Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 09:09





Climate-wise, as well as politically, Bulgaria is sandwiched between the cold, continental climate of Russia to the north and east and that of the warmer and more benevolent Mediterranean Sea to the south and west.

Статията е приятна, но това ме хвърля в тъча.

Редактирано от Green Light на 26.02.20 09:15.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:00



"Статията е приятна, но това ме хвърля в тъча." Що? Не знаеш какъв е климата ни ли?



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.02.20 10:09



Ами явно това са им представите - има Гърция, Русия, Запад и далечен Ориент. И някъде трябва да ни наместят в тези.

Плюс тва не върви да споменеш България, без да има нещо общо ако не с "комюнизм", то с Русия. Зер континентален климат само Русия има.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 26.02.20 10:12.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:09



Не виждам проблем, описанието е максимално точно и коректно, много добре формулирано. Да, климатът ни е ТОЧНО такъв. Или поне беше доскоро.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 10:18



Точно.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:22



Някъде бях чел, че от глобалното затопляне най-много щели да спечелят Русия и Канада.
И понеже емиграцията е наша традиция, предполагам фили и фоби ще се ориентират да забягнат в съответните посоки. Много скучи ще станат нашите медии тогава.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:24



"Плюс тва не върви да споменеш България, без да има нещо общо ако не с "комюнизм", то с Русия." Е, кое не е вярно в това? Гледай, че 80 % от българското население русофили. Къде го има това по света? Естествено, че ще ни свързват!!!



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:32



Гледай, че 80 % от българското население русофили.

Не тълкуваш правилно тезата на г-н професора, той изказа, че: 80 % от българското население са дебили.


Ся, ти може да си на мнение, че всеки русофил е дебил, но това още не значи, че всеки дебил е русофил.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:33



Проблем ще им бъде само деградирането на пермафроста, но според мен, това е бял кахър - на фона на огромните пространства, вече годни за устойчиво земеделие, преди попадали в зоната на риска.

Вече са номер едно по износ на жито, а в бъдеще не ми се мисли. Нефт? Къф нефт, житото ще бъде новият нефт, стига да има с какво да го плащат купувачите.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:30



Важното е, че фащаш посланието на 80-те процента.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.