Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Защо да е лесно, като може да е трудно...нови  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 16:28



Ушите ни проглушиха с тия 60 на 40 процента...

Хората по света раздадоха живи пари на закъсалите си граждани.

Може и да не съм наясно (моля някой да обясни, ако Е), но това според мен си е едно чисто шменти капели. А беше одобрено и от тристранката последно.

Какъв бизнес трябва да имаш, за да си възползваш от тая измишльотина?

Ако имаш магазин, или ресторант, или книжарница, или школа за обучение, или фитнес зала, с десетина души персонал, и принудително си затворен - ква работа ти вършат тия 60%??? Ти така и така не работиш - значи не можеш да се възползваш...

Някой да обясни, моля? Кого ползва тая акция? Вероятно по-големи бизнеси...

А малкият бизнес не трябваше ли да бъде приоритет? Нещо - средна класа, туй-онуй?

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Naglets (Чуций)
Публикувано30.03.20 17:06



И мен ме въвлякоха в това, да си помисля върху тая тема и защо е малко вероятно някой от по-дребните бизнеси да получат такава помощ.

За мен по-голямата част от проблема се оформя като пряко следствие от факта, че нашият "бизнес" в БГ е в основните си обеми доста "сив" и по тая причина всичко живо или не е на трудов договор, или той е за минимална заплата, а взетите кредити са смятани с оглед на другите общи доходи.

Другото е, че малките фирми нямат тоя ресурс от свои административни слуби, че да си комуникират равностойно с властите и да могат да получат от тях нужните помощи.

WALL·E


Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:16



Не само ушите, но и очите ни ги проглушиха.
Сега какво, да преразказваме и тук чутото и прочетеното ли?



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: Naglets]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 17:22



Мен повече въпроси ми събужда ситуацията на тези, чийто бизнес е СПРЯЛ. Работниците им са в отпуск засега. Мерките уж са насочени към задържане на персонала, ама как го задържаш с тия 60%, след като няма движение по бизнеса ти и не можеш да плащаш останалите 40...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано30.03.20 17:19



Моята идея, нали съм умен

, личните карти да бъдат / да се направи за в бъдеще/ едновременно и карта разплащателна, безконтактна. И без никой да ходи никъде, в ситуации като сегашната, се спуска централно фискален импулс по ЕГН, като купонна система, само че фискална. Купонна ще рече на всички по равно. Богат бил, ми нека, постарал се е за това, даже бедността е укорима. Не си учил, не си си напъвал пипето, толко си можеш. Та на всички по 1000 лева, три месеца все пак. Седиш си вкъщи, ядеш, не излизаш, и оцеляваш. Поръчки на хранителни продукти дистанционно, карат ти до вратата, марули, мастикаа..... плащане безконтактно. В конституцията да се забрани ръкостискане и прегръщане. Прегръщаш след писмена молба, и изрично писмено разрешение, кой искаш да прегръщаш, имаш ли основателна причина. След разрешение, евентуално от щаба, протокол, отчет, описание на прегръщането, в свободен текст и подписи на двете страни плюс декларация от двама свидетели без конфликт на интереси. Мога да си доразвия идеята си, но ще стане тегаво.
Има едни "биологични ръкавици" мажат се, съхнат и се мият, но за тях не говорят.

Редактирано от Glastar на 30.03.20 17:22.



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 17:25



Че защо ще преразказваш, аз те питам как ще влезе в действие. А не какво казват ония.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:29



Ще влезе в действие с Постановление на министерски съвет (това например го преразказвам


Като излезе постановлението, ще се появят наредби или инструкции. Или ги следиш лично, или си плащаш на счетоводител.)



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: UnicaDonna]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано30.03.20 17:29



В България фирмите плащат ли предварително данък?
Би трябвало да плащат и същото важи и за фрийлансерите.



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно...нови [re: Crrafterr]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано30.03.20 17:31



Ти май нищо, а???

Зададох конкретен въпрос в темата. ОтговорИ на него моля. Ако можеш.

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: Защо да е лесно, като може да е трудно... [re: UnicaDonna]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:32



Въпросът ти е обрасъл с думата "измишльотина" - как се отговаря на това, не знам. Друг да се пробва.
"Не трябваше ли малкият бизнес" - и той, всеки с -20%; обрастването с думите "не трябваше ли" - някой друг да пробва да отговаря.

Мога да предложа съвсем кратък отговор: като си работодател, какъвто очевидно си, след като въпросът те вълнува, съпоставяш заедно с работника ти твоите 40% и осигуровките с това, което работникът ще получи от НОИ, ако го съкратиш. Въпрос на аритметика.
Личното ми предположение е, че повечето фирми - и малки, и големи - ще си направят същата сметка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.