Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 02.06.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:08



"Нямат ли публичен регистър? " Не!

Т.нар. "лечение" е паричната политика на Централната банка (БНБ). В момента нямаме такава, заради борда, като влезем в еврозоната пак няма да имаме. А тя е една от най-важните политики, които проеждат държавите!!!

Питаш ме, кои са хората, които я провеждат? Тези, които БНБ ще назначи да се занимават с това! Специалисти има! Естествено, ще им е необходимо известно време да се доспециализират, могат да постажуват по други централни банки, но това е професия, като всички други - учи се!



"аааа нещу кат Господ и Пророците?" Не! Въобще не става дума за гадаене и шаманство, нито за предсказване на бъдеще, нещата са много тривиални и земни.

Иронията ти е неуместна. Показва онова невежество, което толкова години ни държи в ориента. "Аз като не го разбирам, значи никой не го разбира!"

Редактирано от LAMBl на 26.02.20 12:12.



Тема Re: Еврото (борд) в действие!нови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 12:08



Въпрос №1:

ръстът на икономиката е изпреварвал покачването на цените

Все си мислех, че при скок в ръста на икономиката се получава насищане на пазара и спад на цените в резултат на повишено предлагане. Къде бъркам?

Въпрос №2:

Преди време, когато Гърция се издъни, се чуха гласове, че може да се наложи спасяване на еврото и всички държави в Еврозоната трябва да помагат. Как точно, никой не се изказа, но стана ясно, че това са харчове.
Имаше ли такива? И ако е имало, тези, които не са с евро, а с валутен борд, охарчиха ли се и те?

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 12:18



да, да така си е невежество.... друго си е някой да ми го и каже. Благодаря. :)
И не само - природата се e отнесла към мене с престъпна небрежност по отношение на финансите. :)

"Аз като не го разбирам, значи никой не го разбира!"
За мен не е проблем да остана неразбрана. :)
Извинявам се, че не съм разбрала какво си написал.

Редактирано от T a n y a на 26.02.20 12:37.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор ad miralМодератор (андорския флот)
Публикувано26.02.20 12:20



Не! Въобще не става дума за гадаене и шаманство, нито за предсказване на бъдеще, нещата са много тривиални и земни.


Ша ма прощаваш, ама повечето макроикономисти се занимават именно с гадаене и шаманство, особено що се отнася до кризите, били те борсови, дългови или валутни.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Еврото (борд) в действие!нови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:38



Въпрос №1:

"Все си мислех, че при скок в ръста на икономиката се получава насищане на пазара и спад на цените в резултат на повишено предлагане. Къде бъркам?" Не бъркаш! Това се случва в друга фаза от икономическия цикъл в "кризата". Преди нея има "подем". Тогава бизнесът се разширява и печели повече, платежоспособността му расте, може да купува повече, цените растат. Явно сега сме във фазата подем.

Въпрос №2:

Не знам какви харчове е трябвало да правят страните членки на еврозоната. Вероятно е ставало дума за допълнителни вноски в бюджета на Европейската комисия, за да може та да предприеме разходи за подпомагане на закъсалите. Това би било охарчване!
Но най-често помощта се изразява в заеми. Което не е охарчване, а поемане на рискове, които се изплащат богато и пре-богато!


Не, страните в борд не ги касае, освен ако сами не решат да са спасители в ръжта.

Но пак ще кажа, не това е важното от евентуално членство в еврозоната. Невъзможността да си управляваме икономиката е много по-голям негатив и много вероятно да ни докара до тези, които се нуждаят от "спасяване".
Примерът който дадох със статията, точно това показва - натрупват се диспропорции, които стагнират икономиката ни и изход няма!!! Само някакво щастливо стечение на обстоятелствата, временно може да ни облекчи, но те генерално са срещу нас!!!



Тема Re: Евротонови [re: ad miral]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:39



Хубуу, ти знаеш...





Тема Re: Евротонови [re: T a n y a]  
Автор LAMBl (25 W ЛАМБИ)
Публикувано26.02.20 12:40



Просеше си го.



Тема Re: Евротонови [re: LAMBl]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.02.20 13:17



Всяка професия явно има различен толеранс... към невежеството на останалите. :)

Аз съм за въвеждането на еврото. Дано го доживея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.