Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 14.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Недописан пътеписнови [re: Fish L]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано26.04.20 22:13



По цял свят горските пожари са за това.
Имало ги е, много по-огромни, още преди човека.



Тема Re: Недописан пътеписнови [re: Pollyanna33556]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано26.04.20 22:12



Чудесен разказ!
Браво!



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Fish L (Емарципанена)
Публикувано26.04.20 22:21



Не ми се изпада в размисли за мястото на човека в природата. Само като се сетя преди 2-3 месеца каква вакханалия се разигра, че имало горски пожари в Австралия и в Сибир ...

Нека Опти разказва! Има какво да ни каже!



Тема Re: Недописан пътеписнови [re: Crrafterr]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.20 22:27



Втори път не съм ходил в Йосемит. Има къде да се преспи, но всичко беше заето. В парка пускаха да се влезне на мястото на друга кола, която излиза. Ако бях останал да чакам щях да загубя много време и нощувката щеше да е под въпрос. Може да се изкара цяла седмица и няма да ти е скучно. Има екстремни катерачи, но всичко е организирано така, че да няма нещастни случаи или поне да са сведени до минимум. Има първа помощ, линейка и т.н.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Тема Re: Недописан пътеписнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.20 22:32



Не помня кога съм писал разказа. Трябва да е било наскоро след екскурзията. Сигурно съм бил зает и с други неща, за да забравя да го довърша.


И тогава, когато съм го писал, пак е било за този клуб. Не съм публикувал другаде.
Благодаря за пожеланията.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: Fish L]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.20 22:38



За секвоите знам, че пожарът подновява дървото, не го унищожава. Останалите гори ги унищожава, но пък на мястото на изгорелите дървета поникват нови.
Помня пътувах в Канада и отдясно на мен цялата гора стърчеше оголена и изгорена. Пожарът не е могъл да прехвърли шосето, щото от другата му страна всичко си беше незасегнато. В основите на изгорялата гора, вече никнеше нова. Дръвчета по метър високи. Изгорелите ще изгният и ще изпопадат и новите ще заемат тяхното място. Природата си знае работата, само ние, хората, дето не знаем нашата.


Ще потърся снимката от Канада с изгорялата гора и ще кача линка тук.


Снимката е от '84та година.

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.20 22:48



Благодаря аз.



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: kiko64]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано26.04.20 22:49



Благодаря Кикич. Още по-хубави екскурзии ти пожелавам.



\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: Pollyanna33556]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано26.04.20 23:11



Благодаря Кикич. Още по-хубави екскурзии ти пожелавам.

И аз благодаря. Сега февруари пощъкахме малко из Калифорния на юг от ЛА....
А ми се искаше и на север до СФ и Йосемит .....та ми стана инересен разказа!
Ама нищо - надявам се да идем пак!

ПП. Тапите на двигателите не са за да не се пука двигателя зимата, ако е с вода.


Тва са технологични отвори за обработка вътре в блока ( не всичко може да се достигне и обработи отгоре и отдолу ).


В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: Недописан пътеписнови [re: kiko64]  
Автор Pollyanna33556 (и стар и познат)
Публикувано27.04.20 10:52



Тапите на двигателите не са за да не се пука двигателя зимата, ако е с вода.
Тва са технологични отвори за обработка вътре в блока ( не всичко може да се достигне и обработи отгоре и отдолу ).


Английскто наименование на тези тапи е "freeze plugs". Копнато от Гугъл -->Freeze plugs are usually aluminum or brass plugs pressed into holes in the water jacked of your engine block. In some cases, as the water freezes and expands in your block, the freeze plugs will push out relieving the pressure of the freezing water and partially draining your cooling system.



Представяйки си отливката на двигателният блок, вътрешността му е достъпна най-вече през отворите на цилиндрите, които още не са пресовани на мястото си в блока. През малките отворчета на тапите нищо не може да се направи, след като достъпа до вътрешността на блока е силно ограничена.

Представи си на картинката с двигателя, че цилиндрите още не са пресовани на мястото си. Откъде ще ти бъде по-удобно да обработваш вътрешността? През отворите на тапите или през отворите за цилиндрите?

\"Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш\"


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.