Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Повторно заразяване е невъзможно...  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:02





Наскоро чух по тв някой от политиците да твърди обратното, но явно повторно заразяване е невъзможно от медицинска гледна точка. Да не ни подвеждат!

При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор NUT (член)
Публикувано14.04.20 18:04



ами чух че в Южна Корея - има повторение на вируса!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: NUT]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:06



Не знам какво си чула, но явно някой има за цел да всява паника и затова разпространяват неверни слухове. Никой от нас няма да отиде да провери как е в Корея и да изследва дали е така, могат да ни "гъделичкат" както си решат.

Освен това, кой е изследвал кой от коя повърхност и след колко време се е заразил. Това е недоказуемо. За да се докаже, трябва представителна извадка хора да ги накарат да пипнат някаква повърхност, върху която е нанесен вирусът и да чакат кога и дали ще се заразят. Но май такъв експеримент не е проведен до сега, а всеки си говори каквото си реши.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Редактирано от Lucky Eva на 14.04.20 18:12.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: NUT]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:09



Ето какво казва Мангъров, особено е важно последното му изречение:

По думите му повторното заразяване с коронавирус е напълно невъзможно.
„Такова нещо няма. Който го твърди – просто не си е чел учебниците. Особеност на коронавирусите е, че те могат да се отделят доста дълго време след като е настъпила сероконверсията, т.е. след като човекът вече си е набавил антитела и е оздравял“, сподели Мангъров.


И допълни: „Ако изписан пациент с отрицателни проби след това има положителна такава, това не означава, че той се е заразил отново, а просто продължава да отделя този вирус“.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор NUT (член)
Публикувано14.04.20 18:09



предпочитам да вярвам на учени сблъска ли се с вируса - многократно!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: NUT]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:12



Да, допълних предния си пост. Аз вярвам на Мангъров...

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.04.20 18:34



Играят си с нас както си искат. Доброто и лошото ченге.

Аз започвам да развивам стокхолмски синдром

Започвам да харесвам двамата генерали Харесва ми да си седя дома, да гледам празната улица отвън, тишина, спокойствие.



Тема Не питай старило, а патило!нови [re: Lucky Eva]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано14.04.20 18:36



Ти намери къде и кого да питаш ..... Както можеш да предполоиш, тук повечето и един прост трипер не са хващали, та ти очакваш да са вещи по тази нова вероломна болест!



Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:36



Всички ставаме като принудително окошарени овце, то се свиква, но дали е здравословно да не напускаме кошарата е друг въпрос.



При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Не питай старило, а патило!нови [re: BATHco]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 18:38



Днес гледам, че германците са с 10 пъти по-висока смъртност от нас, но там ще отпускат мерките и полиция минава да поздравява отдъхващите по парковете им с мегафон.



При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.04.20 19:24



Щом ДОЦЕНТ МАНГЪРОВ казва - не се подлага на съмнение!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.04.20 19:27



но дали е здравословно да не напускаме кошарата е друг въпрос

Това може да се разбере, ако има диспут между Мангъров и Кантарджиев. Ама да им дадат време толкова, колкото си искат-като Боко, който окупира ТВ и си дрънка по час и отгоре каквото му тежи да душата от преди 30 години.
Даже се чудя защо никоя ТВ не е ограгизирала такъв диспут



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.04.20 20:03



Моите уважения към Доцент Мангърков, но други информации текат и то не от един сериозен източник:







Нещо подобно каза и Генералът - Мутафчийски на днешния или вчерашния брифинг - че има информация за случаи с повторно заразяване, или недоизлекуване, или некоректно тестване за съжаление...

Странен и необясним е случаят с най-малкото заболяло едногодишно бебе - цялото семейство - майката, бащата и бебето били с положителни тестове и лека симптоматика, когато постъпили в "Пирогов". Бащата и майката оздравели и били изписани от болницата след два поредни отрицателни теста, каквато е процедурата, но странно, че бебето било абсолютно здраво, но продължавало да дава положителни тестове и засега остава в болница...

Така, че въпреки големите надежди за получване на траен имунитет след преболедуване, за съжаление още не може да се каже със сигурност, че това е така, което поражда недоумение сред медицинските спецове.

Редактирано от MilaO6 на 14.04.20 20:27.



Тема Re: Не питай старило, а патило!нови [re: Lucky Eva]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано14.04.20 19:59



аз така казвам, рисковите люде - под строго уединение, а вички останали - на бачкане, ама на 9 часов работен ден за компенсация.

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.04.20 20:18



"Щом ДОЦЕНТ МАНГЪРОВ казва - не се подлага на съмнение"
Не е само той, и Ева казва същото



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 20:22



И Проф. Кантарджиев твърди, че е

, освен в много редки случаи. Какви са те - не уточнява. А от Ухан също не са описали какви може да са . А не е невъзмождо да не са били болни преди това от коронавирус...Откъде да знаем как точно са действали китайците, ако тези данни въобще са верни...

При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Редактирано от Lucky Eva на 14.04.20 20:18.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.04.20 20:30



Не говорим само за китайци, а и за южнокорейци, сингапурци, французи - лично четох, но в момента не го намирам... По всяка вероятност има и в Италия, Великобритания и други страни, просто не е изплувало още като една от водещите новини сред информационния океан от новини около короната.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 20:36



Ти прочете ли какво е казал доцентът?

„Ако изписан пациент с отрицателни проби след това има положителна такава, това не означава, че той се е заразил отново, а просто продължава да отделя този вирус“.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 20:40



Такова нещо няма. Който го твърди – просто не си е чел учебниците. Особеност на коронавирусите е, че те могат да се отделят доста дълго време след като е настъпила сероконверсията, т.е. след като човекът вече си е набавил антитела и е оздравял“, сподели Мангъров.

Моите уважения към доц. Мангъров, но засега няма доказателства за напълно невъзможно повторно заразяване. Дори се чуха неприятни новини точно това да се е случило.

Не знам как е възможно да се изразява твърда убеденост в нещо, което тепърва ще бъде изследвано, наблюдавано, анализирано и ще бъде обект на задълбочени дискусии в бъдеще.

Има и друго: вирусите, особено някои, са силно изменчиви, затова не е ясно през какви мутации ще премине този и една мутация ще създаде нов щам, към който сега преболедувалият няма да има имунитет.
Вярно е, че съществува т.нар. кръстосан имунитет, но това не значи, че изобщо не е възможно човек пак да се разболее, а може просто следващия път да го изкара по-леко.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано14.04.20 20:40



Да и след две отрицателни проби е изписан здрав и след две седмици като се върне отново със симптоматика и отново с положителна проба и на двата теста, това какво е?!

И защо като продължава да отделя вирус е дал два отрицателни теста преди това.

Редактирано от MilaO6 на 14.04.20 20:42.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 20:40





При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 20:45



И допълни: „Ако изписан пациент с отрицателни проби след това има положителна такава, това не означава, че той се е заразил отново, а просто продължава да отделя този вирус“.

Не, това означава, че пробите са фалшиво отрицателни, а не че са наистина отрицателни. Извъртял е нещата тук доцент Мангъров.

Иначе, да, пациентът може да е заразен за другите след като е клинично оздравял и има антитела, но да продължава да отделя вируса.
Ген. Мутафчийски и другите лекари от щаба не са спрели да го повтарят това. Нищо различно не са казали.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 21:12



Е, четири маймуни и после две от тях отново са заразили за опита. Малко са за обобщение.
Добре, това засега е в сферата на експериментите. Все пак две от тях са повишили температура, което си е симптом. Може при човека, както писах горе, да се прекарва отново, но с по-слаба симптоматика също.

Рано е да се каже.

По-скоро съм склонна да мисля, че е възможно занапред да се появяват щамове на този коронавирус с определена сезонност като при грипните вируси.
Не знам.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 21:22



А, всъщност съм отговорила на това твърдение в постинг горе след разговора ви с Нут.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.20 21:50



това какво е?

Резултати от китайски бързи тестове може би.



Тема Нека си остане лекар!нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.20 22:07



Въпросният доцент, по добре да се ограничи до медицински въпроси.

Това за което говори са социални въпроси.

Да, сигурно от медицинска гледна точка така се придобива имунитет, но какво означава за обществото, задава ли си въпроса? Той като лекар как ще се оправи, ако в болницата му има 100 легла, всичките заети от заразно болни, 20 от тях в много тежко състояние, а отвън се тълпят хиляди и искат да бъдат лекувани, един от тях е и синът му (ако има, не знам дали има). Той какво ще направи, ще убие човек, за да спаси сина си или ще убие сина си, за да спаси непозват? Това беше лирично отклонение...



Иначе казано, да не говори глупости.

Редактирано от LAMBl на 15.04.20 03:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:29



Един да каже, един вирус зараза не прави. И при бактериите е така. Критична маса, брой, да основат жизнена колония. Критична маса, като при урана, Ето защо маските са важни. Ще влязат вируси, но не достатъчно. Да каже някой, Мангъров, неМангъров?





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Glastar]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:30



Щото и на вируса не му е лесен животецът.





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:36



Ружо, заради голата глава е. Една германка я разплаках. Как харесвала колега, нищо че плешив. Викам, рожбе, жените олицетворяват мъж с гола глава, с мъжки полов член, несъзнателно при това, голям при това. Тя дърта, но се разплака, така е, истината боли.





Тема Re: Не питай старило, а патило!нови [re: BATHco]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:59



Ха! не бях те прочел. В ШЗОто, три дена, не мож да ме барнат, лежа с 40 градуса, труп, никой не може да лежи в спално за 60 човека, няма заповеди, команди, не мърдам, няма устав, няма генерал. 10 килограма свалих за три дена. Двама човека, от две страни да стигнем до военна болница, нещо ми биха, нещо ми дадоха, после лазарета.

Изпит по физическо, закараха ме, не можело да не минеш изпита. Е, 6 коремни никога не бях правил преди, но сега бях лек, пътеката, и всичко друго. Докато не умреш, те смятат симулант.





Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: LAMBl]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.04.20 00:28



Да, сигурно от медицинска гледна точка така се придобива имунитет, но какво означава за обществото, задава ли си въпроса?

Десетки път колегите на доц. Мангъров му обясниха, че относно колективния имунитет е прав, но няма начин да се постигне с разпускането на ограничителните мерки в момента и с втурването на хората по сбирки и МОЛ-ове. Защото това би довело до заразяване, съответно разболяване на много хора, включително с многобройни тежки и смъртни случаи, но той държи на своето.
Не мога да го разбера.

Освен това, не сме били чели учебниците си, казва. Кои учебници - година, автори?
Самият той е заявявал, че COVID-19 е непознат досега за човечеството, а същевременно ни укорява, че не сме учили за него.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.04.20 00:39



Ама ти ако вяраш на бг журналята има много да се чудиш. нали знаеш че преводача е предател.

Редактирано от Metropolis на 15.04.20 00:40.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.04.20 00:47



А вчера слушах един имунолог, д-р Шиваров, по ,,Хоризонт", който каза, че при SARS-coV, който причинява ТОРС (тежкия остър респираторен синдром), антителата се задържали две години в организма.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.04.20 00:49



Ти защо остана с впечатлението, че вярвам на журналистите, когато се касае за медицински наблюдения и факти?



Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!

Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано15.04.20 00:47



Исках да кажа че като четеш журналистическа интерпретация на нещо казано от някой не можеш да си убеден че човека е казал точно това което му слагат в устата. Ако го чуеш в ушите си е друго нещо.

Редактирано от Metropolis на 15.04.20 00:53.



Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.04.20 00:57



Да, чувала съм го, защото няколко пъти засичах доц. Мангъров точно преди брифингите (тогава бяха в 08:00 и 17:00 ч.) да цъфти в някое студио и да говори същите неща, които ги пише и в статии.

Нарочно търсен ефект от журналистите, де, което от една страна е разбираемо за даване на гласност на различни мнения, но малко беше прекалено.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано15.04.20 02:51



ами, засега се твърди, че след преболедуване или след ваксиниране, се създава траен имунитет срещу корона вируса и той ни предпазва от повторно боледуване. Също така е известно, че не мутира бързо и съществено, така че да се налага да се прави всяка година нова ваксина срещу него, както е при грипа. Тези твърдения се нуждаят от още наблюдения, но засега има няколко положителни новини





Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: saksun]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано15.04.20 02:56



Е, учили сме, ама по мое време за Корона вируси, не се числяха към опасните от епидемиологична гледна точка инфекции. Но точно COVID-19 , на мен не ми беше известен, докато за него не се заговори в медиите... аз в началото реших, че е някаква поредна игра на катастрофални слухове, но то излезе сериозна епидемия...



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано15.04.20 07:47



Не знам как е възможно да се изразява твърда убеденост в нещо, което тепърва ще бъде изследвано, наблюдавано, анализирано и ще бъде обект на задълбочени дискусии в бъдеще.

Ето това е. Когато НЕ познаваме нещо - нека не бъдем категорични в информациите и констатациите.

ДОРИ "Богове" като Мангъров трябва да се смирят малко!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Не питай старило, а патило!нови [re: Glastar]  
Автор BATHco (Bath`men Со)
Публикувано15.04.20 09:58



Това твоето прилича на дизинтерия .... триперът е друга работа!

Don`t Worry! Be happy!
\\\"Оти се косиш, като че ти мине!\\\"


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Кари Солмундарссон (ultimate hero)
Публикувано15.04.20 10:15



Много е антипатичен тоя: заеква, излъчва несигурност и някаква доза латентна педерастия. В резултат, предизвиква много силно съмнение.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Кари Солмундарссон (ultimate hero)
Публикувано15.04.20 10:16



Именно!) Ти вярваш в хомеопатия и астрология, демек - толкова по-зле за мангъров.





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано15.04.20 10:19



пак да повторя, тоя вече ми е съмнителен и като специалист в собствената си материя. изглежда несигурен, латентен наплашен педал, заеква и като цяло вдъхва 100 процента недоверие. освен, ако не си кокошка, която ИСКА да му вярва, щото тъй и харесва и щото марс е ретрогаден на венера и и е отзад.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 10:22



В хомеопатия никога не съм вярвала, даже ми е смешно, че някой вярва в това.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 10:25



И на мен не ми е симпатичен като мъж, дори напротив, точно на твоето мнение съм по отношение на външния му вид.
Но е възможно и китайците сега да пускат, че има повторно заразяване, за да им купуват материалите. Четох, че Моралес е казал, че са спечелили войната. Мисля, че Китай най-много може да манипулират резултатите.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано15.04.20 10:27



Да, учили сме просто за семейството на Коронавирусите. Че са РНК вируси, много красиви на вид; притежават свойствата, характерни принципно за вирусите.

Но кой е мислил за поразиите, които може да направи новопоявил се при хората представител на семейството им? Никой не е подозирал подобно нещо, не е чел специално за неизвестен досега инфекциозен причинител.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Нека си остане лекар!нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано15.04.20 10:53



Един виросолог от приятелския кръг на майка ми като ми бяха на гости преди 15тина години, дъщеря ми беше още малка, още тогава обсъждахме или по-точно от него знам че още тогава е било ясно че е въпрос на време някой *грип* да бъде разпространен в цял свят - защото ги има отдавна, няма ваксини защото не си е заслужавало да се изследват тъй като никой не знае кой точно вирус е реална заплаха, но се знае че някои от тях са бързо разпространяващи се.

И както и в Германия, така и в Канада например и навсякъде по света се изчисляват разни сценарии за всичко - какво ще стане ако.
Но н може да има за всичко защитен механизъм, да не сме параноици?





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано15.04.20 11:24



И в Китай, и в Италия

Хората които няма какво да кажат си поставят големи сигнатури


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: tia9]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 11:41



Къде го намери за Италия? Дай източник. Аз не намирам.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано15.04.20 14:23



Ето ти линк написан популярно и същевременно медицински издържан:





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 15:35



В тази статия чета само общи лафове, които вече съм ги чула или прочела, нищо конкретно. Въпросът е може ли да има повторно заразяване с ковид или не. И ако е да - защо и ако е не - защо, как се случва, ако има, при кого, по какви причини не се е изградил имунитет и т.н.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Редактирано от Lucky Eva на 15.04.20 15:36.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Кари Солмундарссон (ultimate hero)
Публикувано15.04.20 16:08



Викаш, в тролове не вярваш, само в банши и таласъми!!





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 16:38



Не вярвам в таласъми, аз съм инженер по образование. Нищо, че ти си ме нарочил относно вярванията ми.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.04.20 17:26



Въпросът е може ли да има повторно заразяване с ковид или не.

имаш нещо, за което все още никой не знае почти нищо.
кой може СЕГА да даде точен и верен отговор?
никой.


научи се да чакаш

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано30.04.20 13:07



Извинете, че вдигам темата, но ми се струва интересен случай относно безусловното твърдение на доц. Мангъров за невъзможно повторно заразяване.

Млада жена дава положителен тест за имуноглобулин G в началото на април. След няколко дни е с отрицателен PCR.
Вчера вечерта ме информираха за правения нов PCR, който е положителен.

Какво трябва да се обмисли като варианти:

- ако бързият тест за антитела е фалшиво положителен (една теза на щаба за ненадеждността на бързите тестове в момента срещу становището на доц. Мангъров), тогава излиза, че жената е заразена скоро, доказва го вчерашният резултат.

- ако първият PCR e фалшив, не е отрицателен просто, следователно жената е прекарала инфекцията, но не се е изчистила от вируса (значи не може да пускаме тези с Иг G, както иска доцентът, без да сме сигурни, че не излъчват вируса)

- ако вторият PCR е фалшив, последният засега, тогава жената е преболедувала, не отделя коронавирус.

- ако и трите теста са достоверни, обаче, излиза, че имаме прекарана инфекция и след това ново заразяване, с което твърдението на доц. Мангъров за пожизнен имунитет се обезсмисля.

Ще говоря с жената днес като се сдобия с номера й. Аз не съм личен лекар, но по друга служебна линия мога да го направя. И трябва.
След епидемиологичното проучване, може да си изясня казуса.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано30.04.20 13:13



Ще говоря с жената днес като се сдобия с номера й

Моля, не изпускай случая да ни информираш, със сигурност не само мен ме интересува.

Повторно заразяване е възможно или не предполагам има и някакво отношение към търсенето на ваксина. Има ли въобще смисъл да се търси ваксина при възможността за повторно заразяване?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.04.20 13:18



За доц. Мангъров и др.
Защо твърдят, че вирусът трябва да мине точно през 70-80% от хората?Защо не през 30%, както при испандкия грип.Или през 55%?Или 95%?

Няма ли опция част от преболедувалите да добиват пожизнен или дълготраен имунитет, а други- не - в различни съотношения?



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано30.04.20 13:19



При нас се казва че “не се знае колко дълго трае имунитета” което предполага че тоя имунитет е ограничен във времето.
Даже мога да си представя че е индивидуален.

Mоже и всичките варианти които си изброила да са вeрни





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Deern]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.04.20 13:33





<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор 741 ()
Публикувано30.04.20 14:25



относно безусловното твърдение на доц. Мангъров за невъзможно повторно заразяване

Абсолютно немъзможното повторно заразяване го каза журналистката, а той се хвана да обяснява, че наблюдаваното не е повторно заразяване, а следствие от първоначалното, после се отплесна за друго и така нейният лаф остана да виси на негова сметка. Ей го тук интервюто, от момента на въпросната фраза:



Малко след това казва, че по аналогия с другите корона вируси няма причина да се очаква, че за тоя няма да се образува имунитет. "Абсолютно невъзможно" вирусолог едва ли ще го каже.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано30.04.20 14:49



лъки, опитваш се да обясняваш на лекар???




научи се да чакаш

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Deern]  
Автор vozac (Driver)
Публикувано30.04.20 14:59



При нас се казва че “не се знае колко дълго трае имунитета” което предполага че тоя имунитет е ограничен във времето. Даже мога да си представя че е индивидуален.
Споделям това мнение, имунитетът не е доживотен. Организмът на присобилия имунитет се променя, отслабва с времето, причинителите на заболяване/бактерии, вируси/ се променят, мутират, също и ги модифицират изкуствено



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.04.20 15:01



видя ли?

Редактирано от Metropolis на 30.04.20 15:01.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Metropolis]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.04.20 15:14



ОТ линкът: "Този PCR тест е толкова чувствителен, че улавя и малко количество вирусна РНК, "


А така, стигнахме до статистиката и умните ни умозаключения, и в личен и в глобален мащаб


Примерно ЩАБЪТ: 22 заразени
Ама колко заразени бе малко ли много ли?
Че то така ние никога няма да излезем от карантина.
Недоумявам ЗАРАЗЕН, ама ЗДРАВ?!???
Що за карантина е това?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: PYTnik]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано30.04.20 15:26



стигнахме до статистиката и умните ни умозаключения, и в личен и в глобален мащаб

нe e самo статистиката - Този PCR тест е толкова чувствителен, че улавя и малко количество вирусна РНК, дори след като човекът се е възстановил от COVID-19. - kakво сравнявaмe?

Редактирано от Metropolis на 30.04.20 15:20.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано30.04.20 22:49



ами, напълно възможно е.. това не е точно грипен вирус.. и има доста доказателства за възможността за повторно заразяване в мрежата.. е, стига да ползваш английски или немски.

може би и френски и испански, но аз не ги ползвам, та не съм чела такива сайтове.

Апропо, тук някой ми обясняваше, как плюнката на слънце била съхнела, ерго и корона-вируса щял да умре лятото, обаче, както пишат хората, в Бразилия и т.н, където сега е лято, си се развива с пълна сила.. ама, нали... аз понеже не съм вирусолог си замълчах.. пък и да не настава Валкирия..



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.05.20 07:37




Има смелостта да говори този човек, независимо как изглежда, издига ми се в очите.
При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Редактирано от Lucky Eva на 01.05.20 07:40.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.05.20 08:07



Интересно какъв ще се окаже случаят! Ще чакам да споделиш.

А според това, което Метрополис е пуснал по-долу като информация, май Мангъров може да се окаже прав: "Общо 277 души, които са се възстановили след COVID-19, отново са дали положителни резултати. От Централния клиничен комитет за контрол върху новопоявяващи се болести заявиха, че в тези случаи не се касае за жив, активен вирус, което опровергава теориите за реактивиране на вируса и реинфекция. Според тях фрагменти от вируса остават в организма и се откриват от теста. Този PCR тест е толкова чувствителен, че улавя и малко количество вирусна РНК, дори след като човекът се е възстановил от COVID-19."

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 08:35



Има смелостта да говори този човек, независимо как изглежда, издига ми се в очите.

Ева, живеем в демокрация (за добро или лошо). Всеки има ПРАВО да говори каквито глупости (или умности) му дойдат на ума, стига някой да му даде трибуна - под предлог за представяне на всякакви мнения, или стремеж към оригиналност, или политически причини.

Не употребявай думата "смелост" така фриволно. Няма нищо общо със смелостта това.

Ще уедря - глупостите, които се говорят у нас за липса на свобода на словото, са АБСУРДНИ. ТВ каналите Евроком, 7/8 и тв на БСП не са забранени, лови ги цяла България и целият свят (онлайн по интернет) и никой още нито е убил, нито е вкарал в затвора, нито е инквизирал някого от онези, които 24 часа повръщат по правителството и ББ.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано01.05.20 08:52




Всъщност, те са стотици, хиляди от цял свят.

Колкото са ЗА толкова и ПРОТИВ.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:09



Заглавието на новината, така както е написани в бТВ е ако не изцяло фалшиво, то поне подвеждащо. Редакторът трябва да бъде подведен под отговорност- шегувкам се или по-точно подчертавам идиотския начин да се озаглавяват подобни статии.

Заглавието е:
Доц. д-р Атанас Мангъров: Коронавирусите не са пригодени да живеят сред човешката популация

Самият Доц. д-р Атанас Мангъров в интервюто каза: Заразяването става по всички възможни начини и вие не може да се предпазите от заразяване (с витамини) "и понеже това е нов вирус, никой не го е карал, рано или късно той ще мине през цялото Земно кълбо, през населението на цялото Земно кълбо, ако, разбира се, междувременно той не изчезне, защото тези корона вируси не са пригодени да живеят сред човешката популация. Те живеят по принцип сред животни"



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 09:25



Не намирам съществена разлика между заглавието и изказването, но въпросният вирус доста човеци посече, преди някой да ни е уведомил, че не живее сред човеците.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:28



Нищо ново не каза Мангъров. Изслушах го с голяма трудност, защото има някакъв говорен дефект и ритъмът на речта му е мъчителен, но заради това:
Има смелостта да говори този човек, независимо как изглежда, издига ми се в очите
го изгледах и изслушах внимателно.
Каза че ловим единици, а заразените са стотици хиляди. Каза че по-добре да се заразяват млади, отколкото стари.
Тоест мерките са ОК.
Останалото, което каза, е мода, а не смелост. Хвърля бомбастични думи, като "глупаци" и "страхливци", но същевременно целият му "анализ" показва, че изолацията е необходимост.
Изводът е, че Мангъров е страхливец и подлец, а Мутафчийски - "има смелостта", даже не да говори, а да действа. Съответно чакаме да ти се издигне в очите.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:30



Заглавието показва, че този вирус го няма сред хората или че изчезва омаломощял. Изказването казва, че ще мине през "населението на цялото Земно кълбо"



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.05.20 09:51



Ти гледай интервюто, зарежи заглавието. Вече се доказва, че повторно заразяване е невъзможно, а тестовете са толкова неточни, че могат да те поставят в параграф 22 докато се докаже реално заразен ли си или не. Има различни мнения на лекари, един от тях казва, че реално няма значение дали си в изолация или не.

Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система. Това и Антония Първанова го каза, пак в интервю. Чрез изолацията, реално ние ставаме все по-уязвими и податлви на подобни вируси, благодарение на отслабената ни имунна система и стреса.

При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 10:11



Искаш да кажеш че и със изолация, и без, заразата ще се разпространява еднакво? Грипните ваканции са глупост? "Туй, дето не е е, а това, дето го няма, трябва да го има. Слънцето изгрява на запад, луната е касова бележка, звездите са консервирано месо, скорбутът е божия благословия, умрелият рита, скалите плуват, водата е газ, аз не съм аз, ти си някой друг, пък може и да сме близнаци, ако не сме мусака от загорели картофи, запържена със син камък."*

Ще цитирам Мангъров от интервюто и с това ще завърши участието ми в тази тема. "Глупаци много"

*Джек Лондон Белю Пушилката



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.05.20 10:15



Ево. Може да има единични случаи с неясна история/симптоматика/тестове, но 999 от 1к или 9999 от 10к си придобиват имунитет (доколко е траен - иншаллах, рано е).
Доказва се от самия факт, че почти всички оздравяват и още един: дори и у нас двама, на които вкараха серум от излекувани, започнаха драматично подобрение (става дума за взели-дали инак, почти отписани случаи).

Тъй че, не се коси. Ако не пукнем (вероятността е далеч под 1 процент - вече може да се твърди това), ще се оправим. Да, накрая ще умрем, но дай боже да е след дълъг оставащ живот без особени болежки.





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 10:18



Заглавието показва, че този вирус го няма сред хората или че изчезва омаломощял. Изказването казва, че ще мине през "населението на цялото Земно кълбо"

Да, ама в края на същото изказване все пак го има изречението, което онези са извели като заглавие.

Което показва по-скоро ИДИОТСКОТО ПРОТИВОРЕЧИЕ в твърденията на Мангъров. Какво журналята са си избрали за заглавие си е тяхно право - той каза и двете.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 01.05.20 10:29.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.05.20 10:34



" Ето. Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система"

Да, вече това се отчита и от щаба.

Гласът на разумът е заглушен от глупостта и е обявен за Враг.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 10:39



Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система.

Аналитично ситуационно ако подходя - ще видиш, че и това е ГЛУПОСТ. Но нямам желание да дискутирам с фанатици, които просто не знаят какво искат.

Ти знаеш ли точно срещу какво протестираш и как би постъпила на "тяхно" място?

Ако си направиш труда да ми отговориш - МОЛЯ не пиши някакви версии, които мога да оборя с: "В еди-коя-си държава постъпиха така, и имат много повече починали от нас".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано01.05.20 10:46



Няма такова нещо, няма как да е доказано, че повторно заразяване е невъзможно, при положение, че не е ясно дали след боледуването се развива имунитет и колко трае той. Ако се развива траен имунитет то тогава повторно заразяване е невъзможно, но засега всички данни сочат, че имунитетът след преболедуване от този вирус не е траен, не е ясно дали изобщо се развива имунитет, а ако има такъв, то той не трае дълго от няколко седмици до 1/2 години. Но е още рано за анализи, защото пандемията още е в ход.
Изолацията и хигиенните мерки са единствения сигурен начин за предпазване от боледуване и това е така, докато опознаем новия вирус, начина му на разпространение и реакциите на организма срещу него, както и най/важното имунитета след преболедуване.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.05.20 13:52



За да не се повтарям ще си позволя да се



Редактирано от Metropolis на 01.05.20 13:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.05.20 14:03



Ясно е че много малко го познаваме дори и за мен който не съм лекар. Обърна ли внимание че в Южна Корея съмненията за повторно заразяване е при под 300 човека от над 10 000 заразени (преболедували и починали)? При това твърдят че в тези хора вируса не е активен, а те дават положителни проби с много чувствителни тестове. Попадна ли ти

?

Редактирано от Metropolis на 01.05.20 13:58.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 14:11



Сладунке, но нали и при познатите инфекциозни заболявания, при които се изгражда имунитет, винаги има случаи на повторно заразяване и невъзможност за изграждане на имунитет. Масов/стаден/колективен/обществен имунитет не означава, че няма отделни случаи, при които не знам или не помня точно по какви причини не се изгражда имунитет след среща с вирус и други инфекциозни причинители...



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 14:25



Абе, виж сега, горкият и той е прав за себе си. Има някаква логика и последователност в твърденията и обясненията му, макар и лична негова си, но професионална, все пак. Постави се на негово място - той е убеден в правотата си, очевидно има и други вирусолози на неговото мнение, той не е единствен на това мнение в научния свят, но тук го взеха на прицел и някак го показват изолиран и сам "глупак" твърдящ "глупости" против всички останали "умни глави". Ами не е точно така очевидно и очевидно много майки, чиито деца е спасил, му вярват. Не е и случайно това, че е началник на Първо детско отделение в ... болница... Във всеки случай, със сигурност е по-наясно от всички нас. Все пак окончателният отговор по въпроса какво точно е Ковид19, кой крив и кой прав, вероятно няма да дойде преди края на годината.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 16:37



Ами не е точно така очевидно и очевидно много майки, чиито деца е спасил, му вярват.

Погрешна логика. Това, че е излекувал много хора - не е доказателство, че е прав във всичко. И второ - и тези, които твърдят обратното на него - СЪЩО са излекували нечии деца.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 16:54



Аз не пиша че е глупак, а че е страхливец и подлец. Без патос. Мъничък подляр. От безопасна и даже защитена позиция заради сегашната мода на критикарство, нарича хората от щаба с гръмки, правещи впечатление етикети. Паркетен Крали Марко. Прилича на Слави Трифонов, той така се държи. Това не е от глупост, а от липса на честност и липса на доблест. Страх и подлярство.
Това, което той смята за правилно се различава от общоприетата версия, но дори и неговата теория би довела до същите мерки. Изолиране и предпазване на (нас) възрастните, за да може, когато ни дойде реда да се заразим да бъдем сред море от преболедували и да бъдем достатъчно добре лекувани. Тоест "глупаците" срещу, които той говори, вършат нещата според неговата умна теория. Но те са на открито, на трибуната, а той е долу един сред множеството и има всички домати и развалени яйца под ръка.
Дразня се на Мутафчийски, не мога и не го и гледам въобще, ама тоя Мангъров и да го дишам не мога.

Редактирано от Green Light на 01.05.20 16:55.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 18:54



Така, както те чета, се чудя дали не живеем в паралелни реалности. И на мен Мангъров не ми е приятен, нито пък премам неговото мнение и обяснения.

Но всякакви такива като "подляр", "паркетен Крали Марко", "липса на чест и доблест", "стрях и подлярство" и пр. са прекалени, особено изречени от теб. Напоследък въобще правиш впечатление на най-после съзрял индивид от мъжки пол, който най-накрая му е писнало да прави добро впечатление и твърдо е решил да прати всичко и всички, които си го просят на майната им

. Което не е лошо по принцип, стига да беше последователно, а не избирателно, щото не си толкова краен и справедлив по отношение на клубни твари, които си го заслужават, примерно казано

Впрочем, доцент Мангъров, както и проф. Кантарджиев бяха често канени през последните години в медиите по здравни въпроси от своята компетентност и много преди "короната". Тогава и двамата бяха интересни, даваха любопитни подробности и на никой и през ум не му минаваше да прави чак такъв разбор на езика, стила и мненията им - приемаха се за безусловно експертно мнение и всички се вслушваха в съветите им.

Сега, като представители на два различни и противоположни лагера, единия в официозния щаб, другият - "сам юнак на коня", изведнъж всички взеха да ги разглеждат под лупа, да ги съдят, да търсят и намират под вола, теле и да ги дамгосват, особено Мангъров, който изведнъж обра всички негативи и беше заклеймен. Виж, Кантарджиев и Мутафчийски, макар и силно иронизирани, все пак запазиха и част от симпатиите. А езикът и поведението на Мангъров не е нищо друго, а такива като на човек, който се отбранява по начин, който намира за добре от всички нападки, негативи и подронване на капацитета и името му на специалист.

Тоест "глупаците" срещу, които той говори, вършат нещата според неговата умна теория. Но те са на открито, на трибуната, а той е долу един сред множеството и има всички домати и развалени яйца под ръка.

Ами нищо подобно! Той е на прицела на развалените домати и яйца, но без прикритието на официалната трибуна и овластеност, при това сам и без бойковия мутренски ореол, военната униформа на Мутафчийски и артистизма на Кантарджиев!. И откъде-накъде "страхливец и подлец", след като нито веднъж не се отказа от твърденията и мнението си и експертната си оценка на ситуацията! Дори и след разговора с ББ!

Да, един слаботелесен, не особено симпатичен човечец в чисто физическо измерение на фона на тримата "богатири", с дефект в говора, но в същото време с ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения. Това, че целият официоз е против него или той против тях, както и гражданите, дето подлизурстват на властта и щаба в случая, не го разколебаха, така че в никой случай не може да се каже, че е страхливец и подлец. Може да не е прав, макар в това да се съмнявам все повече напоследък, но не е страхливец!

Интересно, защо не го виждаш като беззащитен и по този начин да оправдаваш поведението му, както имаш обичай по принцип да правиш в подобни случаи, а реши, че трябва да го разфасоваш!? Може би, щото не е в пола и не ти прави мили очи

Редактирано от MilaO6 на 01.05.20 19:18.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 18:57



Не ми стига ентусиазма да ти обяснявам по всички точки къде грешиш, но грешиш по всички точки. Единствено - недей да ме анализираш, аз не съм оперетен герой, нормален съвсем обикновен човек съм. Вече веднъж ти споменах, че не към всеки отправям такива призиви - предишният път отново в този модел намеци и инсинуации. Сега ти го казвам за втори път. Грешиш. Недей.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 21:37



с дефект в говора, но в същото време с ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения.

Тук малко си се поизсилила.

Пък и ако слушаш тези, които представяш за негови "антиподи" - те ни-най-малко не са лишени от "ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения."

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Новината от днеснови [re: Lucky Eva]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.05.20 12:56



за втория починал лекар от Спешна помощ за пореден път опровергава твърдението заглавието на темата ти.

След като веднъж е бил установен при нея вируса и прекарана карантина и 2 отрицателни теста и минало достатъчно време след това, внезапно изпада в тежко състояние, спешно интубиранаи почива въпреки всички взети мерки за спасяването й. Тестовете за "корона" отново са положителни, което поставя под съмнение изграждането на имунитет.

В Хонконг вмомента се правят изследвания при контролна група преболедували ковид 19 и дали отново положителни проби след определения карантинен срок след 2 отрицателни проби.



Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.05.20 16:28



.... за пореден път опровергава твърдението заглавието на темата ти.
След като веднъж е бил установен при нея вируса и прекарана карантина и 2 отрицателни теста


Не е съвсем опровергаващо....
За тези два отрицателни теста - откъде е взет респираторен материал* за изследването?



Редактирано от T a n y a на 03.05.20 16:39.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: ad miral]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 16:46



Свързах се с жената същия ден, когато писах тук. Беше много разстроена от положителния резултат. Беше направила следващ PCR тест, който е излязъл отрицателен.
В същата лаборатория, да уточня. В два последователни дни.

От лабораторията й предложили да направи нов на техни разноски, защото последният от предишните е платила тя, а другите - работодателят й. Утре, понеделник, трябваше да отиде за изследването.

Но после й телефонирали от лабораторията, че е допусната грешка и положителният тест всъщност е отрицателен. Тя веднага ме информира, бях я помолила да ме държи в течение, иначе пак щях да й звъня, защото трябваше да знам. А и беше доста афектирана, исках да я успокоя, какъвто и да бе резултатът.

Та така, оказа се вярно предположението за грешка в някой от резултатите.

Младата жена е била в карантина преди това във връзка с потвърден случай на COVID-19 на неин близък.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:00



Питаш за ваксина.

Скептична съм. Може да се създаде някаква, която важи за кратък период от време, като грипната, и на следващата година да е нужно пак да се ваксинираме.

Всичко зависи от изменчивостта на вируса. Защото, добре, ще се твори ваксина за най-постоянната част от генома, но знае ли се останалата мъничка част, която може да мутира, няма ли да създава проблеми и колко често може да се променя?

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.20 17:05



Имаше една професорка, която бяха поканили по телевизията. Тя каза, че имунитетът към познатите досега коронавируси трае 1 година.




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Deern]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:05



Да, и моето мнение за имунитета, създаден след прекарана инфекция от коронавируса, е подобно.

Чудя се, обаче, дали ако заболее човек втори път ще прекара по-тежко или по-леко заболяването.
Това зависи от моментното състояние на другите му заболявания, на организма изобщо, но все пак е интересно как ще реагира имунната система. Би трябвало да е по-подготвена и при сблъсък със същия причинител, дори и леко мутирал, да реагира по-бързо и мощно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: NUT]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.20 17:18



Да, за съжаление 30% от болните в Южна Корея ги е повторила болестта почти веднага. И тогава много често е фатално. Може би защото всъщност е недоизлекувана болест, която продължава месеци наред.
Това за повторението на болестта е факт, имаше го и в Китай. Така умря младия китайски лекар, който пръв алармира за болестта - от втория път. Това са факти, а как се тълкуват е друг въпрос.
А това, че Мангъров иска да зарази поне 70% от българите с непознат, смъртоносен вирус, е повече от безумие. Представяш ли си 3 милиарда китайци и индийци да решат да заразят 70% от населението си?




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: 741]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:24



Доц. Мангъров казва, че не е възможно повторно заразяване. Това твърди.
Всеки ще се радва, ако е така. Но има данни, говорещи за възможност за реинфекция.

В момента доц. Мангъров не прави добра услуга на никого със своята категоричност. Рано е да бъде толкова сигурен.

Нямам нещо против него, но с това си изказване, неведнъж правено, даже почва леко да пречи на работата на обикновените лекари. Например, на мен.

Ето - мъж, прекарал заболяването (леко беше) му е хрумнало да ходи в чужбина след кратко време, понеже той вече не можел да се зарази. Е, как да му кажа да пътува из Европа, мога ли да бъда сигурна в трайния му имунитет? На базата на какво?
Напротив, отговарям му няколко пъти, че е крайно рисковано.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Luchezara]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.05.20 17:28



Днес Мангъров пак спомена "сакралните 70%". Как ги е заковал?При испанския грип били 30.При други пандемии вероятно различно.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:47



30% е твърде нисък процент за колективен имунитет. Не върши работа. 55% - също.
95% е чудесно постижение, но няма защо да сме максималисти, не е нужно. А и ако преболедуват чак толкова хора, починалите ще са много повече.

И всичко това важи, ако приемем, че имунитетът е доживотен. Но ако е краткотраен, както се очертава?

Имам усещането, че през есента и най-вече през зимата, ще стане мармалад (позволявам си този израз), понеже ще почнат грипните, парагрипните, респираторно-синцитиалните, аденовирусите и други, плюс бактериални инфекции, където ще бъдат въвлечени и децата, та... не знам.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.05.20 21:15



Не е ли логично да има съмнение в резултатите от тестовете?

Дали в качеството им, дали в начина на взимане на проба, дали в референтните стойности?



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано03.05.20 21:29



Не знам до къде си стигнала с четенето на служебната ти информация,
но днес чух че много лекари — от Италия и Китай докладват за Кавазаки синдром при децата.

Аз не знам какво е това, погледнах и видях набързо че е възпаление на кръвоносните съдове и лимфите.

По пронцип в Европа е рядкост, но сега с коронавируса подобно възпаление при децата е зачестилои WHO предполага за връзка с коронавируса — още не се знае.

Та зависи как ще мутира този вирус, ако и възрастните започнат да боледуват от този синдром, ще стане още по-сложно.

Не всички деца с този синдром реагират положително на тестове за корона.
Така че е трудно да се каже какво ще следва при следваща вълна.





Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано03.05.20 21:50



Ами просто е - резултатите и от двата теста са били грешни.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Редактирано от Lucky Eva на 03.05.20 21:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано04.05.20 01:47



е, има но по правило, заразяването е животозастраващо само при индивиди с потиснат или отслабен имунитет. По правило повторното заразяване протича по леко и не води до тежко нарушение на баланса в организмите, освен, при индивидите с понижен или отслабен имунитет( т.нар. рискови групи> диабет, сърдечно съдови заболявания и т.н.) Не са изключени и индивидуални реакции, но по принцип при изграждане на траен имунитет, повторното заразяване не е толкова опасно. Лошото е, че вирусите имат много изменчива белтъчна структура на обвивката, която мутира и възпрепятства изграждането на траен имунитет... абе… хора, епидемиологията, микробиологията, вирусологията и инфекциозните болести, са си наука, бре, сериозна при това... има си установени и ясни правила... много отдавна съм ги учила разбира се тези науки, но си спомням, че в учителите казваха, че в борбата с патогенните микроорганизми, човечеството с бавната си еволюция, няма никакъв шанс

сори, ако съм стреснала някого, но патогенните микроотганизми, притежават характеристиките на т.нар. в литературата Зло...

Редактирано от Ebola Filoviridae на 04.05.20 01:50.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.05.20 01:59



Добре де, RNK вирус, как си представяш траен имунитет?



Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.05.20 04:37



А може би вирусът недоизчистен, преминава в спящо състояние. Или както казва Мангъров - се отделя дълго време. А дотогава е в органи, в които не може да се засече. Щом 30% от хората ги повтаря веднага, значи гарда не бива да се сваля толкова бързо, а болните трябва да се лекуват сериозно по-дълго.




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.05.20 09:25



"е, има но по правило, заразяването е животозастраващо само при индивиди с потиснат или отслабен имунитет."
И какво правим за да засилим имунитета си, слагаме си кондензатор на вируси на носът, и се заключваме без въздух и слънчева светлина, да разбием и психиката.
Към това да прибавим и страх от неясното бъдеще и безпаричието.

Изяснява се картината за близкото бъдеще и развитието на ситуацията.

Какво още трябва да ни се случи за да заговорим за имунитет.
Всъщност какво знаем за имунитета?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: PYTnik]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.05.20 09:29



"С едно изследване не може да се установи проблемът в имунната система. Имунитетът е:

общ – клетките на имунната система циркулират в кръвта и лимфната течност,
локален – имунитет на тъканите на всеки отделен орган,
клетъчен имунитет – това са лимфоцити, макрофаги, неутрофили и други,
хуморален имунитет – са антителата, които образува организмът срещу различни антигени – чужди белтъци, които влизат в контакт с тялото.


За състоянието на общия имунитет може да се съди по анализ на кръвта, който измерва съотношението на клетките на имунната система. На всяка чужда клетка, попаднала в тялото, организмът реагира с три вида имуноглобулини и антитела. Тяхното съотношение може да даде представа за състоянието на имунната система и заболяването.
Прочети още на: 11 особености на имунитета | Puls.bg - https://www.puls.bg/aktualno-c-6/11-osobenosti-na-imuniteta-n-2836"

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.05.20 12:13



Добре де, RNK вирус, как си представяш траен имунитет?

Аз не съм застъпник на идеята за траен имунитет.
Не толкова, защото вирусът е с РНК, тъй като има заболявания, известни с трайния, доживотен имунитет, който създават като морбили, епидемичен паротит (заушка) и други, които също са причинени от РНК вируси.
При тях повторното заболяване е изключителна рядкост.

Съмненията ми се подклаждат от усещането, че новият коронавирус ще се окаже доста изменчив. Това би попречило на създаването на ваксина и на траен имунитет изобщо.

Може да не съм права, но си разсъждавам просто.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.05.20 12:29



Не съм попадала на тази информация.

Но болестта на Кавазаки ми е добре позната теоретично, учи се по детски болести, отделно при всякакви васкулити (възпаления на кръвоносните съдове), които се изучават по други предмети, макар че, не съм я срещала реално.
Или може би, само веднъж, са ни показвали такъв случай, защото си спомням, че асистентката ни показваше дланите на малко детенце в болнична стая, а промените на кожата там са много характерни. Едни особени сквами (люспи) имаше по тях.

За съжаление, може да очакваме всякакви неприятности от коронавируса, не се знае още какви.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано04.05.20 14:19



медицинска гледна точка мaй e дoстa





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Metropolis]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано04.05.20 14:30



пак прочетох доста, преди да стигна до бикловите напитки, там спрях.

Иначе - за 3 или 5 път: 1. След като имунната система произведе достатъчно антитела, за да блокира всички вируси, те биват смилани, унищожени или се разпадат по някаква причина. В кръвта за известно време остава да плуват парчета (защо не и цялатата) вирусна РНК, но без обвивката си тя е безсилна - именно минимални нейни остатъци откриват някои тестове в някои случаи 2. Несъвършенсатво на тестове, 3. Неефективна в единични случаи, имунна система. Аман вече с тая тема. Пак да поен-тя: Фактът на лечение със серум на излекувани, които спасяват почти терминални пациенти. Какво има да коментираме повече? Аман.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Metropolis]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.05.20 14:41



Покрай този вирус хората осъзнаха колко е условна медицината като наука...

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Metropolis]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.05.20 14:45



Да-а, явно дълго време ще се водят спорове относно възможността за реинфекция с коронавируса.
Трябват много наблюдения, проучвания и мислене в тази насока.

СЗО проучва защо някои възстановени пациенти отново са тествани положително. Тя предупреди миналата седмица, че засега няма доказателства хора, заразени от вируса, да не могат да се заразят отново.

Слушах наш имунолог или вирусолог, който каза, че според него в Италия циркулирали няколко щама на новия коронавирус.
И аз съм мислила същото. За мен това е едно обяснение защо инфекцията ги удари толкова силно, а не само, защото имали много възрастни и допуснали грешки.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Граничи с окултнотонови [re: Lucky Eva]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано04.05.20 14:46



Четох го някога, много, много отдавна.
Парадокс, неизяснен, но наблюдаван. Сякаш общо информационно поле.

Да кажем десет човека разхвърляни по света, се блъскат по едно и също време с решаването на трудна задача. Да кажем нареждане на сложен пъзел, или ТОКУ ЩО създаденият куб на Рубик. Значи говорим за нова задача, нерешавана още, затова казвам за кубът на Рубик да е веднага след като е измислен. Всяко нещо, което е ново и не е решено още, и решението е трудно не невъзможно, и би следвало статистически да отнеме на човек N време.

Хората решаващи задачата са разхвърляни по планетата на всички краища, и нямат връзка по между си, не знаят един за друг, и че някой друг също се труди върху трудната точно същата задача.

Един я решава първи, после и другите.

Дават задачата на десет други пак разпръснати по света, пак не знаещи за предишните, нито запознати с задачата. Оказва се че те я решават по бързо......други десет човека.......

Може да е свързано с холографската същност на полето, сплетените частици, които всъщност са сплетени полета. Информацията като структура на време- пространството, времевата ос по която текат причини и следствия.

И представете си организмът, имунната система като софтуер,- един справил се софтуер на другият край на земята, и вече другите по бързо и лесно решават задачата, и затова вечни епидемии няма.

Обаче, аз съм твърде умен за да ме разберете.



Редактирано от Glastar на 04.05.20 14:48.



Тема Re: Граничи с окултнотонови [re: Glastar]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.05.20 14:54



Окултното граничи с всичко, дори с медицината.


Най-важна е индивидуалната способност на организма да се справя сам с инвазиите.

При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Кари Солмундарссон (ultimate hero)
Публикувано04.05.20 15:12



НИщо, нали астрологията е безусловна.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано04.05.20 15:19



стигa бe

умнa си за ....



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано04.05.20 15:21





и мeтaфизичнa

Редактирано от Metropolis на 04.05.20 15:18.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано04.05.20 17:28



Напротив, приличат си двете.



При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема часовете опровергават Мутафчийскинови [re: MilaO6]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.05.20 17:56



Глей кво пишат 24 часа: "

"
(възможна белодробна тромбоемболия, не covid)

Някоя си Мира Баджева пък пише по този повод:
"Ето затова съм против ежедневните тв брифинги тип “поток на съзнанието” от страна на всякакви властимащи у нас и по света, по време на които се хвърлят във въздуха най-разнообразни и непроверени твърдения. Те се приемат буквално и безкритично от дремещите в хола пред телевизорите си, незащитени консуматори на медиен фаст фуд (и белина). Това е засада!

Моля да прочетете внимателно тази дописка и после да си дадете сметка кой именно (и защо) произвежда фалшиви новини в България. Вчера един “възкръснал” по желание на публиката генерал, за сефте без униформа, обясняваше по целокупните телевизии как тази лекарка от столичната Спешна помощ не само е починала от Ковид 19 след изписване от болница и два отрицателни PCR-теста, но и че нейната внезапна смърт говори за липсата на имунитет срещу коронавирус. Светла й памет на д-р Пандова! Всеки път е тъжно, когато лекар и изобщо човек умира - и е все едно от какво, винаги боли. Но тази смърт бе употребена за наливане на масло в огъня - в полза на определени внушения и в много удобен момент - а, както излиза от статията, тя изобщо не е била диагностицирана с коронавирус, за да се обявява, че е умряла от това.

Всъщност само аутопсията може да докаже със сигурност каква точно е причината за смъртта й. Но у нас никой не си прави труда да прави аутопсии на починалите, обявени за жертви на Ковид - въпреки призивите на лекари, които следя."

===

Същото и в Труд:





Тема Re: часовете опровергават Мутафчийскинови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано04.05.20 19:02



То май белодробната емболия е картинката при смърт:
Questions from the front line



Question 1: Abnormal coagulation is a major factor here. Thromboelastography is highly coagulopathic; fibrinogen is usually high; D-Dimers are often in the multiple 100ks; platelets fall a bit. We see chest X-rays consistent with pulmonary emboli. Pulmonary arterial branch microthrombi are reported at post mortem.
a. What is driving this?
b. How does this relate to the renal failure we see?
c. How does this relate to the gas exchange problems we see?

Response: [11/04/20] In addition to the alveolitis, the patients seem to develop intense endothelial activation and thrombus formation.
Endothelial activation is seen in patients with ARDS, but the magnitude of endothelial activation appears quite marked in COVID 19, which is probably triggering the thrombus formation. Small thrombi typically tend to undergo lysis quite rapidly, contributing to these very elevated d-dimers. D-dimers are a pretty good indicator for clot turnover.

Тръгнах от тук

Става ясно че тромбите идват заради бурното развитие в б. дроб, а запушването на кръвния път (емболията) е естественото продължение.



Тема Re: часовете опровергават Мутафчийскинови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано04.05.20 19:46



Статията в линка е за Ковид-19, а при тази лекарка няма такъв. Това са различни случаи - (1) емболия без и (2) емболия със / вследствие на Ковид-19.

Днес има и допълнително инфо от СЗО по хипотезата за повторно заразяване (не касае тази лекарка, тя никога не е давала положителни проби) - "

". "Това не е инфекция, не е повторно заразяване, не е повторно активиране, всъщност това е част от лечебния процес", обяснява Мария ван Керкхове, технически експерт в СЗО, цитирана от БНТ.



Тема Re: Новината от днеснови [re: 2biri]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано04.05.20 21:00



Не е въпросът дали е логично или не, а дали е възможно и в какъв процент. А съобщения за подобни случаи има вече не малко и не са изключения. Не може във всички тях да става дума за некоретен тест. И това не е мое мнение на обикновен чеовек-неспециалист, а реален факт. Нямам време в момента да търся линкове, но има такива. Не случайно механизма на получаване на имунитет при ковид19 е един от най-внимателно следените. И по принцип това не е изключение, При всички заразни болести има определен процент хора, които не изграждат имунитет, както и такива, които "вирусът не ги лови", въпреки липсата на имунитет - този феномен е известен. Проблемът при ковид19 е, че не се знае какъв е процентът за невъзможност да се получи имунитет...



Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано04.05.20 21:50



Малко са подобни случаи. Процентно малко. Тоест съвсем възможно да са грешни тестове, при положение, че не са 100% като резултати. И като сложиш и начина на взимане на пробата (по-специално от само да плюйнеш), съвсем вероятно да има и още "новозаразени". Пък може и да повтаря - нима не си била симптомно грипава два пъти за един сезон?

Инак ясно, че нищо не е ясно с тоя вирус. Предстои, ще видим. Тя и ваксината е странно неясна.

Ей, щях да пускам тема - Кой си е правил ваксина за грип? Ама сега гледам на Лия събитието и се каня да се заяждам там






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.