Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 05.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.05.20 12:16



"Щотооо... парите по света са просто един огрооооомен кюп. Истинските пари. И се разпределят субективно." Уни имаш доста погрешно разбиране за пазара. Напротив, парите в общия случай се разпределят според това, кой как се е договорил, тоест, справедливо. Това си договорил като заплащане, на толкова си оценил труда си, това получаваш. Несправедливото разпределение (кражба, обир...) е престъпно съгласно правото на страните с пазарна икономика.

И за актьорите, футболистите и другите високоплатени звезди, важи същото! Участието на Джулия Робъртс във филм, автоматично вдига приходите, т.е. тя струва повече от обикновения статист. Ако Меси играе в Левски, класирането на отбора чувствително ще се вдигне, а стадиона ще е перманентно пълен и приходите от билети ще са в пъти по-големи. Маркс също дава доста логично обяснение на този феномен.

Иначе казано:
Всяко нещо струва друго нещо.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.05.20 13:31



Не можеш да ме изненадаш с нищо. Разсъжденията ти са банални до втръсване. И гнусни.

Самото допускане, че има някаква СПРАВЕДЛИВОСТ в това цената на каквото и да е да се определя от това кой колко ще си поиска за него и как отсрещният, гърчейки се, ще бъде принуден да му даде - е цинично.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.05.20 13:36



Уни, няма по-справедливо разрешаване на един въпрос от това, двете засегнати страни да са съгласни с решението/цената!

Да, банално е това, което казвам, защото е ясно, като че утре ще съмне.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: LAMBl]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.05.20 13:47



Уни, няма по-справедливо разрешаване на един въпрос от това, двете засегнати страни да са съгласни с решението/цената!

Хахаха!!! "Съгласие" под натиска на "нямаш избор"... наистина сте за разстрел.



Знаеш ли, по-скоро бих приела философия: "Знам, че не е справедливо, но - това е положението, това са законите на джунглата, никой не е измислил нещо по-добро, затова - е...й си майката и плащай, ако не - мри!!", отколкото твоите глупости.

Кое му е справедливото себестойността на нещо да е 5 лева, а да ти го продавам на 105, защото го произвеждам само аз, а? А ти имаш нужда от него? На живот и смърт?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: UnicaDonna]  
Автор aiumi ()
Публикувано25.05.20 13:49



В отговор на:

Самото допускане, че има някаква СПРАВЕДЛИВОСТ в това цената на каквото и да е да се определя от това кой колко ще си поиска за него и как отсрещният, гърчейки се, ще бъде принуден да му даде - е цинично.




Има го и обратното, напр. някой да се окаже принуден да работи за нищожни пари,
понеже работодателите в региона са се наговорили колко да плащат.

Така се обезлюдява държавата. Разбиват се домове, семейства, отношения...,
и в крайна сметка и съответните бизнеси се изнасят, щото не остава кой да работи.
Понеже така е справедливо.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: aiumi]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.05.20 14:18



Разбира се! Остави ги ламбевците - нали ти казвам - всички са за разстрел!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: UnicaDonna]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.05.20 16:13



""Съгласие" под натиска на "нямаш избор"." Най-характерната черта на пазарната икономика е ИЗБОРЪТ. Конкуренцията дава този избор. Ако един производител реализира твърде висок процент печалба, веднага се намират други, които да произвеждат същия продукт, защото и те искат да печелят като него и така, си подбиват цените, докато стигнат до средната норма на печалбата в цялата икономика.

"нямаш избор" - няма такова нещо при пазарна икономика! Винаги имаш избор, най-малкото, ако е толкова скъпо, започни ти да го произвеждаш и ти да правиш тази голяма печалба - ето виждаш ли, че винаги има избор!



При комунизма няма избор - там държавата определя всичко и нямаш право на частна инициатива, там си притиснат до стената и трябва да приемеш каквото ти се предлага.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: aiumi]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.05.20 16:19



"...работодателите в региона са се наговорили колко да плащат." А ти защо ще им стоиш в региона?

Първо. Иди на друго място, където плащат повече.



Втора. Направи ти бизнес в този район и ползвай евтина работна ръка и печели повече!

Виж сега, пазарната икономика е за свободни, инициативни и решителни хора, тя не е за такива с робска психика. Ако и работодателят ти е такъв да чака някой да му даде заплата, ти никога няма да имаш работа.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: LAMBl]  
Автор lipari (пристрастен)
Публикувано25.05.20 16:23



"нямаш избор" - няма такова нещо при пазарна икономика! Винаги имаш избор, най-малкото, ако е толкова скъпо, започни ти да го произвеждаш и ти да правиш тази голяма печалба - ето виждаш ли, че винаги има избор!


На мен свинското месо ми е скъпо. Как точно предлагаш да го произвеждам в градски условия? Но съм съгласна, че винаги имам избор - като ми е скъпо, спирам да ям месо. Така работи пазарната икономика, нале?





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: lipari]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.05.20 16:34



Как точно предлагаш да го произвеждам в градски условия? Ами иди на село!



Аз свинско месо съм произвеждал и знам как става и затова не намирам цената му за висока. И съм избрал да я плащам, вместо да го произвеждам.

Редактирано от LAMBl на 25.05.20 17:27.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.