Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 18.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Кацащ самолетнови  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано17.05.20 22:44



Шумът на кацащ самолет ми се стори толкова необичаен, че дори излязох на терасата, за да се уверя, че нямам халюцинации

Видях го, но може би е товарен, защото няма обявен в сайта на летището.
Откакто обявиха извънредното положение, единствено ми липсват детските гласове в отсрещната детска градина. Птичите песни са много силни, а шумните компании, прибиращи се от заведенията в парка изчезнаха.
Около вас има ли осезаеми промени?



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Fish L]  
Автор Liya ()
Публикувано17.05.20 22:53



Да, Фиши... И при мен така...

Постоянно чувам сирени, на ден по 10-ина пъти минимум... Чудя се линейки ли са или полицейски... След 15 минути пак... Викам, връщат се... Много зловещо!

Чувам и 3-4 пъти на ден самолет и гледам разписанието на летището - точно в този пък час няма ни излитащ, ни кацащ, та си мислех доскоро, че военните тренират за 6 май.

Освен това, тук в чата на блокчето се появи недоволство от високо пуснат телевизор. Притесних се, че е моят и безпокоя съседите, но аз ТиВи принципно не гледам, а мъжа ми, когато е тук, гледа нон-стоп и волумето не е пипано. Мисля си, че е от необичайната тишина и като писа втори път една съседка, почнах вътрешно да недоволствам, защото се стряскам в собствения си дом, когато на някой филм пуснат звукови ефекти

А аз цъкам на вайбър да видя тази дали ще изпищи. Ми в къщата съм си, не съм увеличавала звука, горещо е, отворено е, тихо е, кво да направя.

Чувам и моторите и някоя кола като карат като бесни, а преди много рядко това се е случвало.



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Fish L]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано17.05.20 23:01



В птичите видове.

Започнаха да се връщат врабчета.

Грабливите са по-разнообразни. Има едни дребнички с дълга, зелена опашка. Винаги са ми били интересни тези от рода на гарваните и гаргите.. Преди години ви бях разказвала как много рано една сутрин, докато си пиех кафето, гледах как една гарга е паркирала 2 плика на покрива, на колата на входната ни клюкарка, и разпределя(сортира) на два купа, ценности от пликовете с боклуци, от близкия контейнер. Струваше ми се справедливо, но все пак вечерта, срещайки я на стълбите и казах, че е била гарга-мръсницата. Не ми повярва. Каза ми, че я правя на луда и това са били или простаците от входа или кварталните гаменчета от градинката, които тя редовно "храни" от балкона с мили думи...



Може би, ако не бяха толкова егоистични, точно гаргите щяха да са донесли маслинената клонка...Направили го гълъбчетата.

Та има повече видове от семейство гарги, едни сладурчета, които пеят много хубаво сутрин. Не знам какви са...И много странно, но има и някакви нощни, подобни на дребни кукумявки. Предните години бяха може би две. Сега са повече и цяла нощ издават тези свирукащи звуци. Може би им е любовен период.

Птиците са по-различното.

В близкия парк по това време започват концертите на открито. Сега това го няма.
Тихичко е, като изключим птицепеенето...Денонощно. Но не ми пречи.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 17.05.20 23:36.



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Liya]  
Автор Liya ()
Публикувано17.05.20 23:08



Пуснаха водата!


Не съм в Перник!
Днес в централната част на София - Лозенец, Изток, Яворов и Гео Милев, бяхме цял ден без вода!
Ни мъ интирисува, отивам да се къпя и слава богу, че не сме в Германия, където можеше да ме глобят за къпане по това време

Редактирано от Liya на 17.05.20 23:04.



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Fish L]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.05.20 23:14



Вярно ли е така при някого и някъде?
При нас Свищов, малък град, беден тих и спокоен. Хората живи мумии,живеят като програмирани, все едно Тошо е още на власт.
Два три квартала с по десетина блока в покрайнините на малкият ни град, и там животът е като преди 40 години, само в значително намален състав...пак мъжете с лошите жени си сбират в гаражите за по на чашка и лаф, все едно си нямат апартаменти с щироки гостни стаи.... дейба тез злобни жени дейба да си наврът мъжете и банковите сметки в долните гаражи...мимиите му с мумии...и да ги третират като животни....тццц
Насред блоковете не много чиста кръчмича,и тя пълна с изгонени мъже, пушат качак, пият бира и псуват правителството и нищат световната политика като истински политолози....и пият ли пият по цели нощи..нали утре не са на работа , а са свободни...
Децата....доколкото ги има са големи групи, играят си по детски и вдигат голяма гюрултия .
Това по време на пълната карантина, няма маски няма каски,ръкавици, дори случайно и ви се похвалих, видях прегърнати да се целуват дълго и страстно момче и момиче, видях много от тях хванати за ръка и без маски и ръкавици, да се обичат истински, все едно няма епидемия и полицейски ЗАБРАНИ....няма я!


И си мисля Господ ми даде това да видя, специално за мен го направи, за да се успокоя че ще ни бъде..въпреки стресираните ВЯРВАЩИ в "чумата"

Това са промените около нас. Едни се промениха, а други си останаха непроменени.

Не не, при нас не кацат самолети!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Liya]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано17.05.20 23:25



"Днес в централната част на София - Лозенец, Изток, Яворов и Гео Милев, бяхме цял ден без вода! "


Вчера ми се мярна новината, отворих линк на който имаше снимка на езерото със огромни зелени петна и цялото езеро покрито с измряла риба, замислих се и забравих че мисля.

Сега те чета за водата , отварям за да ти покажа измрелите риби ..... и виждам...божейййй такова красиво и чисто езеро,божей, блязя ви.


Като имаш предвид че съвсем скоро с теб коментирахме, крие ли се от нас информация, кой я крие и защо?




Така се получи че мнението ме е едно за две теми, не е две в едно.
Не бой се Софийаска вода го ползват само за промишлени нужди казват, измиват бирени шишета с нея!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 17.05.20 23:30.



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Fish L]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано17.05.20 23:26



Това си е верно преживяване, кацащ самолет.
Аз напоследък все по-често и за все по-дълго ходя на "ранчото" в едно забутано, но много красиво село. Недалеч в долината има някакво място със самолетчета, парашутисти или планеристи, още ги няма. По-надалеч, към Конявската планина, минава влак. Тъдъ-тъдъ, тъдъ-тъда.... вечер към 20 ч., но само веднъж го чух в последните два месеца и половина.

Промените в София ми се ограничават с впечатление от нашата улица. Преди си я бяха харесали едни младежи със спортни моторчета, брръъм-брръъм, яко газ. Наблизо си имат спортен клуб. Сега ги няма, а улицата пълна с майки с колички и групи малки велосипедисти. Минават десетима малчугани с една девойка за водач и изведнъж, баш пред нас - рев. Бре, изскачам аз, а то - "влезе ми муха в окотооо" Сладурчета.



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: Fish L]  
Автор 741 ()
Публикувано17.05.20 23:27



Сойки се появиха напоследък. Преди не ги бях виждал в града.
И двойка гларуси, от седмица с новоизлюпени гларусчета, ама те вече втора година са ни съседи.

За самолетите, флайтрадар казва, че в момента над бг са общо един :)





Тема Re: Кацащ самолетнови [re: 741]  
Автор Liya ()
Публикувано17.05.20 23:45



Вече са два


Ха! Ама то голямо движение имало! Аз понеже гледам само летище София, Москва и германските и останах с впечатление, че всичко е замряло.
Тези дни видях един пристигащ от Москва Домодедево на летище София, некви Red Wings и затърсих на сайта им - ми нямат въобще дестинация София! Викам на моя, че може да е някакъв организиран от нашето посолство полет и дали и той да не ги контактне, а той ми вика, че компанията му нямало да разреши да лети с тази компания
Ама сега се изумих от това движение във въздуха и то по това време, хм...



Тема Re: Кацащ самолетнови [re: PYTnik]  
Автор Liya ()
Публикувано17.05.20 23:53



Аз бира не пия


И сме от язовир Искър, доколкото зная

Ама си е тревожно това... че стават такива неща... замърсявания, разни диги се срутваха скоро...
Коя е другата тема, нещо не съм проследила, сори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.