Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:57 23.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Новината от днеснови [re: Lucky Eva]  
Автор MilaO6 ()
Публикувано03.05.20 12:56



за втория починал лекар от Спешна помощ за пореден път опровергава твърдението заглавието на темата ти.

След като веднъж е бил установен при нея вируса и прекарана карантина и 2 отрицателни теста и минало достатъчно време след това, внезапно изпада в тежко състояние, спешно интубиранаи почива въпреки всички взети мерки за спасяването й. Тестовете за "корона" отново са положителни, което поставя под съмнение изграждането на имунитет.

В Хонконг вмомента се правят изследвания при контролна група преболедували ковид 19 и дали отново положителни проби след определения карантинен срок след 2 отрицателни проби.



Тема Re: Новината от днеснови [re: MilaO6]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано03.05.20 16:28



.... за пореден път опровергава твърдението заглавието на темата ти.
След като веднъж е бил установен при нея вируса и прекарана карантина и 2 отрицателни теста


Не е съвсем опровергаващо....
За тези два отрицателни теста - откъде е взет респираторен материал* за изследването?



Редактирано от T a n y a на 03.05.20 16:39.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: ad miral]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 16:46



Свързах се с жената същия ден, когато писах тук. Беше много разстроена от положителния резултат. Беше направила следващ PCR тест, който е излязъл отрицателен.
В същата лаборатория, да уточня. В два последователни дни.

От лабораторията й предложили да направи нов на техни разноски, защото последният от предишните е платила тя, а другите - работодателят й. Утре, понеделник, трябваше да отиде за изследването.

Но после й телефонирали от лабораторията, че е допусната грешка и положителният тест всъщност е отрицателен. Тя веднага ме информира, бях я помолила да ме държи в течение, иначе пак щях да й звъня, защото трябваше да знам. А и беше доста афектирана, исках да я успокоя, какъвто и да бе резултатът.

Та така, оказа се вярно предположението за грешка в някой от резултатите.

Младата жена е била в карантина преди това във връзка с потвърден случай на COVID-19 на неин близък.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re:нови [re: saksun]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:00



Питаш за ваксина.

Скептична съм. Може да се създаде някаква, която важи за кратък период от време, като грипната, и на следващата година да е нужно пак да се ваксинираме.

Всичко зависи от изменчивостта на вируса. Защото, добре, ще се твори ваксина за най-постоянната част от генома, но знае ли се останалата мъничка част, която може да мутира, няма ли да създава проблеми и колко често може да се променя?

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Lucky Eva]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.20 17:05



Имаше една професорка, която бяха поканили по телевизията. Тя каза, че имунитетът към познатите досега коронавируси трае 1 година.




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Deern]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:05



Да, и моето мнение за имунитета, създаден след прекарана инфекция от коронавируса, е подобно.

Чудя се, обаче, дали ако заболее човек втори път ще прекара по-тежко или по-леко заболяването.
Това зависи от моментното състояние на другите му заболявания, на организма изобщо, но все пак е интересно как ще реагира имунната система. Би трябвало да е по-подготвена и при сблъсък със същия причинител, дори и леко мутирал, да реагира по-бързо и мощно.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: NUT]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.20 17:18



Да, за съжаление 30% от болните в Южна Корея ги е повторила болестта почти веднага. И тогава много често е фатално. Може би защото всъщност е недоизлекувана болест, която продължава месеци наред.
Това за повторението на болестта е факт, имаше го и в Китай. Така умря младия китайски лекар, който пръв алармира за болестта - от втория път. Това са факти, а как се тълкуват е друг въпрос.
А това, че Мангъров иска да зарази поне 70% от българите с непознат, смъртоносен вирус, е повече от безумие. Представяш ли си 3 милиарда китайци и индийци да решат да заразят 70% от населението си?




Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: 741]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:24



Доц. Мангъров казва, че не е възможно повторно заразяване. Това твърди.
Всеки ще се радва, ако е така. Но има данни, говорещи за възможност за реинфекция.

В момента доц. Мангъров не прави добра услуга на никого със своята категоричност. Рано е да бъде толкова сигурен.

Нямам нещо против него, но с това си изказване, неведнъж правено, даже почва леко да пречи на работата на обикновените лекари. Например, на мен.

Ето - мъж, прекарал заболяването (леко беше) му е хрумнало да ходи в чужбина след кратко време, понеже той вече не можел да се зарази. Е, как да му кажа да пътува из Европа, мога ли да бъда сигурна в трайния му имунитет? На базата на какво?
Напротив, отговарям му няколко пъти, че е крайно рисковано.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!


Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: Luchezara]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.05.20 17:28



Днес Мангъров пак спомена "сакралните 70%". Как ги е заковал?При испанския грип били 30.При други пандемии вероятно различно.



Тема Re: Повторно заразяване е невъзможно...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано03.05.20 17:47



30% е твърде нисък процент за колективен имунитет. Не върши работа. 55% - също.
95% е чудесно постижение, но няма защо да сме максималисти, не е нужно. А и ако преболедуват чак толкова хора, починалите ще са много повече.

И всичко това важи, ако приемем, че имунитетът е доживотен. Но ако е краткотраен, както се очертава?

Имам усещането, че през есента и най-вече през зимата, ще стане мармалад (позволявам си този израз), понеже ще почнат грипните, парагрипните, респираторно-синцитиалните, аденовирусите и други, плюс бактериални инфекции, където ще бъдат въвлечени и децата, та... не знам.

Аз съм лекар. Не мога да остана вкъщи. Ти остани вкъщи. Спаси живот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.