Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 30.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Шшшшттттт...тихонови  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.04.20 11:03





<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: PYTnik]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано02.04.20 11:10





<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: PYTnik]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 22:46



Пътник, нали ти няма да ми се сърдиш ако пусна в темата ти една конспиративна теория
просто да знам, че съм я сложила в клуба



Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 23:17





това е статия в /thebulgariantimes.com, където има и две видеа с бг суб
отново казвам, че е за хора, които обичат конспиративни теории
здрасти, тарти

в първото човекът чете статия публикувана от Global Research на 27.03.2020, автор Джулиан Роуз, че коронавирус е измама

във второто немски лекар чете за един случай на 50 годишен как са го лекували в Италия, преди да умре



Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано02.04.20 23:27



От началото на извънредното положение на 13 март до вчера общо 31 643 души са се регистрирали като безработни в бюрата по труда. Само за вчера новите безработни са 4 777, от които 3327 са посочили като причина да освобождаването и пандемията от COVID-19. Това съобщи социалният министър Деница Сачева. По данни на МТСП по време на кризата общо 7281 безработни са започнали работа. Само вчера 683 души вече са наети.





Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор 2biri ()
Публикувано03.04.20 00:39



Благодаря!
На мен първият репортаж ми хареса. Втората му част е доста конспиративна, но първата - съвсем логична. Немецът не ми беше толкова убедителен.

Идеята как една група в света (примерно рептилите, масоните, евреите или извънземните) се събират, решават какво ще правят (измислена пандемия, рецесия, глобално затопляне) и после събират държавните главанаци и им го налагат е... нелепа. Тоест прекалено конспиративна



Но че може умишлено да "заблудиш" другите, заради мащаба на паниката - можеш. И тогава всички ръководства на държави най-искрено ще си вържат гащите - кой както може, защото на държавно ниво не е особено важно, че някои ще умрат и/или някои ще фалират, но е особено важно да оцелееш политически и да не фалираш държавата. И те се опитват. Без идея да имат от вируси, епидемии и климати. Лошото е, че като със всяко нещо не се оставя отворена свободната дискусия на специалистите, а всичко се размива в политика и икономика.

Преди много време казах, че това са най-измислените науки на света - политиката и икономиката. Манипулирани данни, грешни изводи и странни решения. От 4 константни факта - плисват 44 варианта на мерки, позиции, теории и обяснения - от тях се пръскат 1444 начина за действие (част от които се сменят всеки ден). Вместо да вземат мнението на 144 лекари и да обобщят до 4 теории на 4-те факта.

Генералът е симпатяга на моменти, но все пак е военен (изпълнява, изпълнява и един ден командва, няма задача да анализира, спори, търси). Бойко е тъп за трима. Министърът е... остарял (да бъда снизходителна). Правителството е алчно. Опозицията е гладна. Очевидно никой от тях не разбира от вируси. Другият щаб се представи и го пляснаха зад врата. Мангъров пък е идея темерут Журналистите оргазмират на собствените си глупави въпроси и никой дори не иска да знае повече, да помисли, да анализира преди да вдига ръка.

Някой да знае 4-те позиции на специалистите? Формулирани, обосновани? То сме все с маска/шапка или без и никой не иска да чете/знае. Ама наистина на специалистите, не на Уни и Киро. Хора, които знаят практически какво се случва и как? Няма...

И ти не си в темата, и аз не съм, но така ми дойде да си окна



Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано03.04.20 01:34



Така си е! Вирус няма, Земята е плоска, създадена от Господ чрез Адам и Ева преди точно 4000 години.


Другото е за заблуда - петролът и динозавърските кости са сложени там долу нарочно.




Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.04.20 10:09



Тези реакции също са като по учебник:

5-те фази за приемане на неизбежното (по д-р Елизабет Кюблер-Рос)

1 Отрицание.

2 Гняв.

3 Договаряне.

4. Депресия.

5 Приемане.





Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: aiumi]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано03.04.20 10:15



защо ми ги пускаш? това са етапи на траурната реакция
колко пъти преди да се разболее някой от семейството ти си изпитвала тези чувства?



Тема Re: Шшшшттттт...тихонови [re: snowprincess]  
Автор aiumi ()
Публикувано03.04.20 10:16



Буквализмът ти е смущаваш.

Тези фази се наблюдават при всякакъв вид непеодолима загуба,
в случая - загуба на обичайния начин на живот, + здравните и икономическите последици са непрогнозируеми.

Ясно е, че си във фаза 1.отричане, преминаваща ком фаза 2. гняв,
и не си в състояние да погледнеш по-глобално на ситуацията. :))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.