починали от- или със- коронавирус досега през 2020, сравнено с 37 808 души общо. Това си е 0.3%, или въобще е смешно да говорим за каквато и да било връзка между коронавирус като фактор в общата смъртност у нас. Има някакво незначително намаляване в смъртността от ПТП и трудови злополуки - и това е. Възможно е известно увеличаване на смъртността в следващи месеци поради отлагането на посещенията на лекар.



Тема Re: Официално, статистики и прогнозинови [re: snowprincess]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано23.05.20 11:44



пълен провал е обучението, но по телевизора ще го изкарат като успешен опит


Не знам защо мислиш така. Поне в малките класове според мен ПРИНУДАТА родителите да следят децата е довела до много по-високо ниво на усвояемост на материала и за усвояване на добри навици. Не говоря за ромите, примерно, или за тези, които така или иначе биха били, са и ще бъдат аутсайдери от образованието като такова. Но ако ПОВЕЧЕ деца, благодарение на ситуацията, СЕ НАУЧАТ ДА УЧАТ, нещо, което в училище НЕ СТАВА - това е голяма полза за въдещото им учение.

Лично аз си давам сметка, че ако бях принудена изкъсо да следя процеса на ученето на сина си, както го правят сега много мои познати и съседи, и клиенти - СЪС СИГУРНОСТ той щеше да придобие по-добри образователни навици. Което е в основата на всичко.

Ние ги оставяме в лапите на даскалото, въобразявайки си, че там всеки прави каквото трябва. Пълна измама...

Така че - ще се съглася с тази част на изречението ти: пълен провал е обучението , но ще добавя - ПРЕДИ И СЛЕД принудителната двумесечна ситуация.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.