Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:35 28.04.24 
Поколения
   >> 40-50
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Разделно събиране на боклуканови  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.02.20 12:55



Мене ако питате, тва си е чанч. Ако искате да подпомогнете общината за да бъде по- чист градът ви и вие да сте европейци ала германците трябва да сложите поне две кофи в къщи. Тази за обикновенния боклук ще си я изхвърляте както досега. Другата или другите ще ги изхвърляте в цветните контейнери, които обаче са доста нарядко и значи ви трябва сериозно пътешествие помъкнали бутилки, хартии и пластмасови опаковки. Кеф. Едно, че минавате покрай поне пет обикновенни кофи за боклук, където може да се разтоварите от лесно по- лесно и друго - подритвате точно такива бутилки, хартии и опаковки, както тия които сте помъкнали на майната си. Това, заедно с опулените погледи на минувачите ви карат да се чувствате абсолютен идиот.
Моя милост се поинтересува как е уреден въпроса в мечтания ред на Германия. Редът в Германия се оказа пак тоя. Ако искаш да събираш разделно, трамбоваш една две пресечки. Ако не- заповядай в обикновеннише кофе до входен.
Знаеме - германците трамбоват.
Ами вие?
Ние с Бейби не сме решили. Тоест, така кардинално сме го решили, ама още не сме се решили, то не беше тафталогия не беше чудо, дано да съм ясен.
Оня ден минавам покрай едни блокчета в кв Изток. Не знам вие, ама аз много го харесвам тоя квартал. Блокчетата са едни такива малки, разпръснати из парка на свободата, пред тях градинки. Веднага се изкупиха от паралии, паркирани едни сладурански новички коли и цените сто на сто са в небесата. Докато вървях до прозорците, зяпах как са си подрязали градинките и си правех лек слалом заради изхвърлените бутилки, фасове и клечки за уши. Не се притеснявам, защото хепатит не се предава толкова лесно. Когато, обаче, видях памперси в комплект с пликове с домшен боклук решително слязох на платното и тръгнах по него. Така заобиколих и чисто новите контейнери за хартия, стъкло и пластмаса паркирани на края на тротоара.

Редактирано от Green Light на 14.02.20 12:59.



Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.02.20 13:14



Обаче, ако ти, ила аз, се кандидатирме в общината, лично ние да организираме и изпълняваме разделното събиране на боклук в градът си, според полагаемите ни от общината средства за боклука, какво според теб ще стане?

Това основание достатъчно ли ти е, за да си хвърляш боклукът в най-близката кофа,без да ти пука за разделното, което вече е разделено?
За какви суми предполагаш, че става дума?

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: PYTnik]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.02.20 13:23



Предполагам, че става дума за пестене на природен ресурс, що се отнася до моята и твоя гледна точка.
Иначе че има пари в боклука е ясно, нали мутрите веднага там се намърдаха. Но да приказваме за това е пълна скука- краде се, подкупва се, далаверата на Фандъкова, далаверата на Бойко Борисов, прецакани поръчки, лансирани наши фирми, завишени цени, писнА ми на шапката.
Ако искаш подкарай си го това клонче натам, нямам нищо против (па и да имам, много важно), но аз не питах това.
Падаш ли си да събираш разделно ей така, заради себе си, природата и Нено Димов?



Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор UnicaDonna (заядница)
Публикувано14.02.20 13:40



Аз събирам на две места. Кофа с найлонова торба вътре за битови отпадъци и една голяма "зеблена" чанта - хартия (ама чиста, не обвивки от месо примерно), пластмаса и стъкло. Близо до блока имам три контейнера за разделно и кофа за битови. Хвърлям битовите в тяхната си кофа, а със зеблената чанта заставам пред контейнерите и разпределям квото за където е.

НЕ ВЯРВАМ, ако ми се наложи да трамбовам, да го правя старателно.



Уникалният ми беше разказвал някакви много строги швейцарски правила за разделното събиране, но съм ги забравила - ще питам.

димо = Laugh = Aurika вече дращи ЛБ със заплахи

Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано14.02.20 13:45



До нашата кооперация има цветни контейнери и винаги си изхвърляме разделно, всеки ден, не е истина колко боклук се генерира....

Бъдете Високи !!


Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор PYTnik (Оня)
Публикувано14.02.20 13:47



Не си ме разбрал, пак се разминахме.
Въобще не ме интересувай кой колко краде от боклука, и най -малко пък да обвързвам краденето с политиката.


Казах нещо съвсем обикновено-че отказвам да СЪДЕЙСТВАМ на това крадене, нито да го финансирам с идеали или труд, да ходя до далечна кофа.

Не! Не се падам да събирам разделно боклукът по начин "ей така".

<Мнението е позиционирано и няма нищо общо!>


Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: spunk]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.02.20 13:52



А у вас? Колко кофи имате?



Тема Re: Разделно събиране на боклука [re: UnicaDonna]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано14.02.20 13:55



Ами ако го прави човек всеки ден, сигурно в чантата няма хаос и бързо върви сортирането.
Взаимствам. Ние сме тропосали един плик до кофата, уж за пластмаси. Втори ден седи празен, ще се възпитаваме, тая планета някой трябва да я спасява!



Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано14.02.20 14:09



Аз се опитваХ да разделям и да "владея" хаоса в боклука. Пред блока имаме три пластмасови контейнера : два оранжевиа, но единия с черна лента, другият със зелена и един зелен контейнер. Има и два железни.
Старателно събирах пластмаса в един плик, хартии в друг, останалия боклук в трети.
Гадно си е, но като човек добия навика, става му втора природа, знаеш.

Оообаче, в един момент видях, че една и съща кола обръща и петте контейнера

Значи аз се тормозя за планетата, губя си времето да разделям и всичко после отива в един кюп.

Спрях да се измъчвам, но нали навик имах, хартиите и пластмасите останаха отделно, другите боклуци отделно. Та намалих на два плика. Но ги хвърлям в общия контейнер.

Не съм се сетила да погледна дали още ходи на едно място или минават различни коли. И ако са различни, колко да са различни? четири? За хартия, за стъкло, за пластмаса и за всьо останало? Ъ?



Тема Re: Разделно събиране на боклуканови [re: Green Light]  
Автор spunk (КАПРИзна)
Публикувано14.02.20 14:09



по принцип една с човалче вътре и ено пликче в ена спецялна кутийка, за нещата по време на готвене и се изхвърля по 1-5 пъти дневно, в зависимост от това колко движение има, който излиза, изнася пликче с нещо и така....особено плика с фасовете на сина, сам си ги менажира



Бъдете Високи !!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.