Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:13 11.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Адам и Ева  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 07:54



Ами май са напълно невъзможни... оказва се невъзможно всичко да тръгва от двама.
Нека поясня - всеки един от нас има по двама дядовци и две баби, всеки един от тях има по двама и така назад през поколенията всеки има хиляди а може би и милиони пра-пра-пра-пра-пра-пра... и т.н. баби и дядовци. И това е факт. А може би не?!





Тема имаше такъв вицнови [re: osvoboden pich]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.20 09:10



- знаеш ли, навремето хората са били 4 пъти повече!
- как така?
- ами всеки има две баби и двама дядовци.

мисля че го чух някъде горните класове, може би седми или осми, не помня точно, обаче силно ме впечатли. това просто и логично доказателство на фактологично неверен извод ме накара доста да се замисля




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: имаше такъв вицнови [re: zaphod]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 09:20



От вчера ми е в главата и проверявам дали е така чрез вас...





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор jumbles ()
Публикувано20.02.20 09:40



e, Адам и Ева дедо Боже ги пуснал на Земята, както щъркелите бебетата
и те взели, че напрайли от Земята е едно голямо село, в което всички сме си рода
ти остави това, ами от къде се появяват всичките тези души, които да обитават всичките тези тела, които пък с времето се увеличават и увеличават ... от къде прииждат тез души бе, значи



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 10:32



Чувал съм я тази закачка, заблудата идва от там, че шестнайсетте родители на праддетите ти е възможно да имат две майки и двама бащи и така прогресията прекъсва. Има и още логически спънки, женени роднини и т.н.

Това, което е много интересен и вечно нерешен спор в антропологията е доколо е вярно, че въобще прародителите са от един подвид Homo sapiens sapiens. И от едно място - Африка.

Засега, обаче твърди доказателства за обратното няма. Дори, без да са категорични, новите глобани генетични изследвания потвърждават точно това - всички сме африканци, от района на Сахара, вероятно Ботсвана или Замбия и натам работи фантазията, едно племе, семейство, мъж, жена... :-)

Но аз винаги с интерес чета статии с предположения за други места на възникване(Израел, Балканите, а цял Китай е "неразораната целина" - там археологията е пеленаче), защото съм супер подозрителен към напъните на днешните учени да изкарват всички хора от една раса и смятам че е възможно да игнорират факти. Каквито има.



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:37



Бе чисто технически е възможно, ама... Като се поразмисли човек се оказва, че сме потомци на Ева и синът й Каин.





Тема Re: Адам и Еванови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 11:42



На Сит, ако трябва да правим тази интерпретация. Каиновите деца не преживяват потопа. Сит е най-малкият брат и най-добрият.
А откъде са дошли снахите на Адам и Ева има цял фолклор по темата, но съвсем спокойно може да са дъщери на Лилит (и Адам, Каин или дори Авел)
:-)

Дъщерите на Лилит :-)))) как звучи само.

Редактирано от Green Light на 20.02.20 11:43.



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 11:46



защото съм супер подозрителен към напъните на днешните учени да изкарват всички хора от една раса и смятам че е възможно да игнорират факти. Каквито има.


проблемът за мен не е дали сме една или много раси, проблемът е че някой е постулирал преди някъде около 200 години, че черни и бели могат да живеят заедно и оттогава никой не смее да се усъмни в това твърдение, което не само че не почива на никакви данни, ами е постоянно опровергавано от реалността, и едните и другите се мъчат в името на погрешната идея на някой си, отдавна починал индивид, и никой не смее да се усъмни във верността на тази идея, щот веднага го разпъват на кръст като расист - и то не е толкова до раси, щото не е записано в гените или някъде другаде в тялото, а до традиционна култура и обществени ценности, които са несъвместими - иначе расите нямат и не биха имали никакво значение ако ценностите на всички хора бяха съвместими

то затва и демокрацията не работи в повече от половината свят, щото тя е измислена за общества с определен тип ценностна система и не може да работи в общества, несъвместими със съответната ценностна система



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:49



Да и аз се зачетох след това. Има трети син Сит. Но обикновено губя интерес, при твърдения, че Адам и Ева са живяли по 800 години...





Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 12:04



Съгласен съм с всяка дума, с изключение на внушението, че демокрацията не работи. По-скоро смятам, че това не е точно демокрация. Клепто-демо-крация може би, а вървим и в техно- посока. Нов термин трябва. Но според мен тоталитаризмът е доста по-неработещ от (това, което наричаме) демокрацията.



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 12:10



Снахите на Адам и Ева не са ли същевременно дъщери на Адам и Ева?



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 12:12



Долу мъчението в името на глупавата идея, да живей апартейдът!

А мелезите къде?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 12:14



на земята има към 250 държави, демокрацията работи прекрасно в около 10 от тях, работи задовoлително в още 50, работи едвам - едвам в още 50 и в останалите към 100, не само че работи изобщо, ами и всеки опит тя да се задейства причинява масови страдания, войни, тероризми и геноциди



Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 12:21



идеята не е глупава, идеята е прекрасна, единственият й недостатък е, че вместо щастие носи страдание - също както и комунистическата идея, която е прекрасна - всички да сме щастливи като се премахне неравенството, единственият й недостатък е че всички стават нещастни когато тя се приложи на практика

по времето, когато са възприети и двете идеи, не е имало данни за тяхната приложимост и е нормално че хората са решили да пробват - сега обаче има прекалено много данни за вредността и страданията, които причиняват и едната и другата идея, за едната хората се съгласяват, че е вредна, а за другата се опъват и се правят че не забелязват до къде води тя и продължават да насилват хората да живеят в смесени квартали и да си дават децата в смесени училища



Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 12:26



Не ми се търси сега какво пише по библейските сайтове, но преди Ева има и една друга жена- Лилит. Тя не е била от реброто на Адам, а от кал като него и не му се подчинаявала, не е слушала и Господ и той я изгонил от Райската градина. После, както знаем, изгонил и Адам и Ева, така вече генетично разнообразие е било възможно.
:-)



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 12:33



навремето (май в ГЗС) имаше обширна тема с предълги обяснения за лилит и как и защо са я окастрили от библията



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 12:31



Чувала съм за нея, но те такива клюки пускат за кого ли не, сега му викат фейк нюз. ;)

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 12:38



Лилит е производна на фалшивите новини.CNN вече си признаха.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 12:45



Мисля, че и аз тук някъде съм видял това за Лилит за първи път.

Хубава тема би станало от това какво научих за първи път от клубовете. Музика супер много съм чул тук за първи път. Море.


Книги много. Икономика. Сега като се замисля, май за техника нищо не помня тук да съм научил. Не може да е вярно, но не се сещам.

Редактирано от Green Light на 20.02.20 12:41.



Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано20.02.20 12:48



И съм си мислила, че е добра идея смесването на расите
Тва с чистата арийска раса, това с аристрократичното кръвисмешение си е чисто унищожение човешко

Покрай рИлаксирането гледам да чета само хубави новини - например, че Синия балон Делон станал дядо за пореден път от красивата си дъщеря, а че и 65-годишния Тузар станал баща за 2 път, а както казах по-горе, смесването на расите е добре за оцеляването и може би за визията човешка - 37годишната красавица-съпруга е хавайка и 12 годишния им първи син е с доста черна кожа
Ама ще зема да прочета пове4е какво мислят учЕните генетици по темата)))
Иначе, за съжаление, смесване на гените често дава много брак. Няма да обвиняваме кръвосмешението от времето на Адам и неговото потомство, което си чиста проба кръвосмешение, очевидно самите генетични комбинации са дали някъф резултат, за да стане проекта на господа)))))))

Бъдете Високи !!


Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 13:43



Снахите на Адам и Ева не са ли същевременно дъщери на Адам и Ева?

Са.
Едно от предположенията, за причината довела до това, единият брат да кръцне гръцмуля на другия, е именно това - на него се паднала по-грозната от сестрите им.

Което, съгласи се, звучи доста по-логично от причината по принцип указвана за такава.



Тема Re: Адам и Еванови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 13:57



Тва с чистата арийска раса, това с аристрократичното кръвисмешение си е чисто унищожение човешко


Не точно.
Родът хомо, през около 99% от времето на съществуването си, се е размножавал изключително в условия на инцест и инбридинг. Живели са в малки племена/общности, с численост няколко десетки индивида, без контакти с други племена. Просто са били малко като количество, на фона на огромната площ.

Някои от братовчедите са били и силно уседнали, като да речем неандерталците. Тъй че, шанс да срещнат някого от друго племе - нъц. Представи си, две племена от по 30-50 хомота, живеят на разстояние 100км. едно от друго и двайсет поколения не са виждали никой подобен на тях, изключва съплеменниците си.

Всъщност, инцестът в тия времена е бил еволюционно полезен - всички кофти гени, унаследени и от двамата родители, са давали абсолютно нежизнеспособно поколение, което е помогнало в дългосрочен план, тези гени да бъдат изличени, или поне да се срещат със силно редуцирана честота сега.



Тема Re: Адам и Еванови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 14:05



"...да се срещат със силно редуцирана честота сега"
Те "кофтите" гени, тоест кофтите мутации, могат да си се появяват и спонтанно, не всички са унаследени - нали и тези унаследените, преди да почнат да се унаследяват, са се взели отнякъде. Крайният резултат няма да е точно редуциране, ми е мисълта, за да има редуциране (ако под редуциране имаш предвид намаляване, а не ограничаване), трябва отнякъде да са се появили голямо количество и после да са спрели да се появяват.

Иначе е вярно, че малката общност не е пречка да се създаде нормално жизнеспособно и здраво поколение, не се стига до унищожение.

Дарки, а с мелезите какво правим, къде ги слагаме?
А ако някой сам иска да мине в другата общност, не зорлем, ще може ли?

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 20.02.20 14:06.



Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор snowprincess (invisible)
Публикувано20.02.20 14:13



Мюсюлманите попитали ходжата, аджеба какво е това демокрация, а той отговорил:
Аз ще ви го обясня много просто. Демокрация е когато аз пикая от минарето върху вас, а вие пикаете върху мен отдолу.



Тема Re: Адам и Еванови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано20.02.20 14:31



всички кофти гени, унаследени и от двамата родители, са давали абсолютно нежизнеспособно поколение, което е помогнало в дългосрочен план, тези гени да бъдат изличени, или поне да се срещат със силно редуциран...

Напрао си доцент по генетика!)))) Напълно е логично,естествен подбор.
А сега се полагат грижи за неравностойните, а редовните - ако оцелеят)))
Къде си Грет?!!

Бъдете Високи !!


Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано20.02.20 15:05



демокрацията работи прекрасно в около 10 от тях
последните години малко поставят под съмнение и това :)




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Адам и Еванови [re: jumbles]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 15:13



А може би всички сме части от една и съща душа...





Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 15:16



Едно дете май може да има само двама истински биологични родители. Само един сперматозоид опложда яйцеклетката.

Въпросът ми е възможно ли е, според горе-посочените показатели да идваме от двама прародители? Чисто математически, като знаем че назад - след нас са може би милиони?





Тема Re: Адам и Еванови [re: LAMBl]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.02.20 15:17



Да де ама по какъв принцип от да речем милиони назад в края на краищата се свеждат само до двама? Днес се опитах схематично да представя картинката и сметката за двамата прародители все не излиза и не излиза.





Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 15:42



щом ме питаш за мелезите, значи не си прочела/разбрала какво съм написал, а то беше че не в расата е проблема и че ако ги нямаше традиционните, вкоренени от хилядолетия различия в ценностите, расите нямаше да са проблем - щот тези различия не са в гените и съответно в расата, a се предават в семейството и близкото обкръжение



Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 15:44



То хубаво, ама няма как да въведеш разделението, освен по формални признаци. Произход, външни белези и пр.
Щото не е само зорлем да бутаме "другата раса" да живее в общи квартали с нашата, ами хич не е изключено онея нейни представители с "другата" култура да искат да дойдат и в нашите квартали.
Пък ако въведеш разделението по ценности, навици и култура, в доста случаи трудно ще сложиш границата (да не е твърде към "мулти-култи", нито твърде към опит за претопяване, и т.н.).
Иначе и твойто на думи звучи мъдро.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор DarkSide ()
Публикувано20.02.20 16:38



аз нищо не "въвеждам", аз само отчитам факта, че идеята на някой си социален специалист отпреди 100 - 200 години, че черни и бели могат да живеят заедно, не работи, защото реалността я опровергава



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 16:54



Имаш една двойка, тя има 6 деца, 3 момчета и 3 момичета, т. е. 3 нови двойки, ти те имат по 6 деца и така в аритметична прогресия до ден днешен 7 млрд. Що, може.





Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано20.02.20 16:50



X 100!

Бъдете Високи !!


Тема да, при дядо ми, населението е било 4 пъти повеченови [re: osvoboden pich]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 18:17







Тема чудя се за душата на еднояйчните близнацинови [re: jumbles]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 18:22



мачи ако душата се вселява със зачеването
при еднояйчните близнаци, разделя ли се после (и ако се разделя те по половин душа ли имат)
или по грешка са влезли 2 души в една зигота



Тема за разлика от негрите, имаме и неандерталски генинови [re: Green Light]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 18:24







Тема с новите технологии може до 4 родителянови [re: osvoboden pich]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 18:26



сперматозоид от 1, ядрен материял от 2, яйцеклетка без ядро от 3, да те износи 4
вичко това вече е правено



Тема Re: за разлика от негрите, имаме и неандерталски генинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 18:59



Това от къде е информация?
Дори и да е вярно то нищо не доказва по отношение на мястото на произход. В Европа и в Азия двата подвида са се засекли за 50 000 години. Но твърдението на т.нар. официална наука е че ние сме възникнали преди 200 000 г и първата вълна (от много) на преселението е преди 70 000. Има предостатъчно време за неандреталския джинс.
Генното доказателство че произхождаме от Африка е че митохондриалната ДНК при жените в Африка има много по-голямо разнообразите, отколкото сред жените в останалата част на света.



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано20.02.20 19:03



Чисто математически напълно е възможно.
Не забравяй, че двамата могат да произведат двадесетина. Аритметична прогресия с частно десет.



Тема Re: чудя се за душата на еднояйчните близнацинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.02.20 19:08



мачи ако душата се вселява със зачеването

Мне, минават поне 2-3 месеца преди да се всели.

И оттам разсъжденията ти отпадат.
Времето може леко да варира, но никога не е в първите 2 месеца - може в 4-тия, 3-тия или 5-тия, примерно.

Поне така твърдят псевдно-научните "New Age shit" книги.
Науката отрича, щото е некадърна и не може да намери/измери душата засега.
Но тя науката много неща е отричала, после излезли верни.


Редактирано от Naki на 20.02.20 19:11.



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.02.20 19:10



Леко си в грешка - има хора с ДВЕ различни ДНК, линк:






Тема Re: чудя се за душата на еднояйчните близнацинови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 19:21



Нье й със зачеването, щот ако земат някой ден да клонират хора, ше излезе, че клонираният няма душа.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема значи разните антиабортчици грешатнови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 19:59



и нема проблем с абортите в началото на бременността



Тема папата още не се е произнесъл за душата на клонингнови [re: MupaM]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 20:05







Тема аха. и технически може да са от различни бащинови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 20:06



чесъо се случва при котките



Тема Re: за разлика от негрите, имаме и неандерталски генинови [re: Green Light]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 20:11



неандерталските гени при белите и жълтите са си доказани
жълтите имали май и денисовски

даже като ми изследваха гените, имаше къф ми е %та, доста нисък за съжаление



Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 20:12



тоест кофтите мутации, могат да си се появяват и спонтанно, не всички са унаследени

Разбира се.
Еволюцията тъй работи - спонтанни, случайни мутации.

Крайният резултат няма да е точно редуциране, ми е мисълта, за да има редуциране (ако под редуциране имаш предвид намаляване, а не ограничаване), трябва отнякъде да са се появили голямо количество и после да са спрели да се появяват.

Под редуциране имам предвид намаляване и като следствие - ограничаване.
Ограничаване предаването на кофти гени.

В съвремието, поради голямата бройка население и забраните за близкородствени връзки, шансът "лош" ген да съвпадне и у двамата родители е малък.
Като следствие - този ген се предава в бъдещите поколения, с някаква вероятност. Тоест - носим бомби със закъснител.



Тема Re: Адам и Еванови [re: spunk]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 20:14



А сега се полагат грижи за неравностойните, а редовните - ако оцелеят)))

Е, не сме стигнали чак до такива крайности.





Тема Re: за разлика от негрите, имаме и неандерталски генинови [re: Green Light]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 20:20



В Европа и в Азия двата подвида са се засекли за 50 000 години. Но твърдението на т.нар. официална наука е че ние сме възникнали преди 200 000 г и първата вълна (от много) на преселението е преди 70 000. Има предостатъчно време за неандреталския джинс.
Генното доказателство че произхождаме от Африка е че митохондриалната ДНК при жените в Африка има много по-голямо разнообразите, отколкото сред жените в останалата част на света.


Представата, че сме произлезли от Африка е и вярна, и не не вярна на 100%.
Родът хомо е (бил) доста обширен.
Разделите се от Африка са минали по различни маршрути - към Европа, към Азия... И навсякъде повече или по-малко са се поомешвали с местните.
Тъй че, расите си съществуват съвсем реално.
Няма значение колко процента от ДНК на европееца е неандерталска или на азиатеца - от някой местен маймун.
При гените, мизерен процент отклонение може да даде огромна разлика между два организъма.
Разликата между нас и шимпанзетата, знаеш, е нейде процент в генно, количествено отношение.
В качествено отношение обаче е огромна.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 20.02.20 20:21.



Тема Re: Адам и Еванови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано20.02.20 20:22



"В съвремието, поради голямата бройка население и забраните за близкородствени връзки, шансът "лош" ген да съвпадне и у двамата родители е малък.
Като следствие - този ген се предава в бъдещите поколения, с някаква вероятност. Тоест - носим бомби със закъснител
."

Съвсем погрешно ти е "следствието" според мен. Същата "бомба със закъснител" я носят и здравите деца на близкородствените родители и също я предават на бъдещите поколения. "Лошата" унаследена мутация няма как да изчезне в резултат на близкородствени бракове - тя се предава на онези деца, които са я наследили само от единия родител. Примерно за рецесивна болестна мутация в един ген това са две трети от здравите деца на такава двойка. И те си я предават нататък.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 20.02.20 20:29.



Тема Re: значи разните антиабортчици грешатнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.02.20 20:41



и нема проблем с абортите в началото на бременността

Не грешат! Some will argue, че душата е преизбрана за дадения плод (което е така, поне така се води в тези книги - избира се внимателно между няколко варианта), и дори да не е влязла още в него, ще го направи на даден етап.

Разбира се, душата не умира ако таргет плодът и "замине" поради аборт, просто чака и влиза в друго тяло, но ще кажат, че се убива "живо същество" и пак сме в тия.






Тема Re: Адам и Еванови [re: DarkSide]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано20.02.20 20:42



Такива тъпотии скоро не бях чела.

Аз пък мисля че българите повече приличат на турците и албанците отколкото на германците, холандците



Забележи — пасват по-добре с хора от друга религия, отколкото с други християни от севера.

И не, не е въпрос на география, може да вземем и българи вс. индийци — пак е същото. Или искаш да наблегнеш на пра-расизма и визираш цвета на кожата, която им пречи да съжителстват?

Така че твоята расистка теория не пасва на действителността.

В действителност в демокрацията имаме абсолютно всички една обща култура да използваме правата си и да правим сеир в името на собствения интерес — това е демокрация.

В диктатурата няма сеир, Ким Йонг Ун не сере, той е свръх човек, истински ариец



Тема прасетата са живи същества, надявам се не си веганнови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 20:52







Тема ако душата прави човека човекнови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 20:52



цялата идея за родителство отива в киреча



Тема Re: прасетата са живи същества, надявам се не си веганнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.02.20 21:08



прасетата са живи същества, надявам се не си веган

Не съм веган.


Добре, прав си. Изразих се неточно - животните също имат душа, но животинските души са други и се намират на различно място от разумните Души, които се вселяват в хората (както и в разумни същества на много други планети, впрочем).

По-точно може би беше "разумно живо същество".




Тема Re: ако душата прави човека човекнови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано20.02.20 21:18



...цялата идея за родителство отива в киреча

О, мне, никак нет!


Точно обратното. Преди да се всели в дадено тяло, душата избира между 2-3 варианта на тела/хора в най-различни части на света, и с различни характеристики.
Също така, душата има пре-рожден договор какво ще прави (или ще се опита да направи) в даденото прераждане, като 2мата и родители също имат такъв, и всичко е координирано и обвързано предварително и за 3мата.

Възможно е на 1ия родител да са поставени едни цели, на 2рия - леко други, а на детето - коренно различни.
Също така, ако ще има осиновяване веднага или скоро след раждането, имаме включване в договора и на 2мата осиновители.




Тема егати бюрокрацията е в царството небеснонови [re: Naki]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано20.02.20 21:23







Тема Re: егати бюрокрацията е в царството небеснонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 22:48



Карма бе да му еба майката- Карма




Ето, и ПЪТника дочака
най-сгоден ден и месец по знак в Зодиака.
Не редя пристрастни думи
ни тегне този грях върху ми.
Преписвам, преразказвам мъдреците
какво говорят за щастието и злините.
Ни най-малко не съм се променил
ни в помисли ни в думи съм ви изменил.
Този клуб и вие сте моята орисия
опитвам се отново да ви преоткрия.

Промените на пролетта
по бедни са по пъстрота
от наща многоцветна рат
събрана в този готин чат.
Ще ли прочетете тази притча?
В достъпна форма тя изрича
същественото, а изцяло
не е възможно поначало!

И тъй, захващам както мога:

Душата туй е част от Бога. Безсмъртна, чиста по природа!
Дали в добро съседство или лошо били са разположени звездите,
при раждането ви от туй зависи за радост или скръб ще се родите!

Позор на този земен живот! Хич не ми се свиди!
Безсмислен, безполезен, с мъки и обиди.
Зависи от другите! Душата,
безсилна е да бъде възвишена свята.
Не може да служи на ценностите Божи;
Любов, Закон и Полза! А щом като не може
човекът да им служи, отказвам се от тях,
което пък се счита нещастие и грях.

Беда е да си беден, но таз беда нараства
с растежа постепенен на своите богатства.
Беда е да жадуваш да станеш по-богат,
но щом забогатееш бедата става ад!
Ако след туй загубиш богатството си пак
нещастен си, че ставаш за втори път бедняк!

Умираме! Такива са хорските съдби!
За нещо неизбежно защо да се тъжи?
Какво са греховете та с тях човек пропада?
Не се укриват в бездна, но водят те към ада!
Добрият ако следва каквото върши злия,
характера си губи-погубва се самия!

Не са ръцете твои-движат във принуда
на щастието твое или на друг от клуба.
Мъдрецът проумява: съдбата всемогъща
живота направлява или го преобръща.
До тази мисъл, който достигнал и томува
е ясно, че не бива в немилост да тъгува.
Тъй както и на милост премного да се радва,
защото тя съдбата на всичко точи брадва.

За туй съм безразличен на всяко рязко чувство,
но от това в душата съвсем не ми е пусто!
Разбрах! Не трябва да се страда, нито да се кряка
след като вече знаем колко нетрайна бива всяка
човешка радост, както всяка друга наша скръб.
Не страдам и обръщам на мъката си гръб.
Дори и да не мога да ги пренебрегна,
то мога и отказвам под гнета им да легна!

Житейската превратност не бива да ни плаши,
а слушай и предавай сказанието наше.
Че ПЪТника преразказа всичко без принуда
душите то предпазва от злия Калиюга.
И разбери човече, че няма вечна вещ
бъди готов без алчност да вземеш и дадеш.
Сега като изслуша свещената поема
униние не бива, ни гняв да те обзема.
Дори когато страдаш под недобри звезди
с търпение очаквай своя час и победи!

За отдих ПЪТниците спряха-подириха в пороя стряха.
Познанието тъй надвива пристрастността ни горделива.
Кой тук чете с насмешка?
Не, не бива с пълни сили подобно на безумец да се хили?
Такава смелост носи нещастие голямо
защото ще подхрани безмерно гордостта му.
Усмивки нека има! Но, само от онез,
които да подсказват че четете с интерес.

Тези, които слушат или пък те самите
поемата разказват избягват от бедите.
Желанията техни съдбата изпълнява
и всеки, дори и в клуба въздава им възхвала!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано20.02.20 23:02



Съвсем погрешно ти е "следствието" според мен.

Може.
Антропологията и генетиката обаче друго казват.

Същата "бомба със закъснител" я носят и здравите деца на близкородствените родители и също я предават на бъдещите поколения.

Зависи. Защото бъдещите поколения също са близкородствени.


"Лошата" унаследена мутация няма как да изчезне в резултат на близкородствени бракове - тя се предава на онези деца, които са я наследили само от единия родител.

Пак зависи.

Примерно за рецесивна болестна мутация в един ген това са две трети от здравите деца на такава двойка. И те си я предават нататък.

И пак зависи.
Дали генът е хаплоиден или диплоиден, дали може да съществува и у двамата родители, или само у единия (мъжете сме с по-къси... хромозоми. Така де, поне едната, мъжката.)
Що реши, че са 2/3?
Примерно, при дефектен ген само в едната Х-хромозома, който няма "еш" в У-такавата, вероятността следващото поколение да носи този ген е 1/2. Ако носител е майката, то може и синът, и дъщерята да носят тоя ген. Може и да не го носят. Зависи коя нейна Х-хромозома ще наследят - здравата или увредената. Ако носител е бащата, то тогава само дъщерята, задължително го носи, синът пък задължително е здрав.



Тема Re: чудя се за душата на еднояйчните близнацинови [re: MupaM]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.02.20 07:12



във съвецки весник, които както знаем винаги казват самата истина, това го пишеше още преди 20 години, учЕните клонирали успешно човек, ама само ядял и серял




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема ти па, 100-200 годининови [re: DarkSide]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.02.20 07:15



това е от съвсем скоро, има снимки от 60те в които "озверели расисти" зямерят с банани негърка решила да учи колеж
до преди това либераския идеал за егалите и фратерните очевидно не е обхващал негрите, иначе франция - родината на либераската чума - нямаше да има колонии




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Адам и Еванови [re: Deern]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.02.20 07:15



разбира се че повече приличаме на турците, и какво общо има това?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Адам и Еванови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано21.02.20 07:30



значи, самата причина за съществуване на полове е точно за да "носиш бомба със закъснител" защото за 5 поколения кръвосмешение вярно ще се изчистиш от всички мутации (това се ползва от селекционерите на животни), но те си се трупат неспирно, а живота трябва да изкара не 5 поколения, а много повече, трябва да преживее климатични промени, нови вируси, нови отрови. след подобен изчистващ "ресет" мутациите почват пак да се трупат, и след няколко хиляди години ще се напълниш с нови мутации, демек пак си на кота 0, но вече без да имаш алтернативи на работните белтъци, защото позитивна мутация се случва много много рядко. затова няма сложен организъм който не е двуполов. просто днк копирането е твърде ненадеждно (нещо като една грешка на милярд копирани бази май) , затова носиш два независими набора, които бачкат в чист паралел - все единия ще направи работещ белтък. забележи че това не винаги значи все единия няма да е счупен. може и двата да са здрави, но природата има широк набор изненади, това което днес е "добре" утре може да е "зле".




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема изчистен от кръвосмешениянови [re: zaphod]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано21.02.20 07:43







Тема Re: Адам и Еванови [re: zaphod]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано21.02.20 08:34



Следователно оная боза която е подал Дарик, че ценностите на други смятани едвалине за марсианци, били от водещо значение, не са реалност.

Нито религията нито цвета на кожата са водещи при демокрацията в днешния свят





Тема Re: Адам и Еванови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.20 10:50



Е, уточних, мисля: две трети при заболяване, което се причинява от рецесивна мутация в един ген, който не е на Х- или У-хромозомата. Най-простият случай, дет` го учим в училище в десети клас ли беше.
Една четвърт от всички деца, родени от такава двойка носители, са болни (и приемаме за удобство, че не дават поколение), една четвърт са здрави неносители, половината са здрави носители. Половината от всички е две трети от здравите.

Кво точно казват антропологията и генетиката по въпроса за изчистването от "лоши" мутации в близкородствени общества? Питам сериозно. Ама не като твой съвсем свободен преразказ.


”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 21.02.20 10:56.



Тема Re: Адам и Еванови [re: MupaM]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.02.20 11:03



Генетиката и антропологията казва че е доказано, че макар и в редки случаи бракът между брат и сестра води до проблеми в потомството. Във всички останали инцести няма абсолютно никаква дори и теоритична причина поколението да е обременено. Една от загадките в историята на християнството е забраната за брак до седмо коляно. Професорът, чиято лекция слушах предполагаше, че това е въведено постепенно с цел да се разруши моделът за оставане на богатството в едно единствено семейство и така цъква и държава да има повече контрол (над благата). Но според него, това е станало поестествен път, не с обмислено действие а като вид самозащита на политическата/църковната власт срещу свръхбогатите.



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано21.02.20 11:26



Това е ясно, но не е отговорът на моя въпрос. ;)

Колкото до това, което ти пишеш - не е само при брат и сестра. При дете и родител също, при чичо/леля и племенник също, макар и в по-малка степен. Дори при първи братовчеди данните сочат, така съм чела, че рискът е леко завишен в сравнение с общата популация. Нататък вече не е, доколкото съм чела. Дължи се на по-голямата вероятност, ако са роднини, двамата да носят една и съща (или дори повече от една едни и същи) точно от тези рецесивни "лоши" мутации. Иначе се смята, че практически всички хора са носители на една или повече такива, с различна степен на "вредност".

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 21.02.20 11:22.



Тема Re: Адам и Еванови [re: Green Light]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано21.02.20 15:04



тогава защо ескимосите чакат като им дойде далечен гост, да му предложат съпругата си?



Тема Re: Адам и Еванови [re: Silverado]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано21.02.20 15:06



Понеже гледат много филми.



Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано21.02.20 15:24



Адам и Ева са били непълнолетни.





Тема Re: Адам и Еванови [re: Glastar]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.02.20 15:32



Това ли се оказа накрая?





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано21.02.20 15:30



Адам е бил тлеещ, неосъзнат фашист.





Тема Адам се събуди изнервеннови [re: Glastar]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано21.02.20 15:37



Все още с ребро




Адам се събуди изнервен.
Цяла нощ се въртя в хамака закачен между дървото на Кока кола и това на Пепси кола. Цяла нощ нямаше какво да сънува.
Днес почваше едва втория ден от Съзиданието и тъй като нищо още не е било, нямаше как да предполага какво и ще бъде, нямаше нищо за сънуване - нито назад, нито напред.
Стана рязко и си удари главата в една узряла кутийка пепси кола скрита между листата.
Скъса я злобно и рязко я отвори.
Леко накиселяваше, явно още не са в пълна зрялост.
Вчера като за първи ден му беше мноо тъпо, може би адаптация, аклиматизация ...... и всичко ще потръгне.
Скочи ловко на тревата и звучно се изсекна.
Рязкият силен звук и несъмнено успешният край на действието за миг го накараха да се чувства деен.
Поогледа се. Навсякъде една мека, млечна светлина, тихо и унесено.
Една река мед бавно и сладко се вливаше в друга с масло като захаросани кристалчета палаво обсипваха с отблясъци навред.
Сънливо му беше. Сънливо и скучно.
Въпреки че не знаеше какво е шум,-тишината го дразнеше. Два тигъра кротко пасяха наблизо а малките тигърчета се бореха.
Разхождаше се и внимаваше къде стъпва. Лош спомен му остана от вчера и от тигрите.
Така беше си омацал единия крак, и в двете реки опита, но трудно се миеше. Добре че дядото който дойде после му показа системата за капково напояване и къде е кранът на водата за миене.
Угрижен беше вчера дядото. Каза че е много зает, и сега засега да си запълва времето както намери за добре. Каза и да не яде от ябълката.
Първо обаче каза - да отиде веднага да се измие и друг път да внимава къде стъпва.





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано21.02.20 20:33



Библията е една от най-доказаните книги.. а иначе смятам, че се имат предвид Адам, като мъж/е/ и Ева, като жена/и/..

Иначе човечеството нараства в аритметична прогресия, а както си го написал е.. регресия.. защото, би следвало в миналото населението да е било 15 млрд та сега да е 7 ..



Тема Re: Адам и Еванови [re: parvaty]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.02.20 08:00



Да, ама само ако си представиш всички тези предци като живи... А те едни са умирали, други са се раждали. Основното е че всеки човек има двама дядовци и две баби и всеки един от тях - също.





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.20 09:39



Още от началото на темата не ми е ясно какво те изненадва. Ева е сътворена от реброто на Адам и оттам нататък вече всеки човек си има майка и баща.



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема Re: Адам и Еванови [re: UnicaDonna]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.02.20 10:17



Изненадва ме това, че ако тръгна от сегато назад не ми се вижда вероятно всичко да тръгва от двама... щото стават все повече назад. Определено някъде май греша в сметките си, но така и не разбрах точно къде.





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано22.02.20 11:06



Сметката е, че е възможно да сме колония паразити от друга галактика, които в началото да (сме) ген-дизайнвани за да се доведе популацията до успех.





Тема Re: Адам и Еванови [re: Deern]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.02.20 11:15



Всичко е възможно и когато не знаем със сигурност истината - можем да си гадаем до безкрайност.





Тема Re: Адам и Еванови [re: osvoboden pich]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.20 12:47



Изненадва ме това, че ако тръгна от сегато назад не ми се вижда вероятно всичко да тръгва от двама...

Е как иначе бе пич?

Дори днес, във века на изкуственото "осеменяване" - пак са си нужни материалите от ДВАМА!!!

АЗ МИСЛЯ ТАКА!!

Тема най-после да кажеш нещо умнонови [re: UnicaDonna]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.02.20 18:51



а защо господ е избрал ребро?



Тема какво чудно, ако са дваманови [re: osvoboden pich]  
Автор ~@!$^%*amp;()_+ (целия горен ред)
Публикувано22.02.20 18:52



имах 2 котки, женски
по едно време станаха 11
сега е 1



Тема Re: най-после да кажеш нещо умнонови [re: ~@!$^%*amp;()_+]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано22.02.20 19:22



Толкоз пък да ме надценяваш, та да ме караш да ти разгадавам Божиите дела!



АЗ МИСЛЯ ТАКА!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.