Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:21 17.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.04.20 20:40





При естествения подбор първи отпадат слугините. > lipari

Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 20:45



И допълни: „Ако изписан пациент с отрицателни проби след това има положителна такава, това не означава, че той се е заразил отново, а просто продължава да отделя този вирус“.

Не, това означава, че пробите са фалшиво отрицателни, а не че са наистина отрицателни. Извъртял е нещата тук доцент Мангъров.

Иначе, да, пациентът може да е заразен за другите след като е клинично оздравял и има антитела, но да продължава да отделя вируса.
Ген. Мутафчийски и другите лекари от щаба не са спрели да го повтарят това. Нищо различно не са казали.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 21:12



Е, четири маймуни и после две от тях отново са заразили за опита. Малко са за обобщение.
Добре, това засега е в сферата на експериментите. Все пак две от тях са повишили температура, което си е симптом. Може при човека, както писах горе, да се прекарва отново, но с по-слаба симптоматика също.

Рано е да се каже.

По-скоро съм склонна да мисля, че е възможно занапред да се появяват щамове на този коронавирус с определена сезонност като при грипните вируси.
Не знам.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано14.04.20 21:22



А, всъщност съм отговорила на това твърдение в постинг горе след разговора ви с Нут.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано14.04.20 21:50



това какво е?

Резултати от китайски бързи тестове може би.



Тема Нека си остане лекар!нови [re: Lucky Eva]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано14.04.20 22:07



Въпросният доцент, по добре да се ограничи до медицински въпроси.

Това за което говори са социални въпроси.

Да, сигурно от медицинска гледна точка така се придобива имунитет, но какво означава за обществото, задава ли си въпроса? Той като лекар как ще се оправи, ако в болницата му има 100 легла, всичките заети от заразно болни, 20 от тях в много тежко състояние, а отвън се тълпят хиляди и искат да бъдат лекувани, един от тях е и синът му (ако има, не знам дали има). Той какво ще направи, ще убие човек, за да спаси сина си или ще убие сина си, за да спаси непозват? Това беше лирично отклонение...



Иначе казано, да не говори глупости.

Редактирано от LAMBl на 15.04.20 03:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:29



Един да каже, един вирус зараза не прави. И при бактериите е така. Критична маса, брой, да основат жизнена колония. Критична маса, като при урана, Ето защо маските са важни. Ще влязат вируси, но не достатъчно. Да каже някой, Мангъров, неМангъров?





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Glastar]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:30



Щото и на вируса не му е лесен животецът.





Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:36



Ружо, заради голата глава е. Една германка я разплаках. Как харесвала колега, нищо че плешив. Викам, рожбе, жените олицетворяват мъж с гола глава, с мъжки полов член, несъзнателно при това, голям при това. Тя дърта, но се разплака, така е, истината боли.





Тема Re: Не питай старило, а патило!нови [re: BATHco]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано14.04.20 22:59



Ха! не бях те прочел. В ШЗОто, три дена, не мож да ме барнат, лежа с 40 градуса, труп, никой не може да лежи в спално за 60 човека, няма заповеди, команди, не мърдам, няма устав, няма генерал. 10 килограма свалих за три дена. Двама човека, от две страни да стигнем до военна болница, нещо ми биха, нещо ми дадоха, после лазарета.

Изпит по физическо, закараха ме, не можело да не минеш изпита. Е, 6 коремни никога не бях правил преди, но сега бях лек, пътеката, и всичко друго. Докато не умреш, те смятат симулант.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.