Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:42 29.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.05.20 05:50



Ти откъде знаеш...

Ами смятай си месечните разходи и спестявания – примерно казано, 1,000 лв е храната, дрехите, сметките за ток, вода и парно, евентуално седмичен ресторант, някое друго малко подаръче и транспортът с метро... Оттам 2,000 за кола, 2,000 за апартамент – ето как ударихме тавана от 5,000 месечно. С такива вноски би могла да си купиш 120,000 левов автомобил за 5 години и 120,000 евров апартамент за 10. След още 10 ще се появи нужда за нов апартамент, след още едни 10 за детето, след още едни 10 за внучето и след това би имала да преживееш остатъка от вечността в отвъдното.

В един момент ти може би би казала – ама там има автомобили и за 12,000... Да де, ама там има и за 1,200. Зависи от гледната точка и принципите, от които се водиш.

Окей, не съм се изразил правилно – 1,000 нето ти е оцеляването, 1,001-5,000 е мизерстването, 5,001-15,000 е живеенето, а за да се насладиш истински на живота, са ти необходими над 15,000 месечно и това е прост житейски факт.

Как точно би си ги заслужила, си е твой проблем, но е препоръчително да е по законен път, тъй като иначе не би си заслужавало усилията, понеже рискът от незаконната дейност тежи повече от потенциалните изгоди от наслажденията върху везната на човешката цивилизация наречена Темида.

А иначе товето твърдение, че цял живот съм муфтил "мама и тате", е не само лъжа, а дори и двусмислено, тъй като така, както си се изразила, звучи все едно цял живот съм муфтил твоите мама и тате, което също не е вярно – тоест то е невалидно.

Знаеш ли... Когато една гарга грачи, аз нямам намерение да я наранявам. Същото мисля и за змиите, които съскат. Те просто си пазят територията, а аз не ям нито гарги, нито змии.







Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.05.20 06:18



Ами смятай си месечните разходи и спестявания – примерно казано, 1,000 лв е храната, дрехите, сметките за ток, вода и парно, евентуално седмичен ресторант, някое друго малко подаръче и транспортът с метро... Оттам 2,000 за кола, 2,000 за апартамент – ето как ударихме тавана от 5,000 месечно.

Това е стъкмистика. Аз пък живея сам в собствено жилище и се издържам с 1000 лв. месечно, без да се лишавам от нищо. Трябва да ти кажа, че ми остават за спестявания - по 50-ина лева.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор lipari (ентусиаст)
Публикувано20.05.20 06:55



А, извинявай, не знаех, че бачкаш поне за 5К месечно и сменяш луксозни автомобили и апартаменти през 10 години.

Бях останала с впечатление от твои неотдавнашни подробни разкази, че си търсиш работа като чистач във Фантастико за 900 лева, щото сивито ти било много постно - недовършено образование, 4 месеца работник на бригада в САЩ и 1 година в офис на малка заплата. През другото време безработен у дома при мама и тате - и така до 35-6 години. Ама вече трябвало да се оглеждаш за някаква работица, защото мама се пенсионира догодина и кранчето с парите за харчене доста ще намалее. Откровенията ти си стоят в дира.

Пък то излиза, че най-добре от всички го разбираш сносния живот в цифри, защото имаш гледна точка и принципи.



Редактирано от lipari на 20.05.20 06:58.



Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: osvoboden pich]  
Автор lipari (ентусиаст)
Публикувано20.05.20 07:02



Бе стъкмистика било. Има си принципи човекът - с под 5000 лв месечно в София не може да се живее - щом на студент дава такъв акъл, значи ги изкарва.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: lipari]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.05.20 07:52



Ако има големи очаквания, много вероятно е да се има и големи разочарования.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.05.20 08:34



Ако има големи очаквания, много вероятно е да се има и големи разочарования.

Ами когато чакам метрото например, винаги имам очакването да дойде според каквото е показано на таблото. Не дойде ли след посочените минути – се разочаровам. Това означава, че някой не си е свършил работата или не дай боже, се е случила някаква авария или ицидент. Същото е и с летището.

Ето как разбих това изтъркано като средновековна викингска бойна брадва клише на парченца в само 3 изречения.



Ако един ден имаш приятелка, нещата пак биха стояли по същия начин. Имаш голямото очакване приятелката ти да не ти изневерява, да ти помага в постигането на благоденствие, да ти дава мъдри съвети, а защо не дори и да роди твое дете.

Може да имаш и малки очаквания от тази хипотетична приятелка – примерно да ти изневерява, да не ти помага с нищо, да мълчи като риба пред всеки елементарен проблем и, пази боже, да ти роди един обикновен простак... Получаваш точката.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.05.20 08:40



Направо нямам думи. Скри ми шапката с няколко изречения.
Признавам. Напълно съм разбит, и това само в четири изречения. Смаян съм.





Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: lipari]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.05.20 08:56



О, извинявай, обаче ти ли беше онази, която









Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.05.20 09:13



Радвам се, че ако не друго, то поне си се научил да броиш... Това те прави у-ни-кален!



Изглежда сякаш да знаеш и как да броиш кой месец има по 31 дни и кой по-малко от 31 чрез употребата на твоите голи ръце!







Тема Re: Прехваленият зяпядняшки капитализъмнови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.05.20 09:08



А аз, понеже съм яко тъп - дори транспортир не знам как да използвам.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.