Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 01.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Сняг №2нови  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано29.03.20 11:21



Сряда, (четвъртък?) в София. Да не кажете, че Дедо ви не ви е предупредил (да, хуйникална, чух го от тъпунгерите-нимхаджии, които до вчера вечерта повтаряха как "щяло да се премесва с дъжд" -няма да се премесва, баш сняг ще си откара, че и снежна покривка пак ще стори!





Тема Re: Сняг №2нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано29.03.20 11:35



Не ми пука!
Зюмбюлите ми на балакона преживяха N1 - предишния, дето ни докара с предходното си обещание. Макар да изглеждаха безвъзвратно изгубени за цели два дни... Ще преживеем и този.



Щастието идва при веселите!

Тема Re: Сняг №2нови [re: Шило]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано29.03.20 11:53



Зюмбюлите знаят две и двеста)) Докато кайсиите са от чистия субтропик под Южен Кавказ и веднъж на 2-3 години са аут, както тази година....


Аз не съм кайсиджия в смисъл на ракойопиец ;) Но обичам самия плод и аромата му. Може би е на 3 или 4 място в личната ми плодна класация.



Тема Re: Сняг №2нови [re: mangosutu-168725]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано29.03.20 12:07



Аз съм родом от варненския край. Израснала съм в малък двор с 4 кайсиеви дървета. Дядо ми ги гледаше като очите си. Само малка цветна градинка и на останалото място - 4 големи кайсии. Най-хубави са като паднат напълно узрели. Нектар - страхотия...

Много по-късно родителите ми засадиха нови дръвчета. После пак още две... и така, никога не сме оставали без кайсии.
В последните години, обаче, все нещо става и нямат плод. Цъфтят, минава сняг, студ и - няма плод. Едната я отрязахме, тази година ще направя същото и с другата - съхне.
Купувала съм плодове тук от София по пазарите. Няма нищо общо. Вече не купувам кайсии.



Щастието идва при веселите!

Тема Re: Сняг №2нови [re: Шило]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано29.03.20 12:17



Отговорите са два. Първият: дядо ти със сигурност е пазил кайсиите. Помня моят прадядо, но много смътно, защото, докато беше активен (някъде до около 5-6-тата ми годинка) загрибваше и отгрибваше лично един декар чашовидно формирано лозе, старовремско. Просто защото комуняките бяха раздали места за лични лозя в най-ниската и непригодна з а тая цел земя.
Палеше и слама за няколкото дръвчета, не помня какви, помня самия акт - дръвчетата бидоха отрязани веднага щом той се разболя.
Вторият е глобалното затопляне.
Да, заради ГЗ мръзнем по-често пролетно време. Селските тъпунгери-квазимъдреци ехидничат, но това е факт. С едно изречение: Арктика изстива както и преди (като количество излъчена в космоса топлина - просто "е на сянка" зимата. Но от друга страна, е обкръжена от много по-топли от преди въздушни маси. Самата тя се затопля от тях, както и от теченията отдолу,, но породените контрасти и дисбаланси избиват в по-голяма дължина и активност на топлите езици на север към нея, но и на студените - от нея на юг (един миналата седмица и още един от вторник идната - към нас) :)

Все пак, жалко за кайсиите.Много слънчев плод....





Тема Re: Сняг №2нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.03.20 12:28



По болярско ще мине ли?



Тема Re: Сняг №2нови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано29.03.20 12:30



Май не, пак. По-скоро. Все пак, подпитай ме пак утре. пак е много гранична обстановката, но Слънцето вече ще се саморазправя с дива злоба, мощ и ярост с опитите за зимни лайна в ниското.





Тема Re: Сняг №2нови [re: mangosutu-168725]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано29.03.20 12:33



Предишният не успя да евемамата на всичко цъвтящо, да видим сега...



Тема Re: Сняг №2нови [re: mangosutu-168725]  
Автор eta d (7.62)
Публикувано29.03.20 12:42



Ай, стига, че лимонът ми се разсипа да цъфти, а не мога да го изкарам навън с твойте прогнози!





Тема Re: Сняг №2 [re: eta d]  
Автор Шило (европейче)
Публикувано29.03.20 12:43



Нали?! Нали?! Той е виновен!!!



Циклони, антициклони...
и после- нанъйц лимони.



Щастието идва при веселите!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.