Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.05.20 21:15



Не е ли логично да има съмнение в резултатите от тестовете?

Дали в качеството им, дали в начина на взимане на проба, дали в референтните стойности?



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано03.05.20 21:29



Не знам до къде си стигнала с четенето на служебната ти информация,
но днес чух че много лекари — от Италия и Китай докладват за Кавазаки синдром при децата.

Аз не знам какво е това, погледнах и видях набързо че е възпаление на кръвоносните съдове и лимфите.

По пронцип в Европа е рядкост, но сега с коронавируса подобно възпаление при децата е зачестилои WHO предполага за връзка с коронавируса — още не се знае.

Та зависи как ще мутира този вирус, ако и възрастните започнат да боледуват от този синдром, ще стане още по-сложно.

Не всички деца с този синдром реагират положително на тестове за корона.
Така че е трудно да се каже какво ще следва при следваща вълна.





Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано03.05.20 21:50



Ами просто е - резултатите и от двата теста са били грешни.

При естествения подбор първи отпадат слугините.

> lipari

Редактирано от Lucky Eva на 03.05.20 21:53.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: MilaO6]  
Автор Ebola Filoviridae (pyrva sypruga)
Публикувано04.05.20 01:47



е, има но по правило, заразяването е животозастраващо само при индивиди с потиснат или отслабен имунитет. По правило повторното заразяване протича по леко и не води до тежко нарушение на баланса в организмите, освен, при индивидите с понижен или отслабен имунитет( т.нар. рискови групи> диабет, сърдечно съдови заболявания и т.н.) Не са изключени и индивидуални реакции, но по принцип при изграждане на траен имунитет, повторното заразяване не е толкова опасно. Лошото е, че вирусите имат много изменчива белтъчна структура на обвивката, която мутира и възпрепятства изграждането на траен имунитет... абе… хора, епидемиологията, микробиологията, вирусологията и инфекциозните болести, са си наука, бре, сериозна при това... има си установени и ясни правила... много отдавна съм ги учила разбира се тези науки, но си спомням, че в учителите казваха, че в борбата с патогенните микроорганизми, човечеството с бавната си еволюция, няма никакъв шанс

сори, ако съм стреснала някого, но патогенните микроотганизми, притежават характеристиките на т.нар. в литературата Зло...

Редактирано от Ebola Filoviridae на 04.05.20 01:50.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: saksun]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано04.05.20 01:59



Добре де, RNK вирус, как си представяш траен имунитет?



Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано04.05.20 04:37



А може би вирусът недоизчистен, преминава в спящо състояние. Или както казва Мангъров - се отделя дълго време. А дотогава е в органи, в които не може да се засече. Щом 30% от хората ги повтаря веднага, значи гарда не бива да се сваля толкова бързо, а болните трябва да се лекуват сериозно по-дълго.




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Ebola Filoviridae]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.05.20 09:25



"е, има но по правило, заразяването е животозастраващо само при индивиди с потиснат или отслабен имунитет."
И какво правим за да засилим имунитета си, слагаме си кондензатор на вируси на носът, и се заключваме без въздух и слънчева светлина, да разбием и психиката.
Към това да прибавим и страх от неясното бъдеще и безпаричието.

Изяснява се картината за близкото бъдеще и развитието на ситуацията.

Какво още трябва да ни се случи за да заговорим за имунитет.
Всъщност какво знаем за имунитета?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: PYTnik]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано04.05.20 09:29



"С едно изследване не може да се установи проблемът в имунната система. Имунитетът е:

общ – клетките на имунната система циркулират в кръвта и лимфната течност,
локален – имунитет на тъканите на всеки отделен орган,
клетъчен имунитет – това са лимфоцити, макрофаги, неутрофили и други,
хуморален имунитет – са антителата, които образува организмът срещу различни антигени – чужди белтъци, които влизат в контакт с тялото.


За състоянието на общия имунитет може да се съди по анализ на кръвта, който измерва съотношението на клетките на имунната система. На всяка чужда клетка, попаднала в тялото, организмът реагира с три вида имуноглобулини и антитела. Тяхното съотношение може да даде представа за състоянието на имунната система и заболяването.
Прочети още на: 11 особености на имунитета | Puls.bg - https://www.puls.bg/aktualno-c-6/11-osobenosti-na-imuniteta-n-2836"

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.05.20 12:13



Добре де, RNK вирус, как си представяш траен имунитет?

Аз не съм застъпник на идеята за траен имунитет.
Не толкова, защото вирусът е с РНК, тъй като има заболявания, известни с трайния, доживотен имунитет, който създават като морбили, епидемичен паротит (заушка) и други, които също са причинени от РНК вируси.
При тях повторното заболяване е изключителна рядкост.

Съмненията ми се подклаждат от усещането, че новият коронавирус ще се окаже доста изменчив. Това би попречило на създаването на ваксина и на траен имунитет изобщо.

Може да не съм права, но си разсъждавам просто.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re:нови [re: Deern]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано04.05.20 12:29



Не съм попадала на тази информация.

Но болестта на Кавазаки ми е добре позната теоретично, учи се по детски болести, отделно при всякакви васкулити (възпаления на кръвоносните съдове), които се изучават по други предмети, макар че, не съм я срещала реално.
Или може би, само веднъж, са ни показвали такъв случай, защото си спомням, че асистентката ни показваше дланите на малко детенце в болнична стая, а промените на кожата там са много характерни. Едни особени сквами (люспи) имаше по тях.

За съжаление, може да очакваме всякакви неприятности от коронавируса, не се знае още какви.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.