Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:11 04.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.05.20 12:28



Лук ли белеха в тая Втора армия?
и лук.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано19.05.20 12:27



Никога не сме я чистили, поне ние не, иначе щях да я знам как работи.
Нещо като варел с неголям отвор отгоре, насипваш и картофите, пускаш от един кран вода, натискаш копчето, и получаваш обелени картофи и картофени обелки поотделно, по някакъв магичен способ.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: ad miral]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.05.20 12:34



Ти все едно си карала редовна военна служба във 2-ра армия.

То все едно в България е имало повече от една армия.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.05.20 12:35



То все едно в България е имало повече от една армия.

Три бяха, ако си спомняш.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Шило]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано19.05.20 12:36



Тъй както не си спомням, колко много съм работила, нищо чудно, че я докарахме до капитализъм.






Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: ad miral]  
Автор DarkSide ()
Публикувано19.05.20 12:46



Не съм се интересувал за подробностите финансови в Белгия, но предполагам 1200€ ще взема само строителният работник при редовен договор. За белачите на картофи и миячите в кухнята на кръчмата ме съмнява да са такива заплатите.

ми кат напиша в Гуглю salaire minimum belgique и той ми изплюва кокетната сумичка от 1,593.81 EUR per month (Jul 2019)

аз навремето първата година в работата си бачках на ужким работен договор, но ми плщаха пиейчди стипендия от тукашния университет - и работодателят ми авторитенто ми заяви, че кат се приспаднат данъците върху заплатата ще получавам точно толкова, колкото е стипендията, върху която не се плащат данъци и аз му повярвах, обаче на следващата година като минах на нормална заплата с данъци и се оказа, че нетната сума, която получавах след данъците беше с една трета повече от стипендията за пиейчди, тъй че тези фатки са ми пределно ясни, щот съм минал от там ... цяла една година моят труд е струвал на работодателя ми нула, а той този номер го прилага масово вече повече от две десетилетия - така на практика се гради капитализъм, а не както пише из учебниците на Лабми, пари + стока = пари прим ...



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: ad miral]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано19.05.20 12:46



Щабът на 3-та беше в Сливен, нали?



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Pollyanna33556]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано19.05.20 12:47



Такива като теб отдавна са проблем. Казват се "неонацисти".

Много от тях минават с номера че трябва твърда държавна ръка, протекция за местните,всички местни да са висшата раса, а пришълците да са робите.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: 741]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано19.05.20 12:53



" Идея нямам как ги белеше вътре, ама излизаха добре обелени."

Въртящ се барабан със стени, покрити с абразивни частици и ниско КПД.
Идеална машина за идеални по форма картофи.
Ама на войника най'ш колко му дреме за петна по картофите в яхнията.


И на командването, също.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано19.05.20 12:55



пряк свидетел съм как в последните 25 години центърът на Брюксел бе изцяло подновен с труда на нелегални строителни работници (накратко роби) от цял свят

Извинявай, може да не съм съвсем "в десетката", не съм чела, но тези роби са били свръх доволни от "робството" си, допускам...та - и вълкът сит - и агнето цяло.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.