Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 26.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: ЛАМБИнови [re: LAMBl]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано19.02.20 22:01



"
"Вторият аспект на суверенитета е, че сега резервите на лева се пазят в България, контролират се от българите. Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ, обясни професорът." А що въпросният професор не обясни къде е разликата със сега? Какво означава "резервите на лева се пазят в България,"??? Къде са валутните резерви на БНБ? Да не би да иска да ми каже, че са в еврови банкноти складирани в трезора в БНБ??? Ами не! Те пак са по сметки в банки във Франкфурт, Лондон, Ню Йорк, ... и в техни ценни книжа. Къде е разликата и какво се опитва да ни внуши!?"


ЛАМБИ, много те моля, аз цитирах професорите корифеи какво казват, както и ти цитира тях.
Аз нищо не съм казал щото съм прост, разбери се с тях кой кого и защо лъже, те ли лъжат, ти ли?



"Къде са валутните резерви на БНБ?"
Ебъ ли му майката, вече и аз не зная на кого да вярвам има ли резерви няма ли, къде са и кой ги ползва докато са там, ако въобще ги има...
никой не ебава да ни информира...щот са много пари и щот сме прости.

Пък и нали се разбрахме, щом вече сте подписали да се съгласявате с всичко, правете там каквото си знаете, пък Той си знае работата.

Ти лично какво предпочиташ Народен или Божи Съд да те съди?

...или не вярваш в тези неща

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>

Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано19.02.20 23:08



Съдейки по заглавията, Ханке е прав. Аз бях в Германия, точно като смениха марката с ойро и не беше никак розово положението.

Докато шалът ми става - никаква диета!



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор oberleutnantRzevski (същият)
Публикувано19.02.20 23:13



И мойто мнение тъй, на база разрухата и крадитизацията, сторени от него.



Този икономист как ще го коментираш:

Той говори и за борда, и за еврото, и за Костов.

Редактирано от oberleutnantRzevski на 19.02.20 23:09.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано20.02.20 01:17



нищо не сме обърнали.
но едно си мисля...защо аргументите на противниците на приемането на еврото(защо точно не трябва да то приемем), да дадат превес пред крайната им позиция.
човек не следва ли да си подреди аргументите приоритетно?
в крайня сметка тя е-не на еврото, макар и с различна обосновка...
след това нека "не-то" да се обосновава...то е само детайл-придатък към по-пълното осмисляне...


за съжаление ще го приемем.

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Редактирано от Baldrian на 20.02.20 02:34.



Тема Re: Евротонови [re: oberleutnantRzevski]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:10



"Този икономист как ще го коментираш:" Този, ако е икономист, аз съм трамвай!

Виктор Папазов е ченге, поставено лице от времето на ранните 90-те години, назначен капиталист. Той е част от проблема, който Костов пребори по времето на управлението си. За съжаление тези хора бяха твърде много и твърде силни, за да може да бъдат елиминирани за единия му мандат. За приватизацията не ми се говори, защото темата е твърде широка и съвсем не е това, което се коментира.

Казаното от Папазов за борда и еврото е твърде опростенческо и едностранно, явно не му е ясно как действа този механизъм и какво му е отражението върху икономиката. Той, както много "коментатори", вижда единствено как еврото може да ни повлече, ако тръгне да се скапва или как ще спасяваме закъсали икономики, или пък че ще ни вземат/откраднат валутните резерви. Глупости!!! Това са последните неща, които са важни и следва да се коментират. Съвсем на друго място е заровено кучето.

1. Бордът, респективно еврото ни лишава от възможност да си управляваме финансите/икономиката, което означава, че всички циклични кризи, които са неделима част от пазарната икономика, ще се стоварват върху нас с най-голямата си сила;

2. Собствената валута предпазва националната икономика от външни въздействия. С борда/еврото ние нямаме собствена валута. Нашите икономически граници са отворени (със свалени гащи сме) и конкуренцията на по-силните икономики ни мачка и пречи да създадем и развием своя!!! Румен Гечев дето беше тръгнал с разни административни и наказателни мерки да бори "чуждине вериги" ... смешник! ... Не! С национална валута и ОБМЕННИЯТ Й КУРС става тази защита!!! Когато левът е слаб (тоест имаш обезценка/инфлация), няма нужда да защитаваш родното производство с декрети, просто вносът е неизгоден и тогава имаш комфорт за развитие на местни фирми и техните продукти, чуждите вериги започват да купуватбългарски стоки, защото са им евтини и не внасят, щото не им е изгодно.
Някой да го коментира това??? Не, нали! Всички пищят и се страхуват от инфлацията. Не! Тя е нещо добро за икономиката. Само моля не ми давайте примери с 90-те години, онова беше съвсем друга бира!!!
Да! За суверенитет става дума, но за съвсем друг, не този, за който говори Ханке и отбора "умни" наши коментатори, дето се упражняват напоследък. Щото Ханке, ако спомене това, трябва да признае, че разлика между еврозоната и "неговия" борд няма!!! Защото "неговият" борд, точно това прави - лишава ни от собствена валута и отваря границите за външно влияние и и конкуренция!!! Тоест, "неговият" борд ни лишава от суверинитет!!!

3. Ако при присъединяване към еврото не се запази сегашния курс, а по-висок примерно 2,50, това е за наше добро! Точно обратното на това, което масата се опасява и желанието на останалите членки на еврозоната. Да! Европейските страни, ако искат промяна на курса, то ще е в обратна посока надолу - 1,50 примерно. Така че всички, които се опасяват от по-висок курс при приемане на еврото да бъдат спокойни, НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ! ЗАЩОТО НЕ Е В ИНТЕРЕС НА ДРУГИТЕ СТРАНИ ЧЛЕНКИ, А Е В НАШ ИНТЕРЕС!!! Тоест не се надявайте да намажем, пак ще сме прецакани и ще ръкопляскаме, а от запад ще ни се присмиват на глупостта.

4. Приемането на еврото (замяната на една валута с друга), няма отношение към инфлацията, тоест, то не може да предизвика инфлация, повишаване или намаляване на цените. При него може да се прояви инфлация, ако е имало натрупан такъв потенциал в годините, но самото действие не генерира инфлация!!! Всяко отклонение на цените, с които търговците могат да се пробват, ще им се върнат тъпкано във времето, ако въобще има някакви отклонетия, те ще се тушират до месец - два, и цените ще се върнат в нормалното си състояние;

В момента не съм концентриран и съм сигурен, че не съм съвсем точен, но най-важната точка е първата, за УПРАВЛЕНИЕТО на финансите!!!

Управлението на парите е като това на автомобила - прави се постоянно!!! Нито миг не можеш да го оставиш, защото ще катастрофираш!!! А ние вече 23 г. сме вдигнали ръце от него!? Ще кажеш е, че к`во толкова се случи? Ами постоянно се случва - изоставаме, но това никой не го забелязва. При равни други условия, ние щяхме да сме доста по-напред. Движим се с гира на крака.

Ето ти пример:
През 2008 г. когато удари финансовата криза ние нямахме реакция, да не кажа, че тогавашния финансов министър Орешарски говореше, че в България няма криза. При такава криза първата реакция на Централната банка трябва да е сваляне драстично на лихвите, за да предпази икономиката. Фирмите трябва да имат евтин и лесен достъп до пари, за да не фалират.
Да, ама не!
У нас три години по-късно имаше лихви от рода на 11 - 12 % по депозити, а по кредити над 15 %!!! Това е самоубийство!!! Толкова ли ни е мощна икономиката, че я подлагаме на такива "изтезания"!? И как при тези обстоятелства, ще се конкурираме със западните мастодонти!? И това на никого не прави впечатление! Всички ръкопляскат на Борда!? И казват виж колко сме стабилни. Да стабилни сме, защото пазарната икономика е едно такова самодостатъчно "жувотно", което се саморегулира, но може да бъде доста ускорено, ако се управлява правилно. Това някакъв мазохизъм ли е или пълна кретения!? Да, знам хората не го разбират това, ама как не се намери поне един дето да го спомене??? Виктор Папазов ще ми коментира... той на две магарета сеното с калкулатор не може да раздели... той ще ми обяснява процесите...

Редактирано от LAMBl на 20.02.20 11:31.



Тема Re: Евротонови [re: KMETA HA HETA]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:46



Смяната не предизвиква покачване на цените/инфлация!!! Това е техническо действие, което е неутрално към инфлацията.
Това, че някои или болшинството търговци могат да се пробват да вдигнат цените, не е никакъв проблем! Те много бързо ще ги свалят, защото ще им паднат оборотите и ще започнат да губят. Бързоразвалящите се стоки ще започнат да се скапват в хладилниците, а трайните да залежават. Търговците много бързо ще се освестят.

Това първо

Второ, Ханке казва: "Ще ВИ обезценят лева..." Не!!! Страните членки на еврозоната нямат интерес от влизането ни на по-висок курс, те ще се стремят да приемем еврото при по-нисък курс тоест при 1,60, 1,65 нещо такова, защото техните стоки ще се продават по-лесно при по-нисък курс, тоест все едно при по-силен лев.

Не няма опасност от инфлация!!! Или по-точно има точно обратната опасност! За нас е по-изгодно да приемем еврото при 2,2 или 2,5 лева за евро!

Редактирано от LAMBl на 20.02.20 11:33.



Тема Re: Евротонови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 10:50



"след това нека "не-то" да се обосновава...то е само детайл-придатък към по-пълното осмисляне..." Защото няма "след това". До тук не видях никакво осмисляне! Защото НЕ-то за всички означава оставането в борд, което е още по-ужастна переспектива!

За да се предприеме успешно лечение, трябва да се постави правилна диагноза. Това няма у нас! Бордът и еврото са еднакво пагубни за нашата икономика.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано20.02.20 11:15



но при лев бордът може да отпадне-хипотетично...при еврото-не.
усмирителната риза не може да се носи вечно...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!


Тема Re: ЛАМБИнови [re: PYTnik]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:23



"Ебъ ли му майката, вече и аз не зная на кого да вярвам има ли резерви няма ли, къде са и кой ги ползва докато са там, ако въобще ги има...
никой не ебава да ни информира...щот са много пари и щот сме прости."
Мче информирай се сам, бе Пътник!

Ето ти. Отвори долния линк и ще ти кажа кое какво е.


В линка е Месеченият баланс на управление "Емисионно" на БНБ.

Резервите ни са в АКТИВА и са общо - 47 948 189 (почти 48 млрд. лв.)

Сега да видим къде са те? Гледаме перата от актива:

1. Парични средства и предоставени депозити в чужда валута - Заглавието му казва, че са депозити, а щом са депозити са в банки, естествено това означава ЧУЖДИ банки, БНБ не държи пари в български банки!!!

2. Монетарно злато и други инструменти в монетарно злато Златото може да е в трезора на БНБ.

3. Инвестиции в ценни книжа - Това са купени книжа (дълг) на чужди държави. Тези книжа се съхраняват в чуждестранни клирингови къщи. Значи пак в чужбина!!!

Та какво се оказа на практика? Къде си държи БНБ резервите? И какво иска да ми каже Ханке с това: "Ако влезете в еврото, ще трябва да изпратите огромни суми от резервите си във Франкфурт и ще се контролират частично от Европейския съюз и ЕЦБ..." Явно нищо няма да се промени относно местоположението на резервите, само не знам защо Ханке акцентира толкова на това??? Май се опитва да прави внушения...

Та сам прецени, кой лъже и кой манирулира!



Тема Re: Евротонови [re: Baldrian]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано20.02.20 11:27



"но при лев бордът може да отпадне-хипотетично...при еврото-не. " И к`во, да чакаме чудо? Някой някога да му дойде акъла, ако сме живи още де? То 23 години нула развитие в тази посока, дори обратното, все по-убедено обясняват каква панацея е борда, та за напред ли? Абсурд!

"усмирителната риза не може да се носи вечно..." Виждаш че може - 23 години!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.