Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 20.05.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Адам и Еванови  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 07:54



Ами май са напълно невъзможни... оказва се невъзможно всичко да тръгва от двама.
Нека поясня - всеки един от нас има по двама дядовци и две баби, всеки един от тях има по двама и така назад през поколенията всеки има хиляди а може би и милиони пра-пра-пра-пра-пра-пра... и т.н. баби и дядовци. И това е факт. А може би не?!





Тема имаше такъв вицнови [re: osvoboden pich]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.20 09:10



- знаеш ли, навремето хората са били 4 пъти повече!
- как така?
- ами всеки има две баби и двама дядовци.

мисля че го чух някъде горните класове, може би седми или осми, не помня точно, обаче силно ме впечатли. това просто и логично доказателство на фактологично неверен извод ме накара доста да се замисля




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: имаше такъв вицнови [re: zaphod]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 09:20



От вчера ми е в главата и проверявам дали е така чрез вас...





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.02.20 09:40



e, Адам и Ева дедо Боже ги пуснал на Земята, както щъркелите бебетата
и те взели, че напрайли от Земята е едно голямо село, в което всички сме си рода
ти остави това, ами от къде се появяват всичките тези души, които да обитават всичките тези тела, които пък с времето се увеличават и увеличават ... от къде прииждат тез души бе, значи



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 10:32



Чувал съм я тази закачка, заблудата идва от там, че шестнайсетте родители на праддетите ти е възможно да имат две майки и двама бащи и така прогресията прекъсва. Има и още логически спънки, женени роднини и т.н.

Това, което е много интересен и вечно нерешен спор в антропологията е доколо е вярно, че въобще прародителите са от един подвид Homo sapiens sapiens. И от едно място - Африка.

Засега, обаче твърди доказателства за обратното няма. Дори, без да са категорични, новите глобани генетични изследвания потвърждават точно това - всички сме африканци, от района на Сахара, вероятно Ботсвана или Замбия и натам работи фантазията, едно племе, семейство, мъж, жена... :-)

Но аз винаги с интерес чета статии с предположения за други места на възникване(Израел, Балканите, а цял Китай е "неразораната целина" - там археологията е пеленаче), защото съм супер подозрителен към напъните на днешните учени да изкарват всички хора от една раса и смятам че е възможно да игнорират факти. Каквито има.



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:37



Бе чисто технически е възможно, ама... Като се поразмисли човек се оказва, че сме потомци на Ева и синът й Каин.





Тема Re: Адам и Еванови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 11:42



На Сит, ако трябва да правим тази интерпретация. Каиновите деца не преживяват потопа. Сит е най-малкият брат и най-добрият.
А откъде са дошли снахите на Адам и Ева има цял фолклор по темата, но съвсем спокойно може да са дъщери на Лилит (и Адам, Каин или дори Авел)
:-)

Дъщерите на Лилит :-)))) как звучи само.

Редактирано от Green Light на 20.02.20 11:43.



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 11:46



защото съм супер подозрителен към напъните на днешните учени да изкарват всички хора от една раса и смятам че е възможно да игнорират факти. Каквито има.


проблемът за мен не е дали сме една или много раси, проблемът е че някой е постулирал преди някъде около 200 години, че черни и бели могат да живеят заедно и оттогава никой не смее да се усъмни в това твърдение, което не само че не почива на никакви данни, ами е постоянно опровергавано от реалността, и едните и другите се мъчат в името на погрешната идея на някой си, отдавна починал индивид, и никой не смее да се усъмни във верността на тази идея, щот веднага го разпъват на кръст като расист - и то не е толкова до раси, щото не е записано в гените или някъде другаде в тялото, а до традиционна култура и обществени ценности, които са несъвместими - иначе расите нямат и не биха имали никакво значение ако ценностите на всички хора бяха съвместими

то затва и демокрацията не работи в повече от половината свят, щото тя е измислена за общества с определен тип ценностна система и не може да работи в общества, несъвместими със съответната ценностна система



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:49



Да и аз се зачетох след това. Има трети син Сит. Но обикновено губя интерес, при твърдения, че Адам и Ева са живяли по 800 години...





Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 12:04



Съгласен съм с всяка дума, с изключение на внушението, че демокрацията не работи. По-скоро смятам, че това не е точно демокрация. Клепто-демо-крация може би, а вървим и в техно- посока. Нов термин трябва. Но според мен тоталитаризмът е доста по-неработещ от (това, което наричаме) демокрацията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.