Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 15:35



В тази статия чета само общи лафове, които вече съм ги чула или прочела, нищо конкретно. Въпросът е може ли да има повторно заразяване с ковид или не. И ако е да - защо и ако е не - защо, как се случва, ако има, при кого, по какви причини не се е изградил имунитет и т.н.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Редактирано от Lucky Eva на 15.04.20 15:36.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Кари Солмундарссон (ultimate hero)
Публикувано15.04.20 16:08



Викаш, в тролове не вярваш, само в банши и таласъми!!





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Кари Солмундарссон]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано15.04.20 16:38



Не вярвам в таласъми, аз съм инженер по образование. Нищо, че ти си ме нарочил относно вярванията ми.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор tartarianeyes (вейхайвей)
Публикувано15.04.20 17:26



Въпросът е може ли да има повторно заразяване с ковид или не.

имаш нещо, за което все още никой не знае почти нищо.
кой може СЕГА да даде точен и верен отговор?
никой.


научи се да чакаш

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано30.04.20 13:07



Извинете, че вдигам темата, но ми се струва интересен случай относно безусловното твърдение на доц. Мангъров за невъзможно повторно заразяване.

Млада жена дава положителен тест за имуноглобулин G в началото на април. След няколко дни е с отрицателен PCR.
Вчера вечерта ме информираха за правения нов PCR, който е положителен.

Какво трябва да се обмисли като варианти:

- ако бързият тест за антитела е фалшиво положителен (една теза на щаба за ненадеждността на бързите тестове в момента срещу становището на доц. Мангъров), тогава излиза, че жената е заразена скоро, доказва го вчерашният резултат.

- ако първият PCR e фалшив, не е отрицателен просто, следователно жената е прекарала инфекцията, но не се е изчистила от вируса (значи не може да пускаме тези с Иг G, както иска доцентът, без да сме сигурни, че не излъчват вируса)

- ако вторият PCR е фалшив, последният засега, тогава жената е преболедувала, не отделя коронавирус.

- ако и трите теста са достоверни, обаче, излиза, че имаме прекарана инфекция и след това ново заразяване, с което твърдението на доц. Мангъров за пожизнен имунитет се обезсмисля.

Ще говоря с жената днес като се сдобия с номера й. Аз не съм личен лекар, но по друга служебна линия мога да го направя. И трябва.
След епидемиологичното проучване, може да си изясня казуса.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано30.04.20 13:13



Ще говоря с жената днес като се сдобия с номера й

Моля, не изпускай случая да ни информираш, със сигурност не само мен ме интересува.

Повторно заразяване е възможно или не предполагам има и някакво отношение към търсенето на ваксина. Има ли въобще смисъл да се търси ваксина при възможността за повторно заразяване?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.04.20 13:18



За доц. Мангъров и др.
Защо твърдят, че вирусът трябва да мине точно през 70-80% от хората?Защо не през 30%, както при испандкия грип.Или през 55%?Или 95%?

Няма ли опция част от преболедувалите да добиват пожизнен или дълготраен имунитет, а други- не - в различни съотношения?



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано30.04.20 13:19



При нас се казва че “не се знае колко дълго трае имунитета” което предполага че тоя имунитет е ограничен във времето.
Даже мога да си представя че е индивидуален.

Mоже и всичките варианти които си изброила да са вeрни





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Deern]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано30.04.20 13:33





<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор 741 ()
Публикувано30.04.20 14:25



относно безусловното твърдение на доц. Мангъров за невъзможно повторно заразяване

Абсолютно немъзможното повторно заразяване го каза журналистката, а той се хвана да обяснява, че наблюдаваното не е повторно заразяване, а следствие от първоначалното, после се отплесна за друго и така нейният лаф остана да виси на негова сметка. Ей го тук интервюто, от момента на въпросната фраза:



Малко след това казва, че по аналогия с другите корона вируси няма причина да се очаква, че за тоя няма да се образува имунитет. "Абсолютно невъзможно" вирусолог едва ли ще го каже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.