Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 04.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.05.20 17:13



УлЕво е скоростната лента, нали знаеш... Само в ЮК, Австралия, Карибите, Индия, РЮА, Япония, Хонконг и

карат у лево, обаче като изключим третата и четвъртата страна от дясно наляво в този списък, както и някои карибски страни, например Хондурас и Ямайка – всичките са с по-висок стандарт от нашия.

Така че не е лошо да си улево... Зависи къде и в какво.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.05.20 17:33



Така е думата.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано21.05.20 23:53



бе, мани тез разкашкани абстрактни зарзавати в наоколност и турни пълна халба с пенлива бира или изпотена чаша с бяло вино до скумрията си, па тогаз да видиш мъжка солидарност!


Жените в кулинарията ценят само натюрмортната пОказност!
Дай им на тях забърбочена манджа, ама пльосната връз етюдно ковьорче и с нафичкани в наоколност сушени фъчки люти чушки, глави сух чесън и клонки от разни купешки магазинни зелении!



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.05.20 01:41



Ха-ха, наздраве! Не бях срещал досега тази дума "забърбочен"...





Какво означава?





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.05.20 02:48



Страшно голямо нещастие се крие зад богатството на сър Антъни Хопкинс, сър Шон Конъри и легендарният

... У-жас, мани, мани, такава експлоатация, тц-тц-тц...





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано22.05.20 15:15



забърбочен иде туй, да набърбоцаш нещо, някаква набързо сготвена манджа с туй, онуй под ръка, колкото да мине от ред!





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.05.20 08:56



забърбочен иде туй, да набърбоцаш нещо, някаква набързо сготвена манджа с туй, онуй под ръка

А, това ли било... Аз на това му викам да забъркочиш.



Вчера забърбочих туй:



Впрочем поздрави с .





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано23.05.20 22:13



млад човек си и гледам по модата се водиш - шаренийка да има.
Щото гъби да се вържат на яйца и сирене, някак си....


Поне на мен, де.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Silverado]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.05.20 06:25



Това е

... Бългериън стайл.

Впрочем виж ми бобеца:









Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано25.05.20 07:53



Страшно голямо нещастие се крие зад богатството на сър Антъни Хопкинс, сър Шон Конъри и легендарният Ши-Ронгджан... У-жас, мани, мани, такава експлоатация, тц-тц-тц...

Всеки долар, който е получен В ПОВЕЧЕ, по субективни преценки, е свързан с нещастието на някого, който не е бил оценен както трябва, за да бъдат дадени милиони на някой друг.

Най-простичко казано - може би тези, които са СНИМАЛИ филмите им - низшия екип - са били платени диспропорционално ниско, макар и да са имали повече заслуги, отколкото се предполага... нещо такова. Или самият труд на гореспоменатите от теб е бил заплатен диспропорционално високо...за сметка на нещо друго, което е донесло нещастие някому. Китайчета, които бачкат за стотинки, но изработват вещи, които носят милиарди на други ...това - съвсем схематично казано, разбира се.

Щотооо... парите по света са просто един огрооооомен кюп. Истинските пари. И се разпределят субективно. При това разпределение винаги има ощетени и привилегировани. Другояче казано - щастливи и нещастни. Актьорски и продуцентски труд и труд на футболисти, примерно, противопоставен на труд на други хора...

Кво да праиш - капитализъм! Пазарна икономика.



За жалост - човеците не се оказахме дорасли за комунистическото разпределение на благата.

ПП - извинявам се, ако съм много офф от темата - не я следя...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 25.05.20 07:59.




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.