Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 18.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Еврото  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.02.20 12:15



Ето ви една статия за моя "любимец" Каролев:



... и на другия ми "любимец" Ханке:



Та, кажете обърнахте ли левчетата в евро и защо в евро?



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.02.20 12:21



Че от де левчета?

Тоз Ханке от как се изказа против командира, много му дигнахте мерника.





Тема Re: Евротонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.02.20 12:31



Ти знаеш, че аз от коле съм против борда, разбирай и неговият пророк Ханке.
А за "командира" мнението ми е от преди на база стореното от него.





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.02.20 12:54



Обърнах 2000 лв. в евро. А защо в евро - защо пък не?





Тема Re: Евротонови [re: osvoboden pich]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.02.20 12:55



Аз пък обърнах един файл, към ЛАМБИ.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема ЛАМБИнови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.02.20 13:24



"Според Панчев това, че хората депозират парите си в имоти, е форма на паника. "Ние знаем нещо, което беше доказано и при кризата с КТБ, а това е, че валутният борд работи отлично вече 23 години", добавя той."
Кога това? Пропуснал съм го, разкажи ни ЛАМБИ какво стана с КТБ?


Ханке припомни, ... Вторият аспект на суверенитета е, че сега резервите на лева се пазят в България, контролират се от българите. Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ, обясни професорът.
Така кажи бе човек, че да те разберем за какво ставало дума.
А Русия не ще ли да и дадем да ни контролира резервите, що точно във Франкфурт да ги даваме?



Днес пред нас застана Левон Хампарцумян - може би най-известният банкер в България. Администратор, заместник-министър и директор на Агенцията по приватизацията, бизнесмен и дългогодишен мениджър на най-голямата банка в страната.
Ебаси, и тоз известен като Божков и Василев, тримата най-известни капацитети в България...:
"Говори - Левон Хампарцумян.

- Г-н Хампарцумян, трябва ли България да стане член на еврозоната, имаме ли нужда от членството и до какво ще доведе то?

България, още с присъединяването си към ЕС, е подписала, че ще предприеме всички действия за влизане в еврозоната."


ЛАМБИ, ни е вече сме подписали бе, що не ни каза до сега.
Да не сме цигани че да се отказваме от подписите си.


Иначе е готино, ще можем да теглим кредити без бордът да ни ограничава, ебаси и кефа, доживях!



Те тук баламите нека се чудят в лева или в евра да си обърнат стотинките, а ние с теб ще теглим милиарди кредити.
Нямам търпение да падне бордът, откога го чакаме с теб това!



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Редактирано от PYTnik на 19.02.20 13:28.



Тема Re: Евротонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.02.20 13:32



Стягай се и ти да теглиш кредити и да ги наливаш в икономиката, виждаш, че няма кой друг да работи за България.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: ЛАМБИнови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.02.20 14:13



Еххх, Пътник, колко пъти съм ти обяснявал за борда, а ти все не ме разбираш. Бордът е най-удобното нещо, той не ни пречи на вземането на кредити и на кражбите, нито на фалити на КТБ-та, той само сваля отговорността от плещите на управляващите, щото формално не им е разрешено да правят нещо за икономиката. Универсално оправдание! Ехххх, да не ни беше забранено, какви чудеса щяхме да направим, ама на! Забранено ни е!



"Иначе е готино, ще можем да теглим кредити без бордът да ни ограничава, ебаси и кефа, доживях!" Бордът не ограничава вземането на кредити и както виждаш, те и сега се вземат!



Тема Re: Евротонови [re: osvoboden pich]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.02.20 14:15



Ти си знаеш...
Аз нищо не съм обръщал.





Тема Re: ЛАМБИнови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано19.02.20 14:32



"Вторият аспект на суверенитета е, че сега резервите на лева се пазят в България, контролират се от българите. Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ, обясни професорът." А що въпросният професор не обясни къде е разликата със сега? Какво означава "резервите на лева се пазят в България,"??? Къде са валутните резерви на БНБ? Да не би да иска да ми каже, че са в еврови банкноти складирани в трезора в БНБ??? Ами не! Те пак са по сметки в банки във Франкфурт, Лондон, Ню Йорк, ... и в техни ценни книжа.

Къде е разликата и какво се опитва да ни внуши!?



Тема Re: ЛАМБИнови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.02.20 22:01



"
"Вторият аспект на суверенитета е, че сега резервите на лева се пазят в България, контролират се от българите. Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ, обясни професорът." А що въпросният професор не обясни къде е разликата със сега? Какво означава "резервите на лева се пазят в България,"??? Къде са валутните резерви на БНБ? Да не би да иска да ми каже, че са в еврови банкноти складирани в трезора в БНБ??? Ами не! Те пак са по сметки в банки във Франкфурт, Лондон, Ню Йорк, ... и в техни ценни книжа. Къде е разликата и какво се опитва да ни внуши!?"


ЛАМБИ, много те моля, аз цитирах професорите корифеи какво казват, както и ти цитира тях.
Аз нищо не съм казал щото съм прост, разбери се с тях кой кого и защо лъже, те ли лъжат, ти ли?



"Къде са валутните резерви на БНБ?"
Ебъ ли му майката, вече и аз не зная на кого да вярвам има ли резерви няма ли, къде са и кой ги ползва докато са там, ако въобще ги има...
никой не ебава да ни информира...щот са много пари и щот сме прости.

Пък и нали се разбрахме, щом вече сте подписали да се съгласявате с всичко, правете там каквото си знаете, пък Той си знае работата.

Ти лично какво предпочиташ Народен или Божи Съд да те съди?

...или не вярваш в тези неща

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано19.02.20 23:08



Съдейки по заглавията, Ханке е прав. Аз бях в Германия, точно като смениха марката с ойро и не беше никак розово положението.

Докато шалът ми става - никаква диета!



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.02.20 23:13



И мойто мнение тъй, на база разрухата и крадитизацията, сторени от него.



Този икономист как ще го коментираш:

Той говори и за борда, и за еврото, и за Костов.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 19.02.20 23:09.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано20.02.20 01:17



нищо не сме обърнали.
но едно си мисля...защо аргументите на противниците на приемането на еврото(защо точно не трябва да то приемем), да дадат превес пред крайната им позиция.
човек не следва ли да си подреди аргументите приоритетно?
в крайня сметка тя е-не на еврото, макар и с различна обосновка...
след това нека "не-то" да се обосновава...то е само детайл-придатък към по-пълното осмисляне...


за съжаление ще го приемем.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 20.02.20 02:34.



Тема Re: Евротонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:10



"Този икономист как ще го коментираш:" Този, ако е икономист, аз съм трамвай!

Виктор Папазов е ченге, поставено лице от времето на ранните 90-те години, назначен капиталист. Той е част от проблема, който Костов пребори по времето на управлението си. За съжаление тези хора бяха твърде много и твърде силни, за да може да бъдат елиминирани за единия му мандат. За приватизацията не ми се говори, защото темата е твърде широка и съвсем не е това, което се коментира.

Казаното от Папазов за борда и еврото е твърде опростенческо и едностранно, явно не му е ясно как действа този механизъм и какво му е отражението върху икономиката. Той, както много "коментатори", вижда единствено как еврото може да ни повлече, ако тръгне да се скапва или как ще спасяваме закъсали икономики, или пък че ще ни вземат/откраднат валутните резерви. Глупости!!! Това са последните неща, които са важни и следва да се коментират. Съвсем на друго място е заровено кучето.

1. Бордът, респективно еврото ни лишава от възможност да си управляваме финансите/икономиката, което означава, че всички циклични кризи, които са неделима част от пазарната икономика, ще се стоварват върху нас с най-голямата си сила;

2. Собствената валута предпазва националната икономика от външни въздействия. С борда/еврото ние нямаме собствена валута. Нашите икономически граници са отворени (със свалени гащи сме) и конкуренцията на по-силните икономики ни мачка и пречи да създадем и развием своя!!! Румен Гечев дето беше тръгнал с разни административни и наказателни мерки да бори "чуждине вериги" ... смешник! ... Не! С национална валута и ОБМЕННИЯТ Й КУРС става тази защита!!! Когато левът е слаб (тоест имаш обезценка/инфлация), няма нужда да защитаваш родното производство с декрети, просто вносът е неизгоден и тогава имаш комфорт за развитие на местни фирми и техните продукти, чуждите вериги започват да купуватбългарски стоки, защото са им евтини и не внасят, щото не им е изгодно.
Някой да го коментира това??? Не, нали! Всички пищят и се страхуват от инфлацията. Не! Тя е нещо добро за икономиката. Само моля не ми давайте примери с 90-те години, онова беше съвсем друга бира!!!
Да! За суверенитет става дума, но за съвсем друг, не този, за който говори Ханке и отбора "умни" наши коментатори, дето се упражняват напоследък. Щото Ханке, ако спомене това, трябва да признае, че разлика между еврозоната и "неговия" борд няма!!! Защото "неговият" борд, точно това прави - лишава ни от собствена валута и отваря границите за външно влияние и и конкуренция!!! Тоест, "неговият" борд ни лишава от суверинитет!!!

3. Ако при присъединяване към еврото не се запази сегашния курс, а по-висок примерно 2,50, това е за наше добро! Точно обратното на това, което масата се опасява и желанието на останалите членки на еврозоната. Да! Европейските страни, ако искат промяна на курса, то ще е в обратна посока надолу - 1,50 примерно. Така че всички, които се опасяват от по-висок курс при приемане на еврото да бъдат спокойни, НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ! ЗАЩОТО НЕ Е В ИНТЕРЕС НА ДРУГИТЕ СТРАНИ ЧЛЕНКИ, А Е В НАШ ИНТЕРЕС!!! Тоест не се надявайте да намажем, пак ще сме прецакани и ще ръкопляскаме, а от запад ще ни се присмиват на глупостта.

4. Приемането на еврото (замяната на една валута с друга), няма отношение към инфлацията, тоест, то не може да предизвика инфлация, повишаване или намаляване на цените. При него може да се прояви инфлация, ако е имало натрупан такъв потенциал в годините, но самото действие не генерира инфлация!!! Всяко отклонение на цените, с които търговците могат да се пробват, ще им се върнат тъпкано във времето, ако въобще има някакви отклонетия, те ще се тушират до месец - два, и цените ще се върнат в нормалното си състояние;

В момента не съм концентриран и съм сигурен, че не съм съвсем точен, но най-важната точка е първата, за УПРАВЛЕНИЕТО на финансите!!!

Управлението на парите е като това на автомобила - прави се постоянно!!! Нито миг не можеш да го оставиш, защото ще катастрофираш!!! А ние вече 23 г. сме вдигнали ръце от него!? Ще кажеш е, че к`во толкова се случи? Ами постоянно се случва - изоставаме, но това никой не го забелязва. При равни други условия, ние щяхме да сме доста по-напред. Движим се с гира на крака.

Ето ти пример:
През 2008 г. когато удари финансовата криза ние нямахме реакция, да не кажа, че тогавашния финансов министър Орешарски говореше, че в България няма криза. При такава криза първата реакция на Централната банка трябва да е сваляне драстично на лихвите, за да предпази икономиката. Фирмите трябва да имат евтин и лесен достъп до пари, за да не фалират.
Да, ама не!
У нас три години по-късно имаше лихви от рода на 11 - 12 % по депозити, а по кредити над 15 %!!! Това е самоубийство!!! Толкова ли ни е мощна икономиката, че я подлагаме на такива "изтезания"!? И как при тези обстоятелства, ще се конкурираме със западните мастодонти!? И това на никого не прави впечатление! Всички ръкопляскат на Борда!? И казват виж колко сме стабилни. Да стабилни сме, защото пазарната икономика е едно такова самодостатъчно "жувотно", което се саморегулира, но може да бъде доста ускорено, ако се управлява правилно. Това някакъв мазохизъм ли е или пълна кретения!? Да, знам хората не го разбират това, ама как не се намери поне един дето да го спомене??? Виктор Папазов ще ми коментира... той на две магарета сеното с калкулатор не може да раздели... той ще ми обяснява процесите...

Редактирано от LAMBl на 20.02.20 11:31.



Тема Re: Евротонови [re: KMETA HA HETA]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:46



Смяната не предизвиква покачване на цените/инфлация!!! Това е техническо действие, което е неутрално към инфлацията.
Това, че някои или болшинството търговци могат да се пробват да вдигнат цените, не е никакъв проблем! Те много бързо ще ги свалят, защото ще им паднат оборотите и ще започнат да губят. Бързоразвалящите се стоки ще започнат да се скапват в хладилниците, а трайните да залежават. Търговците много бързо ще се освестят.

Това първо

Второ, Ханке казва: "Ще ВИ обезценят лева..." Не!!! Страните членки на еврозоната нямат интерес от влизането ни на по-висок курс, те ще се стремят да приемем еврото при по-нисък курс тоест при 1,60, 1,65 нещо такова, защото техните стоки ще се продават по-лесно при по-нисък курс, тоест все едно при по-силен лев.

Не няма опасност от инфлация!!! Или по-точно има точно обратната опасност! За нас е по-изгодно да приемем еврото при 2,2 или 2,5 лева за евро!

Редактирано от LAMBl на 20.02.20 11:33.



Тема Re: Евротонови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:50



"след това нека "не-то" да се обосновава...то е само детайл-придатък към по-пълното осмисляне..." Защото няма "след това". До тук не видях никакво осмисляне! Защото НЕ-то за всички означава оставането в борд, което е още по-ужастна переспектива!

За да се предприеме успешно лечение, трябва да се постави правилна диагноза. Това няма у нас! Бордът и еврото са еднакво пагубни за нашата икономика.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано20.02.20 11:15



но при лев бордът може да отпадне-хипотетично...при еврото-не.
усмирителната риза не може да се носи вечно...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: ЛАМБИнови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:23



"Ебъ ли му майката, вече и аз не зная на кого да вярвам има ли резерви няма ли, къде са и кой ги ползва докато са там, ако въобще ги има...
никой не ебава да ни информира...щот са много пари и щот сме прости."
Мче информирай се сам, бе Пътник!

Ето ти. Отвори долния линк и ще ти кажа кое какво е.


В линка е Месеченият баланс на управление "Емисионно" на БНБ.

Резервите ни са в АКТИВА и са общо - 47 948 189 (почти 48 млрд. лв.)

Сега да видим къде са те? Гледаме перата от актива:

1. Парични средства и предоставени депозити в чужда валута - Заглавието му казва, че са депозити, а щом са депозити са в банки, естествено това означава ЧУЖДИ банки, БНБ не държи пари в български банки!!!

2. Монетарно злато и други инструменти в монетарно злато Златото може да е в трезора на БНБ.

3. Инвестиции в ценни книжа - Това са купени книжа (дълг) на чужди държави. Тези книжа се съхраняват в чуждестранни клирингови къщи. Значи пак в чужбина!!!

Та какво се оказа на практика? Къде си държи БНБ резервите? И какво иска да ми каже Ханке с това: "Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ..." Явно нищо няма да се промени относно местоположението на резервите, само не знам защо Ханке акцентира толкова на това??? Май се опитва да прави внушения...

Та сам прецени, кой лъже и кой манирулира!



Тема Re: Евротонови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:27



"но при лев бордът може да отпадне-хипотетично...при еврото-не. " И к`во, да чакаме чудо? Някой някога да му дойде акъла, ако сме живи още де? То 23 години нула развитие в тази посока, дори обратното, все по-убедено обясняват каква панацея е борда, та за напред ли? Абсурд!

"усмирителната риза не може да се носи вечно..." Виждаш че може - 23 години!





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 12:28



Че щом в борда сме вързани с вериги, що няма никой в затвора. Тези които го допуснаха. Ние сме прости хора, от къде да знем, че от бордът сме обедняли и че като свалим веригите ще се оправим?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано20.02.20 14:41



ашколсун Ламбе, аферим!





Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 15:48



"Че щом в борда сме вързани с вериги, що няма никой в затвора." Че що мене питаш? Аз в затвори не вкарвам.



Тема Re: Евротонови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 15:48







Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 16:00



Та, заради това така с еврото, деба и вериги деба дето сте ни впрегнали. Тези които преди време ни оковаха, днес ни обясняват, че е с вериги
...робски.
Последно ми кажи приятелю, ние простите прости ли сме или сме тероризирани от терористи?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: Silverado]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 16:14



Ти представяш ли си, хем сме тръгнали с гаражни фирми да конкурираме Сименс, Филипс, Проптър енд Гембъл, ами и с 10 пъти по-високи лихви!?

Те вземат кредити на 1,5 %, нашите на 15 %!? Ибаси майсторите сме! Ама наистина да се чудиш, що сме още живи!? И ония идват тук, продават си стоката без мита, без загуби от обмяна на валутата, въобще, пей сърце! А твоята фирма се напиня в гаража, от пръдня боя прави, заложил си панелката, гаража и гъзъ, плаща 15 % лихва, ако въобще стигне до кредит, със зъби и нокти се бори и продава на дъмпинговите цени на мастодонтите... Е как да оцелее!? Освен Румен Гечев да му издаде "Декрет за оцеляване"! Дебил!



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 16:29



... се случва - изоставаме, но това никой не го забелязва. При равни други условия, ние щяхме да сме доста по-напред. Движим се с гира на крака

И сега кого лъжеш, че никой не го забелязва?
И ЕС, и аз, и ти, и българският народ, е вече цял свят знае, че сме най- бедните в ЕС, само ти не знаеш?

Ебаси, ти сигурно ЗНАЕШ, че пари за нормални заплати, пенсии, здравеопазване и култура пари Няма?
И не знаеш, въобще не си чувал за българските милиардери милионери, и за оня в Сърбия с парите, и за оня в Дубай...и за едни други още нищичко не знаеш, ама за бордът всичко знаеш.
Пич си ти ЛАМБИ, само така с тези бедни и прости мърши народът български потънал в бедност болести и смърти.

За бордът де...и за доверието...всичко преебахте не само материалното....браво ЛАМБИ, БРАВО!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 16:34



Прости сме!
Защото никой не ни лъже, ние сами се лъжем, като вярваме на ей тия дето ти ги цитирам. Що им вярваме? Никой не ни вързва с вериги, сами си стоим в кьошето и се спотайваме като мишки!

Колко време мина от внесената поправка в закона? От тогава не съм чул нито прочел нито едно сносно обяснение на значението на това действие. Нито управляващи казаха какво правят и каква им е целта, нито опозицията ги контрира, къде бъркат или заблуждават!

И да ти кажа, не е защото са решили да прецакат народа! По-страшното е! Некадърни са, не разбират, какво правят!!! Прости са!

Щях да съм по-доволен да видя, че някой знае какво прави, че между ушите му преминават някакви импулси, че поне на това е способен да крадне... А то, трагедия! От простотия и некадърност!

И не ги защитавай!!! Познавам ги лично по-голямата част, такива са!



Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 16:39



Тия бизнесмени в Сърбия и н`ам си къде, те не са виновни, приятелю. Не е виновен този дето прибира торбето с пачките, а този който го хвърля от балкона!





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 16:40



"Никой не ни вързва с вериги, сами си стоим в кьошето и се спотайваме като мишки!"
???????


Как така ни лъжат, онези мизерници дето казаха че бордът ни е вързал с вериги?
Че нали и ти написа същото, с вериги на краката? Какви мишки, приятелю, кой луд връзва топузи на мишките краката?
????

За много пари ли става дума?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 16:48



"Как така ни лъжат, онези мизерници дето казаха че бордът ни е вързал с вериги?" Кой и по какъв повод го е казал това? Дай линк, искам да го прочета.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 16:57



Тия бизнесмени в Сърбия и н`ам си къде, те не са виновни, приятелю. Не е виновен този дето прибира торбето с пачките, а този който го хвърля от бал

Невинни са, невинни са ЛАМБИ, БОРДЪТ Е ВИНОВЕН, Веднага ще го свалим, от балкона ще ви го хвърлим, щот нали сме прости.

И не ми отговори на: След като сте подписали да изпълнявате всичко каквото ви поискат от, за Зоната, що ни занимавате нас сега, чакате нещо под балкона ли?
Ало, алооо....

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 17:11



Аз, приятелю нищо не съм подписвал и нищо не чакам под балкона ни пари, ни жулиети! Жулиетите други ги жулят, ние жулим само ракия!





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано20.02.20 17:48



Наздраве ЛАМБИ.
За здраве.
Нещо вътре ми подсказва, че валутният борд ще го има и без нас, и след нас и това ме кара да см с теб приятел, а не с бордът.

Наздраве приятелю, майната му на бордът и на скйбордистите.
Наздраве, и за дълго време!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано22.02.20 20:28



Пък аз си мислех, че един Костов ти е любим...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано22.02.20 20:41



Аз съм педерас, /питай пътника/ и за лев, и за евро, пак ще се ебем.



Оня ден, в банката на арменеца, внасям аз осемстотин милиона лева, в кашони, или поне така се чувствам, и пестин лева по един и два, монети, нали съм кондуктор, вика щти вземем 5 процента за броене. Госпожо, за 25 лева цял ден ще ми береш памук на плантацията. Апропо, въпроса мий юридически, внасям законно платежно средство, в ресторант, сервитьора, иска ли такса броене, като плащаш, и законът прави ли разлика банкнота/ монета?

Ламби, личен въпрос, как спиш с тез едри бедра бее...


Редактирано от Glastar на 22.02.20 20:44.



Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано22.02.20 20:53



Ти пък?
Що не се ебеш за криптовалута, че лесно се брои!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано22.02.20 20:51



Пътник, ти! ти ще се ожениш за мен!





Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано22.02.20 21:06



Не съм курва, женен съм за ЛАМИ, да го духаш.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано22.02.20 21:32



женен съм за ЛАМИ

Триглави?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано22.02.20 23:12



И ЛАМБИ ме е съветвал с непознати да не разговарям



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано22.02.20 23:29



Аз Каролев го затворих на "прав е премиерът", обаче Ханке е напълно прав.. ако левът не е "вързан" за 1,95583 България няма да спечели от приемане на еврото.. стоките ще станат по 2 а заплатите ще станат 1/2.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.02.20 11:52



Вдигам темата като много важна за широко обсъждане.


Носят се слухове в сънищата ми, че вече сме се споразумели при падането на бордът курсът на лев евро щял да стане едно към едно.
Това било постигнато заради икономическите ни показатели на дисциплина, втори след САЩ!
ЛАМБИ ще излезе прав.
Сметнах че пенсията ми от 300лв, при приемането на еврото, става 300 евро.
Минималната работна заплата става 610 евро.
Също така сънувах, че депутати са взели решение, тези които са работили през прехода 89-2020г.а днес се пенсионери, да получават 50% по високи пенсии, поради това че са изнесли с труд и лишения целият преход до днешната ни икономическа дисциплина.
И още, че при приемане на еврото 3 милиона българи в чужбина, се завръщат в България.

Нали е хубаво е хубаво това?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.02.20 12:22



Здравей, искаш ли да си говорим, ЛАМБИ днес е в командировка?
Как е флотилиата?

Да ти кажа виц за нас, за теб ми го разказаха:
Аз, ти и ЛАМБИ сме пътували заедно в самолет, поканени от МВФ да обсъдим еврото.
Обаче, пусти наш късмет, катастрофално самолетът паднал здрав на остров с човекоядци...ще ни ядът тез, казанът ври и вождът ни дава последната дума, с което да защитим живота си.
Първи ЛАМБИ, щот той нали все е първи, говори им авторитетно:
-Скъпи Човекоядци, мен трябва да ме освободите, защото притежавам три световно известни банки, и ако ме сварите целият свят ще измре от глад....и бух го в казана.
Втори беше ти:
-Скъпи човекоядци, вие знаете ли какъв опасен клуб управлявам аз, мен трябва да освободите, щото ако не съм аз да ги въздържам, хуните ще дойдат тук и живи ще ви одерат....и буфта и тебе в казана.

Накрая бях аз, пуснаха ме защото успях да ги убедя и разчувствувах, питах ги и те хорово ми отговаряха:
- Зли, жестоки и нечовечни човекоядци, знаете ли коя е България? Знаете ли за БСП? А за СДС? А за СИК,, ВИС? Знаете ли какво е банка? Знаете ли какво е Застрахователно дружество? А знаете ли кои и как ни управляваха?
А знаете ли какво е циганизация на цяла нация?

А 35 годишен преход знаете ли какво е?-
Всички в хор ми отговаряха:
- Неееееееее...
И накрая питам ги аз:
Щом не знаете това и не сте го преживели, аз ви питам за последно:
- От какво бе, от какво вие се озверихте повече от нас?



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.02.20 12:34



За да се предприеме успешно лечение, трябва да се постави правилна диагноза. Това няма у нас! Бордът и еврото са еднакво пагубни за нашата икономика.

... таааа какво за лечение казваш? кои са лековете?
Коолко са безопасни и коолко са ефектовни и какви нежелани реакции имат? :))
Да питам и кой ще ни е лечителят, поименну ако можи. :))



Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано23.02.20 15:51



Ламби е кисел, не става за ядене. Тва мастило от банкнотите се просмуква в годините.



Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано23.02.20 16:59



Да питам и кой ще ни е лечителят, поименну ако можи. :))
СЪЩИЯТ!
Поименно не е за препоръчване.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.02.20 21:14



Ако проблемът ни за влизане в Чакалнята през април е че ПИБ и Инвестбанк имат капиталов недостиг (263 и съответно 52 милиона евро- Медиапул) какво може да се направи че до юли това да се оправи?
По това, което слушам и чета, на всички е ясно, че това са дреболии и всичко ще бъде наред, така че от любопитство питам. Капиталът, както си представям нещата, е малко като масата или енергията- не може да дойде от нищо.
Или греша?





Редактирано от Green Light на 23.02.20 21:18.



Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано23.02.20 23:20



Вложителите винаги са ебана страна. Те нямат кредото да творят с мотиките си. Добрият финансист, е казал- "Добрият финансист, живее на кредит". И нека Ламби, от висините си, въпреки тия едри бедра, ме подкрепи!





Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано23.02.20 23:21



Някой все трябва да ни даде. Аз болния, го ибъ на легло, и гледам да е съгласен. Отвратен съм обаче, че всички плащат с отвращение.





Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор Silverado (HIмана)
Публикувано24.02.20 00:05



а'е, братче'т, чак сега се сетих да те питам - ти на големите мъ@е, едри бедра ли им викаш?


Щото то не зара'д друго, ма ний с теб дорде'т ловим шрапнели и осколки, ба'т ти Ламбьо опуши кюнците да де що мандама имаше в наоколност!
Лесно ще ги познаеш - гледаш коя'т си влачи гъза ка'т байлява лисица и я броиш за онодена и..... край!
Тъй ам'чи, как инак?



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано24.02.20 03:21



Виждаш че може - 23 години!

Нямам нито един логичен аргумент, но си мисля, че следващите 23 ще са по-добри. И бордът ще падне



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Евротонови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 08:32



"И бордът ще падне" Не изглежда да пада, в еврозоната казват, ще влизаме.





Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 08:36



Няма универсален лек, панацея, както някои си мислят за валутния борд.

"Коолко са безопасни и коолко са ефектовни и какви нежелани реакции имат?" Няма по-голяма опасност от нищоправенето!

"Да питам и кой ще ни е лечителят, поименну ако можи." Не можи! А кой ни е доктора, този който лекува телата ни? Един ли е? Там рисковете по-малко ли са? Как се доверяваме на лекарите? Тяхната материя по-лека ли е от икономическата? Гарантирам ти, не е!

Пак ли търсим "лечител"? Някой който да ни ОПРАВИ, бащица, спасител?





Тема Re: Евротонови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 08:49



"...обаче Ханке е напълно прав ..." За кое е прав?

"... ако левът не е "вързан" за 1,95583 България няма да спечели от приемане на еврото..." По-горе съм обяснил и съм се аргументирал, при какъв курс на еврото България печели от влизането в еврозоната - при по-висок от 1,95583. Но не съм казал, че това ще е еднократен акт. Да, противно на твоята логика, при обезценка на лева България ще спечели! Но това няма да стане, защото останалите страни членки няма да го позволят!

Затова най-вероятно ще ни вкарат при настоящия курс всички ще се радвате, управляващите ще се бият по гърдите колко са велики,... а "партньорите" ще ни се присмиват на глупостта! Честито!!!



Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 08:51



Лягай и продължавай да сънуваш!





Тема Re: Евротонови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 09:40



"Ако проблемът ни за влизане в Чакалнята през април е че ПИБ и Инвестбанк имат капиталов недостиг..." Не вярвам, но от друга страна генезисът на този маловажен факт (защото той наистина е маловажен) е причина за недоверието от страна на Европа към България. КТБ беше същата работа - политическа корупция! Всичко което казват от ДБ е истина, нищо не се е променило от фалита на КТБ, за съжаление.



Малко отклонетие.
Забележи, от тримата на снимката няма нито един икономист. Това ме притеснява в България, никой не работи това, за което е учил.



Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 09:43



"... въпроса мий юридически, внасям законно платежно средство, в ресторант, сервитьора, иска ли такса броене..." Въпроса мий риторичен, ресторанта на същата цена ли ти продава кифтетата, на която е купил месото или слага надценка?



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.02.20 09:47



По-горе съм обяснил и съм се аргументирал, при какъв курс на еврото България печели от влизането в еврозоната - при по-висок от 1,95583.

Лягам и сънувам висок курс на еврото.
Ще приемем еврото щото сме подписали, ама при какъв курс никой не знае?!?!!!!
И това го казват капацитети по икономика.
Че то това, курсът с който влизаме е единственото важно и основно, а не щото сме подписали, Хапарцумянски галимации като за идиоти.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 10:13



"Че то това, курсът с който влизаме е единственото важно и основно, а не щото сме подписали, Хапарцумянски галимации като за идиоти." Абе не е това най-важното, ама ти продължавай да сънуваш...





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано24.02.20 10:15



За генезисът разбирам защо е важен факт, но за капиталовия недостиг защо е маловажен не разбирам? 260 милиона недостиг в една(единствена) банка.
Ще съм благодарен на обяснение(аз съм доста далеч от финансова грамотност, така че, бъди снизходителен)



Тема Re: Евротонови [re: Green Light]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 10:23



"260 милиона недостиг в една(единствена) банка." Защото е една единствена! Изолиран случай, с мед даго намажеш. Както казах проблемът е в причината (ниска култура - икономическа, политическа, техническа...), а тя ще ражда до безкрай подобни парадокси!

Темата ми беше точно за това, не какво правим и дали е правилно или не, а защо няма нито една компетентна оценка. Едни подкрепят, други не влизането в еврозоната, но нито едните, нито другите не знаят защо!

Като им чета аргументите, се хващам за главата... Хора с претенции, с научни титли, говорят глупости, откровено неверни неща, други блуждаят в пространството и въобще не могат да се приближат до истинските проблеми... Направо се плаша!

Дори и да вземем правилното решение, то е по случайност! А в пазарната икономика, интересите на отделните субекти са диаметрално противоположни, така че ако приемеш решението на отсрещната страна, задължително губиш, защото то е в негов, не в твой интерес. Затова трябва да имаш собствено, аргументирано решение по всички въпроси. Водиш ли се по другите, ще си винаги прецакан!

Така е и с борда, той беше наложен отвън, за да се гарантират вземанията на кредиторите ни, да не помислиш, че е защото някой се е загрижил за нашето благоденствие? Тогава беше полезен, защото стабилизира лева и даде възможност да се създадат работещи институции, които да поемат нещата в свои ръце.

Редактирано от LAMBl на 24.02.20 10:42.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.02.20 12:00



в еврозоната казват, ще влизаме

Вие си влизайте, аз ни щъ.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 12:43



Моля те бе, АДмирале, ела и ти. Шти купя захарно петле.


К`во са дърпаш пък ти? Че ти не живееше ли в някоя от евро-държавите?



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано24.02.20 13:28



Лъжеш кат дърт банкер!


Ти кога последно си виждал захарно петле, а?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано24.02.20 13:53



Не бива да сънувам щото и аз като теб се плаша:
"Темата ми беше точно за това, не какво правим и дали е правилно или не, а защо няма нито една компетентна оценка. Едни подкрепят, други не влизането в еврозоната, но нито едните, нито другите не знаят защо! Като им чета аргументите, се хващам за главата... Хора с претенции, с научни титли, говорят глупости, откровено неверни неща, други блуждаят в пространството и въобще не могат да се приближат до истинските проблеми... Направо се плаша!"

Остави ги другите, ти подкрепяш свалянето на борда, и от това се плаша, щот ти си капацитет в икономиката.
Страшно е си е, до вчера дългогодишен икономист на първо място сред най-добрите ,а днес престъпник скрит в Сърбия..дългогодишен капацитет бизнесмен пък днес скрил се в Дубай.
Да не би да следваш икономическите закони: За да спечели много пари един, трябва много други да изгубят много пари?!
Да в такива случаи милиардите загуби с мед да ги намажеш!



Тццццц....кефиш с доводите си:
"Така е и с борда, той беше наложен отвън, за да се гарантират вземанията на кредиторите"
Сега като падне бордът няма вече такива гаранции. а теглим кредити, НАРОДЪТ ги връща, ебаси кефът ще настане.
И кво? Простите не щът ли?
Ебаси неграмотните граждани на страната, бе как грам от икономика не разбират тея тъпунгери тъпи....никакъв референдум за такива тъпаци...влизаме в договореност с борда и делим всеки неговият дял от спечеленото.
Точка, долу Бордът, парите са пред нас и са за нас!
Да живеят икономическите мозъци на България.
ЛАМБИ, ще победим, ние сме държавата, ние сме властта!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано24.02.20 14:28



Живеем ние, то тва неговото живот ли е.





Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано24.02.20 14:28



Дайте няква графика във времето, за количеството левове в обръщение. Само аз ли наблюдавам едно неспирно забогатяване на населението ? Кой ли не си купИ кола, телевизори, смартфони, ядат банани повече от маймуните, пушат , пият, гледат нахално. Къдей оная тъга в погледа, питам ?



Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 14:54



Е, знаех си, че не си тукашен. Снощи видях захарно петле!!!

Една циганка си купуваше от местната бакалия! Ехеее, какво знаеш ти АДмирале, всичко си имаме ние тука!

А иначе си прав! Лъжа! Няма да ти купя! ... щот съм банкер.



Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 15:37



Пътник, никой не може да открадне толкова, колкото може да съсипе. Затова не обръщам внимание на крадците, некадърниците са по-опасни!


"ЛАМБИ, ще победим, ние сме държавата, ние сме властта!" Какво ще побеждаваме, нали сме властта, значи сме победили!



Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 15:38



Оядоха се гадовете! Коронавирус ги оправя само!





Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано24.02.20 18:08



СЪЩИЯТ!

Не. Не ми, а и не му прилича да е. :))



Тема Re: Евротонови [re: Glastar]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано24.02.20 18:12



"Добрият финансист, живее на кредит".

Това е..... някаква рудиментарна доктрина. :))

Никога не ми е минавала мисълта за кредит.
За по-голяма сигурност не съм и финансист. :))

Редактирано от T a n y a на 24.02.20 18:57.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано24.02.20 18:31



.... както някои си мислят за валутния борд.
аа да си мислят, че е нещо като патерица ил усмирителна риза за кофти финансисти ли? :))

Тяхната материя по-лека ли е от икономическата?
Не знам. Ловнах се само за метафората ти. :)

Пак ли търсим "лечител"?
Ти си за самолечение? Сам си лекуваш болните зъбки? Уауу.... :))
Управлението на финансовия риск... викаш е по силите на всеки?


пп. А за протокола панацея има. Painkiller се нарича. :))





Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано24.02.20 20:46



"Управлението на финансовия риск... викаш е по силите на всеки?" Къде съм казал, че е за всеки? Казвам, че е за тези които са го учили и го разбират, както лекуването на болести не е за всеки, а за лекарите, тоест, за квалифицираните.

"пп. А за протокола панацея има." За медицината не знам, в икономиката няма!



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано24.02.20 21:27



Ламби, от нас двамата ти си финансиста.. обаче, дай да разсъждаваме заедно - какво определя покупателната сила на една валута? Т.нар. обменен курс спрямо другите валути? Стабилност на държавата, способност да си плаща навреме сметките, цена на производителност, пазарен дял. Кое от изброените те кара да вярваш, че левът може да поддържа нивото на германската марка, ако не е фиксирано на същата стойност?



Тема Re: Евротонови [re: parvaty]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 00:24



"...какво определя покупателната сила на една валута?" Какво? Пак опитай да дадеш определение, предполагам си учила каквото и аз съм учил, само че по-скоро.

"Кое от изброените те кара да вярваш, че левът може да поддържа нивото на германската марка, ако не е фиксирано на същата стойност?"
А как се фиксира обменен курс, според теб? Ако преди това си дала добро определение, по-лесно ще си отговориш и на този въпрос.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано25.02.20 12:25



"А как се фиксира обменен курс, според теб? Ако преди това си дала добро определение, по-лесно ще си отговориш и на този въпрос."


Кажи истината на момичето бе, какво се правиш на важен.



<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор Glastar (декодер)
Публикувано25.02.20 12:31



И да не мълчат, а да кажат как отрицателните лихви на ЕЦБ , ще са също отрицателни за редовият кредитополучател.
Взимаш 100 000 единици, да, плащаш си главницата, но лихвата банката ти я плаща на теб, също така и взимаш такса за превод, такса за посещение, такса че я обслужваш......и ако ти сейбе, никой няма право да ти отказва, - ще отказва вкъщи на мъжъ си, не и на работа !





Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 12:51



Не бе не се правя на важен, кой важен човек изпраща милиони ей така?



За тебе намерих една много хубава статия, подкрепена с документи, колко пъти е фалирала НРБ по времето на соц-а.

Така де ...



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано25.02.20 13:19



"За тебе намерих една много хубава статия, подкрепена с документи, колко пъти е фалирала НРБ по времето на соц-а."
Дори и не я отворих, ще я отворя после за кеф.

Щот аз соца го живях и нито веднъж не съм разбрал банката да е фалирала, нито пък финансова криза съм преживял тогава. Да преход имаше, на петилетки, но нямащ нищо общо с този 36 годишен, набелязваха се задачи, изпълняваха се и се отчитаха за резултатите..на всеки 5 години.
Аз фалит на банка и финансови кризи видях едва тогава когато разграбиха страната и продадоха всичко за скрап, и се пръкнаха стотина новоизлюпени милионерчета от богатствата на България..... СЪЩИТЕ тези, които сега пускат линкове в каква криза съм живял тогава, и колко много съм прост и сега.
Народът Гражданите на България не помнят да е фалирала БНП...помним че курс на доларът беше стигнал до под лев???!!!!


Тъкмо и още веднъж да обясним и на момичето как се формира курс




А за милионите които ми пращаш е съвсем друга тема, тогава не можеше, прав си, иначе в Белене щеше....

Ади сега от уважение ще отворя линкът, тъкмо да се посмеем двамата с пътничката, кой точно и как ни обяснява време в което не е живял, а обяснява нашето в което сме живели.

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано25.02.20 13:31



помним че курс на доларът беше стигнал до под лев???!!!!
Само за опредеюено количество. Смяташе се на ден. 30 помня, 30 на ден командировка /екскурзия. Другото под 3лв не помня да е било, но то и нямаше, освен това.

През цялото време мисля, че ни поднасяш, френд.



Тема Така е, прав си!нови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 13:36



"Щот аз соца го живях и нито веднъж не съм разбрал банката да е фалирала, нито пък финансова криза съм преживял тогава." Така е, вярвам ти, че не си разбрал, затова ти давам линк да видиш, какво не си разбрал.

Редактирано от LAMBl на 25.02.20 14:40.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано25.02.20 13:41



Да кажа ли кой е спонсорът на този от твоя линк?
За него има документи че е платен лъжец...
Най- добре ти кажи, един и същи ли ви е спонсорът?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 14:10



Кажи!
Аз тези неща така или иначе ги знам, щото и аз като тебе живях в соц-а, сега виждам и копия от документи, които ги доказват. Примерно, лично познавам човекът, който продаде златните резерви на БНБ (лека му пръст, почина) и вземаше и трябваше да връща точно тези заеми, за които пише в статията. Димитър Белчев се казваше, работил съм 3 години с него.





Тема Почти се доближава...нови [re: LAMBl]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 15:15



Мернах коментар, който почти се доближава до същността, но за съжаление е повече политически, отколкото икономически"





Тема Re: Почти се доближава...нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано25.02.20 15:26



но за съжаление е повече политически, отколкото икономически

... както и всичко друго у нас.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано25.02.20 16:40



Можеш да извадите и сто измислици за фалити тогава, но е факт че че са останали незабележими и безпроблемно решени за хората, не ги е имало тези измислени на цифри фалити.

След като ми даваш линкове за тогава, дай и за сега, най. бедната страна в Европа, най- болните и обезлюдена като след война!
Това е цената на вашето богатство, разграбването на благата създадени тогава, днес нищо не е създадено. .. колкото и линкове с фалити да ни вадиш.

За съжаление, аз неграмотният трябва да напомня на икономистът, че икономиката не е само цифри, жълти новини и линкове!

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Евротонови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 17:05



"Това е цената на вашето богатство, разграбването на благата създадени тогава, днес нищо не е създадено. .." Да бе, затова ти давам линкове, там пише какви "блага" са създадени тогава.

Тотален фалит на държавата - задължения над 100 % от създаденото, тоест нищо не е създадено, изядено повече отколкото сме имали.

" ...но е факт че че са останали незабележими и безпроблемно решени за хората..." Да бе! Имаше едни такива животинки дето при опастност си завират главата в пясъка ... ни е сме по-така... завираме си ги в гъзовете. Нали все разправяш, че през прехода имало големи проблеми, ами в линковете пише, какво е наследил преходът от комунизма - нищо! Всичко е било на кредит! Значи няма какво да се краде, не можеш да откраднеш на босия цървулите, нали? Или по-точно те не са некови, а на този който му е дал кредита.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано25.02.20 17:14



Какво е "фалит"?

Тотален фалит на държавата - задължения над 100 % от създаденото, тоест нищо не е създадено, изядено повече отколкото сме имали.

Ламбев, да речем, реша да отворя фурна, да правя хляб.
Идвам при теб за кредит за машините.
Ти вземаш, че ми даваш.
Колко точно са ми задълженията в тоя момент спрямо произведеното и във фалит ли съм аз?



Тема Re: Евротонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано25.02.20 23:26



Обикновено при неплатежоспособност (неизплащане на задължение с настъпил падеж) и/или свръхзадлъжнялост (пасивите/задълженията да са повече от активите) са най-честосрещаните основания за искане на обявяване в несъстоятелност/фалит..
И двете ги имаме при соц-а:

1. Задълженията превишават постъпленията - СВРЪХЗАДЛЪЖНЯЛОСТ!!! - видно от Справката на Председателя на БНБ Васил Коларов.

2. Луканов спря плащанията по външния дълг на 13.03. 1990 г. - НЕПЛАТЕЖОСПОСОБНОСТ!!!



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано26.02.20 01:40



Примерно, лично познавам човекът, който продаде златните резерви на БНБ

Ламби, лично изнасях държавен резерв (суровина) уредена за грабеж между шефа ми и и. костов. За стотинки (не баш) я купувахме, бях предплатил 4 транспортни фирмички да работят само за мен, едната чак в Бургас я намерих. Трябваше да изнасяме спешно, щото приватизация, а тоя резерв беше и актив на държавно предприятие което трябваше да бъде разрушено. За 4 месеца да съм спал 10 нощи вкъщи, конвой на камионите. Аз ще ти променя ли мнението за Костов? Никога! Ти ще промениш ли моето за Костов? Никога! А на Пътника за социализнма ще промениш ли? Що се пънеш.



Тема Защо?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 09:26



Аз си променям мнението, при добра аргументация на отсрещната страна.



Ето, като прочетох книгата на Костов си промених мнението за него. Установих, че той не е толкова добър икономист, за какъвто го смятах.

А за изнасянето на суровината, за която говориш, доказва, че приватизацията спира кражбите. Шефът ти е бързал, преди да е приватизирано, защото след това няма да може.
Ти и останалите виждате едно престъпно действие, аз виждам друго. Ако се издигнеш над дребната човешка суета, завист и малодушие, ще видиш, че пожар може да се гаси с огън. Дори и Костов да си е облизал пръстите, докато е бъркал в меда, е важен крайният резултат:

С приватизацията се извърши прехода и спряха кражбите!!!

Най-важното, което Костов направи е смяната на СИСТЕМАТА/собствеността!!!
В това се състои преходът от комунистическата държавно-планова икономика към пазарна!!!

Костов започна и завърши ПРЕХОДА!!!

Това стабилизира държавата - пазарната икономика!!! Не вкарването на "крадци" в затворите!!! Много реваншизън и завист има в този народ еййй...!?

А за кражбите, които са толкова "важни" за българския народ: Когато предприятието стане твое, не можеш да крадеш от него, нали? Затова и твоят шеф е бързал да изнася, защото като се приватизира, вече няма да може!!! Ето отговорът е при тебе, но ти отказваш да го видиш. С приватизацията кражбите спират!!!


Костов, ако имаше намерение да краде, нямаше да приватизира! Истинските крадци, държаха съвсем нарочно собствеността държавна, за да могат да крадат, щото от частно не се краде, собственикът бие през пръстите.

И още нещо.
Комунистите, управлявали до 97-ма измислиха начин да откраднат много повече от колкото реално има. Тъй като закон за фалита не се прие, предприятията можеха да задлъжняват до безкрай, те не фалираха (Поручик, това е за скритите фалити). Така те източваха държавните фирми, БНБ печаташе пари и ги наливаше в предприятията, а ченгеларските фирми (такива като на шефа ти) продължаваха да точат.

Така се получи хиперинфлацията!!!

Редактирано от LAMBl на 26.02.20 10:32.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 10:24



Попитах те кой - речи ми: Не можи!
А сега питаш: Къде съм казал, че е за всеки?

Викаш квалифицираноте ...
И те де ги - по села и паланки? Крият ли се? :))



Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:30



"Попитах те кой - речи ми: Не можи!" Не можи поименно! Много са, както и докторите са много, не могат да се изброят поименно! ... и жертвите от ВСВ са много...



"Викаш квалифицираноте ...
И те де ги - по села и паланки? Крият ли се?"
Това, че не ги знаеш, не означава, че ги няма.



Тема Re: Защо?нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 10:37



Ако се издигнеш над дребната човешка суета, завист и малодушие...

Как го правиш, бе, Ламби, как...?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Защо?нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 10:42



С йога, медитации ... и астрология в почифките! Самороден талант!





Тема Re: Защо?нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 11:21



А-а, явно медотиката ми с гроздова не е била подходяща...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 11:43



Не можи поименно!
Нямат ли публичен регистър?

Това, че не ги знаеш, не означава, че ги няма.
аааа нещу кат Господ и Пророците? :))
Иии вещаят кризи ил възход?



Тема Еврото (борд) в действие!нови [re: LAMBl]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 11:44



Ето една статия, още по въпроса, как се отразява приемането на еврото или оставането във валутен борд (почти едно и също е) на икономиката.



Значи, ние имаме инфлация, но не можем да вдигнем лихвите, тоест, стимулираме я да расте!? Докато стане хиперинфлация ли???

От друга страна, има инфлация но курсът на националната ни валута не пада и износът е прецакан, за сметка на това всички вносни стоки са "добре дошли" и нашите производители трябва да се борят с евтиния внос!!!

"На фона на губещи депозити в България, сега в страната има близо 15 хил. компании, на които през последните три години приходите от продажби и на оперативната печалба растат с над 25 процента. Те представляват добра инвестиционна възможност - много по-атрактивна от инвестициите в имоти, коментира Виктор Манев."
Първо, Сигурно ръстът им щеше да е над 50 %, ако имахме собствена валута и бяха защитени от евтиния внос.
Второ, това означава натрупан инфлационен потенциал. Забележете той се натрупва сега!! NB!!! Натрупаната СЕГА инфлация, вероятно ще избие при приемането на еврото и тогава всички ще крещят: "АУУУ!!! Еврото вдигна цените!!!" Ами не!!! Причината е от много по-преди и не е от приемането на еврото!!! А от това, че ръстът на икономиката е изпреварвал покачването на цените и такива събития като влизането в еврозоната действат като спусък - изравняват двете величини. И да не приемем еврото, ако има натрупан инфлационен потенциал цените пак ще се вдигнат в някакъв момент, неизбежно е!!!
Това беше лирическо отклонение, за обясняване на "вдигането на цените" при приемане на еврото, щото не се разбира и се дават всевъзможни обяснения, кое от кое по-безумни!

Ей това означава еврозона или валутен борд!!! Винаги действа срещу теб!!!

Редактирано от LAMBl на 26.02.20 12:16.



Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:08



"Нямат ли публичен регистър? " Не!

Т.нар. "лечение" е паричната политика на Централната банка (БНБ). В момента нямаме такава, заради борда, като влезем в еврозоната пак няма да имаме. А тя е една от най-важните политики, които проеждат държавите!!!

Питаш ме, кои са хората, които я провеждат? Тези, които БНБ ще назначи да се занимават с това! Специалисти има! Естествено, ще им е необходимо известно време да се доспециализират, могат да постажуват по други централни банки, но това е професия, като всички други - учи се!



"аааа нещу кат Господ и Пророците?" Не! Въобще не става дума за гадаене и шаманство, нито за предсказване на бъдеще, нещата са много тривиални и земни.

Иронията ти е неуместна. Показва онова невежество, което толкова години ни държи в ориента. "Аз като не го разбирам, значи никой не го разбира!"

Редактирано от LAMBl на 26.02.20 12:12.



Тема Re: Еврото (борд) в действие!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 12:08



Въпрос №1:

ръстът на икономиката е изпреварвал покачването на цените

Все си мислех, че при скок в ръста на икономиката се получава насищане на пазара и спад на цените в резултат на повишено предлагане. Къде бъркам?

Въпрос №2:

Преди време, когато Гърция се издъни, се чуха гласове, че може да се наложи спасяване на еврото и всички държави в Еврозоната трябва да помагат. Как точно, никой не се изказа, но стана ясно, че това са харчове.
Имаше ли такива? И ако е имало, тези, които не са с евро, а с валутен борд, охарчиха ли се и те?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 12:18



да, да така си е невежество.... друго си е някой да ми го и каже. Благодаря. :)
И не само - природата се e отнесла към мене с престъпна небрежност по отношение на финансите. :)

"Аз като не го разбирам, значи никой не го разбира!"
За мен не е проблем да остана неразбрана. :)
Извинявам се, че не съм разбрала какво си написал.

Редактирано от T a n y a на 26.02.20 12:37.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 12:20



Не! Въобще не става дума за гадаене и шаманство, нито за предсказване на бъдеще, нещата са много тривиални и земни.


Ша ма прощаваш, ама повечето макроикономисти се занимават именно с гадаене и шаманство, особено що се отнася до кризите, били те борсови, дългови или валутни.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Еврото (борд) в действие!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:38



Въпрос №1:

"Все си мислех, че при скок в ръста на икономиката се получава насищане на пазара и спад на цените в резултат на повишено предлагане. Къде бъркам?" Не бъркаш! Това се случва в друга фаза от икономическия цикъл в "кризата". Преди нея има "подем". Тогава бизнесът се разширява и печели повече, платежоспособността му расте, може да купува повече, цените растат. Явно сега сме във фазата подем.

Въпрос №2:

Не знам какви харчове е трябвало да правят страните членки на еврозоната. Вероятно е ставало дума за допълнителни вноски в бюджета на Европейската комисия, за да може та да предприеме разходи за подпомагане на закъсалите. Това би било охарчване!
Но най-често помощта се изразява в заеми. Което не е охарчване, а поемане на рискове, които се изплащат богато и пре-богато!


Не, страните в борд не ги касае, освен ако сами не решат да са спасители в ръжта.

Но пак ще кажа, не това е важното от евентуално членство в еврозоната. Невъзможността да си управляваме икономиката е много по-голям негатив и много вероятно да ни докара до тези, които се нуждаят от "спасяване".
Примерът който дадох със статията, точно това показва - натрупват се диспропорции, които стагнират икономиката ни и изход няма!!! Само някакво щастливо стечение на обстоятелствата, временно може да ни облекчи, но те генерално са срещу нас!!!



Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:39



Хубуу, ти знаеш...





Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:40



Просеше си го.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 13:17



Всяка професия явно има различен толеранс... към невежеството на останалите. :)

Аз съм за въвеждането на еврото. Дано го доживея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.