Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: етонови [re: Albena I]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано01.04.20 18:58



аз се зачудих защо пуска същата тема, ама имала жената да се обяснява
Супер си е темата даже!
И аз се чудя как сега ще "оползотворят" едни пари. Защото наистина , до най-малките и най-вече самоусигуряващите сои няма да достигне нищо.
САЩ и гърция раздават на калпак, а тук?
Затвориха кръчмата на Шефката и може да отнесе до края на лятото.
Оня ехиден мин. на икономиката подхвърли нещо от сорта на - те имат резерви.
Кви резерви бе , шушумига?
Всички сметки си вървят, патентния данък е платен АВАНСОВО, осигуровки си плаща, режийни... Ами ако беше с кредит или самотна ? Тя няма персонал - нито да иде на борса , нито ще и плати някой 60% от...от кое?



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: етонови [re: kiko64]  
Автор Albena I (оф..)
Публикувано01.04.20 23:45



Ти виждаш ли на кого ще плащат 60 %. На тези, на които са им забранили да работят. И тез забранените (като Шефката примерно, ако има персонал) да им извади другите 40 %. Обаче да плати и осигуровките. Правилно ли разбрах вица?



Тема Re: етонови [re: Albena I]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 01:29



Правилно ли разбрах вица?

Не знам...Доколкото разбирам, ще дават 60% на работещи бизнеси.
Дори не съм особено наясно - още щом чух че ще е само за наети работници.
Нито моята, нито на Шефката фирмата има наети работници. Ние сме уанмен шоу - с малко помощ един на друг.
И да, ние ще се справим, но си представям, колко като нас са с кредити, под наем и т.н.



В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"

Тема Re: етонови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 07:33



Супер си е темата даже!

Остави ги Кико, нека си съскат.

Два дни след като пуснах темата (и поне седмица, след като съм започнала да се чудя и да разсъждавам по въпроса, но чаках да официализират "мярката", надявайки се до последния момент да се освЕстят поне малко) - резултатите от прочутата икономическа мярка с която ни "проглушиха ушите", вече се обявяват и "по телевизора" официално.

САмият министър на икономиката (тъпанар от класа, ако ме питаш) заявява в ефира на Канала, че видите ли - нямало как "с една мярка да обхванеш всички... считам, че тази мярка ще обхване по-големи компании - тези, които могат да си го позволят"

Вечерта в новините в прав текст казаха, че

"Само големите и печеливши предприятия ще могат да се възползват от мярката. Според проучване на БСК - само 7% от близо 600 предприятия биха се възползвали от мярката. Над 55% няма да се възползват, тъй като не могат да осъществят своето самоучастие. Според оценката - В МОМЕНТА НЯМА МЯРКА, КОЯТО ДА Е В ПРЯКА ПОМОЩ НА КОМПАНИИТЕ"

В резултат на което, естествено, безработицата ще нарасне...

Както обикновено - богатите мислят за богатите...



Какво написа Уникалната в темата си (за което беше осъскана многократно от "мъдреците" на клуба):

Някой да обясни, моля? Кого ползва тая акция? Вероятно по-големи бизнеси...
А малкият бизнес не трябваше ли да бъде приоритет? Нещо - средна класа, туй-онуй?


АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: етонови [re: Albena I]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 07:42



Ти виждаш ли на кого ще плащат 60 %. На тези, на които са им забранили да работят. И тез забранените (като Шефката примерно, ако има персонал) да им извади другите 40 %. Обаче да плати и осигуровките. Правилно ли разбрах вица?

Ти чак сега ли "разбра вица"??

АКО го беше "разбрала" по-рано - може би щеше да пуснеш темата си по-адекватно и нямаше после да се чудиш защо съм пуснала темата, която, ти да видиш, била "същата като твойта"..

Ти мАни другото, айде за теб това е разбираемо, не си и длъжна, но хора с претенции, заслепени от женска злоба, също твърдяха, че темата била "същата"...

Пък то да се окаже, че авторката едва снощи "разбрала вица"... Тия хора всъщност може би ОЩЕ не са "разбрали вица", но това си е техен проблем.

(Този пост е ИЗКЛЮЧЕНИЕ от вътрешното ми решение да не участвам в диалози с теб доста отдавна, знаеш защо. Няма да има продължение, но ако ти е възможно - спри да ходиш по петите ми и да съскаш.)

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: етонови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 12:21



В резултат на което, естествено, безработицата ще нарасне...

Както обикновено - богатите мислят за богатите...


Не знам каква е идеята. Малките ще фалират и големите ще станат по-големи след кризата?
А най-малките, които не са свикнали да работят за 800 лева, фалирайки, ще заминат да работят навън?

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Тема Re: етонови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 13:17



Не знам каква е идеята. Малките ще фалират и големите ще станат по-големи след кризата?

Аз не знам дали изобщо ИМАТ идея. По-точно - дали имат ПОТЕНЦИАЛ да имат идея... Както винаги - действат "на парче", водени най-често от някакви лични (или на техни хора) интереси.

Това е най-печалното. Ако имаха малко повече акъл - щяха и собствените си интереси да задоволяват, и адекватни управленски решения да взимат...

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!



Тема Re: етонови [re: UnicaDonna]  
Автор kiko64 (мазен кръчмар)
Публикувано02.04.20 15:11



Ако имаха малко повече акъл - щяха и собствените си интереси да задоволяват, и адекватни управленски решения да взимат...

Тръмп направи най-доброто : Раздаде колкото можа на всеки данъкоплатец с доход ( ако не бъркам) под 150000 долара.
Тоест , най-богатите не вземат, тези на помощи- също.
Подкрепата е само към икономически активната средна класа.
Гърците също постъпат така.
И нашите можеха да го направят , нали?

В Библията пише:\"По думите, написани в клубовете ще ги познаете...и по самозаявеното в никовете!\"


Тема Re: етонови [re: kiko64]  
Автор NUT (член)
Публикувано02.04.20 15:11



за "нашите" трябва да теглят огромен заем - който ще трябва да бъде изплащан от малкото все още работещи фирми!





Тема Re: етонови [re: kiko64]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано02.04.20 15:11



И нашите можеха да го направят , нали?

Можеха, разбира се...Може би дори щеше да им излезе по-евтино... обаче Домусчиевците и Доневците са им платили достатъчно. Включително със задна дата.

Другият вариант е, че са ОТЧАЙВАЩО некадърни...

Чудя се кое от двете е по-лошо.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.