Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 17.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.03.20 14:42



Замислих се за темата покрай тази статия:

Webcafe

В тази ситуация на изолация между 4 стени е " лесно да си представим как напрежението в семейството се реже с нож, още повече ако преди е имало скрито насилие, което настоящата ситуация може да изкара наяве.

И тъкмо това се случва, както посочват не само експертите, но и данните от институциите в Испания, ангажирани с подкрепата на жертвите от домашно насилие.

Ето защо Министерството на равенството в Испания (основано през 2008 г. с цел да работи срещу половата дискриминация в страната) стартира план за действие при извънредни ситуации, който в момента работи с пълна сила за жертвите на насилие, останали затворени у дома.
"

Добре, но Испания е ратифицирала Истанбулската конвенция и там действа член 11 в който се казва, че държавата е длъжна редовно да събира и анализира информация за това, както и член 10 - създава официален орган, който отговаря за
координацията, изпълнението, мониторинга и оценката на политиките и мерките за
превенция и борба с всички форми на насилие, обхванати от Конвенцията


, която вече май само Уникалната не е прочела от целия български народ.


Аз намирам такава служба за супер полезна сега в тази ситуация. МВР, Агенцията за закрила на децата, Анимус там всички които имат отношение биха имали огромна полза от координация. Не е ли време да преразгледаме въпроса? Самата конвенция вече е свирен мач, след решението на КС, че е противоконституционна, но можем да вземем полезни неща- въпросната служба, например.
Трябва да има начин да бъдат предотвратени предизвестени убийства поне.


Тази Истанбулска конвенция ме дразни, като камъче в обувката. Нерешен въпрос. Другите народи сякаш не я възприеха толкова негативно:


В малцинство сме(и единствени на Балканския полуостров).



Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: Green Light]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.03.20 15:21



Твърде сериозно поставена тема. И аз не съм чела конвенцията.

Поради което и няма да взема отношение. Но си го помислих, от собствената си камбанария - карантина с бившия!?! Три пъти се прекръстих и плюх през рамо. Баси късметлийката съм

Пъ Съ: Анимус са пълна бутафория (пак от личната камбанария).




Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.03.20 16:44



А министерствата на свободата и братството кво казват?





Тема конвенциянови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:15



Някак прави впечатление, че насилието срещу жени е най-характерно за страните, ратифицирали конвенцията (напр. Турция, сега явно и Испания). Егати парадоксът.



Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.03.20 17:11



Аз мисля, че няма връзка. Едното не прилича на другото. Министерството на свободата според замисъла на Оруел слага забрани - например на гей парад, министерството на братството би трябвало да разделя и настройва един срещу друг, например руско срещу украинско говорящи. А на истината ще питаш ли какво прави?

Испанците действат защото имат този механизъм заложен в конвенцията. Ние вероятно също не стоим със скръстени ръце, но със сигурност имаме едно оръжие по-малко от тях. Можем поне да си го признаем.



Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: Green Light]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано30.03.20 17:21



Остави Уникалната на мира, тя е ок, даже ако нещо не е прочела.

Дирските неонацисти не са чели, но лаладжийстват при всяко споменаване на Истанбулската Конвенция.





Тема Re: конвенциянови [re: Crrafterr]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.03.20 17:17



Ами те би трябвало да са длъжни редовно и официално да събират и анализират информация по темата. Може би останалите просто не знаят.
Имаше едно изследване на Евростат- писах тук за него (явно съм впечатлен силно от темата) в което излизаше че всяка трета жена в ЕС е преживяла насилие. Не дискриминация или обида, а физическо или сексуално насилие
Ето след кратко търсене





Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: Deern]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано30.03.20 17:20



Шегувам се с нея, дано да го приеме добронамерено.

@ Уникална, ти сама се шегуваш с тази черта - че не четеш дълги неща тук.


@Deern, какви неонацисти те гонят па тебе и не могат да те хванат?!

Редактирано от Green Light на 30.03.20 17:26.



Тема Re: Карантина, домашно насилие, Истанбулска конвенциянови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано30.03.20 17:30



Абсолютно еднакви са.



Тема Re: конвенциянови [re: Green Light]  
Автор Crrafterr ()
Публикувано30.03.20 17:30



Събират я много дълго преди конвенцията. Тя затова и се появява в някакъв момент, заради събраното. И продължава да се събира.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.