Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:57 12.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Гардиън:България, която климатично граничи с Русия  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 09:09





Climate-wise, as well as politically, Bulgaria is sandwiched between the cold, continental climate of Russia to the north and east and that of the warmer and more benevolent Mediterranean Sea to the south and west.

Статията е приятна, но това ме хвърля в тъча.

Редактирано от Green Light на 26.02.20 09:15.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:00



"Статията е приятна, но това ме хвърля в тъча." Що? Не знаеш какъв е климата ни ли?



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.02.20 10:09



Ами явно това са им представите - има Гърция, Русия, Запад и далечен Ориент. И някъде трябва да ни наместят в тези.

Плюс тва не върви да споменеш България, без да има нещо общо ако не с "комюнизм", то с Русия. Зер континентален климат само Русия има.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 26.02.20 10:12.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:09



Не виждам проблем, описанието е максимално точно и коректно, много добре формулирано. Да, климатът ни е ТОЧНО такъв. Или поне беше доскоро.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 10:18



Точно.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:22



Някъде бях чел, че от глобалното затопляне най-много щели да спечелят Русия и Канада.
И понеже емиграцията е наша традиция, предполагам фили и фоби ще се ориентират да забягнат в съответните посоки. Много скучи ще станат нашите медии тогава.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:24



"Плюс тва не върви да споменеш България, без да има нещо общо ако не с "комюнизм", то с Русия." Е, кое не е вярно в това? Гледай, че 80 % от българското население русофили. Къде го има това по света? Естествено, че ще ни свързват!!!



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:32



Гледай, че 80 % от българското население русофили.

Не тълкуваш правилно тезата на г-н професора, той изказа, че: 80 % от българското население са дебили.


Ся, ти може да си на мнение, че всеки русофил е дебил, но това още не значи, че всеки дебил е русофил.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:33



Проблем ще им бъде само деградирането на пермафроста, но според мен, това е бял кахър - на фона на огромните пространства, вече годни за устойчиво земеделие, преди попадали в зоната на риска.

Вече са номер едно по износ на жито, а в бъдеще не ми се мисли. Нефт? Къф нефт, житото ще бъде новият нефт, стига да има с какво да го плащат купувачите.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:30



Важното е, че фащаш посланието на 80-те процента.





Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 10:36



80 % от българското население русофили

Когато човек потърси източника на тази контатация, цитирана и интерпретирана нашироко, накрая сига то това, че той е руската преса.



"Неотдавна руската преса съобщи, че 80% от българите били русофили."

Ламби, според мен, няма по-сигурен белег за русофилство, от това да се опираш на руската преса. :-)
Шегичка!

Как виждаш 80% от здравомислещия и безхитростен наш народ да са русофили, бе човек?

По-скоро сме нещо от сорта "Винаги с Германия, никога срещу Русия"



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:40



"Ламби, според мен, няма по-сигурен белег за русофилство, от това да се опираш на руската преса." Че аз съм русофил!!!



"Неотдавна руската преса съобщи, че 80% от българите били русофили." " Така ли? А кой каза, че са дебили?

Редактирано от LAMBl на 26.02.20 10:40.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.02.20 10:48



Не го ли беше казала Светлана Шаренкова това за 80-те процента русофили?

"Руската преса съобщи" в случая ми звучи малко като "група английски учени установиха".

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:48



Вече са номер едно по износ на жито, а в бъдеще не ми се мисли.

Цифрите за износа на Русия на жито са подвеждащи, понеже главният им купувач са бившите съветски републики, т.е. това, което преди е било вътрешно снабдяване, сега е експорт.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:49



ОК, да се чете "производител", моя грешка.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор mangosutu-168725 (ultimate hero)
Публикувано26.02.20 10:51



ПС Инак, на кого, според теб изнасят - на Белорус, УКРАЙНА

или Казахстан??
Немой тако!
А останалите дребоси едва ли имат някакво значение.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:52



Как виждаш 80% от здравомислещия и безхитростен наш народ да са русофили, бе човек?

Зависи от критериите.
Аз ся, ако си падам по руси рускини, русофил ли съм?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: mangosutu-168725]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:54



Има проблем! Възможната причина::

You cannot post more than 1 message per 20 sec

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема ДА!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:54



"Аз ся, ако си падам по руси рускини, русофил ли съм?" ДА!
Ти си мазохист!!! Тия много вредни беееее...





Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:56



"Има проблем! Възможната причина:" Логорея!





Тема Re: ДА!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:58



Тия много вредни беееее...
Целият живот е вреден в последствие води до смърт.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:59



Логорея!
Ти ли ми го казваш, ти ли бе!?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 11:05



Аз го намирам точно така като търся в Гугъл- "руската преса", ЕПК (една преса каза), група съветски учени, чух го в банята докато ми бяха сапунисани очите, че 80 процента от българите са русофили. На Шаренкова всякакви глупости ми излизат, но това не.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор 741 ()
Публикувано26.02.20 11:07



Има проблем! Възможната причина:

"Възможната причина" е, че на една от машините часовникът е здраво изостанал, от месеци няма кой да го свери и като изтеглиш късата клечка, 20-те секунди вече траят 6-7 минути. Или пък се случва да отговориш на мнение, което според времето на дира още не е било написано :))

Поне така изглежда от моята камбанария.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 11:09



Не. Всички си падат по руси рускини.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано26.02.20 11:14



Може и Огнян Минчев да я е цитирал неточно. Бърза справка с Гугъл ми извади негово изказване и нейно интервю, в което наред с блаблабла признателност, славянски генетичен код и другите познати любовни към Русия дрънканици, казва, че 80 на сто искали възстановяване и "нормализиране", каквото и да значи това, на отношенията с Русия. За по-обстойно ровене нямам време и не ми се занимава.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 11:15



Иво Хрисов
:-)

Макар че тъпакът си мислеше, че казва нещо различно.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 11:19



И на мене не ми се занимава, даже и това, дето вика Киро са "загубени минути живот" за да се занимаваме с русофили и Шаренкова, но ме убива как говорят тия хора!? 80% искат "нормализиране". Ами според мен 100% го искат, кой не иска нормализиране? На всичко въобще- отношения, диалог, търговия, живот...



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:42



Той русофил ли е?



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:44



Аз, аз!!!





Тема Re: ДА!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:46



Определение за "живот":
Дегенеративна болест, предавана по полов път, с летален изход.



Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано26.02.20 13:08



Вероятно се мисли за такъв. Всъщност, както вече казах, е само тъпак.



Тема Просто показ!нови [re: Green Light]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано26.02.20 17:34



Искали са да покажат, че могат да споменат "България" без пропагандното протоколно изискване да бъде добавено отрицателно понятие ако не в същото изречение, то в същия параграф.

Не знам дали си забелязал, как всяко споменаване на България непременно е скачено с епитет: я "най-бедната", я "най-изостаналата", я нещо друго "най-", в лош смисъл. За западняците, самите "България" и "българско" са станали символ на нещо лошо и долно и гадно.

Опитай се на някой твой приятел западняк да му кажеш, че в нещо е точно като българин! Или че нещо любимо на него или на семейството му е точно като българско! И виж му очите - преди да се изконтролира в протоколната политически правилна пластмасова усмивка...



Тема Re: Просто показ!нови [re: Santo Modesto]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 23:48



Искаш да кажеш, че на западняците им говори нещо името България?

Някак ми изглежда по-реалистично, като споменеш България да кимат с онова политкоректно изражение, сякаш знаят коя е и къде се намира тази държава.



Тема Йеп!нови [re: LAMBl]  
Автор Santo Modesto (рекордьор)
Публикувано27.02.20 00:21



Дори хора които изобщо нищо не знаят за България, имат заформено отрицателно отношение.

Те самите не могат да определят какво точно им е неприятно в понятието България / българско / българи. Просто знаят, че това е нещо лошо.

Знам от личен опит, с хора които не ме познават добре, ако сравня нещо в Тексас или в съседните САЩ с България - мигновено асумпцията е че изразявам отрицателно мнение. Да можеше да видиш умствената гимнастика заплела лицата на събеседниците ми (говоря НЕ за близки приятели, които познават мен и произхода ми, а познати), когато, примерно, при обсъждане на келтските обичаи в Шотландия (покрай "Отвъд Земец"), аз давам успоредни примери от български обичаи. Примерите са върху споделяното келтско наследство простиращо се през Европа, и в тях няма нищо отрицателно, и това се подразбира - но насаденото от англо пропагандата анти-българско отношение... Егати усилието - и времето - взима за събеседниците ми да преборят приуменото усещане че щом сравнявам нещо с България, значи нещото бива критикувано... И да преминат към останалата част от разговора ни...

Беше време, по САЩ (тогава бяхме в Калифорния) пуснаха кисело мляко "български стил". Минаха се няколко месеца, с мизерни продажби - и производителите го пре-пакетираха с разни други надписи, гръцки стил, природен стил, ала-бала: всякакво, но не българско. Единствените места, в които надписът "българско" върви, са "международните" магазини където пазаруват предимно "етническите" американци.

По Тексас, не съм забелязал анти-български настроения, вероятно защото в Тексас, за разлика от съседни САЩ, заради високия процент на европейски поселници още от време оно, пропагандата срещу европейски етнически групи не е хващала тракция. Тук сме виждали, примерно, саламурени сирена от България, окупирана южна България, окупирана юго-източна България, окупирана юго-западна България, окупирана западна България, окупирана западна Германия, и от САЩ - и българското сирене да е най-скъпото, и народът да го поръчва без проблеми, и да го поръчва (този вид сирене обикновено бива продавано на килограм) без да се задавя при произнасяне на "българско".



Тема Re: Йеп!нови [re: Santo Modesto]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано27.02.20 00:31



Вземам малкия от детската градина, жената заместваща, африканска американка. Няколко секунди се затормозява с фамилията ни и накрая пита

- какви сте вие по народност?!?! а на лицето и изпсано недоизреченото "с тая непроизносима фамилия".
- Бългериънс!! се провиква малкия.
Тя се насмръщи докато смели чутото, но бързо и просветна изражението:
- Ааааа, барбериънс - и кимна разбиращо





Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: 741]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано27.02.20 07:30



И ма мен ми се е случвало.. да отговоря на пост с по-късна дата от моя.. това със времевото ограничение ми се случва на почти всеки втори пост, но аз опреснявам и повтарям заданието и става..





Тема Re: Просто показ!нови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.02.20 08:37



Искаш да кажеш, че на западняците им говори нещо името България?

западняци е прекалено общо понятие, включващо към 200 000 000 човека, та да може да се обобщи какво те знаят за българия и колко ги интересува българия, моите лични впечатления са че някои от тукшните западняци са ходили на почивка в българия по веднъж, без да повтарят и обикновено са умерено разочаровани - всичко било стандартно и безлично - летище, автобус, хотел, басеин в хотела, ресторант, презастроено море - нищо по-различно от испания, турция, гърция или египет, където по-принцип ходят средна класа западняците на лятна почивка и основния критерий при избора е цената

пак по лични впечатления, повечето западняци са наясно че българия е в европейския съюз, голяма част от западняците си нямат хабер от шенген, еврозона и прочие тънкости на европейската политика и автоматично приемат че щом българия е в евросъюза, значи е също и в шенген и в еврозоната и че заплатите там са както в западна европа - и ако направя сравнение на нещо тук че е както в българия или по-зле от българия, това няма да се приеме като критика, а като нормално и неутрално изказване, все едно сравнявам пътищата във франция с пътищата в швейцария

моите впечатления обаче не са представителни, аз живея в космополитен град, в който живеят повече народности, отколкото са държавите по света и чужденците са повече от местните, и работя в колектив от високо интелигентни хора от 25 различни националности, учили и работили в няколко различни държави - вероятно из малките градчета и из селските райони на западна европа нещата ще са различни и там българия ще им говори колкото на средния българин мy говори примерно мириканския щат юта - затова в статиите се налага уточняване къде се намира българия и с какво е особена, а не че българия им е толкова важна, та да я мразят и затова нарочно журналистите да я свързват с русия и всевъзможни лоши неща



Тема Re: Просто показ!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 08:59



"западняци е прекалено общо понятие, ..." Да, прав си, но заех израза "западняци" от Светията със смисъла, който той сам вложи в него - америкатци и англо-саксонци, мисля че това имаше предвид.



Тема Re: Просто показ!нови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.02.20 11:07



Е да, ама я свързват. В статията от началния пост точно това ме подразни. Откъде накъде набъркаха Русия в климата на България? Усещането ми е, че просто го чувстват като нещо естествено- "България, това е нещо свързано с Русия, но по-южно. Южна Русия. Тъмна работа."

Редактирано от Green Light на 27.02.20 12:18.



Тема Re: Йеп!нови [re: Santo Modesto]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 11:34



В средета на 90-те пребивавах известно време в UK. Естествено по това време не бяхме цъфнали и вързали и току що бяхме се показали иззад желязната завеса, бяхме нова точка на картата, но забелязах едно подчертано пренебрежително отношение на официална Англия към нас.
Все едно ни няма! Ако някаква новина за България пробие "защитата", то тя задължително трябва да е негативна!

Обикновените хора не знаеха нищо за страната ни. Усещаше се как се опитват да се държат снисходително и с "разбиране" към мен, когато разберат, че съм българин. Повечето обаче нямаха това притеснение, защото не знаеха нищо за България и ме приемаха, като обикновен чужденец. Това дори беше предимство, поне не са предубедени.

Да, лошо име сме си изградили...



Тема Re: Просто показ!нови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 12:17



Това не е нищо ново.
Това е стара традиция, има си и причини, датиращи от миналия век.
Ако си посещавал в ЮКей военни паметници от ПСВ ще знаеш защо.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано27.02.20 12:19



Не съм, но се досещам.
:-D



Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.02.20 12:19



Може ли разяснение?



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Йеп!нови [re: LAMBl]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.02.20 12:26



забелязах едно подчертано пренебрежително отношение на официална Англия към нас.

общоизвестен факт е че официалната Англия се държи пренебрежително към сичкия останал свят, също както и съответната официална Франция, също както и съответната официална Ъмеръкъ, също както и съответната официална Мадъ Рашъ, и т.н.





Тема Re: Просто показ!нови [re: Green Light]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 12:28



А мен съвсем друго ме дразни, не това, което пишат или говорят за нас.
Дразни ме, че нашенци се дразнят.
Някой бил писал нещо си недобро. И кво? Защо толкова държим да бъдем обичани от всички?
И в последствие се натягаме, подмазваме, раболепничим...

Хайде, холан, Нека кучетата си лаят, пък керванът да върви.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор DarkSide ()
Публикувано27.02.20 12:46



на мен също ми е странна т. нар. "национална гордост" - кво има толкова да му се гордееш, че си се родил в точка А, и по този случай да мразиш родените в точка Б и постоянно и системно да изтъкваш предимствата на точка А спрямо останалия свят - което го има не само на ниво държави, ами и на области, градове, та дори и квартали - ние от горната махала сме много по-по-най от вие от долната махала, нещастници такива





Тема Re: Просто показ!нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 12:51



Може.



Бях в Шотландия преди години. Видях

Такива има повече от един. Загубите им при Дойран, 1916, 1917 и особено 1918 г. са били наистина жестоки. Много им се събрало тогава на гордите синове на "руул Британия".

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема България на три морета!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 12:51



Булгар, Булгар!


Пък представяш ли си да си роден в Люлин...!?



Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.02.20 13:05



Пак не вдянах.
Няма ги битките с нас ли?


Може да не е имало войници от това място там или нещо друго не разбирам.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Просто показ!нови [re: DarkSide]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 13:07



на мен също ми е странна т. нар. "национална гордост" - кво има толкова да му се гордееш, че си се родил в точка А

Това са две различни неща...

Патриотичното възпитание в училище/казарма/организации има за цел да се чувстваш съпричастен към обществото/държавата.

Това не е априори лошо, напротив. Солидарността спомага при общи начинания и кризисни ситуации за по-бърз и по продуктивен консенсус – нещо, което у нас липсва, ние предпочитаме да се спасяваме поединично.

Обратно, стремежът да сме еврибодис дарлинг е деструктивен от един момент нататък.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Просто показ!нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 13:10



Напротив, битки е имало и много бой са яли гордите синове на Албион от "варварските" бойци на ген. Вазов.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.02.20 13:06



Имах предвид от мястото в Шотландия, където са тези църкви, може да е нямало родом войници, участвали в тези битки.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Просто показ!нови [re: MupaM]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 13:17



Имало е от цяла ЮКей. Жертвите им там са няколко десетки хиляди. Имало е британски полкове, които след това просто не са съществували.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Йеп!нови [re: DarkSide]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 13:54



Абе, официална Англия демонстрира доста топло да не кажа гъзоближещо отнешение към някои държави...





Тема За държавата, добре!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 13:56



За държавата, добре! Ама мен каква ми е ползата?





Тема Re: За държавата, добре!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 14:28



За държавата, добре! Ама мен каква ми е ползата?

Солидарност в обществото има не само на ниво държава.
Има го и на ниво община, жилищен блок и т.н. Тя се заключва в убеждението, че проблеми засягащи групата, най-добре се решават от цялата засегната група със стремежа в идеалния случай да има полза за всеки един и никой да не бъде ощетен.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: За държавата, добре!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 15:33



Добре де, реших, че ще усетиш майтапа по гаменсия ми израз.





Тема Re: За държавата, добре!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 15:40



реших, че ще усетиш майтапа по гаменсия ми израз.

Гаменски?
Аз реших, че така си говорите на заседание на управителния съвет.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За държавата, добре!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано27.02.20 15:58



Да, но щото сме гамени!





Тема Re: За държавата, добре!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 16:30



Да, но щото сме гамени!
Кат си нямате партиен секретар да ви стяга...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: За държавата, добре!нови [re: ad miral]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано27.02.20 16:55



А, сигурно имат.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано27.02.20 17:16



Напротив, битки е имало и много бой са яли гордите синове на Албион от "варварските" бойци на ген. Вазов.

_



Аааа....! ма ти почваш се гордееш !

Надуших те !



Тема Re: Просто показ!нови [re: Glastar]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 17:23



ма ти почваш се гордееш !

в никакъв случай!


гордостта е един от седемте смъртни гряха.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано27.02.20 17:20



че си и суетен бе !

Не те е срам !





Тема Re: Просто показ!нови [re: Glastar]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано27.02.20 17:24



Суетата е любимият ми грях.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Просто показ!нови [re: ad miral]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано27.02.20 17:46



Суетата е любимият ми грях.


Знам те аз, ако беши ена жена, все щеше да си на токчета, с маникюр и грим, подпутен минижуп, и щеше да пишеш разкази за родилният дом, не за казармата.





Тема Definitely!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано28.02.20 08:35







Тема Re: Гардиън:България, която климатично граничи с Русиянови [re: Green Light]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано02.03.20 10:04



Ами според мен 100% го искат, кой не иска нормализиране? На всичко въобще- отношения, диалог, търговия, живот...

И аз съм в тези 100%.
Имало някакви си 20% процента дето ги ръсят врели-некиппели... :))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.