Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 25.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано01.05.20 10:46



Няма такова нещо, няма как да е доказано, че повторно заразяване е невъзможно, при положение, че не е ясно дали след боледуването се развива имунитет и колко трае той. Ако се развива траен имунитет то тогава повторно заразяване е невъзможно, но засега всички данни сочат, че имунитетът след преболедуване от този вирус не е траен, не е ясно дали изобщо се развива имунитет, а ако има такъв, то той не трае дълго от няколко седмици до 1/2 години. Но е още рано за анализи, защото пандемията още е в ход.
Изолацията и хигиенните мерки са единствения сигурен начин за предпазване от боледуване и това е така, докато опознаем новия вирус, начина му на разпространение и реакциите на организма срещу него, както и най/важното имунитета след преболедуване.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.05.20 13:52



За да не се повтарям ще си позволя да се



Редактирано от Metropolis на 01.05.20 13:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Metropolis (LANL)
Публикувано01.05.20 14:03



Ясно е че много малко го познаваме дори и за мен който не съм лекар. Обърна ли внимание че в Южна Корея съмненията за повторно заразяване е при под 300 човека от над 10 000 заразени (преболедували и починали)? При това твърдят че в тези хора вируса не е активен, а те дават положителни проби с много чувствителни тестове. Попадна ли ти

?

Редактирано от Metropolis на 01.05.20 13:58.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 14:11



Сладунке, но нали и при познатите инфекциозни заболявания, при които се изгражда имунитет, винаги има случаи на повторно заразяване и невъзможност за изграждане на имунитет. Масов/стаден/колективен/обществен имунитет не означава, че няма отделни случаи, при които не знам или не помня точно по какви причини не се изгражда имунитет след среща с вирус и други инфекциозни причинители...



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 14:25



Абе, виж сега, горкият и той е прав за себе си. Има някаква логика и последователност в твърденията и обясненията му, макар и лична негова си, но професионална, все пак. Постави се на негово място - той е убеден в правотата си, очевидно има и други вирусолози на неговото мнение, той не е единствен на това мнение в научния свят, но тук го взеха на прицел и някак го показват изолиран и сам "глупак" твърдящ "глупости" против всички останали "умни глави". Ами не е точно така очевидно и очевидно много майки, чиито деца е спасил, му вярват. Не е и случайно това, че е началник на Първо детско отделение в ... болница... Във всеки случай, със сигурност е по-наясно от всички нас. Все пак окончателният отговор по въпроса какво точно е Ковид19, кой крив и кой прав, вероятно няма да дойде преди края на годината.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 16:37



Ами не е точно така очевидно и очевидно много майки, чиито деца е спасил, му вярват.

Погрешна логика. Това, че е излекувал много хора - не е доказателство, че е прав във всичко. И второ - и тези, които твърдят обратното на него - СЪЩО са излекували нечии деца.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 16:54



Аз не пиша че е глупак, а че е страхливец и подлец. Без патос. Мъничък подляр. От безопасна и даже защитена позиция заради сегашната мода на критикарство, нарича хората от щаба с гръмки, правещи впечатление етикети. Паркетен Крали Марко. Прилича на Слави Трифонов, той така се държи. Това не е от глупост, а от липса на честност и липса на доблест. Страх и подлярство.
Това, което той смята за правилно се различава от общоприетата версия, но дори и неговата теория би довела до същите мерки. Изолиране и предпазване на (нас) възрастните, за да може, когато ни дойде реда да се заразим да бъдем сред море от преболедували и да бъдем достатъчно добре лекувани. Тоест "глупаците" срещу, които той говори, вършат нещата според неговата умна теория. Но те са на открито, на трибуната, а той е долу един сред множеството и има всички домати и развалени яйца под ръка.
Дразня се на Мутафчийски, не мога и не го и гледам въобще, ама тоя Мангъров и да го дишам не мога.

Редактирано от Green Light на 01.05.20 16:55.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано01.05.20 18:54



Така, както те чета, се чудя дали не живеем в паралелни реалности. И на мен Мангъров не ми е приятен, нито пък премам неговото мнение и обяснения.

Но всякакви такива като "подляр", "паркетен Крали Марко", "липса на чест и доблест", "стрях и подлярство" и пр. са прекалени, особено изречени от теб. Напоследък въобще правиш впечатление на най-после съзрял индивид от мъжки пол, който най-накрая му е писнало да прави добро впечатление и твърдо е решил да прати всичко и всички, които си го просят на майната им

. Което не е лошо по принцип, стига да беше последователно, а не избирателно, щото не си толкова краен и справедлив по отношение на клубни твари, които си го заслужават, примерно казано

Впрочем, доцент Мангъров, както и проф. Кантарджиев бяха често канени през последните години в медиите по здравни въпроси от своята компетентност и много преди "короната". Тогава и двамата бяха интересни, даваха любопитни подробности и на никой и през ум не му минаваше да прави чак такъв разбор на езика, стила и мненията им - приемаха се за безусловно експертно мнение и всички се вслушваха в съветите им.

Сега, като представители на два различни и противоположни лагера, единия в официозния щаб, другият - "сам юнак на коня", изведнъж всички взеха да ги разглеждат под лупа, да ги съдят, да търсят и намират под вола, теле и да ги дамгосват, особено Мангъров, който изведнъж обра всички негативи и беше заклеймен. Виж, Кантарджиев и Мутафчийски, макар и силно иронизирани, все пак запазиха и част от симпатиите. А езикът и поведението на Мангъров не е нищо друго, а такива като на човек, който се отбранява по начин, който намира за добре от всички нападки, негативи и подронване на капацитета и името му на специалист.

Тоест "глупаците" срещу, които той говори, вършат нещата според неговата умна теория. Но те са на открито, на трибуната, а той е долу един сред множеството и има всички домати и развалени яйца под ръка.

Ами нищо подобно! Той е на прицела на развалените домати и яйца, но без прикритието на официалната трибуна и овластеност, при това сам и без бойковия мутренски ореол, военната униформа на Мутафчийски и артистизма на Кантарджиев!. И откъде-накъде "страхливец и подлец", след като нито веднъж не се отказа от твърденията и мнението си и експертната си оценка на ситуацията! Дори и след разговора с ББ!

Да, един слаботелесен, не особено симпатичен човечец в чисто физическо измерение на фона на тримата "богатири", с дефект в говора, но в същото време с ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения. Това, че целият официоз е против него или той против тях, както и гражданите, дето подлизурстват на властта и щаба в случая, не го разколебаха, така че в никой случай не може да се каже, че е страхливец и подлец. Може да не е прав, макар в това да се съмнявам все повече напоследък, но не е страхливец!

Интересно, защо не го виждаш като беззащитен и по този начин да оправдаваш поведението му, както имаш обичай по принцип да правиш в подобни случаи, а реши, че трябва да го разфасоваш!? Може би, щото не е в пола и не ти прави мили очи

Редактирано от MilaO6 на 01.05.20 19:18.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 18:57



Не ми стига ентусиазма да ти обяснявам по всички точки къде грешиш, но грешиш по всички точки. Единствено - недей да ме анализираш, аз не съм оперетен герой, нормален съвсем обикновен човек съм. Вече веднъж ти споменах, че не към всеки отправям такива призиви - предишният път отново в този модел намеци и инсинуации. Сега ти го казвам за втори път. Грешиш. Недей.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 21:37



с дефект в говора, но в същото време с ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения.

Тук малко си се поизсилила.

Пък и ако слушаш тези, които представяш за негови "антиподи" - те ни-най-малко не са лишени от "ясна мисъл, логика и последователност в излаганите експертни обяснения и мения."

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.