Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 25.09.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:09



Заглавието на новината, така както е написани в бТВ е ако не изцяло фалшиво, то поне подвеждащо. Редакторът трябва да бъде подведен под отговорност- шегувкам се или по-точно подчертавам идиотския начин да се озаглавяват подобни статии.

Заглавието е:
Доц. д-р Атанас Мангъров: Коронавирусите не са пригодени да живеят сред човешката популация

Самият Доц. д-р Атанас Мангъров в интервюто каза: Заразяването става по всички възможни начини и вие не може да се предпазите от заразяване (с витамини) "и понеже това е нов вирус, никой не го е карал, рано или късно той ще мине през цялото Земно кълбо, през населението на цялото Земно кълбо, ако, разбира се, междувременно той не изчезне, защото тези корона вируси не са пригодени да живеят сред човешката популация. Те живеят по принцип сред животни"



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 09:25



Не намирам съществена разлика между заглавието и изказването, но въпросният вирус доста човеци посече, преди някой да ни е уведомил, че не живее сред човеците.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:28



Нищо ново не каза Мангъров. Изслушах го с голяма трудност, защото има някакъв говорен дефект и ритъмът на речта му е мъчителен, но заради това:
Има смелостта да говори този човек, независимо как изглежда, издига ми се в очите
го изгледах и изслушах внимателно.
Каза че ловим единици, а заразените са стотици хиляди. Каза че по-добре да се заразяват млади, отколкото стари.
Тоест мерките са ОК.
Останалото, което каза, е мода, а не смелост. Хвърля бомбастични думи, като "глупаци" и "страхливци", но същевременно целият му "анализ" показва, че изолацията е необходимост.
Изводът е, че Мангъров е страхливец и подлец, а Мутафчийски - "има смелостта", даже не да говори, а да действа. Съответно чакаме да ти се издигне в очите.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 09:30



Заглавието показва, че този вирус го няма сред хората или че изчезва омаломощял. Изказването казва, че ще мине през "населението на цялото Земно кълбо"



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано01.05.20 09:51



Ти гледай интервюто, зарежи заглавието. Вече се доказва, че повторно заразяване е невъзможно, а тестовете са толкова неточни, че могат да те поставят в параграф 22 докато се докаже реално заразен ли си или не. Има различни мнения на лекари, един от тях казва, че реално няма значение дали си в изолация или не.

Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система. Това и Антония Първанова го каза, пак в интервю. Чрез изолацията, реално ние ставаме все по-уязвими и податлви на подобни вируси, благодарение на отслабената ни имунна система и стреса.

При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано01.05.20 10:11



Искаш да кажеш че и със изолация, и без, заразата ще се разпространява еднакво? Грипните ваканции са глупост? "Туй, дето не е е, а това, дето го няма, трябва да го има. Слънцето изгрява на запад, луната е касова бележка, звездите са консервирано месо, скорбутът е божия благословия, умрелият рита, скалите плуват, водата е газ, аз не съм аз, ти си някой друг, пък може и да сме близнаци, ако не сме мусака от загорели картофи, запържена със син камък."*

Ще цитирам Мангъров от интервюто и с това ще завърши участието ми в тази тема. "Глупаци много"

*Джек Лондон Белю Пушилката



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано01.05.20 10:15



Ево. Може да има единични случаи с неясна история/симптоматика/тестове, но 999 от 1к или 9999 от 10к си придобиват имунитет (доколко е траен - иншаллах, рано е).
Доказва се от самия факт, че почти всички оздравяват и още един: дори и у нас двама, на които вкараха серум от излекувани, започнаха драматично подобрение (става дума за взели-дали инак, почти отписани случаи).

Тъй че, не се коси. Ако не пукнем (вероятността е далеч под 1 процент - вече може да се твърди това), ще се оправим. Да, накрая ще умрем, но дай боже да е след дълъг оставащ живот без особени болежки.





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 10:18



Заглавието показва, че този вирус го няма сред хората или че изчезва омаломощял. Изказването казва, че ще мине през "населението на цялото Земно кълбо"

Да, ама в края на същото изказване все пак го има изречението, което онези са извели като заглавие.

Което показва по-скоро ИДИОТСКОТО ПРОТИВОРЕЧИЕ в твърденията на Мангъров. Какво журналята са си избрали за заглавие си е тяхно право - той каза и двете.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Редактирано от UnicaDonna на 01.05.20 10:29.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано01.05.20 10:34



" Ето. Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система"

Да, вече това се отчита и от щаба.

Гласът на разумът е заглушен от глупостта и е обявен за Враг.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано01.05.20 10:39



Държат се изолирани здрави хора като болни, което има редица негативни последствия за здравите, например отслабване на имунната система.

Аналитично ситуационно ако подходя - ще видиш, че и това е ГЛУПОСТ. Но нямам желание да дискутирам с фанатици, които просто не знаят какво искат.

Ти знаеш ли точно срещу какво протестираш и как би постъпила на "тяхно" място?

Ако си направиш труда да ми отговориш - МОЛЯ не пиши някакви версии, които мога да оборя с: "В еди-коя-си държава постъпиха така, и имат много повече починали от нас".

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.