Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Шило]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.05.20 11:56



Сборуваха ни в женски колектив и ни закараха в едно ТКЗС да белим цял ден лук за консервния комбинат. Студ, влага, всеки момент ще завали, а ние сме навън и белим лук с премръзнали пръсти.

Накрая ми издадоха фактура за 2 лв. да предам на счетоводството.
Оказа се, че не е съвсем безплатен трудът ми. Цели два лева!
Оказа се също и, че някой беше забравил да ни прибере и се паркирахме на пътя да молим някой да ни вземе на стоп. Бяхме на 30 км от Плевен и вече валеше сериозно.
Оказа се, че ароматът на лук се беше пропил освен в дрехите и в кожата ми.

Ашколсун!
Ти все едно си карала редовна военна служба във 2-ра армия.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано19.05.20 12:00



а не им казват, че кат платиш 300 евро върху 1200 бруто все пак взимаш три пъти повече отколкото 300 евро на черно

Не съм се интересувал за подробностите финансови в Белгия, но предполагам 1200€ ще взема само строителният работник при редовен договор. За белачите на картофи и миячите в кухнята на кръчмата ме съмнява да са такива заплатите.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.05.20 12:03



Идеален строй дето всички да са доволни и щастливи не знам да е измислен.
Дали тези "роби" драговолно са се съгласили да работят при тези условия, щото ако да - какви роби са те?!





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Deern]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано19.05.20 12:11



Сега пък жертви.
Разберете един път за винаги - Ум царува, ум робува, ум пратки пасе.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Шило]  
Автор 741 ()
Публикувано19.05.20 12:12



Че 2 лева за един ден са си пари. На една лятна ученическа бригада, като приспаднаха каквото са ни хранили и теглиха чертата, взехме по два лева и нещо, общо за целия месец :)

На същата бригада на съседния блок самолет ръсеше с някаква бяла гадост и вятърът я носеше върху нас. Разстоянието беше такова, че от най-близките редове замеряха самолета с домати и после един с джипка беше идвал да ни навиква да не правим така, щото пилотът се плашел и не искал да лети. Някак не им беше минало през ум, че ако лети на 50 метра встрани от нас, няма да има никакъв проблем с доматите :)



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.05.20 12:15



Лук ли белеха в тая Втора армия?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано19.05.20 12:22



Не втасахме да построим комунизЪма. Е те там вече щеше да голямата трудова мизерия.






Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: MupaM]  
Автор 741 ()
Публикувано19.05.20 12:23



Не съм бил във втора армия, ама и при нас белехме. Като се паднем да ни е ред и на следващия ден трябва да има яхния, си беше кофти ситуация.
За картофите обаче имахме машина за белене. Идея нямам как ги белеше вътре, ама излизаха добре обелени.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано19.05.20 12:24



Помня преди България да влезе в ЕС, около 2000-2005 година българите постепенно започваха да стават повече.
Тогава в един разговор в компанията (WiMi-s научни работници /докторанти по физика в тукашния университет) обсъждаха дали да изтеглят платените в Германия осигуровки (тогава можеше да се прави от не-ЕС граждани).
Имаше някои, които бяха планували да не остават в държавата и мисля че изтеглиха платеното.

Една приятелка на сестра ми (израстнал от 12-13 годишна тук, тогава беше на 20тина години) работеше на черно в една зала за хазартни игри, а иначе майка й я беше регистрирала като безработна и даже много държеше да е регистрана че да може да получава безработните за общото жилище явно е имало някакво значение





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: 741]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано19.05.20 12:26



То машина хубаво, ама тая машина сигурно се чисти на ръка.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.